S ledovým klidem

Smrtonosná pomsta

S ľadovým pokojom

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

Ledově neklidný thriller s prvky vypjatého špionážního dramatu. Budoucí představitel Supermana Henry Cavill má z toho nervy na dranc. Původně chtěl totiž strávit poklidnou dovolenou se svými rodiči na jachtě ve španělském středozemí, ale všechno je najednou jinak. Jeho rodinu unesli, tátu mu následně zastřelili před očima, má na krku vraždu policisty a v madridských uličkách po boku své nevlastní sestry, o které ještě před malou chvílí neměl ani nejmenší tušení, bude muset prchat před pronásledovateli a bojovat o holý život. Ve hře je kufřík s cennými vládními tajnými informacemi o který mají zájem nejen Izraelci, otcova temná minulost a stopy vedoucí k Mosadu a CIA. Napínavá akční hra bez zbytečných keců, s přesnou dávkou akce a s kvalitním hereckým obsazením v neokoukané režii, zaplácne nudné odpoledne s ledovým klidem. A co na tom, že největší lákadlo Bruce Willis se zdrží sotva půl hodiny, než ho odstraní ze scény. Klady: žádné zbytečné kecy + akce je rovnoměrně rozložena do úměrné a nenatahované stopáže + sympatické obsazení v čele s kladným Henry Cavillem a mrchou Sigourney Weaver + automobilové honičky a přestřelky v neokoukaných lokacích + dynamická režie + spád + napětí + v akčních scénách není poznat, zda je herec zastupován kaskadérem+ nervydrásající skok z budovy + nervydrásající finální noční automobilová honička + kvalitní dynamický hudební doprovod. Zápory: v přestřelkách kulky nemožně minou, když je cíl na dostřel. Mé hodnocení: 100%(3.3.2013)

• Fiftis

Po zhliadnutí tohto filmu som si poznamenal, že od režiséra Mabrouka El Mechriho si už nikdy nič nepozriem, ak vôbec ešte niečo režírovať bude. Po spackanom JCVD, som mu jednu šancu ešte dal, no opäť som bol sklamaný. Príbeh sľuboval našlapaný thriller neúspešného obchodníka z Wall Street, ktorému počas dovolenkovej plavby po Španielsku unesú členov rodiny. Túto jeho zápletku nám mala okrem exotického prostredia oživiť aj herecká účasť vychádzajúcej akčnej hviezdy a supermana Henryho Cavilla a ostrieľaných borcov - Bruca Willisa a Sigourney Weaver. Nepodarilo sa a práve táto trojka si na svoje konto preto pripísala jeden slabý odvar akcie a thrilleru. Bruce si dokonca zahral tak krátko, že by som to skoro nazval Cameom. Tento film neodporúčam a nič sa nestane, keď sa mu vyhnete.(16.2.2015)

• teutates

Nechci říct, že sem tu vkládal jakési naděje, nebo že bych si snaď něco idealizoval… no popravdě určité očekávaničko tady bylo. Cavill není úplně marný, myslel jsem si a Bruce to min. četl, říkal jsem si. To co tady předvedla Weaver je tak na G.I. Joe, s jak ledovým klidem tahle babička řešila situace, hoóochu, ach jo. Ještě teď se nemůžu zbavit pocitu, jak debilní to bylo. Proste rozmlátí pul Španělska s konspirací za zady, CIA, teroristi, úplně vážně… nepovedeny bramborový salát, hodně slušně řečeno. 1/10(25.4.2012)

No teda, myslel jsem, že si Willis zahraje víc :-) Kvůli němu jsem se na film vůbec začal dívat. Ale tak musím na rovinu říct, že se Henry Cavill hlavní role zhostil poměrně dobře. Čekal jsem mnohem větší blbost, přece jenom má film na kontě pouze 50%. Mělo to celkem solidní akci, napětí a né tak hloupý scénář. Na 4 hvězdičky to sice není, ale 3 silné hvězdy udělím. 69%(8.9.2012)

• Dale

Asi najnudnejší špionážny thriller, čo som videl. Atmosféra veškerá žádná, hlavná postava oničom a tie postavičky, čo tam pobehovali so zbraňami mali akože byť tajní agenti? Lebo pôsobili dosť smiešne až zúfalo. Bruce vedel, prečo sa porúčal tak skoro, no sklamala aj moja obľúbená Sigourney.(26.9.2014)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)