Docela zvláštní film jehož průvodní popiska "ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam" je nic neříkající dokud ho neuvidíte až do konce. A když se o tři hodiny později rozhodnete vyjádřit o čem ten film byl, pravděpodobně se zmůžete jen na "ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam" což je opravdu nejvýstižnější (a navíc jste za ty tři hodiny poměrně vyřízení). Tenhle kousek opravdu není ztráta času, jak by se mohlo zdát po první strávené hodině, která je popisná a krásně seskládaná z rychlého sledu zdánlivě nesouvisejících scén. Ke konci té první hodiny si začnete uvědomovat podobnosti mezi postavami a událostmi a druhá hodina filmu je dost napínavá. Odehraje se v ní jakýsi "děj" a díky tomu, že všechna tajemství dosud nebyla odhalena litujete charaktery, které si vlastně soucit nezaslouží atd. prostě je povrchně hodnotíte tak jako postavy filmu na základě útržkovitých informací z první hodinky. V tu chvíli si člověk asi říká, teď je to tak načasované, že děj už přece vyrcholí a film musí skončit. A jaká bude ta třetí hodina nebude prázdná? Ne! Teprve v ní dostanou prostor všechny ty silné emoce s oběma protipóly, aby se pořádně rozvinuly. Scéna Toma Cruise je v tomto ohledu přesná, když se u umírajícího otce zmítá v pocitech nenávisti s přirozeným lidským chováním... Ostatně Tom Cruise je tady skutečně výborný, jeho postava se během toho jednoho večera, kdy se děj příběhu odehraje, výrazně změní. Co se Julianne Moore týče, jevila by se ještě mnohem lepší, nebýt dabingu Ivany Andrlové, která je sama o sobě taky dobrá, ale proboha, ať nedabuje Julianne Moore! K tomu netradičnímu deštíku na konci, asi by mohl být a asi je dost šok pro toho, kdo vzal příběh příliš realisticky, ale v pravou chvíli se "pro jistotu" objeví hlas "vypravěče" a "vysvětlí" podstatu filmu... A optimistická hudba (ačkoli hudba k celému filmu je dobře použitá) na závěr dá pocit jakéhosi "šťastného konce".(18.2.2004)

Tenhle film jsem dlouho odkládala a to především kvůli jeho délce. Kdyby však jen všechny tříhodinové filmy měly takové tempo jako Magnolia. Už svým naprosto skvělým úvodem mě film dokonale vtáhl a nešlo od něho odtrhnout zrak. Výborně napsaný film, který je neuvěřitelně plynulý a nezastaví se na jednom jediném mrtvém bodě. Vážně mi tohle nepřišlo, jako tři hodiny. Dokonalé propletení jednotlivých postav, skvělý scénář a parádní herecké výkony. Zejména mě zaujala Julianne Moore a Tom Cruise, který zde předvedl jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů, co jsem zatím u něho viděla. Tu pátou hvězdu přidávám za velkou originalitu, skvělou režii a nápad s deštěm na konci, který mě dostal a tomu "Divné věci se dějí pořád" už jen nasadil korunu.(22.7.2011)

Film, ktorého veľmi významnou dejotvornou zložkou je i veľmi pôsobivá hudba. Mne tá miestami jednorvárna hudba evokovala Ravelovo Bolero, kde je jeden jediný ústredný motív , ktorý sa neustále vyvíja .... Na celý film som pozeral doslova s otvorenou hubou a "žral" som hlavne výkon Julianne Moore, ktorá bola úchvatná .... Som skalopevne presvedčený, že si tento film plný krásnych myšlienok pozriem ešte viackrát a stále v ňom nájdem niečo nové, neobjavené ...(14.7.2004)

Anderson potvrdil pověst nejtalentovanějšího režiséra mladé generace a stejně, jako v případě Boogie Nights, natočil tříhodinovou podívanou, která uteče jako voda. Zdánlivě nesourodý slepenec různých lidských osudů by se v rukouch jiného režiséra rozpadl pod rukama, ale pod taktovkou Andersona působí nesmírně celistvým dojmem a divák nemá pocit, že by se v ději ztrácel. Navíc se Andersonovi povedlo udělat z Cruise pana Herce, což je pozoruhodné. Cruisova kreace úspěšného nadsamce je famózní a právem oceněná nominací na Oscara. Katarzní konec je pak nezapomenutelný. Ať žijou žáby.(13.4.2003)

Osm zdánlivě nesouvisejících hlavních dějových linií a k tomu pár vedlejších, které je protínají? Tří hodinová stopáž? Hrající Tom Cruise? Nemožné režijně ukočírovat? Evidentně jste zatím neviděli Magnolii. Má své mouchy, ale celkový dojem je velmi působivý a podpořený tu a tam scénou, která zapůsobí "jako kdyby žáby z nebes padaly".. Atmosféra je stejně tak pohlcující jako specifická. Pracovně jsem si jí pojmenoval jako magnoliodní.(21.1.2005)

• - Phil Parma (Philip Seymour Hoffman) nosí hodinky značky Casio W-728. (dyfur)

• - Magnolia je jeden z posledních filmů Jasona Robardse, který si ve snímku paradoxně zahrál umírající postavu. (Soundtrack)

• - Příběh muže, který byl zastřelen z okna při pádu z budovy, je dlouho používán v kriminalistice jako příklad kauzality. (Chloe..)