Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

AlistairMir

Bethany Hamilton je holka před kterou smekám klobouk a cítím k ní ohromný respekt. Pravá bojovnice, která jasně ukazuje že když se vám něco zlého stane můžete to buď zabalit a do konce života fňukat (90% lidí) a nebo se zakousnout a všem vytřít zrak tak jako ona. Film se mi líbil velmi herci sympatičtí a AnnuSophii mám v oblibě už docela dlouho a opět nezklamala. Potěší i Bobby z Odpadlíka nebo věčný Herkules Kevin Sorbo. Já se bavil a film mě naplnil pozitivní energií. Hezká pocta dívce, která dokázala, že když se chce tak to jde. Po snímku NA DIVOKÉ VLNĚ, který je poctou další surfařské legendě, je tohle můj nejoblíbenější film o surfování. ()

TominoLa

Léto nám nepřeje a tak jsem se potřeboval zahřát alespoň u filmu kde nebude nouze o sluníčko a moře. Což se vcelku povedlo. Jen jsem nevěděl co mě čeká. Tak jsem se slzami v očích držel Bethany pěsti i, když bylo jasné jak to asi celé skončí. Ale co, já mám tyhle kýčovité filmy co nám hrají na city rád. Obsazení je moc fajn a za ty 4* se nestydím. :)) Určitě stojí vydržet i po skončení filmu kde je možnost vidět skutečné záběry Bethany Hamilton a její rodiny. ()

*Elfík*

Před zhlédnutím jsem si říkala, super, to zas bude teenagerská podívaná, která se zase vysune někam ven z mozku a bude utíkat hodně daleko od vlastníka mozku (pokud onen dotyčný mozek vlastní, což se nedá říci o všech). Už jen AnnaSophia mě moc nepřesvědčila, přece jenom její filmografie mluví za své i když je holčina talentovaná, to zas jó... Dennis Quaid mě zarazil ještě více - že by nevěděl, co ve stáří podniknout? (Stáří berte s rezervou, dobře, zlatý střední věk - trošku po). Jenže hned mě chytly ty vlny. Stále si přeji umět surfovat, ačkoliv jsem nikdy na prkně nestála (na skateboardu ano, ale jen dvě vteřiny, těsně před pádem), ovšem to krásně azurové moře (tu barvu opravdu dokázali prodat), písečné pláže (ti snad musí mít písek úplně všude), ve větru se kývající se palmy (bez kokosů, bůůů) a překrásné domky na pláži (nebojí se tsunami?) to všechno a ještě mnohem více mě přesvědčilo pohodlně se usadit a sledovat film, který by každý (surfař i nesurfař) měl zhlédnout. Nejen pro to krásné moře, vypracované tělo bratra Bethany (SPOILER...), zřejmě pro muže dívky v plavkách, ale pro příběh, který se opravdu stal a stál za natočení. Utrpení mladého člověka, který se se vším dokáže poprat lépe, než kterýkoliv dospělý... Doporučuji zhlédnout v ponurém tmavém listopadu! ()

hygienik

Vždy keď vidím hrať AS Robb, rozoznie sa vo mne stará struna a spomeniem si, ako ma v Terabitii "uhranula". Tu hrá v plavkách a človek by si myslel, že mu to bude stačiť. Lenže ona je len priemerná herečka - má tú výhodu, že blondínka, a ja som sa zase nechal zviesť podmieneným reflexom, ktorý velí, že najkrajšie ženy sú tie nordického vzhľadu. Keď sa na to pozriem racionálne ASR má bližšie ku škaredke, než ku kráske a hrá v (pod)priemerných, aj keď dobre stráviteľných amerických mainstreamovkách. ()

grogodil

Haleluja, chvalme pána! Božie cesty sú nevyspytateľné! ...prečo do toho všetkého ešte aj tie oči namierené k nebesám a všetky tie kresťanské kydy?! Akoby nestačil ten patetický, naivný, šablonovitý rodinný gýč o nezdolnej mladej dievčine, ktorú všetci zbožňujú, a ktorá sa, v rámci psychickej rekonvalescenie po útoku žraloka, hrá na humanitárnu pomoc a učí malé deti v Thajsku po tsunami surfovať. Pfuj. Viac ma dojal ten zostrich skutočných záberov pri záverečných titulkách, než predošlých umelých 100 minút....a pohľad na Helen Hunt, ktorá vyzerá ako smrtka, je miestami vyslovene odstrašujúci. ()

kajas

Skutečná Bethany musela být z tohoto filmu nadšená, lépe její příběh asi zpracovat nemohli. AnnaSophia podala skvělý výkon. Snad jenom těch zmínek o Bohu mohlo být méně (jsem zarytá ateistka), ale to už moc šťourám. Krásné. ()

Vědma

Hodnocení tohoto filmu mě hodně překvapuje. Já si myslím, že to není nic moc. Příběh jako takový, pokud se opravdu stal je hodný obdivu, ale film je jedním z mnoha o překonání handicapu a je podle mě průměrný. ()

Dont

Výkon herečky AnnySophie Robb byl vynikající, příběh Bethany je úžasný, jenže ten já nehodnotím. Hodnotím film a s tím už je to horší. Navzdory zdejšímu vysokému hodnocení. Co se mi nelíbilo, byl takový ten „tleskací aplaus styl“ po každé dobře provedené otočce s béčkovými herci jako atrakcemi (Branscombe Richmond). Pak také předlouhý a nudný úvod do děje a v neposlední řadě vyloženě hloupě podané soupeření s Malinou Birchovou. Její postava byla otřesně napsaná, nevěřím, že se takhle skutečně chovala nějaká soupeřka Bethany. K tomu všemu spousta křesťanských mouder navrch. A nemyslím si, že všichni ve filmu musejí být hezčí než ve skutečnosti. V závěrečných titulcích lze zahlédnout např. Sarah. Skutečná možná nevypadá tak, jako ta filmová, ale aspoň třeba není tak protivná jako Carrie Underwood. ()

L_O_U_S

I přesto, že námět a skutečný příběh Bethany Hamilton vybízejí ke schematickému scénáři a tisíckrát viděnému vývoji ústřední postavy, věřím, že by se to dalo zpracovat i jinak, neotřele. Tady to bohužel nevyšlo. (1 160.) ()

Eldrick

Po 127 HOURS tu máme opět "bezruký" námět, tentokrát podle skutečné surfařky Bethany Hamilton, které ukousl žralok celou ruku. Přesto se z toho oklepala a za 10 týdnů vyhrála závody. Bohužel silný příběh je zrežírován jako slzopudná rodinná limonáda (kupodivu nejvíc to prožívá Dennis Quaid) s outfitem jiného surfuřského filmu s Kate Bosworth a Michelle Rodriguez, BLUE CRUSH. Přidaná hodnota bohužel žádná, když nepočítáte hereckou účast Herkulese a Bobbyho Sixkillera. Agitka pozitivního myšlení. ()

Sartorius

Pro někoho možná přehnaně náboženské a na city útočící, ale na mě to fungovalo dokonale. Emocionální sportovní drama s poselstvím nikdy se nevzdávat, překvapivě skvělými hereckými výkony a příběhem, který může vymyslet jen život sám, je pro mě rozhodně největším překvapením tohoto roku. Krásně jsem se svezl na vlně tohoto filmu. ()

Fíla

Dívka která se od malička věnuje surfu, přijde o paži při napadení na jedné z pláží žralokem. Nebýt rodinného přítele, dívka by nejspíše vykrvácela. Dostane se z toho a má chuť se opět postavit na surf a začít závodit. Když dívka spadne, dokáže se oklepat a zase se ze zpod vln vynořit. Svojí bojovností si vyslouží obdiv ostatních. ()

maverick10

Ja nenavidim tyhle sladky americky dramata nabarveny naruzovo. Ve filmu je pouze jedna jedina dramaticka situace a zbytek je jen americka pohadka s letajicima slonama a cestou plnou sebepoznavani... skutecnost je totiz mnohem komplikovanejsi a hlavne mnohem dramatictejsi nez nam pan Sean McNamara predklada!!! Je totiz uplne jasne ze pribeh se ma stat jakymsi zakladem a ucebnici pro dalsi takto postizene lidi, aby jejich cesta byla snazsi, zaroven si neuvedomuji, ze jim touto cestou prinesou jen velke zklamani. Takze priste pane McNamaro, mene te ruzove barvy, ale i tak jste velmi prekvapil! ()

Beagle

Příběh Bethany Hamiltonové je možná obdivuhodný a inspirativní, to ale nic němění na faktu, že snímek, který její příběh popisuje, se naprosto nevymyká průměru a svým průběhem sleduje vývoj desítek podobných filmů. Takže za tři. ()

Havaj8

Nečetl jsem si o čem přesně ten film bude mluvit, takže když přišla scéna se žralokem, vyvolalo to ve mě vlnu emocí. Od tý doby bylo jasný, že se se moje citová stránka prolomila a několikrát mi div neukápla slza. Mě osobně ten příběh říká -Nechoď daleko do hloubky, zakousne tě žralok- , ale respektuju lidi s handicapem, že se přes to dokážou přenýst a žít s chutí dál. Hereckými výkony jsem byl taky ohromen, i přes to, že to nejsou kdovíjací herci, tak členové rodiny zahráli skvěle... ()

Chen

V podstatě standardní příběh o nestandardní touze dívky stát se tím, o čem vždy snila. Sentimentální, ale fungující podívaná z nádherné Havaje okořeněná o příjemnou hudbu. ()

Marqta

Kdyby nebylo těch dialogů a textů celkově...nevím jestli to byl účel ale celý film působí navzdoru tomu, že je podle skutečné události hrozně uměle a nepřirozeně. Nebýt toho určitě bych dala 4 hvězdičky. ()

Aljak

Tieto filmy podľa skutočných udalostí majú vždy takú väčšiu charizmu, a inak to nebolo ani v tomto prípade. Veľmi silný príbeh o tom ako sa ani po tragickej nehode dievčina nevzdáva svojho sna. Nádherne tu bolo vyjadrené ale aj to aké je dôležité mať oporu, podporu a motiváciu v podobe najbližších, ktorí za vami stoja za každej okolnosti. Môže byť človek akokoľvek silný, no bez toho, aby cítil podporu tých, čo ho majú radi, by sa nedokázal z tohto oprášiť asi nikto. No filmy podľa skutočných udalostí majú vo väčšine prípadov aj jednu veľkú chybu - že sú miestami až príliš prispôsobené a zveličované. Ale aj tak, veľmi pekný film, miestami dojemný a aj s pekným morálnym posolstvom a príjemnými motivujúcimi myšlienkami. ()

bourec

Musim se přiznat,že víc než téma příběhu mě na film lákal D.Quaid.Surfování je totiž stejně jako spousta podobnejch sportů našláplej hlavně pro toho,kdo stojí na tom prkně.Takže já jako fanoušek obyčejnejch sportů,kde je hlavní umění protagonistů,než to,jak se vyspali rozhodčí,sem žádný emoce,krásný záběry a skvělej příběh neviděl.Navíc spousta děsnejch keců vo bohu,vo lásce,vo tom ,že i prohra je super.Myslim,že jenom blb jede závod ,a nechce vyhrát.Navíc ten rejža,podle kvality filmu bych ho tipnul na výrobce toustů,než na člověka ,co se sere do filmu.Slabota.40%. ()

01.01.2012

01.01.2011