Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

Mr.Pumpkin

Poměrně nevýrazný, ale žádném případě ne všední snímek, který má co nabídnout. Přestože se film rozhodně nedá označit za optimistický, mile potěší. Herci jsou naprosto uvěřitelní a přirození. Příjemné překvapení. 70% ()

Lucjen

Jemný, zvláštny film. Oliver, v podaní opäť perfektného, tentokrát utiahnutého E. McGregora rozpráva o jednoduchom a zároveň komplikovanom živote, o láske, strachu, smútku, smrti. Naozaj jednoduchý scenár, no krásne, krehko napísaný, s príjemnou hudbou. M. Laurent nemôže McGregora lepšie dopĺňať, takisto ako Ch. Plummer. Do pamäti sa mi vryla hlavne tá ľudskosť a jej krehkosť. Nevidíte len film, cítite ho. ()

Aleee89

(viděno 30. 1. 2012) Filmu bych si ani nevšimla, pokud by Christopher Plummer nebyl nominovaný na Oscara. Na jednu stranu jsem se nakonec těšila - nezávislé filmy mám ráda, na stranu druhou jsem se toho filmu trochu bála, protože sám o sobě až tak pozitivní ohlasy nevzbuzoval. Bohužel se naplnily spíše mé druhotné pocity. Začátky, to je snímek, který má na svědomí profesně nevyzrálý režisér, jenž má za sebou jen jeden neznámý celovečerní film, proto trpí množstvím nápadů, jež jsou sice samy o sobě dobré, ale ve výsledku je jich opravdu hodně. Taky děj není na můj vkus úplně učesaný - jako by film nevěděl, jestli je o otci, který konečně přiznal svou homosexuální orientaci a zároveň umírá na rakovinu, nebo o synovi, který se plácá ve vztazích i životě. A ve výsledku z toho všeho vzniká nuda v nezávislém balení. Tenhle film ve mně nic neprobudil, Plummer svůj part zvládl na výbornou, nápaditost by tu byla, ale jako celek to u mě nezafungovalo. ()

Beagle

Smutné, tiché, inteligentní, progresivní, psychoanalytické, psí, veselé, pozitivní, autobiografické, duhové. A první film, za který Christopher Plummer získá cenu Akademie. Bravo. ()

berusche

Nemohu to ani hodnotit, neb tohle patří k prvnímu snímku, který jsem nedokoukala. Za normálních okolností bych přetočila pár těch pro mě nestravitelně nudných scén. Jenže jsem nabyla dojmu, že bych o něco přišla. Tak jsem to raději vypnula. Ovšem, už na potřetí. Proto vím, že se k tomu nikdy nevrátím, snad jen kdyby už nebyly na světě žádné jiné programy a možnosti volby, nebo "kdyby žily jen ovce" (interní joke, sry). ()

Gee.Rocks

Tohle je film, který jsem potřebovala vidět. Ten russlík je absolutně úžasný. Film je smutný i veselý, tak nějak ze života, jako na horské dráze. Úžasný Ewan McGregor a sladká Melánie Laurent, Chris Plummer pochopitelně také zaexceloval. Ale hlavně ten psíček! ()

Aljak

Krásny a výnimočný film - presne ten typ filmov a spôsob spracovania ako mám rád. Hneď od začiatku to pôsobilo lákavo, hneď si ma to získalo a ja som len dúfal, že v tej smutnej irónii a pátose sa bude niesť aj celý film. Našťastie nesklamalo a naozaj sa tá kvalita udržala po celú dobu. Príbeh možno sám o sebe nebol až tak úžasný (miestami mi dokonca pripomínal filmy Woodyho Allena), ale ten spôsob akým to bolo podané - ten vynahradil akékoľvek nedostatky. Navyše aj tá schéma striedajúcej sa súčasnosti a spomienok z minulosti, to všetko dodalo tomuto filmu potrebný zmysel. Mohlo byť do toho zakomponované ešte viac z tých kresliacich scén o smútku - to ma naozaj zaujímalo. Ale rozhodne výnimočný film, občas vyhŕkla aj slzička - a veruže nielen od dojatia. Ten vzťah medzi Oliverom a jeho otcom, ale aj ten nasledovný medzi Oliverom a Annou - veľmi pekne vystihnuté všetko. Vďaka, bez akéhokoľvek váhania 5* ()

bourec

Zase jedno hezký šlápnutí do lejna.Filmová nuda,do který se nechal naverbovat Ewan,asi mu měkne mozek.Film,kterej se babrá v ničem a ve všem,ale hlavní jeho poslání je,aby vás vůbec nebavil.30%. ()

Elyssea

Vážně jsem uvažovala o páté hvězdě. Krásný melancholický film s příjemným hereckým obsazením a výbornou hudbou. Atmosférou tak trochu připomíná Cashback a Elizabethtown, šmrncnutý Půlnocí v Paříži. ()

Streeper

Čekala jsem od tohoto filmu daleko víc, ale má očekávání splnil Christopher Plummer, jen díky němu jsem přežila celý film bez toho aniž bych usnula, jinak se mi to zdálo zdlouhavé, utahané a nudné. ()

vykur!

Hal: Well, let's say that since you were little, you always dreamed of getting a lion. And you wait, and you wait, and you wait, and you wait but the lion doesn't come. And along comes a giraffe. You can be alone, or you can be with the giraffe. Oliver: I'd wait for the lion. Hal: That's why I worry about you. ()

laik_60

Mám úplne iné predstavy o romantizme a komédii - asi sú zastaralé. Nestotožujm sa s predstavami a spomienkami aké mal Oliver. Najzaujimavejšou postavou tam bol ten psík. ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer