Překrásná mozaika několika lidských osudů, které spolu úzce či vzdáleně souvisejí, se odehrává během jednoho dne v ulici s magickým názvem Magnolia. Začátek mě upoutal do křesla a za další tři hodiny jsem byl naprosto přesvědčen, že na světě zkrátka náhody neexistují :). I přes dlouhou stopáž jsem se nenudil ani vteřinu. P.T.Anderson je jeden z největších talentů současnosti a myslím, že každý jeho film je hodně kvalitní. Všichni herci bez vyjímky předvádějí to nejlepší co umějí (hlavně Tom Cruise, kterému jsem nikdy moc na chuť nepřišel, hraje na výbornou). Škoda je, že snímek nebyl nominován na více Oscarů (minimálně PTA za režii by si určitě nominaci zasloužil). BTW jen ty žabičky jsem nějak nepochopil :-)......."Takové věci se prostě stávají"........(12.4.2008)

Velké zklamání. Podle komentářů a umístnění v top200 jsem čekal nějakou fakt našlapanou pecku, úvodní sekvence s potapěčem na stromě nebo zavražděným sebevrahem mě taky docela nabudila, ale nakonec se mi dostalo pouze rozvleklého, ne příliš zajímavého příběhu o ničem. Film nám ukazuje několik dějových linek, od kterých sice čekáte (zvlášť po úvodu) nějaké důmyslné propletení třeba ve stylu skvělého Crash, ve skutečnosti na sebe ale pouze jen několikrát letmo narazí (což je možná projevem zbytečné délky fimu) a na jejich samostatném dějovém vývoji to nezmění zhola nic. Herecké výkony jsou sice dobré, ale trochu se ztrácí v nudném scénáři, který ať už se snaží vypadat jakkoliv hluboký, víceméně klouže po povrchu a nedokáže vyvolat potřebné emoce. Závěrečný déšť žab mi připadne jako nic neřešící klišé a filmu také chybý jakýkoliv výraznější závěr. Celkově nedotažený film.(18.12.2005)

95% - Tři hodiny... Dlouho jsem odkládal shlédnutí Magnolie právě z panické hrůzy při pohledu na její minutáž. Byla to chyba! Tento film mě fascinoval svou formou, díky které se čas stane velmi relativním pojmem. Nejprve se divák seznámí s postavami a jejich životními situacemi, následuje zamotání se do nich, a karty jsou rozdány. Celá první půlka filmu se odehrává za ostinátního hudebního podbarvení Jona Briona, které (ačkoli mi nejprve nepřišlo nijak skladatelsky senzační) naprosto DOKONALE stupňuje napětí tak, že jí člověk skoukne doslova za chvilku. Po ní následuje odhalování životních příběhů postav a nastupuje smotávání vláken v jednu dějovou nit (spíše však krajkový ubrus), už s úplně jiným druhem hudby, ale většinou úplně bez ní. Co se obsahu týče, nevím, co bych vytknul. Drama na téma mezilidských vztahů mě zde naprosto uhranulo. Herecké výkony, jako v málokterém jiném filmu, a vůbec... Tohle je prostě jeden z nejlepších amerických filmů, co jsem kdy viděl.(23.5.2006)

Anderson potvrdil pověst nejtalentovanějšího režiséra mladé generace a stejně, jako v případě Boogie Nights, natočil tříhodinovou podívanou, která uteče jako voda. Zdánlivě nesourodý slepenec různých lidských osudů by se v rukouch jiného režiséra rozpadl pod rukama, ale pod taktovkou Andersona působí nesmírně celistvým dojmem a divák nemá pocit, že by se v ději ztrácel. Navíc se Andersonovi povedlo udělat z Cruise pana Herce, což je pozoruhodné. Cruisova kreace úspěšného nadsamce je famózní a právem oceněná nominací na Oscara. Katarzní konec je pak nezapomenutelný. Ať žijou žáby.(13.4.2003)

Tenhle komentář nebude příjemný a už vůbec nebude pozitivní. V Magnolii se totiž mluví hlavně o náhodách a já bych rád taky jednu přidal, i když se stala zrovna nedávno. To co se děje tady, to, co se začíná rozvíjet, má dozajista strhující pád, ale po chvíli to umlkne a já vlastně koukám na příběhy několika lidí míchající a proplétající se obdivuhodně do sebe, jenže během filmu se nic neděje, až nakonec jedna velká náhoda zamíchá kartami a ukáže jaká je to vlastně náhoda, že dokáže změnit celý život. Ale porovnejte fakt, který právě popíšu. Nedávno myslivec zastřelil svojí třináctiletou dceru...omylem. Při lovu mířil vysoko nad sebe a když pomalu ušlapával pozádu tak zakopl o kořen a při pádu vystřelil ještě jednou ze své brokovnice....Svojí dceru měl při lovu poprvé a vlastně jí tam ani brát neměl. Je tohle konec? Je. Tahle náhoda má od té filmové naprosto opačný charakter. Teď je otázka co si o tomhle filmu a pojmu náhoda vlastně mám myslet. Nejhorší na tom všem je, že to může potkat kohokoliv a my s tím absolutně nic nenaděláme. Tak těžký je život. Nebýt konce tohoto filmu, nestál by za nic, až na pár výborných výkonů, ale protože tam právě byla ta náhoda, mělo to něco do sebe. No a prý, že tento film depresivní...(11.9.2008)

• - Philip Seymour Hoffman hrá vo filme postavu ošetrovateľa Phila Parmu. S jeho povolaním súvisí aj jeho priezvisko, grécko slovo "pharmakon" sa totiž prekladá ako liečivo. (unclejack)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. prosince 1999 ve Westwoodu v Kalifornii. (Varan)

• - Exodus 8:2 zní: "Pokud je však odmítáš propustit, udeřím na celý tvůj kraj žábami!" (finn)