Super Mac

Superagent MacGruber

MacGruber

Akční / Komedie

USA, 2010, 99 min

MacGruber mě mile překvapil, i když každý píše jak je film špatný, tak mě nepřišlo. Já se příjemně bavil a navíc podíval v celku na koukatelnou akci. Hlášky, co Gruber za celý film vyslovil, mě všechny dokázali pobavit. Mohu říct, že nastala příjemná změna, poněvadž filmy s drsňáky jsou už trapné a Gruber je přesný opak! Blbeček, který neví ani jak se střílí z pistole a hází jednu perlu za druhou, což jsem nečekal. Will Forte v roli blbečka Grubera a hlavní záporák Val Kilmer nebo-li Kunda, oba se do rolí hodili perfektně. Z Kilmera bylo vidět, že ho role baví a užívá si jí. Ten závěr s penisem neměl chybu a byla to poslední perlička za luxusním MacGruberem... 8/10 = 80%(16.1.2011)

• Rex Mundi

Smiala som sa na parodických narážkach aj na MacGruberovej trápnosti, to však stále neznamená, že ide o vydarenú komédiu. Ako paródia to funguje o niečo lepšie, určite v nej zacítite vôňu rokov 80-tych a 90-tych, smršť originality však nečakajte.(17.10.2010)

• Djkoma

Jako štěk v Saturday Night Live možná funkční, jako celovečerní film je to žumpa. Nejen, že autoři nechápou symbol MacGyvera ani většinu jeho klišé, ale snaží se víc než jeho parodovat komplet akční vhs sbírku každého fanouška osmdesátek. Trochu Ramba/SZ, vlasatého všeuměla a velkých svalnatých wrestlerů určitě nestačí na dobrou zábavu a už vůbec ne, když pan scénárista asi nakoukával celý život filmy jako Scary Movie nebo Prcičky. Absence humoru (za humor nepovažuji opakování slov jako kunda, vykouřím, ošukám a pták neustále dokola) je zásadním problémem, protože cca 4 vtipné scény (wrestleři, auto, střílení a už nevím), které mě pobavily, jsou málo na 99 minut. Herecky je to tragédie, protože Will Forte dokáže uhrát maximálně gay-štětku z rohu Pátý a Wall Street... (Wiif super, proč se Ryane upíšeš každý kravině?) Ach jo, tohle si Richard Dean Anderson ani tvůrci nezasloužili. tenhle výsměch. A to je problém současných parodií, nejsou vtipné, protože sází na slaboduchost všech diváků a jejich čekání na sprostá slova bez většího významu. Konec je jen "potřebná tečka", která tomu dává slibovanou korunu. PS: Val Kilmer sází na to, že mít dvě brady z vás dělá lepšího herce. A co tři?(6.9.2010)

"Další chlapík, co si myslí, že jeho hovno nesmrdí. Tak já ti něco povím, chlapečku. Smrdí. Smrdí JAKO HOVNO."(30.8.2014)

Aby bylo jasno, tak MacGruber je macidiot, který se chová macdebilně a já se nad jeho trapností intelektuálně pohoršoval tak dlouho, až jsem sám sebe vychytrale přistihl při tom, že se skvěle bavím. Prostě jsem v sobě objevil hluboko ukryté meditativní schopnosti, dokázal jsem se naladit na infantilní humor a prochechtal se touto zvráceností. Zase se jednou experimentálně prokázalo, že mi ke štěstí stačí málo, ale musí toho být hodně.(19.4.2012)

• - Jorma Taccone predpokladal, že kvôli sexuálnym scénam dostane film rating NC-17. Nakoniec dostal miernejší rating R. (m.a.t.o.)

• - Maya Rudolph (Casey Fitzpatrick) bola počas natáčania v ôsmom mesiaci tehotenstva. (m.a.t.o.)

• - Vo filme sa objaví šesť, v dobe natáčania aktívnych wrestlerov: Dalip Singh, Glen Jacobs, Paul Wight, Mark Henry, Chris Jericho a Antonio Banks. (m.a.t.o.)