Síla country

Country Strong

Drama / Hudební

USA, 2010, 112 min

• danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Coming Home" - Hudba a text Bod DiPiero, Tom Douglas, Hillary Lindsey, Troy Verges(18.1.2011)

Zcela nepokrytě se přiznávám k faktu, že jsme poněkud vyměkl a výsledkem jsou nakonec čtyři hvězdy. Přitom začátek je takový nijaký, ale pak se to celé rozjede. A hlavně by v tady nesměla hrát výborná Gwyneth, má Viola z Shakespare in Love. Jako již tradičně, je opět skvělá. K tomu výborná hudba, krásná Leighton, Garret, sympaťák jako hrom a máme tady film, který se nakonec celkem povedl.(29.10.2014)

Chudý příbuzný Crazy Heart. Ale nohy Gwyneth Paltrow jsou více sexy než plnovous Jeffa Bridgese, o tom žádná.(23.3.2013)

Tento snímek nemusí bavit nutně jen fandy country,protože mě samotného sice country nevadí jako kterákoliv jiná hudba,ale taky nejsem nějak věrný posluchač tohoto žánru.Zde jde především o nastínění života hvězdy nebo chcete li celebrity,která i když má na oko vše po čem mi všichni toužíme tak i ona muže přijít o něco co je pro ní hodně cenné a pak začít například pít,zamilovat se do jiného muže a tím vším začít kolotoč ,který se špatně zastavuje,ale pokud máte hudbu tak alespoň na chvíli to jde zvládnout trochu snáze.Gwyneth Paltrow svoji roli zahrála opravdu věrohodně a pokud bych jí neviděl už v jiných filmech tak klidně řeknu,že jí tvůrci objevili v nějakém country clubu a jen jí šoupli do tohoto filmu.Za mě celkově 70% a čtyři hvězdy.(19.4.2015)

Hodně pohodový, ale is mutný country příběh. Country mám rád, ale zde to bylo vedeno hodně na vážnou notu i písně nebyly zrovna ty odvázané, ale vše bylo hodně osudové. Přitom všem mě ale emoce příliš nezasahovaly, plyne si to totiž hodně nenuceně, nemá to tendence vtahovat k sobě, nebo si získávat sympatie. V tomto tomu všemu kraluje postava Beua, která je velmi výrazná i slušně herecky ztvárněná. Výprava působí docela velikášsky, ale v konečném výsledku toho zase tolik k vidění nebylo. Gwyneth Paltrow v roli postavy, jež si uvědomuje svou tíživou situaci a zpackaný život a rozhodne se to vyřešit... Smutný, trochu chladný, přesto na pohled příjemný film z prostředí, které u nás bude asi mnoha lidem příliš vzdálené. 6/10(13.7.2013)

• Tim McGraw