Srbský film

(festivalový název)
  • Srbsko Srpski film (více)

Charlie84

Pokud si nejste jistí, zda jste po psychologické stránce v pořádku, doporučuji Srpski film. Pokud se Vám bude líbit...inu...na druhou stranu, pokud máte pocit, že žijete v poněkud zvráceném světě, asi si to nepouštějte...protože po dokoukání to nebude lepší. Srpski film funguje prakticky ve všech rovinách, což je pravděpodobně to nejhorší. U amatérské produkce lehce přimhouříte oko, nicméně tady očividně musí být v pozadí režisér s "vizí" (film není hloupý), distibutor, který si myslí, že se to bude prodávat (inu, bude) a štáb lidí, kteří si řekli, že natočit tohle je vlastně fajn nápad. Nejsem si jistý co čas od času přítomná(?) sebeparodie(?) a nadhled(?) vypovídají o příčetnosti režiséra, scénáristy a producenta (tak možná zase tolik lidí s názorem, že je to fajn nápad, potřeba nebylo:) v jedné osobě. Resp. dej bůh, aby to byla sebeironie a nadhled (např. závěrečný záběr), protože pokud ne...máme se ještě na co těšit...závěrem bych mohl doporučit, či nedoporučit ke shlédnutí, ale k čemu to...už jste se stejně rozhodli:) ()

krumpac007

Opravdu kontroverzní dílo, které, dle očekávání, rozdělí hodnocení na 2 části. Jedna nebude schopna překousnout onu explicitu (nechápu ovšem, proč se koukají na to, co se jim nelíbí), a druhá vezme film tak, jak je a bude ho hodnotit komplexně a nehodí 'odpad' jen kvůli tomu, že je v tomhle filmu vše dovedeno do maximálního extrému. Patřím do druhé skupiny a na film jsem se podíval, protože mě opravdu zajímalo, jak daleko se dá zajít, protože téměř vše už jsme ve filmech viděli (např. SAW, Hostel, Human centipede aj.). Tento film je pro mě asi vážně prozatím vrcholem kontroverznosti ale dávám mu relativně dobré hodnocení, a to proto, že tohle není samoúčelná prasárna, jako některé jiné filmy. Tenhle má relativně dobrý a propracovaný příběh o bláznivém režisérovi, který má zkrátka svůj sen a za tím si jde hlava nelava (doufám, že kdo viděl, tak se teď zasmál!). Film nejenže splnil má očekávání, dokonce je předčil. Čekal jsem 90 minutovou nechuťárnu o ničem, ale dostalo se mi 90 minutové nechuťárny s celkem zajímavým příběhem. Hranice se ve všem posouvají stále dále, tak uvidíme, jestli se dočkáme něčeho, co tento snímek v kontroverznosti překoná, nechme se překvapit. Za mě 55% --> *** Poznámka: "To je film!" - hláška měsíce ()

bararich8 odpad!

Zvláštní názory. Jeden z nejnudnějších filmů, ještě že si můžu přetáčet scény... Zbytečně dlouhé a natahované, to co vidíte v traileru uvidíte až téměř na konci. A na takové věci jsou specializované weby a netřeba trávit čas u takové blbosti, kde ani sami herci neví, co točí. Od Srbska ruce pryč. ()

Nail odpad!

Nějaký děj, kdy hlavní postava (pornoherec za zenitem) se chce postarat do konce života o rodinu...OK..ale to je jen chabá část a navíc nevýrazná k tomu aby se člověk na tohle vydržel koukat do konce. Zbytek filmu je perverznost, brutalita, hnus a obscénnosti, které jen málokdo vydrží. Pro mě katastrofální zážitek, na které snad brzo zapomenu. Jediné co vím, že uživateli Sandinista se to bude 100% líbit.:-D ()

Dimo

Čekal jsem, dle zde dostupných indicií, že se bude jednat o ujetou porno nakládačku, ale ono je to opravdu hodně ujeté drama o ještě ujetějším pornu. Na začátku celkem jasně nastíněná dějová linka - legendární pornoherec v "důchodě", relativně zajištěn, majíc manželku a synátora, dostane nabídku ve známé branži za prachy, které se nehodí odmítnout. Jen se o filmu "nového erotického žárnu" nedozví vůbec nic, teprve až když je jeho součástí. Svou drsnost a divnost film stupňuje, šokující scény gradují až do samého závěru, do takového, jaký jsem v záplavě úchyláren nečekal ani já! Šéfovi té prapodivné filmové sebranky jsem sice jeho herecký projev nevěřil, ale ostatní byli tak dobří úchylové nebo hráli s takovým sebezapřením, že jsem jim jich jejich úchyl-apetít věřil! No, já jsem si na své nepřišel, věřím však, že milovníci opravdu tvrdého sexu tu najdou nečekané inspirace... a tvrdým sexem se tu nemyslí plácání přes prdel a tahání za vlasy, to je v porovnání se "Srbským sexem" romantika při svíčkách! ()

Johny M.

Konečně jsem se odhodlal ke shlídnutí tohohle (ne)chvalně proslulýho, údajně dost extrémního počinu a ono to nic zas tak hroznýho neni.... ba ne, kecám - je to masakr! ()

Katcat

K tomuhle filmu jsem se odhodlávala 5 let, ale čekala jsem na vhodnou příležitost, jelikož jsem předem částečně věděla, do čeho jdu. No nastal jeho čas a jak bývá zvykem, když o něčem hodně slyšíte, většinou jste pak zklamáni. Tenhle film má v podstatě zajímavou myšlenku, v podstatě je to úžasně zahrané a hlavní role byla vážně top. Nicméně první polovinu filmu se nic neděje, což je hrozná nuda a pak narvou největší psycho do 45 minut, což by bylo v této úrovni nechutnosti těžko stravitelné během hodiny a půl, ale během 45 minut je to takřka nekoukatelné. Mačeta a porod byly skutečně zvrácené okamžiky filmu, ale musím nadzdvihnout závěrečnou dvojscénu - znásilnění vlastní rodiny a hromadná sebevražda. No, čekala jsem to trochu lepší. Ale za ten zajímavý konec dávám 3*. ()

CharlieSs

Miluju, jak je tady ve většině buď "odpad!" nebo "*****". Já tomu odpad rozhodně nedám, ale vyšší hodnocení než toto taky nemůžu dát, jelikož jsem čekala... asi něco víc. Nebo spíš něco trochu jiného. Ale originalita tohoto snímku se nedá zapřít. ()

TheSompeque

Film, ze kterého mi bylo mdlo minimálně den. A to oprávněně. Srbsky film šokuje svou atmosférou, hereckými výkony (myšleno šílenou povahou) a brutálními scénami. Společně např. s Lidskou stonožkou jede Srbsky film na vlně šoku. Chce šokovat tak moc, že to někdy až přežene. A to dost. Máte-li silný žaludek a kýbl pro jistotu u sebe, tak Srbsky film je pro vás jako ušitý. ()

Enceladus

Moje duševné zdravie sa zrejme na pár dní posunie na nový level. Tým, že je film natočený poloretrospektívou je na jednej strane veľmi pútavý a drží človeka v očakávaní, na druhej strane je neskutočne morbídny a úchylný v každej tabuizovanej oblasti. Myslím, že všetko znechutenie, pohoršenie, nadávky a otrasne morbídne vtipy sú už spomenuté nižšie v komentároch, takže jediné čo by som k tomu ešte dodal je odporúčanie. Radšej to nepozerajte s rodičmi. Teda vlastne so žiadnymi ľuďmi. Nikdy. ()

AloeB

Upřímně, velice rád sleduji, kam až jsou ochotní tvůrci ve svých filmech zajít, jak moc je možné překročit všechny pomyslné hranice a jak pak celkový výsledek vypadá. Obyčejně bohužel nejde o nic víc než přehlídku explicitního násilí, které ani není v rámci příběhu nijak využito. Je to sice nechutné a citlivého diváka to zasáhne, ale stejně tak se to jeví víceméně bezúčelně. Samozřejmě to nemusí být vždy problém, spousta filmu není zcela legitimně založena na kvalitě příběhu a scénáři, ale na jiných prvcích (například humoru, akci, nebo právě brutalitě). Srpski film se ale z tohoto stereotypu snaží vymanit a tak kromě překročení každého jednoho sexuálního tabu, co máme na planetě, nabízí i něco jako poměrně dobrý scénář s příběhem. Nechám na divákovi, zda jde skutečně o uměleckou licenci, nebo jen omluvu pro znásilnění, pedofilii, nekrofilii a spoustu jiných deviací, které posouvají slovíčko filia na zcela novou úroveň. Sám za sebe si myslím, že pravda je někde mezitím. Lze skutečně předpokládat, že člověk, či skupina lidí, která toto vynalezla, nemá očividně hlavy v pořádku, na druhou stranu stvořili velice zajímavé a odvážné dílo s dokonalou tísnivou atmosférou a neskutečně krutými zvraty (ať už mluvíme o očekávané "šťastné srbské rodince" nebo o finálním odhalení jiného "Vukmira" na konci snímku, což je nesexuální scéna, která ve své odvážnosti překonává mnoho eroticky zvrhlých scén tohoto filmu). Mimo tyto klady můžeme na filmu ještě vyzdvihnout takové ty prosté věci jako velmi povedené herecké výkony, práce s kamerou, vizuálem a hlavně očekáváním diváka (toto lze čekat v podstatě už od začátku, kdy zjistíme, že nám promítaná erotická scéna je ve skutečnosti pornografický snímek, který sleduje v televizi malý chlapec). Slabším povahám bych tento film nedoporučil (i mně se dělalo místy nevolno, ale já jsem útlocitný člověk), ovšem pro lidi, kteří si myslí, že viděli všechno na světě, je to dokonalé zničení všech iluzí. ()

geek.ondra

Naprosto nekompromisní zvrácenost kde se atmosféra buduje s naprostým klidem a ani na chvilku není prvoplánová nebo hloupá. Když už ale začne to pravé peklo tak je fakt těžký to dokoukat. Spasojevič si ale zaslouží obdiv za to jakým odvážným způsobem poukazuje na lidskou krutost a absolutní bezpráví. 7/10 ()

ozeki

Páteční večer pro sebe. Člověk může dělat ledasco. Najednou jsem si vzpomněl na Srpski film a prostě se na něj chtěl podívat. Co k tomu říct? :) Já myslím, že by si měl obrázek udělat každý sám. To, co si rejža dal za úkol - vyvolat pobouření, kontroverzi, diskuzi, zhnusení a další prasárny, se mu povedlo na jedničku. Já bych ocenil, že film má dokonce nějaký ten děj a není to jen sled nechuťáren. Těma ten film pouze prochází. Dlouho buduje "atmosféru" a skutečně jsem si po hodině říkal, co na tom kdo ví za špatnosti a měl chuť to vypnout, protože filmařsky to zase takovej šlágr není. Jenže pak se to trochu víc rozjede a člověk se nestačí divit, kde se všechny ty nápady berou. Skoro by věřil, že to nemůžou být pouhý myšlenky, protože spoustu věcí by fakt nikoho ani nenapadla :) Ale co... všichni dobře víme, že každý zboží má svýho kupce.. každý... ()

NorseSword24

Jeden z "najodPORNejších" filmov aké kedy vznikli. Nečakal som, že voľakedy budem mať problém dopozerať film a nie kvôli tomu že ma nudí. Filmy by mali vyvolávať emócie a tento vyvolal dosť silne. Veľa ľudí dáva veľmi nízke hodnotenia len kvôli tomu ako sa ten film prezentuje a že je nechutný. Ale ten film má byť nechutný. Takže hodnotenia odpad! chápem ale určite si to nezaslúži. Taktiež je aj dobre zahraný, natočený, s vhodným filtrom ale to sú veci, ktoré ľudia pri tomto filme ignorujú. Ale chápem ich. Kam až ľudská myseľ môže zájsť... Odporúčam len silným povahám. ()

Jimy odpad!

Na filmu, který těží pouze z brutálnosti a maximální zvrhlosti nevidím nic smysluplného...zvrácený a zbytečný film... ()

Mngwa odpad!

Humus, absolutní humus. Žádný výstižnější komentář mě nenapadá. Od určité doby už jsem si nepřála nic jiného, než aby "režisérovi" a jeho úchylným asistentům někdo konečně ustřelil palice a film tím došel zdárného konce. Tento svou nechutností ovšem předčil všechno předešlé. Ale díky téhle hnusárně jsem si uvědomila, že nejstrašidelnější horrory jsou ty, které se inspirují skutečným životem. To je totiž na tom všem to nejhorší: že to může být (a také bývá) realita. Deviantního ksindlu je všude požehnaně, a nemají to naneštěstí napsáno na čele, případně jiné viditelné části těla. Zajímalo by mě, jaká byla vlastně autorova motivace toto natočit, a jestli na to bere nějaké medikamenty .. já opravdu nevím, jak tento kousek hodnotit, protože co se týče filmové stránky, byl dosti kvalitní a přesvědčivý. Předpokládám, že účelem bylo především znechutit a deprimovat, a tohle Srbský film zvládl na jedničku. Otázka je, jestli o to někdo vůbec stojí a jaký to má smysl. ()

chaturga

Ty jo mě je normálně na zvracení. Nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. Herci, vizuál, hudba - vše na nejvyšší úrovni. Nečekejte nic, než bezchybnou práci. Film je tak strašně temně naladěný (celá první hodina) - strašný pocit z toho, co přijde. A bohužel přišlo.. Opravdu síla. Některé scény byly otřesný, ale na druhou stranu - jsou zvrácenci, kteří toto dělají. Jsou i milionáři, kteří si tyto kousky můžou zaplatit a jsou lidi, kteří to pro ně budou dělat. Ani bych se nedivil, že toto se opravdu může dít. Film je opravdu jen pro nejotrlejší. Lidem slabší povahy absolutně nedoporučuji! Je mi fakt hrozně. Jdu si raději pustit Krtečkova dobrodružství. ()

Nejcenzurovanější film desetiletí?

Nejcenzurovanější film desetiletí?