Zach Galifianakis, Keir Gilchrist, Lauren Graham a Emma Roberts září v povznášející komedii o hledání duševního zdraví na tom nejméně pravděpodobném místě. Někdy to, co má člověk v hlavě, není tak šílené, jak myslí…což rozhodně platí pro Craiga (Gilchrist), vystresovaného teenagera, který raději sám odchází do psychiatrické léčebny, aby si od všeho trochu odpočinul. Místo toho potkává poněkud neobvyklého mentora (Galifianakis), možnou novou lásku (Roberts) a hlavně dostává příležitost k novému začátku. Okouzlující, zábavný a moudrý – takový je příběh o dospívání Něco jako komedie. (Magic Box)

Lilien

najsť si miesto vo svete, v živote, vybrať si školu ,najsť lásku to je fakt niekedy na blázninec, a v tomto filme doslova. Nič svetoborného, prekvapivého , kultového tento film nepriniesol. Par pekných myšlienok , dobre zahraných postav ,vtipných situácii, milý dojemný záver. Tento film je proste taká Funny story ()

DadysGirl

Pecka! Jesti takhle vypadají bázince, tak tam jdu... Spokojenost největší, i když to neukazuje úplně do hloubky problémy lidí s psychickými nemocemi, což bych ocenila... Ale i tak to bylo pěkné, vtipné a neobyčejné... zoloft rulez... ()

Britt

Už přestávám mít s podobnými filmy trpělivost. I z podobných témat se určitě dá udělat kombinace drama a komedie, ale bylo by fajn, kdyby si už tvůrci uvědomili, že v 99/100 případů na nemocné/utrápené lidi nečeká žádná náhle se objevivší 'Emma Roberts'. Že se u toho hodně lidí hezky dojme a párkrát zasměje je fajn (není myšleno sarkasticky), ale to neznamená, že by se z úcty k tématu a realitě podobný film nemohl/neměl snažit o něco víc, než jen (stopadesátou) pohádku "o tom, jak se hlavní postavě v problémech zjevila láska a už ví, že má 'prostě jen žít'.." ()

Shredder

Co do formy, hereckych vykonov a celkoveho obsahu, klasicka nezavisla dramedia. Menej tradicne prostredie psychiatrickeho oddelenia vsak opat ponuka pribeh dalsieho usuzovaneho teenagera, ktori sa nevie vyrovnat s tlakmi tohoto sveta a samozrejme, ako inak, chyba mu laska. Velkym plusom filmu su vsak viacere dobre myslienky a vyroky, ktore by som vsak urcite ocenil viac este ako 16 rocny. ()

fallanga

Pěkně zpracovaný příběh, který snad konečně všem řekne, že deprese není rozmazlenost ani výmysl, ale skutečná nemoc. Takže zpráva pěkná. Ale brutální přikrášlenost tohoto filmu je opravdu bolestivá. Jasně, má se jednat o inspirativní komedii, ale osobně bych se obešel bez všeho toho kýče. Velice vnucený a očividně vyřešený milostný trojúhelník je jako pěst na oko. Idealizované prostředí léčebny je nudné, nelogické a nezajímavé, a konec, kdy Egypťana s agorafóbií vylákají na párty díky egyptské hudbě, je prostě výsměch všem duševním poruchám, čímž si tento film jenom podkopává tu jinak velice pěknou message. ()

wege

Příjemný film o příjemných lidech, kteří mají trošku sračku ve vlastním životě a zejména v hlavě. Ten celkový přerod hlavního hrdiny je trochu utažený za vlasy, něco na tom nehraje. Buď na tom nebyl tak špatně, nebo na tom na konci nebyl zase až tak dobře. Přišlo mi, že film měl daleko větší potenciál, spoustu postav rozehrály svůj příběh a nedohrály jej. O deset let mladší Emma Roberts oproti současnosti byla fakt kus, stejně jako ostatní ve filmu hraje super, nijak moc výrazně, ale bohatě to stačí. Je to prostě příjemný film na dívání, který vás ale nedonutí přemýšlet, což je možná škoda, téma k tomu samo vybízelo. ()

mekele

Velká srdcová záležitost, herci úžasný..Vedlejší postavy nejen že dokážou udělat TV-show kvalitní ale i film se bez nich neobejde. Velký oblíbenec Zach (už od bláznů na prknech) se moc líbil v pro změnu jiné roli. Pár "zamilovaných holubiček" a jejich romantická linie byla tak uvěřitelná - konečně někdo necpal do filmu trapné momenty a rozhovory až sem jim věřil a přál moc. Režisér pro mě za jednotku (skvělé nápady)-nejlepší novodobý klip Queen, závěrečná pohlednice, rozhovor z otázkami na závěr, závěrečné fotografické shrnutí..Snad ten konec už zaváděl až moc velkým happpy - endem..ale nestalo se, zach zůstal citlivě nedořešen a i přes egyptský tanec sem si přál aby přesně tak film skončil. 85%. ()

Dslike

Absolutny mega super dvihac nalady a prave ten film ktory som teraz potreboval vidiet. Rovnako ako hlavneho hrdinu trapila buducnost ohladom skoly atd. prezivam teraz podobne obdobie takze som ten film vnutorne velmi prezival a poviem vam ak som sa nahodou chvilami citil aj ja deprimovany a ustrachany tak tento film bol premna nieco ako tabletka na ukludnenie. ()

driftm

I já mám kámoše co prožil podobnou věc jako hlavní hrdina,jen ve filmu je to trochu ulehčeno občasným posměškem či vtipným gestem,jen sem ze začátku byl nehorázně zmaten a zorientovat se v prvních 15 minutách bylo trochu obtížné.Takže si to zaslouží 4*. ()

jafuska

film který je na citlivé téma mladistvých, kteří propadají depresím, až sami neví kudy kam a raději jdou dobrovolně se léčit, film není špatný, ale viděla jsem daleko lepší filmy, s lepší tématikou, takže pro mě docela velké zklamání, a asi bych se na tento film už nepodívala, ()

vieriX

Co tu máme kluka kterému se sype život a neví co dělat tak se dobrovolně zavře na psychinu. Máme tady pět dni v psychiatrickém ústavu, kde jsou nejrůznější postavy a jejich problémy. Celkově se to odehrávalo v takovém normálním ažř lidském tempu prostě to dost připomínalo skutečný život. Byl jsem celkem překvapen a musím říct, že se mi to líbilo. Jo a je tu Zach, který si tentokrát nehraje na blbé hovado, ale snaží se dát roli i trochu dramatičnosti. ()

Kutkey

Jak tu už několikrát zaznělo herci / herečky v tomto filmu se chovají opravdu nenuceně a připadá vám, že jsou skuteční. Moc pěkně je tu udělaný vztah mezi Craigem a Noele, od začátku do konce mě bavilo to sledovat. Musím ovšem uznat, že jak jsem viděl obličej hlavního hrdiny poprvé, myslel jsem, že mě ten film nemůže zaujmout, přesto skvělý scénář se o to postaral a díky němu mi Craig vůbec nevadil. Pár pasáží bylo opravdu vtipných, ale i tak bych to jako komedii spíše nehodnotil, možná by bylo lepší Romantické / Drama. A třešničkou na dortu byla nádherná herečka Emma Roberts. Nakonec ještě dodám, že tohle jsem opravdu nečekal a všem fanouškům romantických komedií nebo dramat musím doporučit, je to opravdu TOP, pro mě jeden z nejhezčích romantických příběhů. Kdybych hodnotil jedním slovem: Krásné ;) ()

Martix

Těžko říct, proč by se chtěl takový pohodový kluk zabít. Vždyť má ten správný vzhled, studuje na správné škole a má správné kamarády. Ale Craig má plnou hlavu obav z řetězových reakcí, které nastanou, když se nedostane na letní školu a dalších znepokujujících věcí. Záchrana přichází v podobě asociační rebelky Noelle, která mu ukáže, za co stojí žít. Ukáže mu věci, které jsou důležité, a které naopak ne. Ale ze všeho nejvíc se mi na filmu líbí, jak s něho vyzařuje optimusmus. ()

DonnieD

Pět, no a? Můj ideální život by byl složenej z "A Beaver Drawing" a "Under Pressure performed by the lunatics" scének. :) ()

drtickaa

Prečo, do hája, som tento film odkladala tak dlho?! V prvej tretine som sa síce trošku opúšťala, ale v momente, kedy zaznelo Intro od The XX, to už naplno chytilo moju pozornosť. Ten úsmevný i krutý odraz reality, ako si každý večer líhame spať s inou emóciou a myšlienkou, ako dnešok naším životom pohol... Neprekombinovaný scenár, valcujúci Galifianakis (zdá sa to len mne, alebo obsadenie The Hangover zahrá mentálov ešte lepšie ako ožranov?). "If you're not busy being born, you're busy dying." Well done, babe. 75% ()