Ten den pro Portera (Mel Gibson) nebyl jedním z nejlepších. Nejdřív se mu podaří ukrást slušný balík peněz, který by mu stačil na báječné doživotní prázdniny strávené na pláži s dostatkem vína, žen a zpěvu. Ale pak už se mu situace poněkud vymyká z rukou. Dostává se do šílené honičky s pohraniční stráží, na jejímž konci končí jeho auto na kapotě těsně za mexickými hranicemi. Pak už je zadržen mexickými úřady a po peprné výměně názorů je vržen do podivně drsného a nebezpečného světa zvaného El Pueblito, což rozhodně není pětihvězdový hotel, který si představoval pro svou zaslouženou dovolenou. Je to místo, které je symbolem násilí, korupce a promiskuity. V El Pueblitu Porter potká malého chlapce, který se ho snaží naučit přežít v tomto zvláštním světě. A díky němu nejen přežívá, ale potká i jeho krásnou maminku. Situace se však začíná vyhrocovat, všichni se dostávají do více než velkých potíží, protože gangsteři chtějí zpět své peníze. O tom, jestli se Porter se situací plnou honiček a přestřelek popere, a navíc si zachová i svůj pověstný sarkastický humor, se již brzy přesvědčíte v kinech. (oficiální text distributora)

Dyas

Film mě moc nezaujal už od začátku, což mě překvapilo, protože filmy s Mel Gibsonem mám vždy rád, ale tohle je jedna z vyjímek. Akce, pár vtipných scén a samotný tvrdý Mel Gibson mě naštěstí dokázali udržet u filmu :) ()

peetriss

Pokus Mela Gibsona o další trumf v žánrových vodách, které mu vynesly největší renomé, nevyznívá úplně nejhůř. Melovo charisma dokáže udržet divákovu pozornost, ale celkové vyznění filmu je takové jakési ušmudlané - dobré momenty jsou střídány horšími, chvílemi podívaná, chvílemi nuda. Potenciálně zajímavý film, ze kterého se dalo vytěžit mnohem více. ()

vander19

Filmy s Melom Gibsonom sú občas výborné, ale zvyknem si trafiť občas "kladivom po prstoch" a natrafím na niečo čo má dosť vysoké hodnotenie, ale mňa nebaví. Rovnako to bolo aj s Get the Gringo. Dlho som ho mal na disku, dlho som otáľal si to pustiť. Až minutáž filmu ma presvedčila, že 95 minút je ideálne na film v pracovný deň. Zo začiatku to začalo naháňačkou a pár hláškami, ktoré sa dali, ale nebola to bomba. Ale po vstupe do väznice Melova charizma opäť nabrala grády, hlod striedal hlášku rýchlejšie ako páli SMG a celé to malo výbornú myšlienku. Opäť sa potvrdilo, že výborný herec dokáže aj zvyšok obsadenia donútiť ku kvalitnému výkonu a nakoniec z toho bola výborná akčno-kriminálne ladená komédia. Až na teraz sladučký Made in USA koniec.... ()

aLPaC

Co jsem se vlastně z toho dozvěděl? Že Mel Gibson už se do první ligy nevrátí, že mu poněkud prořídly vlasy, že kdyby zde nehrál, byla by to kravina, kterou by vidělo 5 a půl osob a že Mexiko je zasraná díra, kde 90% obyvatel jsou zmrdi. ()

Zombi

Tomu říkám slušný návrat, Gibson mi na plátně v podobné roli už dlouho chyběl. Film má zajímavé prostředí a příběh který sice nikam nespěchá, ale díky hlavnímu hrdinovi/hrdinům je dostatečně zajímavý aby vás nenudil. Akce jsem čekal víc, navíc když už nějaká přijde, vypadá jak z telenovely, ale jak tu někdo poznamenal, to bude zřejmě tím digitálem. Gibson je opět na pomezí protřelýho hajzlíka, až ranaře a sympatickýho chlápka, kterej přeci jen má i nějaký soucit. ()

Phorbo

Kam se hrabe nějakej Scofield na pana Gibsona. Je to něco jinýho a konečně něco co docela zaujme z pera samotného pana Gibsona. Podle mě super, skvěle natočený, necelých 90 minut ulítlé mexické hudby, krve, střílení a totálního bordelu v El Pueblitu. ()

ZippoFormo

Po pozretí traileru som sa tešil na gangsterskú komédiu s Gibsonom na čele. Tajomný hrdina /zlodej/ ktorý je čestný a vlastne pácha len dobro sa musí dostať zo šlamastiky do ktorej sa dostal... Vie sa krásne adaptovať v cudzom prostredí a prispôsobiť každej situácií. Zaujímavo nakombinovaná porcia dávky akcie,komédie a drámy zároveň. Film rozhodne nenudí, má super scenár a dobrý príbeh. No aj napriek všetkej snahe u mňa film ostane ako lepší priemer. ()

Ollie235

Už pár let mám za to, že Mel je herec dávno za zenitem, ale tento film ho v mých očích trochu zachraňuje. Get the Gringo sice není ničím originální a ani bůhvíjak zajímavý, ale na mě díky své nenuceností a atraktivnímu prostředí zapůsobil. Bez Gibsona by byl ale poloviční. ()

wampire23

Príjemný večer s Gibsonom. Nečakal som, že by som si najnovší film so starkým Melom mohol ničím nerušený užiť. Je to taká príjemná oddychovka na jeden večer, v ktorej Mel hláškuje čo mu jeho sily stačia. Príbeh je rozpačitý, ale kašľať nato. Niektoré scény (over the top) to klincujú a poviete si len WTF? Proste taký jednoduchý funky Prison break Season 3 v 90-tich minútach. ()

Illy

Mel Gibson is back. I přes nešťastně zvolenou kameru dokázal polechtat můj intelektuální lalok, který si s díky vzal dovolenou a já se mohl kochat jeho "Porterovskou" rolí. Děkuji za příjemnou zábavu a nezapomeňte deštník s sebou! ()

ursinko

Mel Gibson sa vracia. Pri sledovaní sa mi pripomenul Payback. Celý film som sa usmieval, je jasné, že je to riadne nadsadené a nemožné čo sa vo filme udialo, ale tomu Gibsonovi som to proste veril. Spokojnosť. 90%. ()

Nolanofil

Len kvôli Melovi sa oplatí Get the Gringo vidieť. Je to surové, drsné, vtipné a neuráža to. Akcia spolu s úvodnou naháňačkou je super, takisto Melov parťák / darca. No strašne dlho sa to rozbieha a tým to stráca na drive, ktorý je pre Get the Gringo tak dôležitý. Zostrihať svižnejšie prvú hodinu a bolo by to o inom, nie iba o Melovi. ()

Jaroslaf

No nebejt hnusný digitální kamery kterou nenávidim ve více filmech, hnusný mexičanky v hlavní roli a předvídatelnýho klišé scénáře, mohl to bejt pohodovej film na způsob Payback a dalších hitů pana Mela Gibsona. ()

Fifer

Známý židobijec a hollywoodský psanec vrací úder. Sílá tohoto průmerného akčňáku tkví v prostředí. Také jsem četl jednu knihu ( Marching powder) z prostředí jihoamerických věznic a ty reálie jsou vyčtené opravdu dobře. Jen s drobným rozdílem, ve skutečnosti by Gibson hned chcípl, anebo by dostával každý den nakládačku jen za to, že je gringo, tady si ho téměř nikdo nevšímá. Asi jako kdybyste dali cigána do nápravního zařízení s 50 náckama a oni si ho ani nevšimli- very fucking likely. Nicméně ta věznice je skvělá - drogy, prostituce, sekce pro bohaté s luxusními bary, hierarchie místních bossů atd. Třičtvrtě filmu sledujeme, jak se Gibson srdnatě snaží zorientovat se v prostředí věznice a pak přijde finální killing of the boss, banální historka s dárcovstvím jater, krásná mexičanka a hepáč, což je rozhodně ta nejslabší část filmu. Tohle už je zažitá šablona, tak doufám, že mě někdo neobviní ze spojlerování (Je věta "Rambo všem nakope prdel" spoiler?). ()

Gibson hláškuje a střílí Rusy

Gibson hláškuje a střílí Rusy

29.01.2010

Jde samozřejmě o mediální masáž před dnešní světovou premiérou thrilleru Na hraně temnoty, ale stejně je to nejlepší filmová novinka za posledních několik... (dosaďte dle libosti). Mel Gibson po… (více)

Gibson a Mad Max? Že by přece?

Gibson a Mad Max? Že by přece?

04.01.2010

Jen klid, neradujte se předčasně. Jistá indicie tady ale je. Gibsonova společnost Icon Entertainment totiž podepsala smlouvu o spoluprodukování sequelu (prequelu? restartu?) zaprášené… (více)