Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

Kusic

Námět, příběh... vynikající. Zpracování už trošku pokulhává. Film má "jenom" hodinu a půl a prvních 50 minut je to celkem nudný. V tom momentě ale nastane zlom, který mi totálně připomněl film Number 23 nebo Shutter Island. Inspirace tam byla zřejmá. Od té doby je film záhadnější víc, než se mohlo zdát a do konce už vás nepustí. Na samotném konci filmu je taky jedno nečekané zjištění. Dal bych mnohem vyšší hodnocení, ale zatímco sem se první půlku filmu takřka nudil, druhá půlka byla naopak vynikající. Zpracovat se to dalo určitě lépe, nápad byl ale výborný a přesně podle mého šálku čaje :) ()

Venceslao90

Spousta slavných jmen, atmosféra ze začátku ujde, ale celé je to takové nedomrlé. V závěru mi spousta věcí uniklo a dost jsem toho nepochopil. ()

david666

No tak to se vcelku divím tak slabému hodnocení. Mě film připadal celou dobu napínavý a fakt jsem netušil, jak to dopadne. No a zvrat v půlce filmu mě fak celkem dostal. Navíc skvělí herci. Pro mě teda nadprůměr. Někdy mě totiž ty mystery filmy připadají překombinované a některé zvraty nepochopitelné - tady si to u mě sedlo. Taky stopáž je v pohodě, nic se neprotahuje. ()

bezprezdivky

Není to špička hororo-mystické škatule, ale solidní nadprůměr určitě. Nedívejte se předtím na trailer, protože jinak přijdete o překvapení z prvního zvratu filmu, který ale (už proto že je někde okolo půlky filmu) není poslední. Prima nápad, solidní napětí. ()

jopal

Nie je to uplne na 3 *, ale dvomi by som mu ublizil. Nuda zo zaciatku, neskor sa to zlepsilo, ale cele to islo tak nejako mimo mna... ()

Ondrew

"Dream House" je dla mojho nazoru jemne nadpriemerna snimka s kvalitnym hereckym obsadenim, no zaroven kapanek chaotickou zapletkou (mal som pocit, ze aj sam Craig je z toho gulasu mierne mimo), velmi podivne sa meniacou atmosferou a celkovo by sa na filme naslo to i ono, co by islo urcite dotiahnut na vyssiu uroven. V prvej tretine som mal pocit, ze to snad za pozretie ani tak velmi nestoji, druha tretina vsak priniesla take zmeny v deji, ze som z toho na jednej strane ostal slusne zaskoceny a na strane druhej mi vrtalo v hlave, ktory expert sa asi tak prizivil na scenari. Potom prisla zvysna tretina a opat sa vo mne striedali pocity tykajuce sa filmarskeho debilizmu, ktore striedali vcelku pozitivne emocie. Takze, z mojho pohladu je toto dielo pomerne rozporuplne, tak trochu "polotovar", ale v zasade ma co ponuknut. 60%. ()

kverula

Prvních 15 minut nuda, samá rodinná pohoda - nezájem. Dalších 40 minut slušný thriller, intenzita stoupá než ji totálně sejme předčasné odhalení vraha. Nastává duchařina s naprosto nevhodnou střílečkou a jasným koncem. K výčtu filmů od Verbala bych snad ještě doplnila film Duch. ()

kenvello11

Krásny príbeh...Ja nechápem prečo má len tak málo percent. Určite si zaslúži viac. Podľa mňa skvelý scenár, aj námet aj herecké obsadenie - Daniel Craig. ()

Ironhead

Mam tenhle zanr ducharskej bu, bu, bu filmu rad, ale tohle... tak hloupej scenar, tak strasne pitomoucce natoceny a pritom tak hvezdny obsazeni... nechapu, fakt nechapu... ()

DansteR

Mám z toho filmu takový rozpačitý pocit. Na jednu stranu jsem se bavil a líbilo se mi to, na druhou stranu bylo tam hodně věcí co mě zklamaly :-(...Námět a zpracování celkem ušlo, Craigův výkon taky a překvapivě v první půlce byla i fajn atmosféra. Bohužel to je tak všechno, zbytek hraje obsazení je tam spíš aby se neřeklo, podivný závěr nechám stranou, protože to je každého názor, ale druhá půlka byla od toho zlomového "objevu" tak trochu o ničem. Navíc bohužel celý dojem byl umocněný trailerem, který nalákal asi až moc. A to si pořád říkám, že se na ně dívat nebudu :-)...70% ()

kuře.gril

Já obecně tyhle psychothrillery moc nemusím, takže mě to nijak nenadchlo, ale vzhledem k výborným hercům se na to koukalo docela dobře. ()

oiuoiu

Dream House mne bavil od začátku do konce, je mi jedno co vykrádá (například Kinga? "Manželství je zóna"?). Nechápu, že má tak bídné kritiky, např.pí. Spáčilová, kromě tady na ČSFD. Jo a! Kritička Lucie Šimůnková na Topzine dokonce napsala, že postava sousedky je ve filmu zbytečná... čili nemám slov. Možná se Lucka koukala z okna? Pokud se snažím na snímku najít mouchy, tak snad jen - hlavní hrdina mohl být působivější, prokreslenější. Ale zas tak hrozné to nebylo, Daniel Craig mi celkem dobře umožnil s ním příběh spoluprožívat. Čtyři a půl hvězdy. ()

bonovox

Nie je to žiadna bomba, ale na druhej strane vďaka hereckému trojlístku sa dá film dopozerať do konca. škoda len nevyužitého námetu. ()

ludovit14

Psycho film Dream House je pre mňa jedno veľké sklamanie,kedže tu účinkujú moje TOP herečky-Naomi Watts ako aj Rachel Weisz.Aj,keď ich výkony boli v poriadku bola škoda,že tu nedostali väčší priestor-lebo Daniel Craig mi tu vôbec nesadol(dva krát,by som nepovedal,že nebol na práškoch-počas celého filmu bol veľmi zničený!).A čo sa týka režiséra Jima Sheridana,tak ten bol úplne mimo tohoto celého diania-ten bol na tom horšie,ako Craig.Záver filmu je toho jasným dôkazom! Normálne som dostal bolesti hlavy!!!(mal som čo robiť,aby som sa s toho spamätal) PS:námet bol slušný,ale prevedenie bolo viac ako KATASTROFÁLNE!!Trochu zložitejší scenár a Jim Sheridan ,,skolabuje’’(je to úbohe).HOD:30%. ()

v.indruchova

Jsem velmi spokojená, čekala jsem nějaký psycho horor, že se budu klepat jak osika-každou chvilku. Začátek je pěkný, spokojená rodinka, hora lásky a pak se začne dít něco podivného, jste napjatí jako struny a pak buch do čenichu-velké překvapení. I když už si myslíte, že jste to vymysleli a bác je to jinak. Rozmotání a (částečně dobrý konec)? SPoiler: protože mrtvé už neoživíte. Výborně zahrál Daniel Craig, je to celkem nedávno co jsem mu nemohla přijít na jméno, ale pan herec mě čím dál víc překvapuje, tak si dáme Craigovský maraton :) ()

johnnie78

Prokletý ostrov versus Ti druzí versus ještě nějaký další filmy, na který si nevzpomínám. Ale dá se na to koukat. ()

MarryW

Ani jsem nevěděla, že něco takového vzniklo a musím říct, že je škoda, že jsem film neviděla již dříve...obsahově mi přišel snímek velmi dobrý, byla v něm dobrá zápletka, která ale byla za chvilku trochu předvídatelná, což snímku ubírá dost na kvalitě. Herecké výkony stojí však za vidění a ano, jelikož miluju Daniela Craiga, jeho výkon je samozřejmě nejlepší :-). Rozhodně doporučuju, ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)