S ledovým klidem

• USA The Cold Light of Day (více)

Will Shaw má malou poradenskou firmu v San Francisku. Jeho rodiče právě žijí ve Španělsku, kde otec Martin pracuje na americké ambasádě jako kulturní atašé. Vzhledem k povaze jeho práce se rodina v minulosti mnohokrát stěhovala ze země do země. Poněkud to poznamenalo vztahy v rodině. Nyní se však má rodina po dlouhé době setkat na dovolené, a to i s mladším Willovým bratrem Joshuou a jeho přítelkyní Darou. Poté co Daru kvůli Willově nepozornosti praští do hlavy se Martin rozzlobí a hodí Willův mobil do moře. Will pak všem řekne, že na tom mobilu závisí jeho kariéra. Jeho firma totiž právě zbankrotovala. Pak se sebere a plave na pevninu, aby sehnal v lékárně nějakou dezinfekci pro Daru. Jenže když se vrátí ke břehu, loď jeho rodičů je pryč. Nakonec ji najde, ale je prázdná a na lodi někdo něco usilovně hledal a rozhodně nedával pozor, zda tam udělá nepořádek. Will okamžitě běží na policii, aby ohlásil, že jeho rodina zmizela, ale Will pochopí, že něco je špatně a ukradne policejní auto, aby mohl rychle zmizet, ale je chycen a brutálně zbit. Objevuje se jeho otec Martin, který policisty přemůže. Když jsou spolu sami v autě, svěří Martin Willovi, že není kulturním atašé, ale pracuje pro vládu ve zvláštním odboru CIA. Nemohl to svým synům svěřit, ale matka to ví. Ještě v noci se schází s Jean Carrackovou ze CIA a chce, aby mu dala jistý kufřík, který může jeho rodině pomoci na svobodu. Carracková tvrdí, že už ho nemá, ale Martin jí nevěří. Když se vrací do auta, Gorman, Carrackové poskok, ho zastřelí. Willovi se podaří z otcovy kapsy vzít jeho zbraň a vyzvánějící mobil, ale musí vzít nohy na ramena, protože Gorman hodlá zabít i jeho. Když telefon znovu zazvoní a Will má konečně možnost to vzít, hlas na druhé straně se shání po Tomovi a vzkazuje mu, že mu zbývá 21 hodin na to, aby vyměnil svou unesenou rodinu za tajemný kufřík... (TV Prima)

Wacoslav1

No tak já musím s ledovým klidem konstatovat, že to překvapivě není až taková blbost jak jsem se obával. Willis je sice pravda dost upozaděnej, ale vzhledem k tomu, že poslední filmy ve kterých se plešatej Bruce objevil v hlavní roli zrovna dvakrát nemusím, tak tady jeho menší role není na škodu. Jinak je to taková odlehčená akční komedie. Nic převratnýho, ale taky nic co by mě nějak uráželo, nebo bych proti tomu měl něco zásadního. Prostě skrz naskrz průměrná pohodová jednohubka, kterou hodnotím na 50% ()

petero

Ale tak nehrá tu 50 Cent ani Lautner, Henry Cavill je sympaťák a El Merchi i keď vyplodiť len niečo ľahko zabudnuteľné, Sigourney Weaver kosiaca zavadzajúcich nevinných pocestných sa nevidí len tak. ()

Davies182

Akční film s nejnudnějšími automobilovými honičkami široko daleko. Sigourney, Bruci? Co vy tu k čertu děláte? Snad jen že toho Supermana vybrali celkem dobře... ()

Xmilden

S ledovým klidem můžu napsat, že závěr filmu představuje pořádný plivanec, který dotváří tento hloupý příběh, ve kterém, jak je v poslední době jeho "dobrým" zvykem, se musí objevit i Bruce Willis. Ten zde hraje docela zanedbatelnou roli. ()

Fiftis

Po zhliadnutí tohto filmu som si poznamenal, že od režiséra Mabrouka El Mechriho si už nikdy nič nepozriem, ak vôbec ešte niečo režírovať bude. Po spackanom JCVD, som mu jednu šancu ešte dal, no opäť som bol sklamaný. Príbeh sľuboval našlapaný thriller neúspešného obchodníka z Wall Street, ktorému počas dovolenkovej plavby po Španielsku unesú členov rodiny. Túto jeho zápletku nám mala okrem exotického prostredia oživiť aj herecká účasť vychádzajúcej akčnej hviezdy a supermana Henryho Cavilla a ostrieľaných borcov - Bruca Willisa a Sigourney Weaver. Nepodarilo sa a práve táto trojka si na svoje konto preto pripísala jeden slabý odvar akcie a thrilleru. Bruce si dokonca zahral tak krátko, že by som to skoro nazval Cameom. Tento film neodporúčam a nič sa nestane, keď sa mu vyhnete. ()

Shakers

The Cold Light of Day je presne tak slabý film ako to hodnotenie. Film som si pozrel len kvôli Willisovi, ktorý tam ma maximálne tak 15 minút. Takže ak ste fanúšik Willisa toto môžte kludne vynechať. Čo sa týka samotného filmu, tak dej nie je najhorší, ale zrežírované je to biedne. Nulová atmosféra, napätie, slabé akcie, dialógy atď. Jedine čo je na tomto filme dobré je herecké obsadenie a Madrid. 45% - 2* ()

Pepinec

Ach, Bruci... Řekni, žes jenom zrovna jel kolem, zastavil se na kafíčko a neměl ani páru o tom, že tě natáčí. A Mabrouku El Mechri, ty mi zase prosím tě pověz, že ti jenom nějakým nedopatřením do éteru ulétlo domácí video. Takhle už od základu ztrouchnivělý akční film jsem dlouho neviděl. Nemám nic proti béčkovým filmům s áčkovými herci, jen když vrcholná pasáž není slaňování paneláku po šňůře od satelitu, které by přežil (a vlastně ani to už teď neplatí) jenom božský a nesmrtelný Bruce. Následovat bude spoilerový výlev emocí. Šmankote, jak je možné natočit film o únosu rodiny, když tu rodinu nikdo nepředstaví? Jak je možné do pointy dosadit získání kufříku, když nikdo neřekne, co v tom zatroleném kufru je? Jak je možné střelit člověka, kterému zpoza betonové zdi čouhá jen rameno, do ledviny? Jak je možné, že se ve Španělsku rozední dřív, než jednou oběhnete blok? Jak je možné, aby měl kameraman hollywodského bijáku stařecký třes v ruce? Jak je možné, aby byl obraz hollywoodského bijáku rozmazán, jako ústa ženy po vášnivém polibku? Jak je možné udělat z hlavních hrdinů sourozence, když jedině pořádná pelešnická scéna těch dvou by mohla odvrátit pozornost od zbylého utrpení? A konečně - jak je možné, že se na tenhle film prodala jen jedna vstupenka, v sále seděli lidé dva a nikomu to nepřišlo divné? ()

Big Bear

Koukám tu po mizerném hodnocí a celkem se divím. Mně se to líbilo. Začátek je naprosto uvěřitelný. Jedete si rodinkou na jachtě kolem španělského pobřeží, chcete do města - oni ne. Dáte si věci do nepromokavého vaku a těch pár set metrů k oblázkové pláži a promenádní silničce za níž už jsou domky městečka - doplavete. Koupíte si chladnou colu z automatu, nakoupíte to co chcete a jdete zpátky. Ale co to? Loď je pryč. Doplavete tedy k poslední bójce v zálivu, třeba je za ohybem zátoky... Není. Plavete zpět a cestou se ptáte koupajících či rybářů zda neviděli loď, žel neumíte španělsky... Vyběhnete tedy na nejvyšší vrchol zátoky a ejhle, ona je loď až támhle ! Dojdete to po souši a k lodi sestoupíte po skalnatém pobřeží. Nikdo na volání nereagujete tak k ní doplavete. Naštěstí jedno z lan vysí z paluby k hladině. Vyšplháte a tušíte průser. vytrhané kabely od vysílačky, rozházené kajuty, vytrhané šuplíky... Plavete zpět. Místní policie je líná a navíc nerozumí. Až velitel policie vezme klíčky od auta a řekne vám anglicky ať se uklidníte a ukážete mu, kde je ta loď... Takhle žačíná tenhle thriller s Cavilem v hlavní roli. Na rozdíl od jiných si nestěžuji an napětí, spíš na jistou nesmrtelnost hlavního hrdiny. Zápletka je také uvěřitelná, protože oni únosci (a teď nechci spoilerovat) jsou známí svými akcemi na území svrchovaných států, protože pokud se to týká jich, neznají bratra. A to se mi na nich i ve skutečnosti líbí. Je škoda, že Weaver na konci přisoudili podobnou roli jako ve Vetřelcovi tím, že si to s nepřítelem šla osobně rozdat. Prostě pár nelogičností tam bylo (i např. i to jak šla místní policie na ruku ,,únoscům''), ale jak říkám, já se u toho docela bavil dobře. Proto hodnotím jako průměr a dávám za třirukojmí! * * * ()

Madsbender

S ľadovým pokojom v tvári, taký je celý tento film, doslova a do písmena. Bez emócií, bez náboja, bez energie, zmyslu a logiky vám predostiera absolútne kraviny a tvári sa smrteľne vážne. Henry Cavill si zjavne prešiel mohutnou predprípravou na Muža z ocele, keďže už tu oplýva možno ešte silnejšími a zaujímavejšími schopnosťami. Ako správne dieťa Brucea Willisa, ktorého si Brouk El Macher na celú stopáž nemohol dovoliť, je nesmrteľný a nezničiteľný, okrem toho však dokáže dematerializovať a znovu materializovať neživé veci, ako obal s peniazmi a liekmi alebo zbraň podľa vlastnej potreby (a keby len to, zjavne má infračervené videnie a vie predpovedať budúcnosť, pretože dokáže nájsť v uličke, kde nikdy nebol, pištoľ schovanú v kontajneri - a to behom 3 sekúnd!). Len škoda, že to tvorcovia nevysvetlili divákom, ktorí to berú ako chyby vo filme. Fakt, S ľadovým pokojom je perfektným zástupcom upadajúceho žánru - tupým, vyprázdneným a vrcholne podpriemerný. Chcel som dať 2*, ale keď som dal jednu aj piatej Smrtonosnej pasci, musím to opakovať, a takmer siaham po odpade. Opäť v akcii malo totiž aspoň dve dobré hlášky. 2% ()

-OverLord-

Bruce se tady dlouho neohřeje, Henry je sympaťák a Sigourney hraje tu správnou drsnou mrchu. Vyjma toho, že je film drahá reklama na Audi, Nike a Colu - mě je to jedno, jen takovej postřeh - tak se jedná o celkem slušnej a svižnej thriller, kde je skvělá akce a hudba. Asi nejvíc mě zaujala honička v nablejskanejch autech po madridskejch ulicích, ze kterejch se následně stanou nepojízdný vraky, a následuje další honička.. no asi nejzajímavější akční "závodění" poslední doby. Co už ale trošku zaostává je příběh samotnej, kterej je tak jednoduchej, že jednoduší už ani bejt nemůže a na scéně se objeví i několik klišé. Šlo z toho vybouchat o trošku víc, ale nadruhou stranu ani nemůžu říct, že jde o zklamání, to rozhodně ne. ()

Allien.9

Tohle mohl distribuovat do kin jedině sebevrah. "S ledovým klidem" je ukázkový VHSkový film, u kterého si umím představit i rychlodabing ala 80. léta, protože platit víc než jednoho dabéra, je vzhledem ke kvalitě škoda peněz. Já chápu, že je Cavill Superman, ale jeho schopnost unikat hledáčku policie a kulkám zlých agentů by mu mohl Superman upřímně závidět. A to nemluvím o komické nesmrtelnosti tohoto "obyčejného hrdiny", protože postřelení, ošklivý skluz na skútru nebo pád z x-patrové budovy, to je taky solidní shit. ()

mzss1

Film rozhodně špatnej není, je zde dost akce, příběh není zas tak těžké pochopit, ale celkově je film docela chaotický. Unesená rodina hlavního hrdiny Henryho Cavilla - drží ji zločinci. Nějaký přesný důvod zde nevidím, než chybějící kufřík. V tomto filmu existuje více zločinců. Sigourney Weawer v záporné roli nakonec špatná nebyla. Willis se tu moc neohřál, ale aspon sehral jednu menší bitku a měl jsem z něco o stupínek lepší pocit než třeba ve filmu "Looper". Jak jsem říkal, akčních scén je tu dost, je ale pouze jednoduchá, konečná naháněčka se mi líbí víc než akce. Škoda, že byl film tak chaoticky podán, žádné větší vysvětlení o zločinecké organizaci, nic víc. Hudba byla docela dobrá. Blíží se to k 4 hvězdě, ale těch chyb tam bylo dost, nic víc extra zapamatovatelného. Přesto mírný nadprůměr. 64% = *** ()

kingik

Ledově neklidný thriller s prvky vypjatého špionážního dramatu. Budoucí představitel Supermana Henry Cavill má z toho nervy na dranc. Původně chtěl totiž strávit poklidnou dovolenou se svými rodiči na jachtě ve španělském středozemí, ale všechno je najednou jinak. Jeho rodinu unesli, tátu mu následně zastřelili před očima, má na krku vraždu policisty a v madridských uličkách po boku své nevlastní sestry, o které ještě před malou chvílí neměl ani nejmenší tušení, bude muset prchat před pronásledovateli a bojovat o holý život. Ve hře je kufřík s cennými vládními tajnými informacemi o který mají zájem nejen Izraelci, otcova temná minulost a stopy vedoucí k Mosadu a CIA. Napínavá akční hra bez zbytečných keců, s přesnou dávkou akce a s kvalitním hereckým obsazením v neokoukané režii, zaplácne nudné odpoledne s ledovým klidem. A co na tom, že největší lákadlo Bruce Willis se zdrží sotva půl hodiny, než ho odstraní ze scény. Klady: žádné zbytečné kecy + akce je rovnoměrně rozložena do úměrné a nenatahované stopáže + sympatické obsazení v čele s kladným Henry Cavillem a mrchou Sigourney Weaver + automobilové honičky a přestřelky v neokoukaných lokacích + dynamická režie + spád + napětí + v akčních scénách není poznat, zda je herec zastupován kaskadérem+ nervydrásající skok z budovy + nervydrásající finální noční automobilová honička + kvalitní dynamický hudební doprovod. Zápory: v přestřelkách kulky nemožně minou, když je cíl na dostřel. Mé hodnocení: 100% ()

Snorlax odpad!

Pchá, ještě někdy vám skočím na to, že ve filmu hraje Willis. Než se divák rozkouká, je po něm. A pak se začnou dít věci, které jste opravdu nikdy nechtěli vidět, pokud jste jen trošinku fanoušek filmu. ()

IQ Tiqe

2 silná jména ve velmi průměrné béčkové akci jak z 90. let. Teď přijde myšlenkový tok postřehů v průběhu filmu, seSPOILERy. Táta je agent, unesou mu rodinu, provalí se to, únosci něco chtějí. Okoukané téma, které už tu bylo x-krát. Chybí napětí. Přibývá napětí. Únosci idioti. Drsňák Willis. Mrtvej Willis. Další hráč ve hře. Konečně zajímavé – nevím, komu věřit. Objevuje se holka, Španělka s úžasným přízvukem jak Penélope Cruz. Myslel jsem, že Willis bude tahoun filmu, ale tohle duo je lepší. Chvilku mi připomíná Bourna "1". Ale nic netrvá věčně. Nějaká akce... konec. pro: ústřední duo, na akci standardní nosný zvuk; proti: děravý scénář, je tam až moc náhod a nelogičností. Mohl to být solidní špionážní akční thriller, kdyby se všemu dalo o něco víc věřit. Už by to chtělo Willise v koukatelném filmu a aby tam nebyl jen půl hodiny. # [viděno: TV, 5.1, EN sub] # příběh 5 | hudba 7 | humor 0 | akce 6 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5 ()

Anderton

Muž, ktorý vedel príliš mnoho sa vydal po Sabotáži smerom na Sever severozápadnou linkou, aby mal pri úteku a naháňačke neustále Závrať. Tú som mal aj ja pri premýšlaní, čo sa vlastne vo filme deje a hlavne prečo. Ani na konci v tom nemám jasno a neviem si predstaviť, ako by som chápal situáciu, ak by som bol na mieste hlavného hrdinu. Páčilo sa mi ale, ako sa film rýchlo rozbehol, ako rýchlo sme boli spoločne s Cavillom vrhnutí do špionážnych sietí a ako rýchlo aj film skončil. ()

Kudly4

Čekal jsem větší sračku. 90 minut uteče jako voda díky solidnímu tempu, které po celý film nepolevuje. Akce průměrná, obsazení celkem fájn. 55%. ()

teutates

Nechci říct, že sem tu vkládal jakési naděje, nebo že bych si snaď něco idealizoval… no popravdě určité očekávaničko tady bylo. Cavill není úplně marný, myslel jsem si a Bruce to min. četl, říkal jsem si. To co tady předvedla Weaver je tak na G.I. Joe, s jak ledovým klidem tahle babička řešila situace, hoóochu, ach jo. Ještě teď se nemůžu zbavit pocitu, jak debilní to bylo. Proste rozmlátí pul Španělska s konspirací za zady, CIA, teroristi, úplně vážně… nepovedeny bramborový salát, hodně slušně řečeno. 1/10 ()

cukorek

S ľadovým pokojom mi dosť pripomínalo Larga Wincha a bohužiaľ ho ani neprekonalo. Pokiaľ ešte žil otec Martin ( B.Willis ) tak to vo to filme ako tak fungovalo a niekam aj smerovalo, ale s jeho skorou smrťou akoby by režisér M. El Mechri pochoval tendenciu rásť a rozvíjať film ďalej. Necitlivo a amatérsky "amputoval" dôležité časti o ktoré sa takýto film opiera. Zbavením reálneho vykreslenia a naopak pridaním nesmrteľnosti a obrovskej dávky šťastia mladému Willowi nebolo najlepšou voľbou. K tomu sa pridalo beznápadité formovanie deja, či slabšie dialógy a tak bolo, už len otázkou času kedy sa tento roztrasený kolos rozsype. Filmom ďalej otriasli aj nedôveryhodné akčné momenty, ktorým by možno tak uverili deti v škôlke, keď S. Weaver sa dostala do úlohy takmer nenastaviteľnej agentky. Za týchto okolnosti musím povedať, že známi herci Willis a Weaver zobrali role, ktoré im ich slávne časy skôr poškodzujú, ale pre nich mali zrejme nejaký význam. Na viac ako 40% to u mňa nebolo. ()

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Henry Cavill je nový Superman

Henry Cavill je nový Superman

01.02.2011

Upozornil na sebe jednou z hlavních rolí v seriálu Tudorovci a fantasy Hvězdný prach, teď ho čeká velká hollywoodská budoucnost. Ještě letos ho uvidíme jako Thésea v starořecké fantasy Tarsema Singha… (více)

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)