S ledovým klidem

Smrtonosná pomsta

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• iamek

Člověk se těší na Bruce Willise v dalším akčním nářezů a Bruce je ve své roli asi 5 minut. A to se jen povaluje na lodi a rozdává moudra. Už proto nemůžu film hodnotit pozitivně. Henry Cavill v hlavní roli byl nesnesitelný a měl jsem chuť z kina odejít. Když zmínim naprosto tuctový a béčkový scénař, tak tady není už moc co chválit. Ale jednu věc pochválit musím a to je prostředí legendárního španělského clubu jménem Fabric. Bylo příjemné vidět jak to tam vypadá a hlavně záběry z párty jsou fantastické. A to nemluvím a parádním EDM soundtracku. Ale tohle je sakra málo abych šel z hodnocením výš.(21.6.2012)

• Fr

,,KDE JE TEN KUFŘÍK?“…. /// Nějaký zmrdečkové unesli Willisovi rodinu - kromě Willa. A tak spolu, ruku v ruce – páč Bruce dělá pro CIA….. ,,JSI SKVĚLÝ SYN“ …(ale no ták, děte s těma teplejma kecama do prdele a pome na ně!) A, pozor – změna plánu… (aspoň vodpadnou ty kecy). Nakonec ale stejně budou dva zkurvení amatéři řešit problém, vo kterým nemaj ani páru, zlikvidujou CIA, Mosad a dělaj kousky, že se i Bond (James. James Bond!) určitě zastavil a tupě zíral (no dobře, možná kapku kecám…). Willis už v těch sračkách umí chodit (a proto to brzo zabalil), teď je třeba to naučit Sigurney, páč ta její agentka nejen vypadá, ale i je hrozná kráva a vona si to ještě užívá! To bych blil. Stejně jako ze scénáře!!! Film, kterej může přitáhnout pozornost jen kvůli Willisovi, a o jehož kvalitě svědčí to, že ho ani von nedokoukal. Vlastně nedohrál. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu vidět radostnej výraz ve tváři Sigurney W. při ničení zahrádky u restaurace. 2.) Čumím jen na filmy, kde chcípne B.Willis. 3.) Thx za titule ,,DoubleJo“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne(1.9.2012)

• Roman.Ticka

Opravdu špatný akční příklad, jak se to nemá točit. Hvězdné obsazení mi tolik nevadilo, ale v kombinaci se španělským komparzem, byli notně oslabeni. Tak si říkám, že vlastně chytří rejžové to dělají i tak, že do filmu nacpou co nejvíce zvučných jmen a diváka tím ošálí natolik, že on pro samou sympatii k tomu či onomu, přestane vnímat, jak je film na hovno a tetelí se jen blahem nad tím, kolik že miláčků vidí najednou a jak je mu s nimi dobře. No tak takové oblbování beru, jsme holt jen lidi, tak proč ne. Ale když ani nevím, za co dávám hvězdu, tak něco pořádně smrdí.(9.9.2013)

• Fiftis

Po zhliadnutí tohto filmu som si poznamenal, že od režiséra Mabrouka El Mechriho si už nikdy nič nepozriem, ak vôbec ešte niečo režírovať bude. Po spackanom JCVD, som mu jednu šancu ešte dal, no opäť som bol sklamaný. Príbeh sľuboval našlapaný thriller neúspešného obchodníka z Wall Street, ktorému počas dovolenkovej plavby po Španielsku unesú členov rodiny. Túto jeho zápletku nám mala okrem exotického prostredia oživiť aj herecká účasť vychádzajúcej akčnej hviezdy a supermana Henryho Cavilla a ostrieľaných borcov - Bruca Willisa a Sigourney Weaver. Nepodarilo sa a práve táto trojka si na svoje konto preto pripísala jeden slabý odvar akcie a thrilleru. Bruce si dokonca zahral tak krátko, že by som to skoro nazval Cameom. Tento film neodporúčam a nič sa nestane, keď sa mu vyhnete.(16.2.2015)

• Tom Hardy

S ledovým klidem odklidili akční legendu, aby místo ní sprintoval příběhem nezajímavý mladíček, jehož charisma nedokáže konkurovat ani chladné póze Sigourney Weaver. Nepovedená snaha o „nového Hitchcocka“, v němž postavy s oblibou reagují na situace, které nemohou vědět a kde si scenáristé ve své naivitě dovolí i variaci na „já jsem tvůj otec“ (což už dnes vyvolává JEN úsměv). Po JCVD jednoznačné zklamání… Více zde.(17.4.2012)