Úspěšný vydavatel Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby (Rachel Weisz) a svými dvěma dcerami přestěhoval do klidného městečka v Nové Anglii. Zatímco se ve svém novém životě zabydlují, zjišťují, že jejich dokonalý domov byl dějištěm vraždy matky a jejích dětí. Celé město je přesvědčeno, že zemřeli rukou svého manžela a otce, který celý incident přežil. Když se Will pustí do pátrání o podrobnostech celé tragédie, zavede ho jediná stopa k Ann Patersonové (Naomi Watts), sousedce, která měla k zavražděné rodině velice blízký vztah. Jak Will s Ann společně skládají dohromady hrůznou skládačku událostí, zjišťují, že příběh posledního člověka, který opustil Willův vysněný dům je děsivý právě tak, jako příběh toho, kdo do něj vstoupil po něm. (oficiální text distributora)

kumite

Zajímavý napínavý thriller s několika dějovými zvraty a tak nějak s troškou od všeho. Trochu toho drama, trochu mysteriózna, trochu toho hororu. Vcelku zajímavě podařený mix, který zaujme i pobaví. ()

Flopik

Ale tak mňa to celkom zaujalo.Ani som to nechcel pozerať len nebolo čo a nakoniec som rád že som sa rozhodol pre toto.Hneď na začiatku treba povedať že horor to nieje to ani zďaleka nie.Má to s tým niečo spoločne ale veľmi málo.Daniel Craig mi bol ku podivu veľmi sympatický.Najviac sa mi ale páčil ten zvrat ktorý prišiel dá sa povedať z minúty na minútu.To ma fakt dostalo.A hlavne kvôli tomu, ďalej kvôli skvelému koncu no a výbornej hudby som proste musel dať 5*. ()

Maryinka

Tak nudnou "vykrádačku" se spoustou klišé jsem snad ještě neviděla. Dům snů není vyloženě špatný, avšak nemá ani jednu originální myšlenku, vleče se v šíleně pomalém tempu a navíc obsahuje plno nelogičností. Herci zachraňují, co se dá, ale s takto odbytým scénářem moc nezmůžou. Ke konci jsem mamce povídala, co se zrovna pravděpodobně stane, a musím se pochlubit, že v 90% jsem se trefila. Myslím, že filmů s podobnou tématikou je habaděj, a doufám, že si toho někdo brzy všimne a přestane je konečně točit. ()

KOZEL84

Žádné překvapující rozuzlení se nekoná,protože kdo je tu zralý na cvokhaus je jasné už z traileru a i bez toho je každý zvrat celkem jasný minimálně dvacet minut předem.Navíc počítám,že ze zdejších komentů se tupé mozky ze spojovací diskuze můžou posrat,jak jim hnusně kazíte zážitek.Mě je tohle všechno úplně fuk,páč vykrádat se dá i slušně a když se u toho vůbec nenudím,nemám důvod plivat hnůj.Občas ušla atmosféra a hlavně si režisér se jménem pozval opravdové herce.I když sem víc čekal od holek,spíš se činil Hurvajz,ale na holky se i fajn dívá a jenom Rachelin hlas můžu poslouchat furt.Chvílemi to bylo i za čtyři.No pak mě ale napadl lepší konec,jenže ten by fakt nebyl ani trochu happy (ještě jedna vykrádačka).Nic co by nějak bolelo! ()

Meteorista

Tento film má smůlu. A to hodně velkou. Částečně si to dělá sám. Scénář mi přišel trochu obšlehnutý z Prokletého ostrovu, nebo alespoň pro mě byl v lecčems podobný. Herci mi přišli chvílemi hrozně prkenní a to tam byla celkem elita. Ale co naplat, když režisér neumí ukočírovat děj a nehodí hercům trochu pomocné ruky, je vidět, že herci sami mohou být kvalitní sebevíc. Byl to zajímavý film, ale na jedno zkouknutí a dost. ()

ashtangi

Craig, Watts a Weisz patří k mým hodně oblíbeným hercům a přesto jsem měl obavy, že tohle nedopadne dobře. Jaké bylo však mé překvapení, když se z tohoto filmu vyklubal zajímavý snímek, kdy v první polovině sledujeme svět očima hlavního hrdiny a v druhé je to rázem úplně jinak. No a závěr byl naprosto skvělý. Celou dobu jsem si říkal, že Craig je určitě zabil a ono to bylo, pro mě překvapivě, jinak. ()

Kjuk

Pohodová psychárna, které by měli přijít na chuť všichni průměrní filmoví konzumenti. Pakliže si však myslíte, že jste velký filmový kritik s velkým D jako debil, vyhněte se Dream housu širokým obloukem, jelikož komentářů o hovně už je tu víc než dost! Vůbec bych se nebál tenhle kousek přirovnat k filmům jako Identia, Ti druzí nebo Hranice života. ()

arthur.22

*SPOILER ALERT* Film mě skoro celou dobu celkem bavil, tu spoustu klišé v hororu zvládnu, naopak mě mile překvapily některé dramatické prvky. Námět by si asi zasloužil lepší zpracování, sám o sobě špatný není. Ale ten konec Sheridanovi neodpustím. Hlavní hrdina zachraňující ženu (případně psa, kočku, knížku, stůl..), z hořícího domu (člunu, skladu, ropné plošiny..), záběry na to, jak sebe i kořist dostane do bezpečí a v pozadí vybuchuje dům.. Dřív mi to ve filmech jenom vadilo, teď je to naprosto spolehlivě zabíjí. ()

johnymdoe

Nemám rád mysteriózní filmy..z 90ti procent to značí pekelnou nudu, no nezmýlil jsem se. Nemám rád Daniela Craiga, je mi prostě odpudivý a zabil Bonda, takže tohle byl film, který jsem až do včerejška rád vynechal. Film co má hodinu a půl a hodinu a 15 minut se tam absolutně nic neděje. Pak dva zvraty a jedno zjišťění, které to u mě vytáhly až na 3*..jsem prostě už moc slabej. 40%. ()

Wolvie

Je to docela nesmyslný guláš,ale Sheridanovi se podařilo obdařit jej jakous takous osobitostí,aby pro mě ta hodina a půl v kině nebyla utrpením.Jinak ale jednoznačně promarněný potenciálkdyby si tvůrci ujasnili,co vlastně chtějí točit a nepokoušeli se o nějaký subžánrový mix,mohlo se jednat o velkou událost.Takhle je to nelogická rutina s excelentním Danielem Craigem a dvěmi z nejžádanějších současných hereček,ve které se občas objeví zajímavý nápad. ()

kostej_

V první polovině je to patrně za dlouhou dobu ten nejšedivější rádobyhorror téměř bez špetky žánrového koření s naprosto primitivními dialogy a dějem. Trochu zajímavé to začne být v polovině, bohužel celkové vyústění je opět velmi fádní. Názorná ukázka toho, jak v Hollywoodu hraje prim technické zpracování a hvězdné obsazení narozdíl od obsahu tvarovaného žánrovou řečí. ()

merigieren

docela pohodovej film o chlapíkovi co žije se svou milovanou rodinkou a najednou zjistí že je vlastně před 5ti lety zabil a oni jsou jen v jeho hlavě a nakonec odhalí jejich pravé vrahy. minimálně nenudí. 22.8.2016 sem přidal hvězdičku ()

GOREGASM

Dream House se rozjíždí pozvolna. V klidu nás uvede do světa spokojené rodiny, která si koupila nový dům a chce v něm začít konečně žít. Již po půlhoďce přichází twist, který děj převrací vzhůru nohama a v danou chvíli je jasné, že buď se ze scénáře vyklube geniálně trýznivá psychologická sonda do hlubin jedné zamordované duše, nebo půjde o jedno velké faux pas. Bohužel asi tušíte, že b je správně. Z daného twistu a z Craigova neprůstřelného charismatu se dala vytěžit hodně hutná žánrovka. Konec scénáře je ovšem tak neuspokojivý, že nechápu, jak do toho Daniel, Rachel a Naomi mohli jít. A to ani nezmiňuji Jima Sheridana, který má za sebou tolik silným snímků. Tady ale úplně vypadl ze sedla a i on nese plnou měrou vinu za oprávněný neúspěch tohoto snímku. 20% ()

mourinho

Nejsem si jist, jestli by mě snímek přilákal, nebýt obsazení Naomi Watts, proto jsem trošku zklamán, neboť nedostala tolik prostoru, kolik jsem si představoval a ve filmu je spíše na ozdobu. Klíčový zvrat mě ale rozhodně zaujal. Bylo chytré přepadnout jím diváka nepřipraveného uprostřed filmu a nikoliv podle zaběhnutých pravidel na jeho konci. Scénáristickou inspiraci vynikajícím hororem TI DRUZÍ díky tomuto nápadu rád přehlídnu, takže ve výsledku DREAM HOUSE za zhlédnutí určitě stojí. ()

Heroine

Musím říct, že mě se to spíš líbilo. Hlavní "překvápko" sice přišlo poměrně brzy, ale zbytek nebyl o nic míň zajímavý. Závěr ještě stojí za to. Sice po Šestém smyslu už čekám skoro všechno, takže to není tak úplně na 100% originální, ale nevadí mi to. Má to vlastní příběh, žádný plagiát. A hlavně jsem byla ráda, že to nebyl žádný příběh o "domě, kde se stala vražda a teď tam straší", nebo že by v tom domě každý otec od rodiny zešílel, a zabil svojí rodinu (viz Amityville). Toho mám plný zuby. Takhle to nešlo ani nijak proti logice. A i když nemám ráda Craiga, nijak zvlášť mi to nekazil. A Weiszová se mi líbila, takže spíš dobrý :-) ()

Zajdo

Film, ktorý od nudy zachránili dobre hrajúci herci. Príbeh mi prišiel často okopírovaný z viacerých filmov ale aj napriek tomu ma držal v menšej zvedavosti, ako to celé nakoniec skončí. Odporúčam nepozerať trailer pred filmom, lebo film vás potom neprekvapí naozaj v ničom a je zbytočné ho pozerať. Najhoršie zvládnutý trailer k filmu, spoiler za spoilerom. ()

BOURQUE

Keď počas sledovanie tohto filmu budete mať pocit, aký som mal ja - že som niekedy niečo podobné už videl, ale v inom štýle) - tak potom to nebude náhoda (myslím na Shutter Island ). Napriek tomu si myslím, že spôsob, akým sa nám režisér (J. Sheridan) snaží vyrozprávať samotný dej, vôbec nie je zlý. Pri najmenšom by sme mohli povedať, že jeho pokus je priemerný, ale v žiadnom prípade nie zlý. Podľa mňa mu hlavne pomohol dobre vydarený casting: D. Craig (je dobré vidieť, že sláva (007) mu nebrala nič z jeho hereckých kvalít). R. Weisz (dnes už univerzálna herečka, ktorá dokáže dokonale prežiť každú situáciu) a N. Watts (stvorená pre takéto filmy). Ja osobne som z toho filmu nebol sklamaný a s čistým svedomím to odporúčam (hlavne keď vonku prší resp. sneží) na jeden víkendový večer. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Bejbinka

Zajímavý námět, pěkně plynoucí film, ale dialogy mi připadaly, jak v béčkových filmech. Chvílemi jsem si říkala, co dělá v takovém filmu s takovým scénářem trio megahvězd, jako Craig, Weisz a Watts. ()

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (více)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (více)