Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

subic

První Kozí příběh byl z části dobrodružný a nepostrádal i trochu napětí, další příběh nemá nic z toho. I jako pohádka je to takové nemastné neslané. Grafika mi taky moc nesedí. Co na tom stálo těch 35 milionů? Jediné, za co jsem ochotný utrousit nějakou hvězdu, je skvělé namluvení, vynikající je zejména Karel Heřmánek a v dětských rolích Alena Kokrdová a Martin Sucharda. ()

nula87

Já jsem věděl, proč z toho mám takové obavy. Měl jsem se na to vyfláknout, ale prostě jsem si nemohl pomoct. Ten film nefunguje víceméně v ničem, a ta animace, na kterou se tady dost nadává, je jedna z těch věcí, které mi na tom vadily nejméně. 20% ()

Jaromír

Nebýt těch naprosto infantilních písniček jde o celkem fajn, místy i vtipný (byť je půlka vtipu vykradených) film pro děti. ()

FiDik

jako student pajdáku pro první stupeň jsem byl nadšenej, pustit toto děckám, tak máme téma pohádka za sebou. ()

t.b.kat

Není to zas tak velká kravina, celkem pěkně zpracované a děti v sále se smály, což je asi nejdůležitější, animace taktéž povyrostla, jen z mého hlediska to byl drobek nudný děj2-3* ()

pafka

Rozhodne ma tenhle animak tezkou startovni pozici, kdyz souperi s disneyovkama, pixarovkama apod. Treba ceske filmy maji nejakou domaci osobitost a nemusi se merit s americkymi, protoze je to zkratka neco jineho, domaciho a my radi koukame na domaci prostredi, kraje, mesta a taky hodne vesnice a v nich ceske lidicky. Ale tenhle animak nic z toho domaciho prostredi nemel, coz je velika skoda. Temer neoplyva humorem, pribeh velmi kratky a obcas nelogicky (samopal z bystrozrakyho) a animace naprosto bez mimickych pohybu v tvarich figur, coz na vas zkratka nezapusobi a vy jste od pribehu hlavniho hrdiny dost vzdaleni. Tim padem vas to zase az tak nebavi. Ale prezit se to dalo, deti byly vcelku spokojeni. ps. smal jsem se se upoutavce, ze jde o pokracovani nejuspesnejsiho ceskeho animaku poslednich let - bodejt ne, kdyz je jediny :) ()

-VINCE-

Druhá "Koza" byla určitě mnohem lepší než ta předešlá. Už si aspoň uvědomily co to má být. Je to docela pěkná pohádka pro děti a já se i párkrát zasmál. Věřím, že 3.počin bude zase lepší... ()

lobo87

Jednotku som síce nevidel (ešte), ale Kozí příběh je príjemným animákom pre detské publikum. Chválim dabing aj animáciu, ktorá nezaostáva za zvyškom európskej animovanej produkcie... 45% ()

Neklan006

docela vtipný hlášky, hlavně u Bystrozrakýho. příšerná hudba, závěrečná písnička ala americký konec disneyovek naprosto hrůzostrašná ()

natalanka

Tak dlouho jsem se tak nebavila... skvělé. Mělo to vtip, spád, dobrý dabing a animaci. Kéž by jste natočili další příběhy :-) :-) ()

Bossi123

Protože mám první díl velmi rád, obával jsem se, aby mi tento snímek pěkný pocit z jedničky nesebral. Naštěstí se ukázalo, že tato obává byla zbytečná. Příběh je dle mého velmi dobře propracovaný, dialogy jsou přímo skvělé. Můžeme zde také nalézt spoustu odkazů na první díl. Všechny postavy jsou sympatické a dabovány skutečně kvalitními herci v čele s Jiřím Lábusem jakožto kozou. Hodně se mi také líbila proměna stylu, kdy jednička byla hodně ponurá, místy až smutná a tento díl mnohem veselejší a pro malé děti mnohem přijatelnější. I animace se posunula významně dopředu. Mělo to však i své mouchy, jako nějaká klišé (použití pohádkových postav (Dlouhý, Široký, Bystrozraký, Lucifer, čerti atp.); hlášky, které již v roce vydání nebyly moc aktuální či vtipné, byť některá moudra Bystrozrakého byla skutečně geniální). Proto dávám jednu hvězdu dolů, ale velmi doporučuji ke zhlédnutí i ve starším než dětském věku. ()

MorraEddie

Kozí příběh se sýrem je o kapku lepší než jeho o čtyři roky mladší předchůdce. Na české poměry animovaného filmu se jedná až o moc dobrý výsledek. Furt se sice jedná o příšernou animaci,kterou ale mladší publikum lehce přejde,no přece jen film je dělán právě pro ně. ()