Spi, děťátko, spi (festivalový název)

• Dánsko

Se min kjole

Hush Little Baby

Drama / Road movie

Dánsko, 2009, 86 min

Hella Joof

Hella Joof

Svojim spôsobom tá cesta určite každej trochu pomohla. Otvorila oči. Bohužiaľ s tými démonmi a bordelom v hlave budú musieť žiť ďalej a je len na nich ako. Pocitovo veľmi fajin, Dáni toto vedia.(25.1.2016)

Čtyři holky na útěku z pasťáku. Lepší než jsem čekala.(4.1.2010)

Nadherny film o styroch zenach na uteku, z ktorych tri nemaju jasno v tom, co spravia so svojim zivotom... Ale jedna z nich im tu cestu svojou svojskostou ukaze. Strasne sa mi pacilo, akym drsnym sposobom bol film natoceny, praca s kamerou a hereckami bola uzasna. Naozaj vyborny film a skandinavska tvorba zostava aj nadalej mojou najoblubenejsiu.(2.8.2010)

Až se probudím, vystřelím...(17.8.2014)

Hodně dobrá severská road movie, která by, nebýt toho zvláštního závěru, ode mě získala plný počet. Nejde jen o dobrý scénář, ale hlavně titulní čtyři hrdinky hrají přesvědčivě. Nejvíc mi sedla asi Charlotte svou bezprosředností a upřímností. Scéna u dveří s dítětem byla tak přirozená, aý jsem měla pocitm, že sleduju dokument :-) A to samé následně na dětském hřišti. Myslím, že lepší je od tohohle filmu příliš nečekat, protože jedině tak bude divák mile překvapen. Myslim, že asi upravim svůj pohled na road movie a stane se z nich jeden z těch zajímavějších filmových zážitků.(15.3.2012)