Donucen vylézt ze svého suterénního pokoje kvůli pochůzkám pro svou matku, flákač Jeff možná objeví svůj osud, když celý den doprovází svého bratra, který tajně sleduje svou ženu, aby zjistil jestli ho nepodvádí... Bratři-režiséři Jay a Mark Duplassovi zkoumají v této komedii osud a rodinné vztahy. Jason Segel si zahrál hlavní roli absolutního flákače, který stále žije se svou matkou. Drtivou většinu svého času stráví kouřením trávy a vysvětlováním, že čeká až pochopí svůj vlastní osud, přičemž jako modelový příklad uvádí film Znamení. Jeho bratr Pat (Ed Helms) se živí jako prodejce a momentálně prožívá krizi středního věku a navzdory námitkám své ženy (Judy Greerová) si pořídil zbrusu nový sporťák. Jednoho dne Jeff zvedne telefon a hlas na druhém konci chce mluvit s Kevinem. Zhulenec Jeff to okamžitě považuje za znamení, na které tak dlouho čekal. V průběhu dne si bratři vyřídí všechny nevyřešené problémy, které spolu mají a jejich ztrápená matka (Susan Sarandonová) možná najde poprvé od smrti svého muže lásku. (HBO Europe)

HMTD

Hm v amerických kancelářských budovách podle mého moc vodní stabilní hasící zařízení moc nepoužívají, jen taková malá poznámka, ale dejme tomu že by se firma které nejde o ochranu jejich elektroniky našla. Jinak příjemný film spíš o myšlenkách než komedii. ()

medveed

Velmi melancholické, možná až moc. V průběhu jsem dokonce několikrát zvažoval ukončení produkce, ale nakonec jsem vydržel a nelituji. Závěr filmu o hledání smyslu života se povedl a vzhledem k tomu, že pocity z podívané ve mně přetrvaly i do druhého dne, tak dávám 3 hvězdy. 55% ()

zero_zelo

myslím, že to není až zas tak sluníčkový, jak se zdá... není to žádný velký umění, ale možná právě jednoduchost tomu dává koule. odlehčeno na nedělní podvečer ()

fabregas1 odpad!

Jason Segel nevtipný a nudný. Ed Helms nevtipný a nudný. Susan Sarandon nevtipná a nudná, takže k hercům se nebudu vyjadřovat. Oni za to nemůžou, protože Duplass + Duplass = 2 babralové. Kdyby byl film aspoň něčím zajímavý, když už zničili tak dobrým hercům reputaci, ale ani to ne a kameramanovi bych sebral kameru a nacpal mu jí do prdele. Veliké zklamání. ()

Pythonator

Jak je vidno, nezávislý neznamená vždy kvalitní. Tento průměrně nudný film, kde se nezřízeně (nezávisle) hulí je toho důkazem. Hulení by nebyl ani tak problém a mohla by to být i sranda. To by ovšem nesměl hulit sám pan kameraman, který toho s kameramanem nemá moc společného. Za kamerou tohoto filmu si spíše představuju neznalého amatéra, který drží v ruce poprvé v životě malou digitální kameru (stativ neví ani co je) a snaží se vykouzlit nějaké ty záběry. To, že se mu třepou ruce je jasná a viditelná věc, ale to, že občas zavadí prstem o zoom a sem tam nepříjemně přizoomuje obraz škubnutím tam a zase zpátky, to je opravdu už příliš. Jinak hledání smyslu života ve filmu Znamení je sice zajímavá věc, ale pokud je to na tomto filmu to nejzajímavější, pak nemá co nabídnout. ()

P@\/EL

Tento film mě teda moc nepotěšil. Příběh se mi zdál dosti nevýrazný a nezáživný, hlubší myšlenky jsem v něm samozřejmě nehledal. Nepřesvědčil mě ani humor, kterého je tu poskromnu a ani herecké výkony za moc nestojí. Kladem je snad jen poněkud kratší stopáž a děj, v němž se dalo dobře orientovat. ()

Slida79

Příběh byl pro mne silný, zpracování již trochu slabší. Přesto pozitivní snímek, který vás možná posune vstříc správnému osudu. 3* ()

Tamanka

Vtipné s napínavým (ač banálním) dějem. Dobré herecké výkony. Film mě bavil od začátku do konce a stále mě baví při pomyšlení na něj. Režisér trochu vsadil na jistotu, ale po KVIFF 2012 bych to doporučovala i spoustě jiným režisérům. Netřeba se v tom více nimrat. ()

vikiii

Jason Segel se do role podivína báječně vžil a spolu s Edem Helmsem a Susan Sarandon vytvořili báječné trio, které během příjemných 80 minut objevovalo mnoho nového - sebe samé. Všichni tři konečně začali žít. Atmosféru tomuto snímku dodává především špičková a hodně nezvyklá kamera. Jeff je rozhodně dobrým startem amerického nezávislého léta 2012. Jeff Who Lives At Home - 60% ()

karmalat

Docela sympatický film s pozitivním nábojem, dobře se na to dívá, ale člověk si to moc nezapamatuje. Nicméně mírně nadprůměrné. ()

Polda99

Těžko říct, proč se tenhle film snaží tvářit jako komedie. U filmu jsem se nezasmál ani jednou, což by ani tak nevadilo, kdyby právě jako komedie nebyl prezentován. V každém případě mi ale vadila samotná pointa filmu, která byla tak nereálná a stereotypně šablonovitá, že mi to až bylo protivný. Nebudu se ani zmiňovat, že tady není žádná charakterní postava, s kterou by se dalo nějak sympatizovat. Jediné pozitivum filmu je tak pro mě Susan Sarandon, škoda že se jí v poslední době nedaří zazářit v nějaké lepší roli. ()

Montmorency

Jenom opakuju, co už je tu mnohokrát napsáno - Jeff se sluncem v duši proti zbytku světa...nebýt tam S.Sarandon, tak jdu s hodnocením níž ()

hajner

Vcelku nahlavu film avšak po jeho úplnom zhliadnutí som zistil, že bol úplne zbytočný. A ten sladký koniec kedy sa stane jedna udalosť a všetko sa akože vyrieši je typický Americký znak príznačný len pre rozprávkový hollywood. ()

milnov

Keď sa ma niekto spýta, že o čom tento film je, nedokážem mu odpovedať. Nehovorím, že je to otrasné, no niečo tomu filmu chýba a ani tak v hercoch to nebude. Pre tých, ktorí radi zaspávajú pri filme je to originál.. ()