Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

CallenG

Být tenhle film natočený v osmdesátých letech všichni bychom slintali blahem a říkali že něco takového tu ještě nebylo, doba se ale změnila a takové náměty jsou na denním pořádku, a smůlou je že ne vždy to vyjde jako třeba Prokletý ostrov a tady to nějak nevyšlo. Ta hra s diváky nefunguje, při takovém filmu má člověk žasnout a kroutit hlavou kvůli tomu že je to tak neuvěřitelný a ne proto že je to tak nudný a jednoduchý. ()

dvurkarlin

Možná že byl vykraden sklad nápadů z jiných filmů. Pak to zamíchali a uvařili tento snímek. Každopádně po dlouhé době jsem překvapením řekl-ty vole. Za to má ty 4 hvězdy. ()

lobo87

Výborný írsky režisér s anglickými hereckými hviezdami ponúkli typický americký priemerný thriller - plochý, jednoduchý, miestami nelogický, ale pozerateľný. Najväčšou devízou filmu je naozaj herecké obsadenie, hlavne Craig v oboch polohách zaujme. Podobnú zápletku, ale v takmer dokonalom prevedení sme videli prednedávnom v Scorseseho Shutter Island. Očakával som viac.. 65% ()

Cechyno4

Pokus napodobit něco co už to bylo. Jenže nevyšel. Žádná atmosféra, příběh domotaný. A jednu hvězdu u mě zachránili herci. ()

natalie15

Asi takto vyzerá film o ničom so super hercami, ktorý však v tomto filme nejak extra super nie sú. Slabé tri hviezdy a 55%, za to, že som bola celkom prekvapená, keď som zistila že rodinná pohodička je iba vo Willových predstavách, a za priemerne natočený film. ()

gotham

Sheridan umí, o tom jsem se v minulosti přesvědčil, ale zde si vybral téma, které mu podle mě moc nesedí a moc dobře si s tím neporadil. Škoda, dějová linie je velmi zajímavá, herci prvotřídní (Craig, Watts i Weisz), atmosféra mrazivá. Problém je, že Sheridan moc nevěděl, co chce natočit. Duchařský horor ? Drama o schizofrenikovi ? Thriller o vrahovi s nečekanou závěrečnou pointou ? Dal tam od všeho něco a výsledek není úplně zlý, ale je to takový nedochucený guláš. 60% ()

calculus

Bavilo mě to. [spoiler] Když se odkryl kus příběhu a "realita" se začala rozpadat, vybavil se mi film Hranice života. Možná i kvůli Naomi Watts, ale podoba spočívala hlavně v dějové lince a v přechylováním postav. Blízká kolegyně z práce se znovu objeví jako lékařka ... Pointa mohla zůstat déle nejasná, pak už moc nebylo kam. Ale i tak jde o dobrý film. [/spoiler] ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Některé filmy mě překvapí, některé ne...tenhle film nás překvapit mohl. Ale když začal být zajímavý, zároveň i ztratil na zajímavosti...no, dobře, když už nic jiného, tohle mě u tohoto filmu překvapilo. :) ()

onemanga

Neskutečná sračka , težké zklamání a nehorázné vykrádání jiných filmů. U tohohle snímku bych vůbec nečekal že ho pustí do kin, a když už tak v takovémto stavu ?!?! Snad není ani možné .... hanba režisérovi, a filmovému studiu. Jediná pozitivní věc na tom celém je že Craig a Weisz se dali do kupy, přeju jim to. ()

vofo

Tvari se to jako psychologicky horor a neni to ani jedno. A vykony trojice Craig, Weisz a Watts to moc nezachrani. ()

ZAUME

Konečná detektivka ubrala filmu na duchovnosti a dá se říct, že i na kvalitě. Na místo Craiga v hlavní roli bych pak uvítal jiného, důvěryhodnějšího herce. Celkový dojem tak hodnotím za 3. ()

hanazu

Nepovedeně splácané žánry, naprosto podivné chování všech postav... Možné je, že si scenárista při tvorbě scénáře (asi tak uprostřed) uvědomil, že rodinný život má i své stinné stránky a potřeboval se z toho freudovsky vypsat. ()

Rodriguess

Az velmi prekombinovany dej a skor by som dal Naomi Watts ktoru mam nesmierne rad v psycho thrilleroch ( KRUH bol bajecny) dal do hlavnej roli ale tym by sa asi cely film az tak nezlepsil. Sheridan asi nema na taketo filmy! ()

veverysiak

Napriek otrepanej téme slušný rozbeh do kopca, lenže zrazu to zakopne a už sa to plnou rýchlosťou krbáľa dolu, schizofrenický podtext celkom ujde, prežrel som aj tých záchranárskych duchov, ale tá kriminalistická zápletka bola nenormálne odfláknutá a pôsobila umelo, takže 40%. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)