Přímo odrazující délka není na tomhle filmu ani trochu znát. Jak se u některých dvouhodinových děl už půl hodiny před koncem neustále dívám na hodinky, tak tady mě první záběr vtáhnul do děje a až do začátku titulek mi vyprávěný příběh nedovolil myslet a soustředit se na cokoliv jiného, než je mi zde tak bravurně předkládáno. Tenhle film je jiný než většina ostatních, vypráví několik více či méně provázaných a více či méně uvěřitelných příběhů, trochu nezvykle, ale přitom stravitelně. Navíc plný skvělých a také skvěle hrajících herců... Tenhle film opravdu stojí za to. Neříkám, že se bude každému líbit, ale každý, kdo není kulturní barbar by se na něj měl podívat.(3.2.2006)

Velké zklamání. Podle komentářů a umístnění v top200 jsem čekal nějakou fakt našlapanou pecku, úvodní sekvence s potapěčem na stromě nebo zavražděným sebevrahem mě taky docela nabudila, ale nakonec se mi dostalo pouze rozvleklého, ne příliš zajímavého příběhu o ničem. Film nám ukazuje několik dějových linek, od kterých sice čekáte (zvlášť po úvodu) nějaké důmyslné propletení třeba ve stylu skvělého Crash, ve skutečnosti na sebe ale pouze jen několikrát letmo narazí (což je možná projevem zbytečné délky fimu) a na jejich samostatném dějovém vývoji to nezmění zhola nic. Herecké výkony jsou sice dobré, ale trochu se ztrácí v nudném scénáři, který ať už se snaží vypadat jakkoliv hluboký, víceméně klouže po povrchu a nedokáže vyvolat potřebné emoce. Závěrečný déšť žab mi připadne jako nic neřešící klišé a filmu také chybý jakýkoliv výraznější závěr. Celkově nedotažený film.(18.12.2005)

To je ale "divnej" a dlouhej film řekne si mnohý divák... ať už v kině nebo doma u "bedny"... Ale on vůbec ani trochu není divný, on je totiž naprosto nádherný... Ale proč si tohle kdekdo řekne, že je divnej... ne není divnej, je totiž pro lidi, co tohle říkaj (vl.zkušenost s doprovodem v kině) NEPŘÍJEMNEJ... A hodně! "On", to jako ten film donutí přemýšlet... A přemýšlet o minulosti... O vlastní minulosti... A to se hned tak někomu nemusí líbit... Ale ten film za to nemůže, on je prostě dokonalý a s exelentními hereckými výkony, které berou dech... Jo jo, traumata z dětství, znamenají zpravidla velkej průser v dospělostii... :-((1.4.2005)

Magnoliu som mal "v sufliku" pol roka, hladal som vhodnu chvilu kedy si ten film krasne vychutnam a bez okolkov dam 5*. Asi som tu pravu chvilu nenasiel. Ako zaujimavo ten film zacina, tak nudne sa konci. Anderson chce povedat tak vela a zaroven hovori tak malo.Cakal som bud nieco ako 21 gramov, alebo Love actually, dostal som vsak iba "Poucenie o skodlivosti fajcenia"...(spoiler: vsetci co fajcia skoncia na rakovinu).Mozno keby bola Magnolia kratsia, dal by som jej este jednu sancu. Takto pre mna ostava nepochopenym sklamanim... :-((6.6.2004)

Každý má tu svojí oblíbenou květinu. Pro někoho je to růže, pro někoho karafiát, lilie nebo magnolie. Ať je to jak chce, každý ji miluje pro něco jiného, pro tvar, vůni, květy nebo barvu. Stejné to bude i s tímhle filmem, který nemá nic společného s pozemským světem. Pro každého bude magnolie mít specifický význam, každý se zaměří na to svoje a taky tak to pochopí. Na jednu projekci to urcitě není, protože skrývá mnoho a nejde to hned, kdybych měl čas, pustil bych si to klidně i dvakrát, jenže takový luxus si nemůžu dovolit, proto mi v uších - abych neztrácel pocity - zní "One", ojedinělá píseň. Mám chuť spustit slzy a u toho se smát štěstím, že něco takového existuje. Je to dar z nebes, stejně jako žáby. Tom Cruise odhodil všechny svoje úšklebky, přehrávání ,manýry a stal se z něj na tři hodiny filmového času výborný herec. Stejně tak všichni ostatní, oblíbil jsem si Willdu Macyho, luxusní role. Ale největším kouzelníkem ve filmu je dokonale vymyšlená hudba. Příjemná, skvěle dotváří atmosféru, a na přímý poslech naprosto úžasná, pohladí na duši a zahřeje. Dokonalý zážitek! 101%(20.6.2008)

• - Exodus 8:2 zní: "Pokud je však odmítáš propustit, udeřím na celý tvůj kraj žábami!" (finn)

• - Stránky seduceanddestroy.com a wdkk.com, použité ve filmu, byly opravdu zaregistrovány a přímo odkazovaly na oficiální web filmu. (finn)

• - Muž, který zabaví divákovi transparent "Exodus 8:2" chvíli po začátku soutěže, je sám řežisér Paul Thomas Anderson. (finn)