S ledovým klidem

• USA The Cold Light of Day (více)

Will Shaw má malou poradenskou firmu v San Francisku. Jeho rodiče právě žijí ve Španělsku, kde otec Martin pracuje na americké ambasádě jako kulturní atašé. Vzhledem k povaze jeho práce se rodina v minulosti mnohokrát stěhovala ze země do země. Poněkud to poznamenalo vztahy v rodině. Nyní se však má rodina po dlouhé době setkat na dovolené, a to i s mladším Willovým bratrem Joshuou a jeho přítelkyní Darou. Poté co Daru kvůli Willově nepozornosti praští do hlavy se Martin rozzlobí a hodí Willův mobil do moře. Will pak všem řekne, že na tom mobilu závisí jeho kariéra. Jeho firma totiž právě zbankrotovala. Pak se sebere a plave na pevninu, aby sehnal v lékárně nějakou dezinfekci pro Daru. Jenže když se vrátí ke břehu, loď jeho rodičů je pryč. Nakonec ji najde, ale je prázdná a na lodi někdo něco usilovně hledal a rozhodně nedával pozor, zda tam udělá nepořádek. Will okamžitě běží na policii, aby ohlásil, že jeho rodina zmizela, ale Will pochopí, že něco je špatně a ukradne policejní auto, aby mohl rychle zmizet, ale je chycen a brutálně zbit. Objevuje se jeho otec Martin, který policisty přemůže. Když jsou spolu sami v autě, svěří Martin Willovi, že není kulturním atašé, ale pracuje pro vládu ve zvláštním odboru CIA. Nemohl to svým synům svěřit, ale matka to ví. Ještě v noci se schází s Jean Carrackovou ze CIA a chce, aby mu dala jistý kufřík, který může jeho rodině pomoci na svobodu. Carracková tvrdí, že už ho nemá, ale Martin jí nevěří. Když se vrací do auta, Gorman, Carrackové poskok, ho zastřelí. Willovi se podaří z otcovy kapsy vzít jeho zbraň a vyzvánějící mobil, ale musí vzít nohy na ramena, protože Gorman hodlá zabít i jeho. Když telefon znovu zazvoní a Will má konečně možnost to vzít, hlas na druhé straně se shání po Tomovi a vzkazuje mu, že mu zbývá 21 hodin na to, aby vyměnil svou unesenou rodinu za tajemný kufřík... (TV Prima)

SaNcHeZ_cz

S ledovým klidem můžete tento snímek ignorovat a přejít raději k nějakému čistokrevnému béčku. Nepřesvědčivý Cavill je jen špičkou ledovce, kde po odchodu Bruce Willise ze scény vychází na povrch debilita, předvídatelnost a stereotypní neduhy béčkového filmu vyhnané do extrému. Čekat, že se snímek ještě zvedne bylo největší chybou. Proto dávám s ledovým klidem palec dolů. [35%] ()

Lamiczka

Rodinka se sejde na každoroční týdenní plavbě po pobřeží Španělska. Vše probíhá téměř idylicky, až v momentě, kdy se starší syn rozhodne navštívit pobřežní vesnici, se všechno mění. Po návratu zjišťuje, že loď není na místě. Posléze ji nachází o kus dál zcela prázdnou. Zburcuje místní policii, která je ale zmanipulovaná a chce ho taktéž unést. Znovu se na scéně objevuje jeho otec Martin. Zlikviduje policisty a odhaluje svou pravou identitu agenta CIA. Bohužel o otce vzápětí v přestřelce přichází a tak je to jenom na něm, aby odkryl všechna tajemství, zjistil, kdo mu jde po krku a jak může zachránit celou svoji rodinu. Nevím, kterého chytráka napadlo nechat zabít hlavního akčního hrdinu Bruce Willise (hraje otce) v prvních minutách filmu. Nejen, že tudorovec Cavill je pro takovou roli naprosto nevhodný a nevýrazný, ale ani jeho charizma nezapadá do schématu analyticky přemýšlejícího zabijáka, kterým se musí zákonitě časem stát, aby obstál v soubojích s nepřáteli. Ani samotný scénář mu mnoho nepomáhá, děj se vleče, nezajímá a nudí. Husí kůži nahánějící scény tady vůbec nehledejte. A jestli spoléháte, že další hvězda, Sigurney Weawer tomu pomáhá, tak to bohužel. To už jsou snad lepší Tom a Simír v Kobře 11. ()

kaylin

Mabrouk El Mechri má na svědomí skvělý snímek "JCVD", jehož hlavní dominantou byl samotný Jean-Claude van Damme, který snad poprvé ve svém životě ukázal, jak moc velkým hercem by mohl být. Ne, že by pro svůj další film postrádal velké hvězdy, spíš naopak, sešlo se mu jich celkem dost, ale přesto natočil film, který je méně akční, než v podstatě dokumentární a civilní snímek o Van Dammovi, je méně zábavný a v konečném důsledku nepříliš smysluplný. Bruce Willis, Sigourney Weaver a Henry Cavill. To je obsazení, s kterým by se daly dělat divy. Jenže Bruce tu končí poměrně brzy, Sigourney zase má celkem málo prostoru a je z ní udělána jen jednoduchá, jednorozměrná postava. Zaměřeno je pak na Cavilla, který má sice skvělé akční proporce, ale to neznamená, že budou využity. Film je stupidní ve své snaze vytvořit spiknutí, které je někde hluboko ve vládě, ale ve skutečnosti je to jen jeden člověk, proti komu se celou dobu bojuje. To, že je zde nějaká minulost, má jen minimální význam, stejně jako odhalování zbytečných rodinných vztahů. V akční rovině nemá film co nabídnout, je to jen směska honiček a střílení bez nápadu. V tomhle se film například odlišuje od snímku "Expendables: Postradatelní", kde byla akce parádní, nápaditá a skutečně výbušná. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/rebelka-perfect-sense-sprosty-holky.html ()

Philcze

Pod vedením jednoho z Bessonových hochů by to byla katastrofa, El Mechri ale zachraňuje mnohé. V podstatě se mu svižností filmu a nevyjasněním několika klíčových informací v ději podaří zamaskovat tupost scénáře i plochost postav. Jako bonus v akčních scénách dokazuje, že na béčkové podívané s omezeným rozpočtem je ho škoda (pár záběrů bych si pouštěl furt dokola). Ona "žánrová promyšlenost", o které mluví Matty, je však ve filmu dost skryta a rozhodně to není prvoplánově chytré nebo chytře se tvářící. Záleží tak na vás, jak s tím vynaložíte. Pokud na to jdete jako na akční béčko, dočkáte se solidní, ale horší verze Neesonova výletu do Paříže. 65% ()

MATADOR

Ještě štěstí, že neočekávám zhola nic - od filmů, kde se jen mihne Bruce. Tady má sice trošku větší roli, ale i přesto je to bída. Bída okořeněná marným, hlavním hrdinou, který nemá ani špetku charisma. Největší chybou je scénář, který je děsně děravý! Se vážně divým, Bruceovi a Sigourney, že na tohle kývli, vážně se v tom akorát plácají, škoda! ()

FilmFan24

"S ledovým klidem" jsem dokoukal thriller, na který za pár dní s ledovým klidem zapomenu. Stručně a jasně: béčkový film s áčkovým obsazením, který ač se tváří, že šlape na plný plyn zůstal díky scénáři zařazený na jedničce s občasným škobrtnutím na dvojce... ()

AlistairMir

Tak se nám v jednom filmu sešel McClane, Ripleyová a Superman...no ty kráso tak to musí být mazec roku ne??? NE...Ale abych nebyl zlej, tak uznávám, že koukatelné to bylo, jen bych čekal něco víc, když ve filmu hraje tahle trojka. Pak mi to, ale začalo docházet - jeden tam hraje chvilku, jedna má stále jeden výraz a ten poslední to musí vše odmakat sám. No a tak to dopadlo jak to dopadlo. Průměrnej akčňák, kde kdyby hráli úplně jiní (nejlépe ne tolik slavní) herci , tak snad bude mít i lepší hodnocení, jelikož by od něj nikdo nic nečekal... ()

vegetol.mp

Rozhodně ne tak mizerné, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. Cavill je sympaťák a tempo má tenhle akční thriller svižné. Na sobotní večer velmi slušné pokoukání. 70% ()

M.i.k.e

slušná akční jednohubka,která mi v současné chvíli přišla více než vhod.Po JCVD sice El Mechri lehce zklamal a snímek i přes svou rádoby kompilkovanost nepřináší vůbec nic nového,ale na druhou stranu má spád,solidní akci a příjemnou stopáž.Obsazení značně nevyužité a divák si kromě nepříliš sympatického Hanry Cavilla bude pamatovat spíše epizodku páně Willise a bad-ass bitch Sigourney Weaver...70% ()

Chen

Standardní pásový produkt. Na jedno podívání neurazí, ale za chvíli se ztratí v konkurenci spousty podobných projektů, kterých se objevuje plno. ()

Martin741

Reziser El Mechri /JCVD/ natocil len dalsi suchoparny, nudny film, kde dejova linia je splet umelo pospajanych udalosti, ktore nedavaju vacsi zmysel a ledva ledva drzia pohromade. Ucast hercov ako Willis /seria Die Hard/ a Sigourney Weaver /seria Alien/ prekvapivo v roli zaporaka divaka ma len nabudit, aby sa pozeral na toto velke nic. To iste plati aj pre Cavylla : sympatak, ktory tam hovno hra. Takze len lacny povrchny vyvar a nuda. 30 % ()

bourec

Fakt hrůza,co může někdo natočit.Willis jen jako lákadlo,Cavill vypadá spíš jak učitel erotickejch tanců,Weaverová úplně děsná,a vůbec to celý stojí za pičku.Proč tohle bylo v kinech a některejch pecek se ne a ne dočkat ani na dvd,je mi záhadou.Zřejmě u distributorů jsou všichni po lobotomii.Dementi.20%. ()

Pugo

Ani neviem za čo tá hviezdička. Herci úplne prehrávajú, Willisova kariéra sa začína obmedzovať na tieto miniroličky, Weaver nehrá nič, španielski herci sú radi, že sú v hollywoodksom filme a preto sa tak strašne snažia no a Cavill. Po jeho výkonoch v Immortals a CLoD sa začínam báť o Supermana. Filmu určite nepomáha nehorázne stupídny scenár a ani prekvapujúco slabá réžia. Akcia sa tvári strašne cool a... akčne, ale je strašne slabá a neoriginálna. Cavillov pád zo strechy môže smelo konkurovať Dieselovmu "supermanovi" z F&F 6. A tí Izraelci behajúci si voľne po Mardide... Čistá tragédia. Aha už viem za čo hviezdička - cameo na záver? ()

pufina

Bruce umírá na začátku filmu? K neuvěření, svět se asi řítí do záhuby - stejně jako tvůrci tohoto filmu, když "odklidí" Bruce hned na začátku filmu. Zápletka klasická a vcelku o ničem. ()

Juto

Nezmyselný thriller, v ktorom jediná vec, ktorá vás viac sklamala ako koniec, je 93 minút, kým sa tam dostanete. 3/10 ()

Jermann

Řekněme si to po rovině .. jde o takový průměrný akční záprtek s namakanou a hezky ochlupenou ozdobou v hlavní roli a Brucem jen coby návnadou z plakátu. Ale já dobře věděl, do čeho jdu, a že do toho jdu pouze a jen kvůli Sig. No a vidět ji, jak kolem sebe suverénně mává bouchačkou a za volantem Roveru si s výsknutím zkouší Carmageddon na živo .. za to mi to stálo. ()

c.tucker

Přišlo mi to jako sterilní nuda, které k jejímu prohloubení velice dopomohl Cavill. Už už to vypadalo, že to bude o hvězdu lepší, ale absolutně debilní konec to vrátil tak kam to podle mne patří. Stále nechápu, proč jdou takovéhle filmy do kin a jiné daleko kvalitnější a hbitější nikoliv. To je prostě na distribuci, co s tím člověk nadělá. ()

ceskyhonza odpad!

Byl by to film kategorie 2B, ale manipulace divákem v podobě hvězd jako Bruce Willis a Sigourney Weaver mne tak rozčílila - taková jména v takové "stelpanině" nemají co dělat, to je prostě klamavá reklama, že musím přitvrdit a prohlásit to skutečně ODPADEM! ()

majo0007

Akčný thriller roka! Bruce Willis v hlavnej úlohe! Sigourney Weaver s plameňometom v ruke! Hops, a potom som sa zobudil. Nudná zlátanina. ()

bartias

Pro Bruce Willise je to očividně jenom vedlejšák a Henry Cavill může být rád, že dostal roli Supermana. Akční thriller S ledovým klidem je totiž prachobyčejnou, skoro urážlivou slátaninou podle jednoduchého vzorečku "Bourne vydělává = musíme natočit něco s tajnými agenty..." Že to je neoriginální je jedna věc. Že to je špatně natočené a trapné je zásadní. ()

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Henry Cavill je nový Superman

Henry Cavill je nový Superman

01.02.2011

Upozornil na sebe jednou z hlavních rolí v seriálu Tudorovci a fantasy Hvězdný prach, teď ho čeká velká hollywoodská budoucnost. Ještě letos ho uvidíme jako Thésea v starořecké fantasy Tarsema Singha… (více)

Bruce a Sigourney jako soupeři?

Bruce a Sigourney jako soupeři?

05.08.2010

Bruce Willis se zřejmě snaží trumfnout Nicolase Cage v počtu přijatých filmových rolí. Začátkem září poletí do Španělska a svěří se tam do rukou Mabrouka El Mechriho, pro kterého se drama JCVD stalo… (více)