Velký třesk

• Česko Hledání zmizelých (více)

Intenzivní pátrání po pohřešovaném končí... na počátku. Jedné pozdní noci v Los Angeles, zavítá návštěva ke dveřím soukromého očka Neda Cruze (Antonio Banderas). Ruský boxer nedávno propuštěný z vězení přichází s lukrativní nabídkou práce. Úkol zní najít jeho ztracenou sestru Lexie a její skrýš diamantů v hodnotě 30 milionů dolarů. Cruz však brzy zjistí, že zdánlivě běžný případ pohřešované osoby může zavinit konec světa, jaký známe dnes. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

xpavelo

Konečně se Banderas po dlouhé době zviditelnil. Sice se jedná o béčkový thriller, ale netradiční úhel kamery, prostředí a zajímavý závěr z toho dělají celkem příjemnou podívanou. 75% ()

Chlo0opek

Grafická stránka a triky, na které tvůrci jistě vsázeli, jaksi nefungují, drsnej Antonio a jeho podání příběhu jaksi nefunguje a jako celek u mě film vzbudil pouze dojem prázdnoty. Někde byla chyba. Ale kde.? Možná při rozhodnutí tento snímek vůbec natočit:). V podstatě mně ničím nezaujal. Ani tím vcelku nesmyslným a i zbytečným zařazením velkého třesku. Slabší 2*. ()

Mark1983 odpad!

Totální filmový průser, jenž mě až specificky naučil nekupovat filmy, když jsem je ještě neviděl. Tuto zkušenost jsem získal několikrát, avšak z této chyby jako školák jsem se nepoučil. Líbil se mi obal, obsah filmu na obale a bral jsem film všemi deseti, a i když to nebylo přímočarým pravidlem, po zkouknutí nepovedených filmů jsem měl chuť koupený film zničit, což jsem jen párkrát taky udělal. Za doby videokazet několik filmů mi nakonec zmizelo z očí. ()

Bragi66

Antoniu Banderasovi tato role sedí a chandlerovské hlášky jsou dostatečně svěží.  Ti tři zlotřilí policisté jsou také docela dobře rozehraní. Komu nevadí flashbacky rostoucí na sobě jako vánoční kaktus, toho by to mohlo bavit. Vizuálně je to také docela povedené. Víc umění bych v tom vrámci žánru nehledal - je to prostě docela povedené řemeslo. ()

Robo2605

Neviem, či do tohto filmu by sa mi nehodil skôr iný herec, najmä vďaka hláškam, ktoré by možno lepšie vyzneli v roli kamaráta Willisa, ktorý tiež len-tak nepohrdne ponúknutú ranu priamo pod oko pre zlepšenie vyzáže . Na jednej strane sa jedná o zaujímavý príbeh, na strane druhej musím vytknúť určitý pokus o umeleckosť, ktorý hodnotím negatívne (prehnané sfarbenie oblohy...) či pokus zamotať príbeh zápletkou s urýchľovačom častíc, ktorý bol absolútne zbytočný. Samozrejme až na posteľné kecy, tak trochu žhavej servírky z baru, ktorá rozhodne nebola na zahodenie...Odpusť láska :-) ()

Ftrider

Zbožňuji noir a tato verze pojetí mi opravdu sedla. Vtípky(myslím klasické průpovídky a glosky) byly sice místy slabší, ale i přesto skvělé. ()

MiroSmith

Vidím že tenhle film tu budí opravdu rozporuplné názory. Já se přidám k těm co film chválí. Mám rád filmy tohoto typu, kdy některá s postav vyprávý celý děj jako svůj příběh. A když se k tomu přidá nevšední atmosféra a zajímavé rozuzlení v závěru tak není co řešit. Dávám palec nahoru a s blaženým úsměvem spokojeného diváka se těším na další podobný film. ()

pornohavo

Detektívka ako vystrihnuta, alebo skôr ukradnutá z románu Raymonda Chandlera (Zbohom moja krasna) , akurát upravená do dnešnej doby... Nechýba legendárny humor ako od detektíva Marlowa, ktorý je mimochodom mojím obľúbenom, takže sa mi to celkom páčilo aj keď na originál sa to zďaleka nechytá, však pán Jendresen? ()

padina odpad!

Patláma, patláma, patláma… Mysteriózní ani omylem, thriller leda v komatu. Nejdřív trochu jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, pak něco e chánu, džalala, džalala-a, následně asparta maznalika zamáz piskurty, až konečně přišlo patláma… a žbrluch! Ovšem i to žbrluch bylo trestuhodně nedotažené, černá díra, která se spokojí s kouskem silnice?? Asi rozbiju prasátko, koupím si urychlovač a předvedu jim, co černá díra fakt umí. A třeba dojde i na restart vesmíru. Má ty prostoto! ()

andy60

Kdo se v tomhle má vyznat? Kvantová fyzika, božská částice, nějaký paprsky a další kecy ze škatulek FYZIKA a CHEMIE, to mě otravovalo fakt dost. On i bez toho by to nebyl žádný zázrak, ale určitě by to bylo stravitelnější. Takhle jsem to víceméně odzíval. ()