Hanna (Saoirse Ronanová) je dospívající dívka. Je výjimečná tím, že má zásluhou svého otce (Eric Bana), bývalého pracovníka CIA, který ji vychovává ve finské divočině, sílu, vytrvalost a znalosti zkušeného vojáka. V jejím životě, který se nepodobá životu žádného jiného teenagera, spolu splývají výchova i výcvik s cílem udělat z ní dokonalého zabijáka. Její cesta k dospělosti dospěje k přelomovému momentu ve chvíli, kdy je svým otcem vyslána na samostatnou misi. Hanna tajně cestuje po Evropě a přitom je na útěku před agenty, které za ní vyslala nemilosrdná špiónka (Cate Blanchettová), ukrývající před světem vlastní tajemství. Jak se Hanna blíží ke svému hlavnímu cíli, je nucena čelit znepokojivým odhalením o vlastní existenci a nečekaným otázkám o svém lidství. (HBO GO)

Whoossain

Rozhodně ne můj šálek kávy. Příště si budu muset dávat větší pozor na filmy, u kterých se v komentářích objevuje výraz "artový". Z traileru by měl člověk pocit, že se bude jednat o další variaci na Bourna nebo alespoň Salt, ale skutečnost je taková, že větší část filmu je road movie, při kterém hlavní hrdinku pronásledují 3 hodně divní záporáci (2 náckové a 1 východoněmecký pornoherec či co je zač). Slovo "divný" mne vlastně pronásledovalo téměř po celou stopáž, divní nebyli jenom 3 záporáci, ale i většina ostatních, divné bylo jejich chování a divné bylo i prostředí, ve kterém se pohybovali. *SPOILER* Nejdivnější pak bylo, že otec Hanny věnuje dlouhá léta jejímu výcviku v divočině, protože ona jediná se může dostat k hlavní záporné postavě, ale když se dozví, že ji Hanna nezlikvidovala, tak neváhá a bez sebemenších problémů záporačku vyhledá sám a pokusí se ji zabít. Proč tedy celé to martyrium v lesích? *KONEC SPOILERU* Nepochybuji, že si snímek jistě svoje diváky najde, já z něj ale rozhodně nadšený nebyl. ()

MJI

Opravdu hodně komentovaný film. Přesto málokdo se odváží hodnotit 5*. Nic mi v tom nechybělo ani nepřebývalo. Na MMF KV 2011 beznadějně vyprodaný snímek. Viděno na PC, ale i tak vynikající zážitek. Něco jako Nikita po 21 letech. ()

Ogneslaw

myslim ze sa z toho dalo vymacknut viac... ku koncu ma to nudilo, samotna idea bola dost fantaskna... preto si myslim ze uz ked tam dali teenagerku zabijaka, ktora je geneticky vylepsena, tak mohli dat aj lepsie akcne sceny.... nahanacky na autach, viac krvi, vybuchy... tento film sa kultom rozhodne nestane ()

Snakefinger odpad!

Táta s dcerou žijou někde v divočině. Pak se zjistí, že to není táta s dcerou ale otčím s dítětem ze zkumavky. Pak se zjistí že to možná není táta ale někdo uplně jiný a dcera není dcera ale vlastně taky asi chlap. Prostě si připadáte v jako divadelní hře Járy Cimermanna. Pak se stlačí knoflík, nikdo neví proč a táta se vydá v polobotkách a saku v minus třicet hlubokým sněhem někam. Tohle je takový zmatek, že se vám z toho protočí panenky. Pak začne hon na oba dva, samozřejmě agentka CIA najme nějaké pitomce někde v baru. Pak zastřelí babičku holčičky, ale ona to není babička ale asi pěstounka, možná ani to ne jenom bývalá příslušnice komunistické strany v NDR nebo někde jinde. Tohle je totální blábol a přitom to začalo tak slibně. O čem to bylo jsem při vší snaze nezjistil. Film mi přišel neúnosně dlouhý a pozornost byla na bodu mrazu. Fakt silná debilita. ()

jundrak

Tak to byl nářez. Artový Bourne v sukních aneb teenagerka jako drsný stroj na zabíjení, a to vše umocněné vynikajícím soundem od The Chemical Brothers. Chvílemi trochu ukecané, ale mělo to šmrnc, mělo to spád a mělo to grády. ()

Kivis

Hanna naprosto zapadá do průměrné šedi v rámci žánru akčních filmů. Chybí jí cokoliv, co by mě překvapilo, zaujalo, dostalo a vrylo se mi nesmazatelně do paměti. Logické kotrmelce u akčních filmů obyčejně ponechávám stranou, ale je potřeba, aby mě skvělé akční scény a napětí donutily na logiku zapomenout (jako třeba u mé oblíbené série 24 hodin, nebo u třetího Bourna). Ale to se u Hanny nekoná. Snad jen ti Chemical Brothers tu trochu vyčnívají. Takže z tohoto filmu si možná někdy ještě pustím poslední půlhodinku, až si budu chtít připomenout náš úžasný výlet do rozpadlého berlínského Spreeparku. Vřele doporučuji každému, kdo má rád netradiční výlety. Je to mnohem silnější zážitek, než projít Braniborskou bránou. A navíc si u rozpadlého dinosaura s kariwurstem v ruce budete moct říct: "Jo, tak tudy běhali Eric Bana a Cate Blanchett." ()

Mates Hradecky

One Women Show - tento film stojí a padá na účasti velmi talentované stoupající irské hvězdy s tajuplným jménem "Šír-ša", která zde zastínila i takovou megastar jakou je Cate Blanchett (o Banovi ani nemluvě). Dějově i filmařsky lihuprosté... ()

desnik

Tak tenhle film má od začátku do konce brutální atmosféru!!! Saoirse Ronan je neskutečná a výběr hudby brutální!!!! ()

chytri

Začátek ušel, po chvíli z toho byla 13ti letá Chuck Norrisová a po půl hodině se to změnilo v Millerovi na tripu. Pak jsem unsul. Dokoukat ani nehodlám ()

surprise

Kdybych seděl na balíku peněz a přišel za mnou režisér "Pokání" s tím, že chystá film s Cate Blanchett a s hudbou The Chemićal Brothers a že půjde o scifi s abnormální dospívající dívkou co umí skolit a odtáhnout soba a bude se muset seznamovat s naší civilizací za neustálého pronásledování profi zabijáků, nemrknu ani okem a celý balík peněz mu dám. To přeci nemůže dopadnout špatně. A vida. Může. ()

JimWalker007

Zaujímavý rozbeh, akčný záver a uprostred hodinová nudná road-movie vata akoby vystrihnutá z nejakého nemeckého televízneho filmu. Niekde sa stala chyba... ()

zeromen

Docela povedený snímek, dal bych plných 5* kdyby to bylo něco ve stylu Agent bez minulosti. Jinak výborně natočený špionážní thriller. ()

StanleyVanH

Začátek velmi zajímaví ale potom místo akce to je spíše žvanění a žvanění, závěr se mi moc líbil, díky tomu prostředí urbexu, takže tak. ()

SONYAGENT

Velmi milé překvapení, akce, skvělá hudba a kamera.. Tvář filmu dávají i přesto hlavně herci a v tomto případě to na nich stojí 75% ()

Archvile

Asi až 1/2 hodine som zistil že som túto nudu už niekedy videl, a to dokonca v kine. Samozrejme mohla to spôsobiť skleróza v pokročilom štádiu, ale v tomto prípade nie. Nudný stupídny dej bez špetky kreativity sa tiahne celým filmom. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

Eric Bana: Krimi nebo akční horor?

27.12.2010

Díky traileru na Hannu víme, že sympatický Australan se v dubnu objeví ve Wrightově akčním špionážním thrilleru, ale co dál? Chtělo by to konečně hlavní roli v nějakém zábavném hitu. Naděje se skýtá… (více)