Tak sa mi nechcelo ísť do pozerania tohto filmu a to z jedného prostého dôvodu. Odrádzala ma dĺžka. Ale pri pozeráni som nechcel aby to skončilo ani po troch hodinách a nehneval by som sa, keby to malo ešte o hodinu naviac. Pre mňa až odpudzujúci herec Tom Cruise ma teraz šokoval! Neskutočný výkon a samozrejme aj Julianna Moore ale tá ma nikdy nesklame. Život je o náhode a v tomto filme to bolo zdôrazňované, a niektoré scény boli nezapomenuteľné. No a posledná polhodina...No comment...úžasné.(22.4.2011)

Velké zklamání. Podle komentářů a umístnění v top200 jsem čekal nějakou fakt našlapanou pecku, úvodní sekvence s potapěčem na stromě nebo zavražděným sebevrahem mě taky docela nabudila, ale nakonec se mi dostalo pouze rozvleklého, ne příliš zajímavého příběhu o ničem. Film nám ukazuje několik dějových linek, od kterých sice čekáte (zvlášť po úvodu) nějaké důmyslné propletení třeba ve stylu skvělého Crash, ve skutečnosti na sebe ale pouze jen několikrát letmo narazí (což je možná projevem zbytečné délky fimu) a na jejich samostatném dějovém vývoji to nezmění zhola nic. Herecké výkony jsou sice dobré, ale trochu se ztrácí v nudném scénáři, který ať už se snaží vypadat jakkoliv hluboký, víceméně klouže po povrchu a nedokáže vyvolat potřebné emoce. Závěrečný déšť žab mi připadne jako nic neřešící klišé a filmu také chybý jakýkoliv výraznější závěr. Celkově nedotažený film.(18.12.2005)

Anderson potvrdil pověst nejtalentovanějšího režiséra mladé generace a stejně, jako v případě Boogie Nights, natočil tříhodinovou podívanou, která uteče jako voda. Zdánlivě nesourodý slepenec různých lidských osudů by se v rukouch jiného režiséra rozpadl pod rukama, ale pod taktovkou Andersona působí nesmírně celistvým dojmem a divák nemá pocit, že by se v ději ztrácel. Navíc se Andersonovi povedlo udělat z Cruise pana Herce, což je pozoruhodné. Cruisova kreace úspěšného nadsamce je famózní a právem oceněná nominací na Oscara. Katarzní konec je pak nezapomenutelný. Ať žijou žáby.(13.4.2003)

10 / 10 Magnólia je ďalší z filmov, o ktorých sa veľmi ťažko niečo píše bez toho, aby ste ho neurazili - herecké výkony, hudba, réžia, scenár... to všetko ťahá za správny koniec a z plných síl a nám nezostáva nič iné len spokojne pokyvkávať hlavou. Ďalšie slová by už boli zbytočné - neváhajte ani sekundu, pozrite si to a urobte si svoj vlastný názor.(7.5.2005)

Nádherné dílko o zdánlivě nesouvisejících příbězích lidí, které však když se spojí ve skromném zpěvu "It's not goint to stop, 'till you wise up", pochopíte jak i přes depresivní atmosféru a smutné charaktery je Magnolia krásný film. Paul Thomas Anderson odvedl jako scenárista i režisér obdivuhodnou práci, Magnolia totiž nemá žádný určitý cíl, přesně danou pointu, či květnatý děj, je v ní ale něco zvláštního, citlivého, abstraktního, ale přesto skutečného - zkrátka dost dobře nepopsatelného, co jí dělá originálním a nezapomenutelným filmem, u kterého si i po 3 hodinách povzdychneme, že bychom klidně snesli i víc. Samotnou kapitolou navrch jsou pak herecké výkony, mezi kterými kraluje Tom Cruise ("Respect the cock!"). 10/10(5.6.2008)

• - Phil Parma (Philip Seymour Hoffman) nosí hodinky značky Casio W-728. (dyfur)

• - Hned několik postav ve filmu umírá na rakovinu. Květy magnólie obsahují látku, která pomáhá zastavit růst nádorů. V Japonsku je potom čaj z květů magnólie oblíbeným prostředkem proti stresu. (Itar)

• - Magnolia je jeden z posledních filmů Jasona Robardse, který si ve snímku paradoxně zahrál umírající postavu. (Soundtrack)