Náhoda? Osud? Vyšší moc? Blbost? ... Utrpení. Láska. Nenávist. Smíření. Zatracení. Odpuštění. Smrt... Život. Kupa sraček, ve které se však i přesto občas dá brodit s úsměvem - když má člověk s kým. Andersonova režie je neskutečná - tři hodiny nenudí, tři hodiny rozehrává před divákem geniální koncert všech charakterů filmu a tři hodiny člověka tlačí do sedačky zvláštní tíživostí toho, co je dotyčný nucen sledovat. Herci jsou dokonalí - především Tom Cruise jako "odporné šovinistické prase" předvádí skvostnou podívanou (že by využití zkušeností s fanatismem ze sekty?) - sexuální Führer jedna báseň! Pár vad na kráse by se našlo ("hromadné" zpívání stejné písně, příliš okaté hraní na city v závěru soutěže), avšak ani ty nedokáží vymazat fakt, že tahle kultovní záležitost je prostě vážně něco extra. (4,5* zaokrouhleno nahoru za začátek a konec)(28.8.2007)

Na můj vkus moc uslzené. Fakt! V tom filmu brečí úplně všichni. Navíc mne opravdu bavily akorát postavy Johna C. Reillyho a jeho vyfetované krasavice a pak taky Tom Cruise. Zbytek je vata i když velice zručně natočená, protože i přes tu mamutí délku je to koukatelné a neztrácí to tempo.(9.8.2010)

Překrásná mozaika několika lidských osudů, které spolu úzce či vzdáleně souvisejí, se odehrává během jednoho dne v ulici s magickým názvem Magnolia. Začátek mě upoutal do křesla a za další tři hodiny jsem byl naprosto přesvědčen, že na světě zkrátka náhody neexistují :). I přes dlouhou stopáž jsem se nenudil ani vteřinu. P.T.Anderson je jeden z největších talentů současnosti a myslím, že každý jeho film je hodně kvalitní. Všichni herci bez vyjímky předvádějí to nejlepší co umějí (hlavně Tom Cruise, kterému jsem nikdy moc na chuť nepřišel, hraje na výbornou). Škoda je, že snímek nebyl nominován na více Oscarů (minimálně PTA za režii by si určitě nominaci zasloužil). BTW jen ty žabičky jsem nějak nepochopil :-)......."Takové věci se prostě stávají"........(12.4.2008)

Tenhle komentář nebude příjemný a už vůbec nebude pozitivní. V Magnolii se totiž mluví hlavně o náhodách a já bych rád taky jednu přidal, i když se stala zrovna nedávno. To co se děje tady, to, co se začíná rozvíjet, má dozajista strhující pád, ale po chvíli to umlkne a já vlastně koukám na příběhy několika lidí míchající a proplétající se obdivuhodně do sebe, jenže během filmu se nic neděje, až nakonec jedna velká náhoda zamíchá kartami a ukáže jaká je to vlastně náhoda, že dokáže změnit celý život. Ale porovnejte fakt, který právě popíšu. Nedávno myslivec zastřelil svojí třináctiletou dceru...omylem. Při lovu mířil vysoko nad sebe a když pomalu ušlapával pozádu tak zakopl o kořen a při pádu vystřelil ještě jednou ze své brokovnice....Svojí dceru měl při lovu poprvé a vlastně jí tam ani brát neměl. Je tohle konec? Je. Tahle náhoda má od té filmové naprosto opačný charakter. Teď je otázka co si o tomhle filmu a pojmu náhoda vlastně mám myslet. Nejhorší na tom všem je, že to může potkat kohokoliv a my s tím absolutně nic nenaděláme. Tak těžký je život. Nebýt konce tohoto filmu, nestál by za nic, až na pár výborných výkonů, ale protože tam právě byla ta náhoda, mělo to něco do sebe. No a prý, že tento film depresivní...(11.9.2008)

Kvůli délce jsem dlouho váhal na který den si tohle DVD půjčit a zjistil jsem o jakou krásu jsem se dlouho okrádal. Přiměřeně vtipné, nadmíru "neuvěřitelné" a úžasně zrežírované se skvělou hudbou Jona Briona. To je vizitka tohohle filmu, který rozhodně stojí za to vidět. A nejen kvůli vynikajícímu výkonu Toma Cruise, Julianne Moore a Johna C. Reilyho.(13.4.2003)

• - Herec George C. Scott s rozčílením odmítl roli Earla Partridgea, když po přečtení scénáře opakoval, že je to to nejhorší co v poslední době vůbec četl. (Tygrys)

• - V každém obýváku visí na zdi obraz s květinou. (HellFire)

• - Píseň „Wise Up“ od Aimee Mann byla použita také ve snímku Jerry Maguire, kde ztvárnil hlavní roli Tom Cruise. (Tygrys)