Jeden ze skupinky přátel středního věku se ocitá po nehodě v nemocnici. Navzdory této události se jeho blízcí rozhodnou vyjet na tradiční, každoroční společnou dovolenou na pláži nedaleko Bordeaux. Jejich vztahy, přesvědčení, pocity viny i přátelství jsou v zápětí podrobeny těžké zkoušce. A nejen proto, že k sobě nebyli vždy zcela upřímní, jsou nakonec nuceni přiznat se k několika více či méně Milosrdným lžím. (oficiální text distributora)

J.e.r.e.c

Film o ničem. Dost mi to připomínalo různé Horempády a podobné „hořké komedie ze života“. Proti žánru nic nemám, ale pokud všechno to filosofování o smyslu života a vztahů není podáno s přidanou hodnotou v podobě originality/vtipu/pravdivosti, stává se z toho tlachání únavné jako fotbalový komentář Vladimíra Táborského. A to je přesně tento případ. 65 % ()

jafuska

Film, který mě prostě nemohl zaujmout, parta kamarádů, kteří udělají dovolenou na ostrově, a řeší různé svoje problémy, pro mě nic nového pod sluncem, říkala jsem si, přeci jen se musí něco začít dít, ale ono se jen pořád jen zbytečně mluvilo a pro film potřebuji mnohem více, než se tady dělo, velká škoda ()

mirkath1

No nejspíš taková vícepárová a hromadná přátelství, se bez lží, a tajemství neobejdou. Stopáž se tomu také musela podřídit,vykreslit vztahy, aby je pochopili nezúčasnění, chtějí čas, Za mě 100% ()

Ukrizku

Moc pěkná vztahová záležitost mezi sympatickými lidmi v krásném prostředí na pozadí tragédie. Vlastně těch tragédií tam je víc, jen ta jedna už nemá žádnou perspektivu a v tom je to zajímavý film. Ve spoustě vtipných situací je ukrytá lítost nad obvyklým "co by kdyby". Ze 154 minut 100 minut radosti a 54 minut smutku. ()

MT_Y

Milosrdné lži, je dle mě dobrý snímek. Během filmu jsem si říkal že je mi líto že ikdyz třeba zabývala hodina do konce, že škoda že to nebude delší, bylo to moc pěkně. Postavy se charakterem, povahou i krásným prostředí opravdu hrozně moc povedlo, nemám téměř skoro žádné výtky. 🤗 Příběh dle mě se povedl. Ale abych jen nesnil, tak musím uznat že jsem dle obsahu myslel že, mezi sebou začnou přicházet na všechny lži apod. Mezi sebou, že tam bude i nějaká konfrontace atp. Ale v této oblasti vlastně pro mě nic nebylo. Suma sumárum - - - > krom oblasti, kterou jsem zmiňoval, tak dávám i přesto 5 ⭐ a 98 Procent ✔️ ()

dank011

Přiznávám,že hodnocení možná trochu sráží přílišná délka filmu,nicméně: Kde jsou jaké lži ? Prostě parta přátel vyráží na dovolenou,přestože jejich kamarád leží v nemocnici. No a co ? To je důvod ke zrušení dovolené ? Potom je předkládán přes dvě hodiny trvající prázdninový mejdan, ten je menší pako, ten je větší pako, všechno naprosto uvěřitelné a vpodstatě normální figury, pár drobných fórků, celé je to natočené velice pěkně, není důvod se nudit ( a taky jsem se bavil, výborná kamera,spád a švih...), asi ústředním tématem je,že pracháček je sváděn svým dosud heterosexuálním kamarádem a těžko to vydýchává.....koho by to nerozhodilo,že ? Prostě ani s odstupem zde nevidím nic ve smyslu "těžké zkoušky přátelství". A po dvou hodinách a deseti minutách mejdanu pronese místní domorodec onen obviňující verdikt : viz úvodní věty komentáře od "Fr": a do konce filmu zbývá cca patnáct minut, pohřeb kamaráda a troška akceptovatelného patosu. Na jedno shlédnutí ale mohu jen doporučit. ()

jopal

Velmi ma to neoslovilo,ale hviezdicku pridavam za zaver, naozaj tak smutnu rozlucku som este asi v zivote nevidel... ()

ssscream

Distributor se snažil film zabít už od začátku vzhledem ke spoileru, který se nachází hned v první větě oficiálního textu od distributora, což rozhodně nechápu! Přesto, příjemné prostředí (kdo by nechtěl bejt na jihu Francie na dovolený), ale je to nudný, utahaný, semtam to rozesměje, sem tam to hraje na city, ale s tou svojí délkou je to otrava. ()

Mistle_

Díky id Boogeyman za jeho komentář. I díky němu jsem si nepřečetla oficiální text distributora a tím nepřišla o větší část efektu celého snímku. Marion Cotillard, na tu jsem se těšila a kvůli ní se na film podívala. Ze začátku mne to moc nebavilo, říkala jsem si co to je za pokus o "film ze života". Nakonec ale můžu říct jen: fakt skvělej film, kterej doporučuju. Je to hrozně lidsky podaný i natočený, na nic si to nehraje a přitom to není takovej ten typ dokumentárního filmu. Prostě jo, jsem spokojená. Zase mně to přimělo se pořádně nad některými věcmi zamyslet. P. S.: Opravdu skvělá muzika! ()

lacerta

Nudilo mě to, fakt jsem nebyla schopná vnímat ani kdo je s kým. Havárka... nuda-hádky-nevztahy...scéna, smrt kamaráda, slzavej pohřeb. Dalo by se to zkrátit na 15minut. ()

Katekat

Nádherný film ke kterému mě přivedla píseň Talk to Me od Yodelice. Film mě nenuceně vtáhnul do děje, bavila jsem se nad humornými situacemi (už jste někdy mluvili s rýží, kterou jste si předem nachystali do dvou sklenic?), omlouvala chyby přátel (každý holt máme něco) a rozčilovala se společně s manželkou Maxe :-) Jen bych doporučovala zejména ženskému pohlaví sledovat film v době, kdy víte, že už nemáte žádné povinnosti.... ()

TOPmoovie

ked prave mate naladu na action a pozerate ten to film, nebudem vam zazlievat ,ze mu nedate vela hviezd. to co je tu, nieje v americkych filmoch. ()

optimum

Zvláštní začátek a pomalý rozjezd se asi ve čtvrtině změní do náhledu do vztahů a povah jednotlivých osob. Situace a vztahy, které asi každý zná z okolí, milosrdné lži, které asi každý už někdy říkal svým přátelům. Film nutí přemýšlet o tom, že právě přátelům bychom je říkat neměli. Žádná akce (ani komedie), film o vztazích. Konec, i když jsem takové rozuzlení čekal, je skvěle provedený i zahraný a mě nezbývá než přemýšlet o významu přátel. ()

dudel3333

je to tak milujem filmy poskladane z viacerich pribehov skupiny ludi.Tento je mimoriadny lebo je poskladany z klamstiev skupiny priatelov ktori si nevedia povedat pravdu do oči.Velmi pekne pitvanie osudov postav s jemnym dotykom humoru s famoznym vyberom hereckych hviezd.A ani ta stopaž nebola na škodu.Smutne zakončenie malo svoj zmysel. ()

ren-g

Film mě bavil. Tečka. Začal jsem na něj koukat v půl jedné v noci a myslel si, že u něj usnu, nakonec jsem ho dokázal celé dvě a půl hodiny se zaujetím sledovat a nemyslet na únavu. Přiznám se, že na film jsem se koukal kvůli Marion, ale i další herci hráli skvěle, Cluzet mě přesvědčil v Intouchables, z ostatních mi byl nejvíc sympatický Gilles Lellouche, kterého jsem si všimnul už v Jeux d'enfants. Bavilo mě vykreslení charakterů, za 2,5 hodiny se stihlo opravdu hodně a je dobře, že film nebyl nějak ořezán, ztratil by hned svou největší přednost. Jen mě trochu mrzelo, že jsem četl obsah, neboli oficiální text distributora, proč proboha píšou, že jeden z přátel přijde o život, to mi zkazilo zážitek, protože jsem na to pak celý film čekal a věděl jsem, že to přijde. Každopádně, pokud máte rádi filmy ze života, snadno uvěřitelné, je tohle jasná volba. Možná by si zasloužil jen 4*, možná ne, ale momentálně je to pro mě za plný počet. ()

Mangus

Úvodná scéna dosť šokujúca, aj keď nie prekvapivá, keďže z textu distribútora očakávate takú udalosť, nás vovedie do filmu, ktorý je tak trocha zvláštny. Kôpka ľudí idúcich na dovolenku drahými autami, do krásnej chatky v letovisku pri mori, s motorovým člnom a pritom nikto z nich nie je šťastný, ani kľudný, ani tešiaci sa zo života. Tak ako to býva aj v realite, čo je smutné, každý z nich má vlastné "problémy", začínajúc neposekaným trávnikom, lasičkami, končiac vzťahovými problémami a mnohými ďalšími. Kapitalizmus vo svojom najväčšom rozkvete. Nikto z týchto ľudí nehladuje, netrpí žiadnou smrteľnou chorobou, nepociťuje nedostatok finančných prostriedkov, preto sa uchyľujú k riešeniu hovadín. Sonda do života týchto ľudí je natočená celkom komickým spôsobom, kde niekedy neviete, či sa smiať alebo ide o vážnu vec. O to horšie, že tieto situácie, s ktorými sú hlavní hrdinovia filmu konfrontovaní, sú nám akosi povedomé. Myslím, že mnohí z nás si nájdu niečo zo samého seba, o to výraznejšie vyznieva záverečné posolstvo filmu. O tom, ako si ľudia navzájom klamú, priateľstvo už nie je to, čo bývalo, ľudia žijú pre efekt, veci majú aby ich mali, nie preto lebo ich potrebujú a život si už ani neužívajú, v čom je kus pravdy. Na jednej strane som počas filmu vyčítal scenáru, že nie je viacero údernejších zápletiek vo filme, na druhej strane by sa tým poprelo záverečné vyústenie, že vlastne ide o hovno. Samozrejme okrem Luda, ktorému šlo o trochu viac, a to o život, čo ostatným dôjde asi trocha neskoro. 8/10 ()

jarmil8

Vtipné, plné emocí, příjemně líné francouzské léto s vynikajícím obsazením. S lahvinkou vína je pak film rozhodně neodolatelný :-) ()

Kivis

Milosrdné lži jsou neskutečně dlouhé a navíc se ve filmu nic neděje. Jenom se žvaní a žvaní a žvaní... no a sem tam kolem hlavních hrdinů proběhne nějaká ta kuna. A stejně to byl jeden z nejlepších filmů, jaký jsem v poslední době viděl. Parádní dialogy, lehký humor přesně podle mého gusta, úsporné ale o to uvěřitelnější herecké výkony v podání neokoukaných herců a neokoukatelné Marion Cotillard. Pro mě naprosto parádní záležitost a jen doufám, že nadšení neopadne při dalších promítnutích, na která se rozhodně zase někdy chystám. Jediný, kdo zaslouží pár facek, je Magic Box. Text distributora je zavádějící a spoilující. Nebýt toho, byl by už tak parádní filmový zážitek zřejmě ještě o něco silnější. ()

raru

Jednoducho nuda.Dej,ktorý by chcel utiehnuť 154 minútový film,musí mať oveľa zaujímavejší kabát.Ale Marion Cotillard je kočka. ()