Sanctum

Frank miluje potápění a jeskyně. Stojí před velkým úkolem, chce najít chodby, které propojí jeskyni Esa  Ala v Jižním Pacifiku s oceánem. Jsou už velmi hluboko a zbývá prohledat pár dalších kilometrů chodeb. Frank cítí, že je blízko, že další jeskyně jsou ještě před ním a ty ho dovedou až k moři. Financování mise zajistil Carl, Frankův přítel, který na místo přilétá se svou přítelkyní Victorií, aby se dobrodružství zúčastnili společně s Frankem a jeho mladým synem, který prožívá krizi ve vztahu k otci. Když se všichni společně podívají až na konec jeskynních cest, dojde k tragédii, při které zemře jedna z členů mise. Frank proto uzavírá projekt a chce se dočasně vrátit na povrch. Do oblasti bohužel dorazí obrovská bouře, která začíná nabírat na síle. Tým v jeskyni rychle pochopí, že se musí dostat co nejdříve ven, než je zatopí rychle stoupající voda. Proudy jsou ale příliš silné a zatopené oblasti si vyžádají první oběti. Frank organizuje zbývající členy týmu a společně pod vodou hledají cestu jeskyní směrem k oceánu. To je jediná možnost, jak vyváznout živý. Protože jsou členy týmů také nezkušení potápěči, je nutné dávat velký pozor. Jeden ze zkušených horolezců a potápěčů dostává embolii a začne kašlat krev. Stane se tak další obětí náročné cesty. Další chybu udělá Carlova přítelkyně Victorie, která také umírá v hlubinách zatopených jeskynních chodeb. Zbývají poslední tři členové, Frank, syn Josh a Carl... (TV Prima)

Karin00

Dechberoucí záběry, tíživá atmosféra, pro mě jako milovnici potápění a zároveň jeskyní prostě neuvěřitelný požitek. Opravdu velmi zdařilý survival. S postavami jsem děj prožívala téměř se zatajeným dechem..... to prvotní nadšení z jeskyně, poté se začne tento krásný „výlet" do nitra jeskyně hroutit....... jejich těžké rozhodování, fyzická námaha, to vše se mě opravdu dotýkalo.... A navíc, film má tak skvělý soundtrack, že jsem si jej musela stáhnout a často se k filmu vracet alespoň skrze hudbu. ()

esmoke

Speleoaquanauti se vydávají tak, kam lidská noha ještě nevplavala. Nic složitého ani nečekaného, jednohubka na deštivý podvečer. (2D dub) Rozpočet: $30 miliónů, Tržby: $108,609 miliónů. ()

bmx6

Nepřišlo mi to zas tak špatné.To určitě ne a zasloužil by si film i drobet lepší hodnocení(teda za mě určitě).Je sice pravda,že postavy nejsou dokonalé(Josh byl každou chvíli na zabití) a občas i ty jejich reči nestály za nic,ale prostředí a parta lidí co chce přežít a dostat se z jeskyní bylo velmi dobré a jejich cesta ven mě bavila.Takže nakonec celkem slušná podívaná. ()

brasek

Očakával som fakt hustý dobrodružný film a keď v titulkoch som objavil meno James Cameron tak nebolo o čom! Lenže to čo mi televízna obrazovka ponúkla bola fakticky úbohosť. Dvadsať minút nudy, nepresvedčivé exteriéry (ja som teda v tom videl televízne kulisy), nezaujímaví herci, chladné emócie. Jeden z tých horších ako iba zlých dobrodružstiev. ()

argo.smile

Nedocenený film, ktorý zo začiatku trošku drhne ale keď nastane "ona" situácia tak držalo tempo aj môj záujem so zadržaným dychom až dokonca. ()

Sunwheel

Silne televízna produkcia tejto survival drámy miestami znižuje napätie v deji a neherecké výkony mnohých postáv zrážajú kvalitu filmu. Napriek tomu ide o solídnu jednohubku na jedno pozretie. Meno Camerona v titulkoch vnímam s úsmevom. ()

Kubiiiczeek

Abych řekl pravdu, film se mi docela líbil. Mám jen dvě malé výhrady. Scénář. Typickým příkladem jsou vtipné pasáže, které mi vůbec vtipné nepřišly. A druhá výtka, 3D. Mám pocit, že v běžném formátu by to bylo mnohem lepší. To, že v poslední době téměř všichni tvůrci vezmou film, překryjou ho rouškou 3D tím ho v podstatě povýší na lepší úroveň, udělají ho COOL, na mě příliš neplatí. Efektů tam bylo poskromnu a nebýt titulků v trojrozměrném zobrazení, brýle bych sundal a díval se bez nich. Přesto mě film zaujal a vtáhl do sebe =) 70% ()

naytsirk

Příjemný survival, který mě rozhodně nijak nenudil ani neurazil... Jasně, 127 hodin to není, ale to ještě neznamená, že to nemůže být dobré... ()

miromir

bylo to velmi zajimave a napnave od zacatku do konce, vubec nechapu to chabe hodnoceni uz jenom ta mraziva klaustrofobni atmosfera me dostala, zkratka velice pekne odvedena prace. ()

jeskynka

O tomto filmu jsem neměla valné představy. Už během prvních minut se tvůrci snaží ohromit akcí (pochybuju, že vrtulník nebyl počítačově dodělaný), pak představují jednotlivé postavy a bohužel mi hned byla nesympatická jedna z těch hlavních (Rhys Wakefield a jeho namachrovaný puberťák Josh s naprosto neposlouchatelným hlasem), navíc ještě ty nemožné dialogy! Tahle (nadzemní) část neslibovala příjemný zážitek. Naštěstí se většina děje odehrává v jeskyni a pro mě se naprosto změnil film; krásná kamera,tajuplná atmosféra, kdy člověk úplně cítí, že by něco takového chtěl vidět, alespoň pro sebe objevit třeba jen malou jeskyňku:). No a v těchto divácky atraktivních místech se odehrává boj o přežití. Nenudila jsem se až do konce, který je celkem očekávaný a možná i reálný. Byla jsem příjemně překvapena, a proto 60%. ()

jarmil8

Zpočátku uchvátí příroda, ale to máme velmi rychle za sebou a následuje špatně režírované amatérské divadlo pod zemí. Co věta to perla a ke konci už je úplně jedno jestli někdo přežije, hlavně ať to rychle skončí a hlavně ať mlčí. Nablblý scénář a přehnaná délka jsou zkázonosné. ()

Gomez222

Nudný nenápaditý prvoplánový prostý snímok, ktorého dramatická skladba bola plochá ako lešenárska doska. Podobne ako iných, aj mňa pritiahlo k tomuto filmu meno James Cameron. Nuž tak to dopadne, keď podpíše niečo skôr, než si to prečíta :) ()

Archvile

Slabé až čajové, ale nálepka James Cameron urobila svoje. Spústa nelogických momentov, občas nuda, ale na jedno pozretie to ujde. Jedna hviezda za zvukové efekty v DTS. ()

Luciaaas2

Napínavé, napínavé, napínavé........ Krásně koukatelný snímek, nádherné zaběry, kamera 100%-tní, nádherný obraz a na blue-ray dokonalost sama :-) ()

chaosteory

Předně je třeba říct, že osoba ba jenom ruka Jamese Camerona na filmu není absolutně znát a jeho producentská účast byla asi přínosem jen ve 3D technologii. Teď k jádru pudla. V žádném případě jsem nečekal Jeskyni, ani Pád do tmy, obzvlášť druhý jmenovaný bude dlouho TOP. Spíš ve mě dřímalo očekávání v dobré drama, podmanivé lokace, klaustrofóbní prostředí a boj o život. Úchvatné lokace se sice konali, zejména v začátku, ale jak se děj přesune pouze do jeskyně, prostoru pro záběry z Discovery moc není. Zbytek, tudíž děj, atmosféra, postavy atd. jsou značně nedotažené. Nejvýraznější postavu ztvárňuje R. Roxburgh, racionální chování mu není cizí a je to typický team leader, díky němuž zbytek nepochcípá hned, ale postupně. Nejvíc film sráží atmosféra, přitom by stačilo tak málo, sem tam přidat tísnivý výraz, tu a tam to podbarvit depresivní hudbou a boj o přežití udělat víc naléhavý. No prostě tu není nic, co by ve vás navodilo pocit tísně. Bohužel bez toho všeho je to jen průměr bez ambicí na jedno odpoledne. ()

complex

no viac si to istotne nezaslúži, otrasné výkony, scenár a vlastne všetko čo sa deje vo filme je úplne jednostranný, žiadne prekvapenie, vlastne od začiatku filmu viete ako to skončí a ten rozpravkový koniec, na to už fakt nemám čo povedať ()

pájap

souhlas s livingdeadem....a proč jsem nedal plnej počet?? ani nevím.asi jsem viděl pár hezčích filmů....... ()

SKl247

Ja som si vo filme užíval nádherný kontrast medzi tým, čo treba spraviť aby prežili (Frank), tým čo je kvázi ľudské (Josh) a tým čo sa robiť nemá (všetci ostatní s výnimkou Georga). ()

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (více)