S ledovým klidem

Smrtonosná pomsta

S ľadovým pokojom

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

Bruce se tady dlouho neohřeje, Henry je sympaťák a Sigourney hraje tu správnou drsnou mrchu. Vyjma toho, že je film drahá reklama na Audi, Nike a Colu - mě je to jedno, jen takovej postřeh - tak se jedná o celkem slušnej a svižnej thriller, kde je skvělá akce a hudba. Asi nejvíc mě zaujala honička v nablejskanejch autech po madridskejch ulicích, ze kterejch se následně stanou nepojízdný vraky, a následuje další honička.. no asi nejzajímavější akční "závodění" poslední doby. Co už ale trošku zaostává je příběh samotnej, kterej je tak jednoduchej, že jednoduší už ani bejt nemůže a na scéně se objeví i několik klišé. Šlo z toho vybouchat o trošku víc, ale nadruhou stranu ani nemůžu říct, že jde o zklamání, to rozhodně ne.(17.4.2012)

No teda, myslel jsem, že si Willis zahraje víc :-) Kvůli němu jsem se na film vůbec začal dívat. Ale tak musím na rovinu říct, že se Henry Cavill hlavní role zhostil poměrně dobře. Čekal jsem mnohem větší blbost, přece jenom má film na kontě pouze 50%. Mělo to celkem solidní akci, napětí a né tak hloupý scénář. Na 4 hvězdičky to sice není, ale 3 silné hvězdy udělím. 69%(8.9.2012)

Další MacGuffin v hlavní roli. Hlavní hrdina je nesympatický sráč, Bruce vyklidí scénu moc brzo, akce průměrná, Lucía zbytečně uřvaná a nebýt pár zajímavých scénaristických nápadů byl by to šedivý průměr. Filozovujcí Van Damme El Mechrimu seděl mnohem líp.(20.9.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,763,583Tržby Celosvetovo $16,863,583Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ len ničím zvláštne béčko, kde je na prvý pohľad zaujímavé obsadenie, ktoré sa tu ale len promenáduje ako na dovolenke, niektoré scény dosť sucho odbité, občas sa niečo aj podarí ale ako celok skôr taká zívačka /40%/(20.11.2012)

• schizmo

Je docela nezvyk vidět Supermana ztraceného v cizím městě, v cizí zemi a nonostop dostávat na prdel :D.(13.5.2015)

• - Celý film sa nakrúcal v Madride okrem scén v prístave a na lodi. Tie sa nakrúcali v turistickom letovisku Moraira na pobreží Costa Blanca. (Darkage)

• - Jedným z alternatívnych názvov snímky bol aj Shadow Chaser. (MikaelSVK)

• - Po filmu Smrtonosná past 2 (1990) se jedná o druhou spolupráci hereckého dua Bruce Willis a Colm Meaney. (mzss1)