Hercule Poirot: Vražda v Orient expresu (TV film)

Poirot: Murder on the Orient Express

Poirot - Vražda v Orient exprese

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2010, 90 min

Davida Sucheta jako Hercule Poirota moc dobře znám, ale nekoukám na něj zase tak pravidelně. Když na mě Česká televize o půlnoci vystřelila, div ne možná nejznámější, detektivku, co Agatha Christie napsala, rozhodl jsem se, že jí zkusím. A ono opravdu...vůbec nevadilo, že na něj nekoukám tak pravidelně. Philip Martin to totiž natočil naprosto geniálně. On ten příběh sám o sobě je geniální, ale výborný David Suchet to ještě umocnil spolu s úžasně ledově temnou atmosférou, ve které zaručeně nepočítejte s tím, že vrahem by byl zahradník. Pohled Davida Sucheta coby Hercula Poirota v závěrečné scéně mě bude mrazit ještě hodně dlouho po shlédnutí.(2.1.2015)

David Suchet je pro mne ten pravý Hercule Poirot.(3.5.2011)

Pro mě o veliký kus lepší než původní film. Je to nejen díky Suchetovi a jeho podání Poirota, kterému se klasicky nikdo nevyrovná ani z bla, ale je to hlavně díky tomu morálnímu dilematu, které v této verzi trápí Poirota a tedy i diváky a dost více......aneb "Ty, kdo jsi bez viny, hoď kamenem....My bez viny byli a tím kamenem jsme hodili".(2.1.2011)

• VenDulin85

V prvé řadě upozorňuji, že jsem skalní fanda Agathy, Poirota i Davida Sucheta. Bohužel toto mi přijde jako nejslabší z celé série, a přitom je to aspoň knižně největší kalibr.. Nevím, jak se to mohlo stát. Už v momentě, kde se střídavě detektiv a padouch modlí, mi to přišlo krapet divné, říkala jsem si, co z toho vzejde a na konci mi svitlo... Filmaři si připravovali půdu pro zdánlivě efektivní závěr, kdy vlastně Hercule udělá něco krajně proti své vůli. Navíc se mi hrubě nelíbilo, že i dřívější verze byla více věrnější než tato, očekávala jsem opravdu více. Ostatní hodnotí na maximum, ale já za sebe můžu dát pouze dvě*- za Sucheta a za krásnou přírodu, kterou vlak projížděl.(1.1.2011)

Pro mě jednoznačně nejlepší zatím viděný díl, který nějakým způsobem vybočoval z celé série a právě tím si mě získal. Rozuzlení bylo opravdu nečekané a IMHO ohromující.(30.12.2010)