poster

Síla country

 • USA

  Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mikita
  ****

  Tenhle film měl sílu mě opravdu okouzlit. Atmosféra je nádherná, herecké výkony hodné chvály... povedené.(8.5.2012)

 • Hild
  ****

  Tak tohle jsem absolutně nečekala. Pro mě obrovské překvapení. Ani nevím, jak vlastně vyjádřit své pocity, jakým na mě film zapůsobil. Film si mě naprosto získal a jak se mi před začátkem filmu zdála doba dvě hodiny mnoho, tak v průběhu filmu jsem se na hodinky nepodívala ani jednou. Film je strašně přirozený a hlavně jde cítit, že je dělán od srdce. Film je samozřejmě především o hudbě a mně ty písničky byly hrozně blízko (jsem zvědavá, kolikrát si poslechnu soundtrack). Chvíli jsem uvažovala, zda dokonce nedat 5*, jenže Country Strong není už tak silný v příběhu, kde se vyskytuje několik klišé a hlavně mi tak trochu neseděl závěr, kde se Shana Feste snažila zahrát více na city, ale vůbec to tady být nemuselo, protože mně film působil na city už od začátku a tak mi to tady přišlo trochu zbytečné a vyloženě nuceně vložené. Tam, kde Country Strong slábne v příběhu, tam je o to důležitější ta hudební složka. Ještě musím pochválit výběr herců, strašně sympatická hlavní čtveřice, nejvíce si mě ale získal Garrett Hedlund. Country Strong nesmí vynechat žádný fanoušek country hudby.(9.4.2011)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Píseň - "Coming Home"(25.1.2011)

 • Terva
  ****

  Já, člověk odkojen finským rockem a metalem jako jsou třeba Korpiklaani, který momentálně vyměnil modré džíny za černý oděv ala Cradle of Filth, jsem si dobrovolně pustil film o country. Asi to nebude úchylka, doufám. Pravda je, že tato hudba mě nikdy nevadila a někdy si ji i rád poslechnu. CITÁT - Vypadáš ja Country Barbie............... Film je o hudbě ( čumíte, co ? ) o lásce k hudbě a vlastně se to skoro vůbec neliší od jakéhokoliv turné třeba metalové kapely. Akorát, že tohle je americká lidová. Stejné problémy, handrkování, výstřelky členů kapely, o sexu, drogách i alkoholu o závislosti, rodině a přátelství. CITÁT - Přece nenecháš fanoušky čekat......... Je to jen film o hudbě o síle hudby o síle Country. CITÁT - Tak už hrajte !!!....... Dávám čtyři hvězdy **** , ale to neznamená, že se začnu oblékat do hnědé kostkované košile, koní ( boty ) a že začnu nosit koženou kravatu z podkovou. CITÁT - Ale neboj se zamilovat, to jediný má na světě smysl.......... Ve filmu hrají Leighton Meester jako Chiles Stanton, Garrett Hedlund jako Beau Hutton a třeba Gwyneth Paltrow jako Kelly Carter.(31.8.2011)

 • gudaulin
  **

  Lima napsal, že Síla country je o chlup lepší než tématicky spřízněný Crazy Heart a já si pro změnu myslím, že Crazy Heart je o dva ocasy lepší než Síla country, a tak i když jeden ocas padá na vrub mého věku, protože snímek zjevně cílí na řekněme o dvě dekády mladší publikum, pořád zbývá dost velký rozdíl na to, abych mohl dát 3*, protože přesně takhle jsem Crazy Heart ocenil. Síla country je podle mě limonádovější, zdaleka nejde tak do hloubky a snaží se prodávat banality. V neposlední řadě je v ní i víc countryových popěvků a tenhle žánr příliš nemusím. Jinak souhlasím s pohledem mé oblíbené uživatelky rikitiki. Celkový dojem: 45 % (především za přítomnost Gwyneth Paltrow). Ne, že by její výkon byl tak oslňující, ale nedá se přehlédnout, že patří do první herecké ligy. Síla country je v první a vlastně i druhé řadě romance, nikoliv drama s přesahem.(6.5.2014)

 • - Konkurz Garretta Hedlunda probíhal v karaoke baru v Koreantown, kde zazpíval píseň od Pearl Jam. Režisérka filmu Shana Feste se k tomuto konkurzu vyjádřila takto: „Ani zdaleka to nebyla nejlepší ukázka jeho hlasu, ale Garrett se kvůli nám začal učit. A to doslova! Vzal si čtyři měsíce volno a začal se učit hrát na kytaru a chodil na lekce zpěvu. Do Nashvillu dokonce dorazil dříve a pracoval zde s producentem Nathanem Chapmanem, který byl producentem i Mirandi Lambert. Chci říct, on se vážně stal country zpěvákem.“ (Fugas.cz)

 • - Postava Beau (Garrett Hedlunod) je inšpirovaná skutočným country spevákom Hayesom Callom, ktorý je autorom väčšiny textov, ktoré herci vo filme zaspievajú. (toi-toi)

 • - Ačkoliv je Tim McGraw vysoce úspěšný country zpěvák, je jediný herec z hlavního obsazení, který ve filmu nezpívá. (Fugas.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace