Síla country

Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Tak tohle jsem absolutně nečekala. Pro mě obrovské překvapení. Ani nevím, jak vlastně vyjádřit své pocity, jakým na mě film zapůsobil. Film si mě naprosto získal a jak se mi před začátkem filmu zdála doba dvě hodiny mnoho, tak v průběhu filmu jsem se na hodinky nepodívala ani jednou. Film je strašně přirozený a hlavně jde cítit, že je dělán od srdce. Film je samozřejmě především o hudbě a mně ty písničky byly hrozně blízko (jsem zvědavá, kolikrát si poslechnu soundtrack). Chvíli jsem uvažovala, zda dokonce nedat 5*, jenže Country Strong není už tak silný v příběhu, kde se vyskytuje několik klišé a hlavně mi tak trochu neseděl závěr, kde se Shana Feste snažila zahrát více na city, ale vůbec to tady být nemuselo, protože mně film působil na city už od začátku a tak mi to tady přišlo trochu zbytečné a vyloženě nuceně vložené. Tam, kde Country Strong slábne v příběhu, tam je o to důležitější ta hudební složka. Ještě musím pochválit výběr herců, strašně sympatická hlavní čtveřice, nejvíce si mě ale získal Garrett Hedlund. Country Strong nesmí vynechat žádný fanoušek country hudby.(9.4.2011)

Hudební drama, které očividně těží z úspěchu Crazy Heart. Nicméně i přesto dokáže Country Strong samo o sobě uspět. Hromadě klišé se sice v průběhu nevyhne a konec je na můj vkus příliš velké melodrama, ale ve výsledku mi celý příběh i provedení přišly osobnější než Bridgesův film. Jen je škoda, že si Shana Feste víc nepohlídala celkovou soudržnost scén, jistější ruka by tady byla potřeba. Country Strong ale stojí především na svých čtyřech hlavních představitelích a ti svou režisérku rozhodně nenechali ve štychu. Hlavní part je samozřejmě rezervovaný pro Paltrow, ale film si pro sebe krade Hedlund. Tak procítěný výkon už jsem dlouho v žádném filmu neviděla a jeho pěvecký talent je ohromující. Ten film má sice plno chyb, ale má velké srdce, a proto si mě prostě získal.(5.3.2011)

Krásné, vážně vážně krásné ... je to lehké, nijak to netlačí na pilu a přitom je to opravdu silné. Příběh je klasický, ale já pro tyto příběhy měla vždy slabost a vždy budou mými oblíbenci. A hudba? Skutečná nádhera. Veškeré písně byly unikátní a vtahovaly do děje ... nevím, kterou jsi jdu poslechnout dříve .. dost možná síla country? :-)(15.8.2012)

Jeden môj bývalý internetový kolega mi raz povedal, že nechápe a krúti hlavou pri tom keď dakto počúva country / hlavne že on počúva Depeche Mode :D / Mne sa Country celkom páči, i keď skôr pri táborákoch, ale na spievajúcu Leighton Meester som sa vážne tešil, a zvládla to super. Gwyneth moc nemusím, ale celkom slušne aj ona, aj keď s jej rolou som mal asi najväčší problém ...inak taká vzťahová skrátená telenovela :D(5.5.2014)

Zcela nepokrytě se přiznávám k faktu, že jsme poněkud vyměkl a výsledkem jsou nakonec čtyři hvězdy. Přitom začátek je takový nijaký, ale pak se to celé rozjede. A hlavně by v tady nesměla hrát výborná Gwyneth, má Viola z Shakespare in Love. Jako již tradičně, je opět skvělá. K tomu výborná hudba, krásná Leighton, Garret, sympaťák jako hrom a máme tady film, který se nakonec celkem povedl.(29.10.2014)

• Tim McGraw

• - Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)

• - Natáčelo se v Nashvillu - Tennessee. (Terva)

• - Nejdená se o první film, kde si spolu Garrett Hedlund a Tim McGraw zahráli. Již dříve se sešli během produkce filmu Světla páteční noci (2004). (Aknah)