S ledovým klidem

Smrtonosná pomsta

S ľadovým pokojom

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

Bruce se tady dlouho neohřeje, Henry je sympaťák a Sigourney hraje tu správnou drsnou mrchu. Vyjma toho, že je film drahá reklama na Audi, Nike a Colu - mě je to jedno, jen takovej postřeh - tak se jedná o celkem slušnej a svižnej thriller, kde je skvělá akce a hudba. Asi nejvíc mě zaujala honička v nablejskanejch autech po madridskejch ulicích, ze kterejch se následně stanou nepojízdný vraky, a následuje další honička.. no asi nejzajímavější akční "závodění" poslední doby. Co už ale trošku zaostává je příběh samotnej, kterej je tak jednoduchej, že jednoduší už ani bejt nemůže a na scéně se objeví i několik klišé. Šlo z toho vybouchat o trošku víc, ale nadruhou stranu ani nemůžu říct, že jde o zklamání, to rozhodně ne.(17.4.2012)

Film rozhodně špatnej není, je zde dost akce, příběh není zas tak těžké pochopit, ale celkově je film docela chaotický. Unesená rodina hlavního hrdiny Henryho Cavilla - drží ji zločinci. Nějaký přesný důvod zde nevidím, než chybějící kufřík. V tomto filmu existuje více zločinců. Sigourney Weawer v záporné roli nakonec špatná nebyla. Willis se tu moc neohřál, ale aspon sehral jednu menší bitku a měl jsem z něco o stupínek lepší pocit než třeba ve filmu "Looper". Jak jsem říkal, akčních scén je tu dost, je ale pouze jednoduchá, konečná naháněčka se mi líbí víc než akce. Škoda, že byl film tak chaoticky podán, žádné větší vysvětlení o zločinecké organizaci, nic víc. Hudba byla docela dobrá. Blíží se to k 4 hvězdě, ale těch chyb tam bylo dost, nic víc extra zapamatovatelného. Přesto mírný nadprůměr. 64% = ***(17.10.2012)

• Davies182

Akční film s nejnudnějšími automobilovými honičkami široko daleko. Sigourney, Bruci? Co vy tu k čertu děláte? Snad jen že toho Supermana vybrali celkem dobře...(14.9.2012)

• Kryton

To samé jako u rok starého Bez dechu. Nesympatický mladík zjistí, že vše do jisté doby byla lež a že ho chtějí všichni zabít. Je tu CIA a Weaver si opět střihla agentku. Tohle by nedalo ani na slušný díl tureckého akčního seriálu. Willis už asi ustupuje do pozadí a hraje jen pár minut v poslední době.(9.11.2012)

• MartinezZ

Akce to nebyla špatná, odsýpalo to a i celkem vypadalo. Bohužel příběh byla jedna velká nelogičnost a divák je tak po celou dobu zmaten stejně, jako hlavní postava. Bohužel ani ke konci filmu se v podstatě nic nedozvíte. Informace divákovi předkládané jsou postupem času dost rozporuplné až protichůdné a nemá cenu se jimi zabývat, stejně ve výsledku nemají žádný smysl. Jde tu hlavně o honičky a akci a velmi krátce Bruce a už poněkud lehce opotřebovanou Sigourney. Direct-to-DVD, které se omylem dostalo do kin.(4.9.2012)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)