Holly Berenson je začínající cateringová podnikatelka a Eric Messer úspěšný ředitel sportovní sítě. Jejich první rande dopadlo katastrofálně. Vše, co mají ti dva společného, je jejich vzájemná nelibost a láska ke kmotřence Sophii. Když dívčiny rodiče zahynou při tragické autonehodě, Holly a Eric se dozvídají nečekanou novinu: v případě nepředvídatelné katastrofy je jim svěřena do opatrovnictví. Po počátečním šoku se postaví k situaci čelem a přestěhují se k malé kmotřence. Díky přátelským sousedům se postupně učí, jak se starat o dítě, projdou i při návštěvách sociální pracovnice. Po čase všichni tři tvoří téměř dokonalou rodinu. A Holly zjišťuje, že Erik je i zábavný a dobrosrdečný. Všímavým sousedům neujde, že se do sebe Erik a Holly zamilovali. Jenže Erikovi nabídnou povýšení ve Phoenixu a on neví, jestli dát přednost rodině, nebo kariéře. Rozcházejí se a Holly má zlomené srdce. Ne nadlouho, v její blízkosti je totiž pohledný pediatr... (TV Nova)

sssssycak

Po dlouhé době zase jeden velmi příjemný a uvěřitelný film. Nevím proč, ale tenhle typ filmů na mě vždy působí strašně pozitivně. ()

buchli

Zbytečné, sterilní a navzdory "originální" (rozumějte naprosto dementní, nucené a nepravděpodobné - což zjistíme ale už z traileru) výchozí situaci úplně neoriginálně podle šablony... Takže si radši pusťte ten trailer, mezery si vyplňte standartními montážemi (učime se chodit, odmítáme jíst, nemůžeme spát, zamyšleně hledíme) a zakončete standartním nesmyslným sprintem na letiště. Ušetříte tím necelé 2 hodiny, které můžete strávit produktivněji... třeba zíráním z okna. Pokud se vám tam něco děje. Jestli bydlíte v nechutně nudné části města, doporučuji uklízení. Nebo prokrastinaci jakýmkoli jiným způsobem... Dvě hvězdičky za dva relativně dobré momenty (pamatuju si sice jen jeden, ale byly tam dva... útočí ve dvou). ()

Taninaca

Pod jednou střechou staví na základech romantické komedie, ale hned na začátku vás probere studenou sprchou, která se jindy do těchto žánrů nehodí, ale tento snímek to vyžadoval pro svůj další děj a držel se tím alespoň trochu při zemi. Pro ten tragický základ filmu jste schopni mu odpustit jednoduchou předvídatelnost, protože se po smutném začátku prostě chcete bavit a smát. ()

berusche

Heigl jsem pomluvila nesčetněkrát, tak teď mohu alespoň jednou říct, že mě nenaštvala. Naopak, vůbec mi nevadila. Za to její herecký partner by si zasloužil, pár ran holí, za to, jako jí házel klacky pod nohy. Námět je zajímavý, i když si myslím, že to bylo maximum, které se z něj dalo vykřesat. Takový příjemný snímek na nedělní odpoledne. ()

M.i.k.e

zklamání.Katherine Heigl mám hodně rád a právě díky ní sem si tohle obstaral a právě díky ní sem to i vydržel do konce.To ovšem neznamená,že je Life As We Know It dobrým filmem.Zkraje sice tvůrci brnkají na trošku vážnější notu (a divákovi na city) a snaží se nás obalamutit "inovativním" příběhem,ale pravda je,že ten sám o sobě až tak dobrý není a tvůrci pracují snad se všemi myslitelnými klišé romantických "komedií".Jak už to tak ale v poslední době bývá,nepříliš zdařile.Hlavní hrdinové se v mnoha případech chovají značně iracionálně,celkové obsazení vedlejších postav není zrovna nejšťastnější a co víc celé to vlastně není vtipné a těch pár dětských fórů s hovínkem to nezachrání...40% ()

Chen

Ani ne tak moc komediální, jako "drama" o tom, když se najednou musíte stát rodičem, i když o to nestojí. ()

Martin741

Life as we Know It je len dalsia priemerna americka komedia. Kupodivu, US styl humoru tu europskemu divakovi nie je az tak vzdialeny ako v povedzme Bojovom Nasazeni isteho Clinta Eastwooda, celkom sa da zniest. Hlavne krasna Katherine Heigl /Under Siege 2 - Dark Territory/ pekne film taha a k tomu aj sympatak Josh Duhamel /Transformers, Turistas/. Takze len taky lahky znesitelny priemer : 50 % ()

Elyssea

Life As We Know It je jedním z těch filmů, na které se příjemně dívá a rychle zapomíná. Existuje mnoho variací na dané téma (nejvíc mi utkvěl BabyBoom) a tato ani-ne-komedie trpí několika scénáristickými nešvary. Vtipné scénky o dětských plínkách jsou v každém druhém filmu, kde se miminka objevují, takže úsměv na tváři loudí jen těžko (čestnou výjimkou je kšiltovka). Milostná linka je těžce předvídatelná - (Je pravda, že u takového filmu s předvídatelností nelze nepočítat, ovšem jednou bych na takový námět viděla pořádné drama.) - scéna na letišti je jedno z největších klišé. Proč si vždy hrdinové musí všechno uvědomit na poslední chvíli a pak rychle spěchat, než druhá osoba odjede/provdá se/ ožení se. Přesto s hodnocením mířím vysoko a to hlavně díky sympatickému Joshi Duhamelovi a Katherine Heigl, která protentokrát nepřehrávala. ()

bourec

Ale jo,v takovym filmu může jen nekňuba hledat něco víc,nějakou originalitu,prostě taková ta lidská,klišovitá pohoda,na kterou se docela dobře kouká.A navíc herecky sympatický.70%. ()

sulimo

Předvídatelné, trapné, laciné a místy pěkně otravné....psát o tom něco víc, ja škoda energie, navíc jsem už takhle promarnila téměř dvě hodiny svého života. ()

pabab

Pristupoval som k tomuto filmu opatrne, keď som videl, že pod produkciou je dvakrát meno Heigl. Dostal som ale veľmi slušnú, pohodovú oddychovku. Scény boli väčšinou milé a prvá návšteva sociálnej kurátorky ma vyslovene pobavila. Slušné 60% ()

pufina

Rozhodně nadprůměrná záležitost, i když osobně mi přišla zbytečně zdlouhavá. Pro zamyšlení, pobavení a oddechnutí je to fajn podívaná. Slabší čtyři. ()

necisty

Já teda nevím co se vám na tom nelíbilo, ale já byl příjemně překvapen až dokonce dojat. Do průměrné komedie s hezkými tvářičkami tvůrci zasadili neobyčejnou zápletku. Ten zvrat téměř na začátku mě fakt dostal. Rozhodně vyniká v řadě podobných filmů. SA ()

Pajky3

Žádný zázrak, ale naštěstí taky žádný velký průšvih. Jen asi nikdy nepochopím, co ty chlapi vidí na Katherine Heigl. Protože ona (a hlavně drtivá většina jejích postav) jakmile začne jednat a mluvit, tak ji byť jen s polovinou mozku musíte poslat do háje. Zase tak krásná není... Příběh byl předvídatelný, jak to taky mohl dopadnout, že? Na zkrácení času to ale poměrně fungovalo. (Student Agency - Říjen 2014) ()

pakobylka

Dospělí i se svým vzájemným kočkováním jsou O.K. Zato chuděra Brynn Clagett coby malá Sophie funguje spíš jako rekvizita, přemisťovaná dle aktuálních potřeb scénáře a režie z místa na místo. Její pasivita sice ničemu neprospívá, ale je víc než omluvitelná. Hraje se o ni, tudíž se všechno točí kolem ní: ONA je příčinou všech komplikací i hádek - O NÍ se mluví ... ale nemluví se S NÍ - a už vůbec ne K NÍ. Tak co by asi tak měla dělat - jaké komunikační a jiné dovednosti by měla převádět ? Kdyby byl místo ní angažovaný plyšový medvídek, který by nebrečel, ale bručel ... vyšlo by to nastejno. Jediné, co by možná nezvládl, je chůze - ovšem pro těch pár prchavých okamžiků by se mohl nechat zastoupit kaskadérem. Téměř veškeré šaškování kolem Sophie se tak ocitá mimo mísu ... a nejednou je i trochu přes čáru. Prezentuje přesně ten typ násilného, okázale prezentovaného humoru, který bytostně nesnáším ... 2,5* ()

Sammya

Tohle je jeden z mých go-to feel-good filmů. Mám tenhle žánr ráda, ale zdaleka ne všechno se povede, a tenhle film se povedl. Katherine a Josh se k sobě hodí a film není moc utahaný ani ubrečený, prostě romantický a ze života. A s happy endem :) ()

c.tucker

Proč by ne, hlavní duo má tu jiskru, která některým filmům podobného ražení rozhodně schází. A to je to hlavní na podobných filmech, jelikož už od první minuty tušíte jak to bude pokračovat. Jednoznačně se to šine vždy stejným směrem, když je to made in Hollywood. Kdo si stěžuje na klišovitost, tak toho rozhodně nechápu, jelikož u těchhle filmů o to jde, je jen otázkou jak jsou ty klišé provedené a jak to funguje ústřední dvojici. A myslím, že tady se to docela povedlo, rozhodně jsou o kopec lepší filmy podobného ražení, ale také je ohromná spousta o dost horších filmů a ty převažují. ()

Icefist

Popravdě podle zdejšího hodnocení jsem to čekal horší. Humor nebyl na roztrhání bránice, ale tak to taky určitě nebylo zamýšleno. Byl takový lehký a vytvořil perfektní symbiózu s pohodovým tempem děje. Zaujalo mě, že alespoň trochu se autor snažil narušit žánrová klišé (cesta autem s dámou ze sociální péče) a i prvotní zápletka, která nás uvrhne do víru příběhu, by se dala označit jako neotřelá. Sophie moc prostoru nedostala, ale musím říct, že jak malé děti ve filmech extra nemusím, tak tady to byla výjimka. Duhamel byl taky fajn, i když jeho postava místy na přesdržku a o Katherince Heigl snad ani nemusím nic psát, vzhledem k tomu, že je v mém top 10 hereček. ;-) 60 % Oblíbená část- scéna se čtením knihy o strašidlu Leonardovi ()