Na Zlatý glóbus nominovaný Ewan McGregor (Muž ve stínu, Andělé a démoni), na Cenu Akademie nominovaný Christopher Plummer (The Last Station) a Mélanie Laurent (Hanebný pancharti) se představují ve filmu Začátky, povznášející komedii o tom, jak legrační a proměnlivý může být život. Když grafik Oliver (McGregor) krátce po smrti svého otce (Plummer) potkává svobodomyslnou Annu (Laurent), dochází mu, že v otázce dlouhodobých romantických vztahů je úplný začátečník. Až při vzpomínkách na otce, který po smrti své ženy, se kterou byl 45 let, přiznal svou homosexualitu a zbytek života si užil jako divoký mejdan, Oliver pocítí touhu dát šanci vznikajícímu vážnému vztahu. Originální milostný příběh, při jehož natáčení se scenárista a režisér Mike Mills nechal inspirovat vzpomínkami na svého otce, si získal filmové kritiky, protože je “chytrý, dojemný a často legrační!” (Karen Durbin, Elle). (oficiální text distributora)

wege

Nádherně poetický film, ve kterém jsou všichni smutní a divák vlastně taky, vtáhne vás to. Mistr ve smutku je Ewan, ten je smutný pořád a ještě více než všichni ostatní, perfektně zahrané z jeho strany. Myslím, že dokonce i lépe, než to hraje Mr. Plummer na Oscara. Byl jsem ale úplně paf z Mélanie, neskutečně skvěle zahraná komplikovaná, záhadná žena, o které se vlastně celý film nic nedozvíme, ale přesto z toho nemáte špatný pocit. Bývá těžké uchopit ve filmu dvě dějové roviny tak, aby se nerušily a jedna nepřebíjela tu druhou. Zde se do podařilo. ()

migele

Až téměř v poslední větě se mi stal film optimistický, i když Christopher Plummer byl téměř od začátku, náladu zde vedl Ewan McGregor v obalu "Sadness" ... No Ewan McGregor hraje perfektně, stejně tak jako Plummer i M.Laurent. Film je celý o citech a pocitech. 4* ()

jafuska

Opravdu hodně zvláštní film, možná snad melodramatický, ale s komedií to fakt nemá nic společného Ewan McGregor zde hraje začátečníka ve vztahu, který si neví sám se sebou rady, rád vzpomíná na svého otce, který mu snad i byl příkladem,příběh který se neustále prolíná s minulostí a přítomností snad,i nějaké krásné momenty v daných momentech, ale nevím, tento film mě niak moc nenadchnul, asi proto, že zde chybí nějaká ta romantická zápletka, možná je to tím hodně melodramatickým vyprávěním, které moc nemusím, ale jinak to byl pohodový film na který se dobře dívá. ()

princesofpersia

Pro mě moc příjemný film. Děj celkem jednoduchý, nevýrazný, nicméně Ewan a Mélanie mi k sobě dokonale seděli, pěkná hudba, nenudila jsem se ani náhodou a Christopher už je jenom třešnička na dortu. ()

Luciee113

Tento večer, kdy jsem měla náladu na komedii, se mi naskytlo pustit si tento film. Je tu přece na prvním místě napsáno: Komedie. Bohužel jsem se u filmu ani jednou nezasmála. Nevím, co tam mělo být vtipné. Tento film je o vztazích a hlubokém dumáním nad životem.... Někdy mám náladu na tento druh filmu, ale bohužel dnes jsem se opravdu nudila. ()

vilik

Velice milý, poměrně komorní film s excelujícím Evanem McGregorem a krásnou (i příjemně civilně hrající) Melanií Laurent. Myšlenka scénáře je neotřelá, hudba dobře doplňuje specifický restrospektivní způsob podání filmu. ()

ni.na29

„Můžeš se mě zeptat na cokoliv“.--- „Na cokoliv? Co je támhle?“ ---„ To je strom. A to jsou auta. A tohle budova, ve které žijí lidé jako my. Polovina z nich to nikdy nikam nedotáhne a druhá polovina věří na zázraky.“--- „Jak to, že toho tolik o lidech víš?“---„Musíš se naučit číst v jejich tvářích…“ Ne, tento film rozhodně nevnímám jako levný sentiment, nýbrž jako jemnou a čistou sondu do mezilidských vztahů odhalujících porozumění, toleranci a hluboké emoce prostřednictvím lehce beznadějného Ewana MacGregora, melancholické Melanie Laurent a bezesporu skvělého Christophera Plummera, který je vynikající téměř v každé roli, nicméně v roli umírajícího gaye, kde balancuje ve správném poměru mezi lehkým humorem a úzkostí, je přímo fantastický. Snímek nedoporučuji těm, kteří hledají gradující příběh s jasnou dějovou zápletkou, ale těm, kteří milují, když film doznívá…a to nejen během závěrečných titulků. ()

yatan

Hlbsi, americko-romanticky pribeh, ktory hlada odpoved na otazky vztahov cas od casu suzujuce kazdeho z nas..Vyborny Plummer, velmi prijemne napisany pribeh scesany do stratena ma svoj sarm, no v konecnom dosledku nic hlbsie nepovie. 7.5/10 ()

erapo

Priznám sa, že pre tento film som sa rozhodol len kvôli Mélanie Laurent a spravil som dobre! Film pôsobí veľmi uvoľnene, aj keď niekedy až moc paradoxne. Príbeh opisuje dve podoby lásky, na jednej strane k otcovi a na druhej strane k žene. Romantika je však zobrazená tak nenútene a reálne, na rozdiel od väčšiny amerických romantických filmov, že jej dokážete uveriť. Neuveriteľný výkon Mélanie s doprovodom skvelého výkonu Ewana (až na pár jeho slabých chvíľ) robia z tejto snímky krásny pôžitok. ()

mbrdo

..booooring !! .. Mám rád Ewana McGregora, ale v Hviezdnych vojnách mi sedel viac. Tento film absolútne nepôsobí sviežo. Skôr mŕtvo. To už si fakt nabudúce radšej pozriem nejakú šialenú americkú komédiu. ()

xpaja

Jednoduché, inteligentní, melancholické, komorní drama, které rozhodně není pro každého. Všichni hlavní představitelé podávají kvalitní výkon, přijemná je i doprovodná hudba. O tom, že film rozhodně nesedne každému, a vyžaduje i vhodné emocionální rozpoložení diváka, vypovídají vcelku rozporuplná hodnocení zdejších uživatelů. Já dávám ---==75% ==--- . ()

rogger

Tak monotónny a vláčny film som už dlho nevidel. Na záver ostala vo mne len otupelosť a pocit z premrhaných 105 minút z potencionálne pekného večera. Neodporúčam. Jediná hviezdička pre Plummera za úlohu 70-ročného gaya! ()

ajusinka14

milujem tento film... strašne pohodová atmosféra, super herecké obsadenie... beginners vo vzťahoch, beginners v živote.. nie je to také to osladené cliché, ale predsa len o niečom inom... strašne sa mi páči, že to nie taký klasický jednotný príbeh, ale je popretkávaný ,,faktami" alebo ako by som to nazvala :) ... postavy si zamilujete.. Melanie nema chybu :) ()

stolista

Pokud se během filmu dívám na čas, kolik zbývá do konce, je něco špatně.. A tady jsem se už po hodině netrpělivě koukal, kdy bude konec.Slabší tři * ()

Zemřel Christopher Plummer

Zemřel Christopher Plummer