Síla country

Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

Celkem povedené hudební drama, kde se střídaly silné scény s těmi slabšími. Místama (hlavně kolem 40. - 60. minuty) mi film přišel trochu utahaný, závěr to zase zachránil. Hlavní čtveřice se mi líbila, Gwyneth je dobrá herečka a Garrett Hedlund byl fakt sympaťák. Nicméně si myslím, že se film mohl bez problémů tak o 20 minut zkrátit. Nakonec filmu přisuzuji 4 hvězdičky a k tomu 72% (with J.)(7.4.2012)

Hodně pohodový, ale is mutný country příběh. Country mám rád, ale zde to bylo vedeno hodně na vážnou notu i písně nebyly zrovna ty odvázané, ale vše bylo hodně osudové. Přitom všem mě ale emoce příliš nezasahovaly, plyne si to totiž hodně nenuceně, nemá to tendence vtahovat k sobě, nebo si získávat sympatie. V tomto tomu všemu kraluje postava Beua, která je velmi výrazná i slušně herecky ztvárněná. Výprava působí docela velikášsky, ale v konečném výsledku toho zase tolik k vidění nebylo. Gwyneth Paltrow v roli postavy, jež si uvědomuje svou tíživou situaci a zpackaný život a rozhodne se to vyřešit... Smutný, trochu chladný, přesto na pohled příjemný film z prostředí, které u nás bude asi mnoha lidem příliš vzdálené. 6/10(13.7.2013)

• rikitiki

Country písničky jsou v tomhle filmu plytké popvěky o ničem doprovázené podkresovou hudbou a takový je i celý příběh o zhroucení country hvězdy v podání Gwyneth Paltrow. Její hvězdnost spočívá patrně jen v ultra krátkých sukních, které nosí, protože zpěvem a repertoárem by nevyhrála ani okresní přebor táborových písní a tanců. Ostatní zpěváci podávají výkony ještě o poznání horší, hlavně to mrkací nablbo z Drbny . _____ Drtivý tlak slávy prostě nedokázal režisér ani naznačit, takže to Gwynethino pochlastávání nemá žádný jiný důvod, než že jí prostě chlast chutná a s tím se holt nedá nic moc dělat. Emoce mezi postavami jsou k smíchu a jedna ze závěrečných scén z nemocnice je tak sprostě obšlehnutá z mého oblíbeného filmu Harold a Maude, že by mě to naštvalo, ale naštěstí mě vzápětí rozesmála scéna zcela závěrečná, přímo esenciální kýč z tancovačky ve staré stodole, kde si KOUSEK DĚJE konečně mrkací otrava uvědomí, že sláva není nic ve srovnání s láskou, zvlášť když milujete metrosexuálního kovboje, který se vyznačuje hlavně tím, že nosí ten správný klobouk, správně kostkovanou košili a jezdí akorát tak správně otřískaným náklaďáčkem._____ Sakra, a teď udělám coming out: já mám country vlastně ráda. Ale musí být dobrý. Něco jako na způsob otrslejšího a vulgárnějšího šansonu, kdy francouzskou ironii nahradí americká přímočarost. Pusťte si Johnnyho Cashe zejména v duetech s June Carter - to jsou pohledy, které spalují a nádherně doplňující se hlasy. /6. 5. 14./(6.5.2014)

Po delší době snímek , který mě opravdu chytil za srdce. A když se k tomu přičtou výborné herecké výkony Gwyneth Paltrow a Garretta Hedlunda , skvělý výběr písní (soundtrack vřele doporučuju) , skvělý casting , povedená atmosféra , tak musím dát hodnocení nejvyšší. P.S. - Gwyneth Paltrow a Garrett Hedlund jsou překvapivě také dobří zpěváci. Film: 85% , OST - Michael Brook (různí interpreti) - 85%(5.5.2011)

Hudební drama, které ukazuje, že i zpěváci zapomenutého žánru country, můžou mít těžký život plný osobních dramat. Film stojí i padá převážně s herci, kteří naštěstí film vedou s přehledem. Režie už je bohužel slabší.(21.6.2012)