Dospívající surfařka bojuje sama se sebou. Po děsivém útoku žraloka, jenž jí připravil o levou ruku se odhodlává vrátit se zpět do oceánu. Toto inspirativní drama bylo natočeno podle skutečného příběhu. Toto je skutečný příběh dospívající surfařky Bethany Hamilton, jež při děsivém útoku žraloka přišla o ruku. Jenže Bethany se své surfařské vášně nevzdala. Překonala všechny překážky, znovu našla odvahu brázdit vlny oceánu a stala se opět šampionkou. Dokázala to díky svému pevnému odhodlání a neochvějné víře. Přestože ztratila ruku a málem přišla o život, proměnila svou ztrátu v inspirativní dárek ostatním. (HBO Europe)

maseer2

a z toho, milé děti, plyne ponaučení: až vám žralok ukousne ruku (nebo s váma osud bez pardónu vyjebe nějakým jiným způsobem), neházejte prkno (chuť do života) do žita.. ()

Hismael

Snad jen Malina Berchová se možná skutečné události v chování lehce vyhnula, aby mohla v těch pár krátkých scénách hrát bezcitnější filmovou soupeřku Hamiltonové, ale kdo ví. Film nejvíce ocení hlavně diváci, kteří si bez určitého sportu nedokážou představit svůj život. Záběry ve vodě jsou opravdu skvělé, ale mnohem větší zážitek zanechá samotné vypořádání Bethany se vzniklou situací. ()

JohnCZ

Soul Surfer je jeden z těch filmů, které si pustím aniž bych tušil, o co vlastně jde. A o to více mě dokážou překvapit. Pokud přehlédnu tu všechnu přehnaně pozitivní atmosféru, Soul Surfer je skvěle natočený a zahraný film. Scénáristicky je to v základu sice úplně tuctový sportovní film s předem jasným dějem a koncem, nicméně díky hereckým výkonům a skvělé gradaci a síle jednotlivých scén (velkou měrou se na tom podílí skvělá hudba) se jedná rozhodně o velmi nadprůměrný snímek. O to více, že je to vlastně příběh založený na skutečných událostech. Soul Surfer není jen o surfování. Soul Surfer je o touze žít a jít si za svým cílem, i když ne vždy to dopadne tak, jak bychom chtěli. ()

Beznoh

Krásný příběh o odhodlání a překonání sama sebe. Člověk by ani nevěřil, že je to podle skutečné události. I když to bylo chvílema trochu zdlouhavé, stejně určitě stojí za shlédnutí. ()

OndwaK

Příběh a poselství rozhodně inspirativní a vizuálně je to občas moc krásné, ale z čistě filmového hlediska žádný zázrak. Na oddech příjemné. Herci na mě ale působili jako z béčka až céčka, velké drama z útoku žraloka celkem nešťastně zabito nehodící se hudbou a celkově si to dokážu představit o několik úrovní lepší, protože předloha má určitě potenciál. Respekt Bethany Hamiltonové! 50% ()

Marek1991

Známy príbeh o surferke, ktorá sa stala inšpiráciou, no pritom išlo len o návrat do života po ťažkom úraze, kde navyše začala znovu surfovať, lebo sa to už predtým dobre naučila sa dá považovať za zaujímavý a silný príbeh, aj keď existujú aj silnejšie a toto z toho pohľadu nebolo nič, stále to nie je normálna záležitosť. Film by však musel byť inak spracovaný, veľmi sa tu striedal pátos, nuda, úsmevy na všetky strany, plno znakov tej anglosaskej kultúry, ale nijak zvlášť som sa pri tých srandičkách ako z komerčnej čiastočne hudobnej stanice MTV striedaných priam kresťanskými obrazmi a rečami nenašiel. Obyčajný priemerný životopisný film od zatiaľ nie príliš úspešného režiséra, ktorý sa drží u ľudí v dobrom povedomí asi len pre ten silný príbeh. ()

Padme_Anakin

„Život je podobný jako surfování. Když se ocitnete v zóně dopadu, musíte hned zase vstát, protože nikdy nevíte, co vám přinese další vlna. A když máte víru, je možné všechno, úplně cokoli.“ - Bethany Hamilton. Houževnatost téhle malé a celkem křehké dívenky mě zatlačila do křesla. Tady se snad dá jen smeknout klobouk. Filmové zpracování skutečného příběhu sice má své mouchy, dobře o nich vím, přesto hodnotím vysoko. Je dobré to nevzdat a prát se dál, ať se člověku přihodí v životě cokoli.. ()

Ajinka126

Z jednoho pohledu je to slabé drama a životopisný film a z druhé strany je to velmi vydařený teenagerský film. Mě moc nezaujal hned ten začátek, kdy to bylo samé chychotání mladých holek a já jsem čekala dramatický film:). Pak jsme se zase přesunuli na vlnu trapných řečí typu: "Nechci, aby to bylo snadné. Chci, aby to bylo možné!". To mi už trochu pilo krev. Chtěla jsem emoce a ne prázdnou lidskou schránku, která se se vším umí poprat. Tím ale nechci říct, že ta skutečná dívka taková byla - to ne, je to hrdinka. Jen se mi nelíbila tato filmová adaptace. ()

Torision

Příběh mladý surfařky s ukousnutou paží mi zase tak awesome nepřišel, takže to u mě naději na nějakej megaúspěch nemělo. Přesto je to natočený dobře a v pohodě to hodinu a půl baví. ()

Marsik

NOVA - Rozhodně ne nezajímavé sportovní drama se sympatickým obsazením (Hunt, Sorbo, Quaid). Příběh také nejednoho diváka zaujme, možná i dojme, obzvlášť pokud je to podle skutečné události. Ovšem na můj vkus to mělo jednu velkou vadu na kráse - příliš americké. Věčné hecování, radování, objímání, atd. Možná bych toto měl ignorovat a soustředit se na samotný děj, ale mě to prostě nejde a už začínám na toto být alergický. Mám zkrátka za to, že se vše může obejít bez přehnaných výlevů a emocí. Dávám 3,5 hvězdičky a v procentech to vidím takto: 69% (with J.) ()

curunir

,,KONIEC... BÝVA NIEKEDY ZAČIATKOM." __ Nerozumiem užívateľom píšucim o citovom vydieraní, ubolenom gýči a znevažujúcim v podstate skôr okrajovú líniu kresťanskej viery hlavnej hrdinky. Pokiaľ sa najmä mladý človek nechce po zvyšok života trápiť nad vlastným osudom spôsobeným ťažkým úrazom je podľa mňa prirodzeným nájsť v čomsi oporu na prekonanie následných prekážok. V mojich očiach podala AnnaSophia Robb veľmi sympatický výkon a keď sa z času na čas objavili nejaké slzy, súviseli skôr s počiatočnou nemožnosťou dosiahnuť stanovený cieľ, hoc treba dodať, že povzbudzujúce dialógy o počúvaní vlastného inštinktu znejú skôr ako frázy. Osobne ma skôr zaujal životný štýl rodiny Hamiltoncov; akým spôsobom vychovajú svoje deti a či sa mladí Havajčania stíhajú popri surfovaní vôbec venovať typickým školským povinnostiam svojich rovesníkov? Menej podstatnou pre vyrozprávanie príbehu mi takisto prišla časť zo vlnami tsunami zničeného Phuketu a ešte menšou svojrázna herecká účasť Boobyho SixKillera a Herkulesa, ktorý prakticky nemá čo hrať. Na koniec dodávam, ako veľmi ma oslovil minimalistický, iba zopár sekundový útok žraloka. (9376. hodnotenie, 442. komentár k filmu) ()

yakoob

Nádherné havajské pláže a surfing k sobě patří, tak jako naděje ke křesťanství...Pro mně reálně natočený příběh...No kdo by nechtěl bohoslužy na pláži!!!...Díval jsem se na příběh z jiného úhlu, při poslechu opravdového svědectví na iamsecond.com, stejně tak jiný pohled dává člověku to, že si přečte celého Jeremiáše... ()

FFilipCZ

Chtěl jsem dát jen 3*, ale velmi na mě zapůsobil ten "závěrečný dojezd" při titulkách, kde jsou zobrazeny autentické záběry opravdové Bethany a propojení s filmem a jeho dějem. Moc rád vidím, že si tvůrci nepustili fantazii na špacýr a snažili se držet původního příběhu. Jeden z mála pravdivých "based on true" filmů. ()

keddy79

Není to můj šálek čaje. Těmto filmům, kde být nejlepší ve sportu je nadevše a kvůli tomuto svému koníčku jde "hrdina" i přes svou vlastní mtvolu, vůbec nerozumím. Ta hoka by měla být ráda, že útok žraloka přežila, navíc je mladá, žije na prosluněné Havaji a má milující rodinu. Místo toho si zoufá, že se nemůže vrcholově věnovat svému koníčku. Vždyť jsou daleko důležitější věci v životě. Toť můj názor a zárověň vysvětlení k mému nízkému hodnocení. ()

agentmiky

Životní příběh Bethany Hamiltonové jsme znal už dříve,a proto jsem přivítal filmové zpracování týkající se jejího života před útokem žraloka,ale i po útoku žraloka.Herecké obsazení nebylo také na škodu a hlavní roli,tedy Bethany Hamiltonovou,zahrála AnnaSophia Robb více než dobře.Musí to být pro ní strašně těžké,ale obdivuji ji za to,že i s jednou rukou surfuje dál a všechny poráží,což je neuvěřitelné.Celkově se mi film líbil,byl kvalitně zpracovaný a dobře natočený.Hodnocení:80% ()

Adasin

Na první ohled nudná premisa v překvapivě dost dobře zpracovaném příběhu podle skutečné události, kde se dobře pracuje jak se stopáží a nastaveným tempem tak i s většinou postav. Díky tomu, že se tu nikdo nesnaží z toho udělat oscarovku, tu inspirativnost funguje na výbornou. Akorát se mi moc nezdála scéna s útokem žraloka, ale jestli to tak v reálu opravdu bylo, budiž. 7/10 ()

phoebess

Opravdu povedený film o touze a vůli dostat se zpátky do sedla (v tomhle případě na prkno). I když byly některé scénky na můj vkus zbytečně dlouhé, vůbec jsem se nenudila a s posmrkanými kapesníčky zkoukla film jedním dechem. Závěrečné "The End... is just the beginning" se záběrem na duhu v pozadí... dokonalé! A všimli jste si, jak to Helen Hunt proklatě seklo? ()

01.01.2012

01.01.2011