Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

MikyAff

Animaci neřeším, je to pohádka pro děti a ne nějaké velkolepé dílo. Na české poměry se mi to zdá stále dobré a že je to místy ujeté - proč ne? Děcka se pobaví, dospělí nad některými kravinami taky. Tenhle film nejde brát vážně. Však stačí už jenom Koza, co pije pivo. Kdyby se to tvářilo seriózně, hodím tomu špatné hodnocení, jenže ona to fakt byla celkem zábava. Jako nejlepší scénu vyhlašuji tu, kdy se z toho díky Bystrozrakému stala přestřelka skoro jako ze Star Wars. Tehdy už se diváci dělí na ty, kteří to pomluví a na ty, co jsou spokojenější, než čekali. ()

oveckaoa odpad!

Režisérovi tohohle filmu je 42 let v dobré kdy to vzniklo mu bylo 33 let což je smutné jelikož tohle by natočilo lépe snad i 15 leté děcko co by drželo v životě poprvé kameru a nakreslilo si cca 10 obrázků.  K ději se škoda rozepisovat jelikož bych pak musel nadávat v podstatě slepenec různorodých scének bez děje a návaznosti máme zde bystrozrakého  co má na konci oči jak kdyby si šlehl všechny drogy světa střílí z očí lasery a v jedné scéně paroduje kulomet kde se to v něm vzalo nevíme akorát to přišlo někomu vtipné. Pak holčičku co je  úplně zbytečná pak kluka co si hraje na rytíře a nosí dřevěný mečík a síto na těstoviny. Vrchol přijde na konci kdy se paroduje píseň ze Shreka jen s tupým českým textem. Jo a mimochodem v tomhle roce vznikly tyhle animáky například Sněhová Královna , Hurá Do Pravěku , Lorax a každý z nich má lepší příběh a animaci než tohle. ()

Pump

Naprosto kouzelná, zábavná a roztomilá pohádka! Tak jsme šli do kina ještě jednou a stálo to za to. Je vidět, že si tvůrci vyhráli s detaily a celkově je druhý díl Kozího příběhu daleko lepší než první díl. Dvojka je opravdu česká. Už jen trailer...chaloupka, příroda, děti mě dokáže pozitivně naladit a rozesmát :-). Návštěvu kina vřele doporučuji každému, kdo má rád pohádky s dobrým koncem. P.S. Jak může seriózní filmový kritik Kamil Fíla aka Tetsuo, hledat v pohádce pro děti vztahy kdo s kým spí a jiné nesmysly? Nutí mě to k zamyšlení, jestli ten člověk je duševně zdravý nebo je to jen závist. Rozhodně asi nemá lehký život. Dnes se nazve filmovým kritikem opravdu kdejaký pisálek. ()

majkl44

Jako film pro děti, kterým je to hlavně určené asi dobrý. Já jsem si v první půli říkal, že to není tak hrozné, jak mi bylo avizováno ze všech stran - vadil mi jen oděv Dlouhého. Druhá část ale dost značně pokulhávala. Přišlo mi, že se tvůrci víc soustředili na efekty a omáčku, kterou celé dílo začali znepříjemňovat, a vytrácel se smysl pro děj. Závěrečná třešnička na dortu v podobě písničky totálně zabila celý film.. Elektrické kytary ve středověku a text písničky pro děti o feudálech a karbidu? Co to sakra...??? ()

zdenny

Opět si cením snahy o český digitální animák. Myslím si, že tento příběh byl přijatelnější než ten původní. ()

lykan9

Viděl jsem to jen náhodou a dokoukal to i přes to, že jsem neviděl jedničku, ale jinak se jedná o kravinu. Pár světlých míst by se ve filmu našlo, ale pokud je jednička tomuhle podobná, tak se divím, že vůbec do tohohle filmu investovali. ()

Puyi

Musím říct, že tento díl, na rozdíl od prvního, byl tedy velmi výrazně koukatelnější a to nejen po grafické stránce, ale i po té obsahové. Grafika, která byla u prvního zpracování hlavním nedostatkem, se zde vcelku solidně vypracovala a samotný děj byl také úplně jinde. A hle, najednou je z toho vcelku v pohodě stravitelná pohádka, která nijak nenudí, ani neurazí. Solidních 60%. ()

kenkaku

Nebudu to protahovat a pokusím se rovnou zabilancovat "Quo Vadis Koza?" 1) film už ví pro koho je určen (na rozdíl od #1). Díky své grotesknosti to nemůže bát pro nikoho jiného než děti. 2) #2 sice minimalizuje výskyt obludně kozaté Mácy (body plus) jenže nahrazuje ji jinýma... ach jo. 3) logika konceptu se už lehce usadila (v hospodě lidé chlastají s kostlivci dál, ale je to už v rovině "normální spolu-obyvatelé") 4) co je ta chlupatá debilita co se snaží být maskot filmu? Opět nezodpovězeno :(. Prostě a jednoduše: je to lepší než #1, ale stejně žádný zázrak. Váhám nad tím zda bych to chtěl vidět 2x či ne... pod vlivem něčeho návykového bych to asi zvládl. Takže za 3, ale jde o zoufalé 3 a s přehlédnutím jaká trága byl první počin. ()

Wally

Dobrý průměr....rozhodně lepší...už to nebylo tak nechutné a sexistické jako první díl, takže bych to i pustil dětem. Nemůžu se však zbavit dojmu, že tvůrcům ani tak nešlo o potěchu diváckého osazenstva, ale ještě něco málo vytřískat z peněženek lidí... ()

Kamiiik

Nemít lístek zdarma na festivalu, tak bych si tento film nikdy nepustila, obzvláště ne po zkušenostech s Kozí příběh - Pověsti staré Prahy. Stále trvám na pro mne velmi nelíbivé grafice a příběh o zvrhlé koze mi nepřijde ani pro děti zábavný (nebo byla zvrhlá jen v jedničce? už nevím). Jediné co mi tento film přinesl, byla nezkrotná chuť na sýr, čímž jsem byla pravděpodobně mírnější v hodnocení. ()

Pavkan

Já mám rád sýr a taky mír. Je to nejlepší pohádka o králi posedlém voňavými sýry, jakou jsem kdy viděl. Klobouk dolů přede prací animátorů, kteří v pár lidech odvedli skoro to, co u Pixarů zvládají ve stovkách. Rozdíl tam samozřejmě je, to bych měl špinavé 3-D brýle, kdybych to neviděl, ale přesto smekám. A kdyby z tvůrců do příběhu vytrysklo ještě trochu víc kreativity, bylo by to za pět. Hlavně kvůli jejich vizionářskému a velmi aktuálnímu popěvku: "Kupředu levá, nám čerti neva!" ()

derryl

Film mě opravdu vzal za srdce, je to krásný oddychový příběh a na novinářské projekci se bavili i děti a já s nimi, musím dát čtyři hvězdy, prostě je to tak. Děkuji, pane režisére... 3D filmu velmi sluší, těším se na třetí díl. ()

mosnak odpad!

Po opravdu nepovedené jedničce se tvůrci okolo Jana Tománka rozhodli "zabodovat" pokračováním! Opět mimo! - 0% ()

Gore

Kašlu na horší animaci, protože pro mě je vždy na prvním místě příběh. Tento druhý díl je oproti prvnímu zacílen konečně na děti, a dokonce je tam dostatečně dobrých hlášek pro nás dospělých. Mě osobně to bavilo, stopáž nebyla přepálená, agresivita (v poslední době tolik typická pro animáky) utlumená, ujetý hlášky, konečně už bez náznaku zoofilie (viz minulý díl Kuba vs. Koza) - co víc si přát na nedělní ráno, které zkazil jen chlap s prostřelenou hlavou, kvůli kterému jsem to musel dokoukat až odpoledne, po jeho ohledání. ()

Klajnik odpad!

Dlouho jsem neviděl takhle otravnej film. Bizardní prvky jedničky (kterou považuji za směšnou) zmizely ve prospěch toho, aby se dvojka stala více pohádkovou a dětem vstřícnou. Tím se samozřejmě stala méně pozoruhodnou. Ve výsledku tam dvě děti, jedna koza a Široký, Vysoký a Bystrozraký jsou hledat rodiče těch dvou dětí a po cestě si zpívají, potkávají vodníky a čerty, kteří děj nijak tematicky nerozšiřují, pouze ukazují postavám, kam dále jít - to je lazy writing. Kvality scénáře (ani animace) se tedy nikterak nezlepšily a tu absenci bizarních aspektů jedničky ničím nevynahradily. Přibyly jen písničky, při kterých jsem si rozhryzal zápěstí. ()