S ledovým klidem

S ľadovým pokojom

Thriller / Akční / Drama

USA / Španělsko, 2012, 89 min

• Roman.Ticka

Opravdu špatný akční příklad, jak se to nemá točit. Hvězdné obsazení mi tolik nevadilo, ale v kombinaci se španělským komparzem, byli notně oslabeni. Tak si říkám, že vlastně chytří rejžové to dělají i tak, že do filmu nacpou co nejvíce zvučných jmen a diváka tím ošálí natolik, že on pro samou sympatii k tomu či onomu, přestane vnímat, jak je film na hovno a tetelí se jen blahem nad tím, kolik že miláčků vidí najednou a jak je mu s nimi dobře. No tak takové oblbování beru, jsme holt jen lidi, tak proč ne. Ale když ani nevím, za co dávám hvězdu, tak něco pořádně smrdí.(9.9.2013)

Willis si chtěl natočit svoje Taken... které mu přebral Henry Cavill! Božský Bruce je na pláně skutečně jen na moment, pak štafetu nedobrovolně předá synkovi s vizáží budoucího Supermana. Což asi nebyl úplně nejšťastnější tah. Cavillova postava se postupně stává agentem par excellence, škoda však, že kromě fyzičky nenabírá i charisma. Nevěřil jsem mu vůbec nic. Jinak je Ledový klid naprosto snesitelná a neurážející honička po madridských ulicích i klubech, která umně vyzobala to lepší z žánrových konkurentů poslední doby. Pročež funguje. 65%(6.4.2012)

• SeBig

Od polovinu filmu mě to přestalo bavit a hrál jsem si během koukání na tento "skvost" s mobilem. Bruce Willis tam skoro vubec nebyl je vidět že ho tam obsadily jen jako reklamu na film aby na to vubec někdo šel do kina. Další co mě na tom štvalo bylo že tam skoro nikdo neuměl střílet, Weaver od dob vetřelce asi zapoměla jak se drží zbran, celý film je klišé prostě a je jedno v jaký zemi se to odehrává nebo s jakými herci to je prostě je to furt to samé dokola.. sežen tohle do týhle doby nebo tyhle umřou.. blablabla.. mě už tohle omrzelo a ješte ktomu ten debilní happy end -.- ježiši kriste.. jedna hvězda za tu naháněčku na konci.(31.7.2013)

Ledově neklidný thriller s prvky vypjatého špionážního dramatu. Budoucí představitel Supermana Henry Cavill má z toho nervy na dranc. Původně chtěl totiž strávit poklidnou dovolenou se svými rodiči na jachtě ve španělském středozemí, ale všechno je najednou jinak. Jeho rodinu unesli, tátu mu následně zastřelili před očima, má na krku vraždu policisty a v madridských uličkách po boku své nevlastní sestry, o které ještě před malou chvílí neměl ani nejmenší tušení, bude muset prchat před pronásledovateli a bojovat o holý život. Ve hře je kufřík s cennými vládními tajnými informacemi o který mají zájem nejen Izraelci, otcova temná minulost a stopy vedoucí k Mosadu a CIA. Napínavá akční hra bez zbytečných keců, s přesnou dávkou akce a s kvalitním hereckým obsazením v neokoukané režii, zaplácne nudné odpoledne s ledovým klidem. A co na tom, že největší lákadlo Bruce Willis se zdrží sotva půl hodiny, než ho odstraní ze scény. Klady: žádné zbytečné kecy + akce je rovnoměrně rozložena do úměrné a nenatahované stopáže + sympatické obsazení v čele s kladným Henry Cavillem a mrchou Sigourney Weaver + automobilové honičky a přestřelky v neokoukaných lokacích + dynamická režie + spád + napětí + v akčních scénách není poznat, zda je herec zastupován kaskadérem+ nervydrásající skok z budovy + nervydrásající finální noční automobilová honička + kvalitní dynamický hudební doprovod. Zápory: v přestřelkách kulky nemožně minou, když je cíl na dostřel. Mé hodnocení: 100%(3.3.2013)

• Tom Hardy

S ledovým klidem odklidili akční legendu, aby místo ní sprintoval příběhem nezajímavý mladíček, jehož charisma nedokáže konkurovat ani chladné póze Sigourney Weaver. Nepovedená snaha o „nového Hitchcocka“, v němž postavy s oblibou reagují na situace, které nemohou vědět a kde si scenáristé ve své naivitě dovolí i variaci na „já jsem tvůj otec“ (což už dnes vyvolává JEN úsměv). Po JCVD jednoznačné zklamání… Více zde.(17.4.2012)