Síla country

Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Hudební drama, které očividně těží z úspěchu Crazy Heart. Nicméně i přesto dokáže Country Strong samo o sobě uspět. Hromadě klišé se sice v průběhu nevyhne a konec je na můj vkus příliš velké melodrama, ale ve výsledku mi celý příběh i provedení přišly osobnější než Bridgesův film. Jen je škoda, že si Shana Feste víc nepohlídala celkovou soudržnost scén, jistější ruka by tady byla potřeba. Country Strong ale stojí především na svých čtyřech hlavních představitelích a ti svou režisérku rozhodně nenechali ve štychu. Hlavní part je samozřejmě rezervovaný pro Paltrow, ale film si pro sebe krade Hedlund. Tak procítěný výkon už jsem dlouho v žádném filmu neviděla a jeho pěvecký talent je ohromující. Ten film má sice plno chyb, ale má velké srdce, a proto si mě prostě získal.(5.3.2011)

Srovnani s Crazy Heart je asi opravdu na miste, zvlaste pred oscarovou sklizni a opet s hudebni nominaci. A nutno rict ze hudba a pisnicky tu musi a hraji hlavni roli. Bez nich by to byl jen nemastny prumerny dramaticky snimek.(24.5.2011)

Country není zrovna můj šálek kávy a ani Gwyneth Paltrow nijak zvlášť nemusím. Jediným důvodem, proč jsem si tenhle film pustila, byla úžasná Leighton Meester. Ta v mých očích roste jako herečka i jako zpěvačka. O Paltrow jsem věděla už z Glee, že zpívat umí. Jako herečka mě ale překvapila a rozhodně je to její nejpovedenější role. Mile překvapena jsem i výběrem písniček, které mi kupodivu netrhaly uši. A Garrett Hedlund byl nakonec sympaťák.4* a uznávám, že to mělo svoji sílu.(13.7.2011)

Výborný krásne bolestivý film, kde umňa pesničky boli viac krovým o slávnej speváčke, ktorá neuniesla ťažobu slávy a ničoty a s nervami ako pavučinka,ktorú ťažoba slávy trhá na cucky a odišla tam, kde si myslela, že jej bude lepšie.(28.4.2011)

Hudební drama, které ukazuje, že i zpěváci zapomenutého žánru country, můžou mít těžký život plný osobních dramat. Film stojí i padá převážně s herci, kteří naštěstí film vedou s přehledem. Režie už je bohužel slabší.(21.6.2012)