The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

rowdys

Dosť bieda tento film. Rozhodol sa zaoberať metafyzikou, no nedá sa povedať ani len, že by kĺzal aspoň po povrchu toho, čo načal. Namiesto toho servíruje vzťahové moralitky Siedmeho neba okorenené thrillerom. Výchovný koncert pre stredné školy o tom, ako je škodlivé ísť do extrémov na oboch koncoch religióznych rozpráv. Hunnam vyzerá, že si len odbehol od Sons of Anarchy, lebo hrá v podstate rovnaký afekt s tou istou bradou a vlasmi, je však sympaťák. Uvidíme, či prekvapí aspoň Worthingtonov Man on a Ledge, s ktorým som si to pomýlil... ()

uiu

Pořádná hra na city zabalená v argumentech ateisty a věřícího. Gavin bydlí se svým homosexuálním spolubydlícím vedle maželského páru Shany a Joea. Joe je zarytý křesťan, je proti gayům a je ostrý jako břitva, manželku citově vydírá a ona je na něm závislá. Gavin se rozhodne pro menší hru - svede Shanu a zasadí jí brouka do hlavy, že Joe není jediný muž na světě, se kterým by se měla dobře. Jenže jak už to bývá, celá ta hra mu přeroste přes hlavu, do Shany se tak trochu zamiluje, jejich aférka vyjde najevo a šílený věřící manžel mu už odměřil poslední minuty života, o kterých musí rozhodnout sám Gavin. Napínavé drama s parádním Patrickem Wilsonem. ()

noriaki

Jednoznačné zklamání. Námět sliboval napětí, myšlenkovou hloubku, a spalující vášeň, ale film nenabídl nic z toho. Vše zůstalo na půli cesty. Místo thrilleru plného inteligentních a přemýšlivých dialogů jsem sledoval nudné konverzační drama obohacené o románek bez jakékoliv chemie. Charlie Hunnam hrál hluboko pod svoje možnosti, Liv Tyler jakbysmet, a jediný kdo si držel svou laťku byl "ten třetí vzadu" Patrick Wilson. Děj mě vůbec nevtáhl, zobrazované emoce mi přišly nucené, a jestli měl příběh nějakou gradaci, tak jsem ji nezachytil. Jediné co snímek zvedá na průměr je konec, který je doopravdy dramatický, a naznačuje jak asi vypadal film v představách režiséra. ()

venison

Absolutně nechápu, že mi snímek "The Ledge" tak dlouho unikal.. Je to takový ten "wow" film o hlubším smyslu života na pozadí rádoby běžných mezilidských vyostřených událostí (např. tady je popírané téma nevěry).. Prostě taková ta americká morální snaha ukázat zakrnělému spotřebnímu divákovi, že svět není černobílý, ale má mnoho odstínů šedi..Propírání lásky, víry, osobních hodnot aj. Možná bych vzdáleně přirovnala k úspěšnějším filmovým bratříčkům typu "Sedm životů", "21 gramů", "Magnolia" nebo třeba "Crash" (kdo něco z oho neviděl - chyba a směle do toho), jen "The Ledge" víc tlačí na pilu a chybí mi v něm větší spříznění s hlavními postavami.. Celkově bych "The Ledge" popsala jako divácky odtažitý.. Ale pokud máte rádi podobné snímky, tak do něj samozřejmě jděte - bude vás bavit, jen o hvězdičku méně než výše zmíněné počiny.. ()

VanTom

Skvěle napsaný scénář, kde všechny dialogy (popř. monology) mají hlavu i patu, to je základ. Když k tomu přimícháme atraktivní téma, v tomto případě diskusi o Bohu a víře, kdy obé dotažené do extrému (ateismus x zbožnost) prostě není tou bezvýhradnou cestou, může z toho vzniknout něco jako tenhle povedený "skoro romanťák", skvěle zpětně odhalující přirozené vzplanutí dvou spřízněných poškozených duší ve vztahovém trojúhelníku, jejž bigotnost přesvědčení dožene až k trpkému konci. ()

Warsheek

Liv Tyler je se svým utrápeným výrazem naprosto neodolatelná a tomuhle dramatu dodává tu správnou politováníhodnou atmosféru. ()

ghatos

Souhlas se Šakalíkem. Menší projekt bez velké pompy co nenaštve, ba dokonce může příjemně někoho překvapit (vyjednavač a jeho rodina, závěr ve smyslu nepodlézavosti). 67%. ()

Sklepkan

na nezávislých filmech mě baví mnoho věcí. první z ních je to, že film sází na příběh a scénář, než na to, kolik peněz se nalije do efektů a tříáčkových herců a hereček. to, že film často má své poselství, které není na jedno použití...a třeba to, že často na konci filmu jen sedíte, čučíte na běžící titulky a pomalu rozdýcháváte to, co jste právě viděli. a tenhle film všechno splňuje. nejste sice tak moc odvařeni, jak by se z mých předchozích slov mohlo zdát, ale i tak to stačí dost na to, aby jste si řekli, že to nebylo 100 zabitých minut...příběh se trefně strefuje do všemožných problémů dnešní doby, ale hlavní téma je víra..a to nejen ta náboženská. za což má u mě film velké plus....ne, že by film nebyl bez chyb, rozjezd příběhu (nemluvím o scéně na střeše) je poměrně pomalý, ale i tak je se na co dívat, především na bezchybné herecké výkony :)...za mě 80% ()

shabazza

Krátké, ale zato intenzivní, rozjímání o bohu, životě, smrti, lásce, obětech ... to vše bez trapného happyendového konce (i já jsem nejednu slzu uronil) ... jo a taky je tam polonahá Liv Tyler :-) ()

TroiMae

Pravý devadesátkový film (včetně HIV+ ostrakizovaného gaye) natočený v roce 2011, který neměl jít rovnou na VHS, ale Wikipedii, kde byste si přečetli děj a mohli se dívat na něco jiného. ()

Arius

Čisto úvahový snímok ktorý podnecuje k zamysleniu, nastavuje zrkadlo charakteru a konfrontuje hodnoty. Nesnaží sa odpovedať nato čo je správne iba tú otázku otvára a dáva priestor širokej verejnosti nech sa s ňou individuálne vysporiada. Pre splnenie takéhoto cieľa to bolo príliš sentimentálne a primálo filozofické, určite to však prinútilo nachvíľu sa nad tým pozastaviť. ()

Šakalík

Docela zajímavý snímek s poměrně fádním příběhem, který si bere na paškál rozdílné pohledy na svět věřících a nevěřících. Postavu panbíčkáře Harrise ztvárnil velmi přesvědčivě Patrick Wilson, kterému tu jeho víru hraničící s fanatismem prostě věříte, stejně jako jeho protivník Gavin později uvěří, že je Harris ve jménu svého přesvědčení schopen všeho. Ve filmu se mi velmi líbila pasáž, kdy Harris s Gavinem diskutují o Bohu a víře obecně, přičemž pod všechno, co zapřísáhlý ateista Gavin v této diskuzi nadnese, bych se podepsal. Film je vyprávěn poměrně zajímavým retrospektivním způsobem, takže i přes zmíněnou jednoduchost příběhu určitě nenudí. Velmi sympaticky ve své roli vystupuje Charlie Hunnam, který prochází životem se sarkastickým úsměvem na tváři a není divu, že jeho šarmu brzy podlehne i kouzelná Liv Tyler, jejíž role však žádné světoborné herectví nevyžaduje. Celkově mě tenhle film docela zaujal, i když nic převratného to v podstatě není. ()

pavcas

Na první pohled předvídatelný příběh o zakázané lásce se zvrtne v drama, kde v závěru nemůžete předvídat nic. Pro mně neznámý,ale naprosto uvěřitelný a charismatický Charlie Hunnam v roli zoufalého muže, který nečekal nic než lehké milostné povyražení natruc svému sousedovi (nesnesitelně náboženský fanatik Patrik Wilson) aby byl nakonec postaven před volbu života nebo smrti. Film vyprávěný hlavním hrdinou plyne svižným a nenásilným tempem a čím víc se blíží k závěru, tím víc vás mrazí v zátylku v očekávání věcí příštích. Povedený drama, který hraje spíš na psychologickou a náboženskou strunu než na akční scény mně zanechalo v melancholickém rozpoložení. Jdu hledat kdo je Charlie Hunnam, tohle rozhodně nebude naše poslední setkání! ()

BMAJTZ

Nevím co mělo být poselstvím tohoto filmu, ale vím, že měl mít tak o 20 minut míň. Nad tématem víra x fanatismus se tu rozepisovat nebudu, film o tom pojednává dost prvoplánově což mi osobně nesedí a to jsem nevěřící. Mimochodem příběh toho detektiva by byl taky docela solidní námět na drama. ()

herr_carter

Líbilo se mi velmi...mám rád tyhle životní propletence, když pointa se rozplétá od konce směrem k počátku. Charlie Hunman, mě dodnes známý pouze jako šlachovitý ovladač 50 metrového robota z ne moc povedeného Pacific Rimu tu dokazuje, že kromě mlácení Kajždu 1 a Kajždu 2 umí stvořit i souvislé souvětí, artikulující přitom jako průměrně vyvinutý člověk. Zvláštní bylo i sledovat Patricka Wilsona v pro mě ne zrovna tradiční záporné roli fanatika, kterému Bůh naprosto vymlel dutinu mozkovou. Tradičně sladce-naivně tu pak hraje i Liv Tyler, která navíc filmovému divákovi nabídne i chvilkový pohled na pěknou dvojici kůzlat. Non happy end = správně zvolený způsob zakončení filmu !...................moje hodnocení = 8 z 10. ()

Maynard.

Hodně velký překvapení... Takovej uplně nenápadnej film, ke kterýmu sem se dostal jen díky Hunmanovi, kterej na mě udělal velkej dojem v Králoj Artušoj. JE to hezkej chlap, kterej má velký charisma a já mu to žeru. Co se týče příběhu, tak famózní, hlavně teda tím, že to nemělo happy end, jako většina filmů. Liv Tyler není zrovna moc dobrá herečka, ale zase se na ni nechá koukat. Je tady pěkně ukázaný, že je víra na prd :o) ()

sedm.1

Za mě je zde The Ledge poměrně dost nadhodnocená podívaná, čímž tedy určitě nechci tvrdit, že by se jednalo o film špatný, spíš ho ale nedokážu hodnotit lépe, než jako průměrný, k čemuž mě vedou především dvě věci, a to až neuvěřitelná dějová předvídatelnost, zaviněná hlavně tvůrčí neschopností překvapit nějakým výraznějším zvratem a pak závěrečným rozuzlením, kdy mám na mysli okamžik, kdy hlavní hrdina udělá něco, co by každý normální člověk udělal hned na začátku a byl by v pohodě, zároveň by ale tím bylo i po zápletce, takže problém je prostě v nepromyšlenosti celého toho příběhu, aby v něm nemusel divák pak nacházet takové díry. Další výtku pak musím směřovat k celkově nevýraznému zpracování tohoto filmu, kdy sice jistě nemám na mysli pocity nudy, jako spíš pocity tuctovosti a nezajímavosti, a to i včetně nějakého tvůrčího osobitého stylu, prostě to na mě působilo jen jako takové vyhrocenější romantické drama bez čehokoliv navíc, co by to udělalo záživnějším, přesvědčivějším, či jakkoliv divácky atraktivnějším snímkem. A tak vlastně jediné, co zde mohu hodnotit opravdu pozitivně, je zatraceně povedené obsazení, kdy nemohu začít nikým jiným, než nejkrásnějším lidským stvořením všech dob, Liv Tyler, to je pro mě nadpozemsky nádherná bytost a prostě k ní nemám slov, hodně fajn tu jsou ale i Hunnam a Wilson, takže v tomto ohledu mě The Ledge opravdu zaujal a bavil. Jinak ale musím zopakovat, že mě to žádným způsobem nenadchlo, není to ani napínavý, a ani strhující, emočně pak fungující skutečně jen chvílemi, zkrátka nenudící průměr, ale žádné terno. ()

Spike23

Ze začátku jsem si říkal, že to je jeden z těch lepších filmů, kde se řeší otázka víry a podobných blbostí, ale jak film postupoval, najednou jsem zjistil, že už uběhla hodina a dvacet minut a teprv teď se tam něco začíná dít. A i když se tam něco konečně dělo po tom veškerém ztraceném čase, stejně to za nic nestálo a už mě to snad ani nezajímalo, koho by taky zajímal dialog jednoho blázna, který chce kvůli Liv Tyler skočit ze střechy ( horší případ by byl už jen kvůli Julii Roberts ), s dalším bláznem, který se ho snaží odradit, ale přitom je na tom 2x tak hůř psychicky než blázen první. Nemluvě o tom, že se ve filmu objeví ta největší filmová klišé ( všichni jsou šťastní, zpívají si v autě a najednou je smete náklaďák... Jak vůbec tohle někdo může v roce 2011 dát do filmu? ). Jediné a nejlepší na filmu bylo to, že mě hlavní hrdina, celkem opožďěně, ale přece, dovedl k Sons of Anarchy a to je tak moc velké plus, že to tu jednu * dostane. ()