• Tyler

Hned na začátek musím přiznat, že jsem původně chtěl dát hvězdičku jen jednu! Každý člověk má trochu, někdy hodně jiný vkus, ale po tolika obdivných komentářích a recenzích jsem možná od "Magnolie" čekal až moc...Většina z uživatelů se rozplývá nad úžasnou hloubkou, vynikajícím scénářem, režisérskou zručností se kterou je tohle geniální dílo vyprávěno a vynikajícími hereckými výkony. S tím posledním musím z části souhlasit, ale se zbytkem absolutně ne. To, co na první pohled vypadá jako filozofování a odkrývání skutečných životních pravd, bylo pro mě neskutečně nudnou, plytkou povídačkou o ničem. Asi to píšu hodně tvrdě, ale je to tak...Klidně mě obviňte z toho, že jsem zastydlý a povrchní, a že jsem patrně zatím nic hlubokého nezažil, ale nebude to pravda...V tomhle chyba není - snažil jsem se maximálně vstřebat co mi chce P.T.Anderson říci, pochopit smysl jeho vyprávění, ale jediné co mi vyplynulo je tohle - "Magnolie" je o ničem a hraje si na něco vyššího, není hluboká, nezasahuje člověka svými emocemi a pravdami, je povrchní a jen se snaží být něčím, čím není...A proč vlastně nakonec dávám hvězdy dvě? První je za herecké výkony, kvůli kterým jsem film vůbec dokoukal do konce a druhá je za jediný moment, který se mě opravdu dotknul - Tom Cruise a jeho odpověď na jednu z otázek během rozhovoru - "Tiše vás soudím!" Stejně jsou dvě hvězdy moc...(26.1.2005)

Tenhle komentář nebude příjemný a už vůbec nebude pozitivní. V Magnolii se totiž mluví hlavně o náhodách a já bych rád taky jednu přidal, i když se stala zrovna nedávno. To co se děje tady, to, co se začíná rozvíjet, má dozajista strhující pád, ale po chvíli to umlkne a já vlastně koukám na příběhy několika lidí míchající a proplétající se obdivuhodně do sebe, jenže během filmu se nic neděje, až nakonec jedna velká náhoda zamíchá kartami a ukáže jaká je to vlastně náhoda, že dokáže změnit celý život. Ale porovnejte fakt, který právě popíšu. Nedávno myslivec zastřelil svojí třináctiletou dceru...omylem. Při lovu mířil vysoko nad sebe a když pomalu ušlapával pozádu tak zakopl o kořen a při pádu vystřelil ještě jednou ze své brokovnice....Svojí dceru měl při lovu poprvé a vlastně jí tam ani brát neměl. Je tohle konec? Je. Tahle náhoda má od té filmové naprosto opačný charakter. Teď je otázka co si o tomhle filmu a pojmu náhoda vlastně mám myslet. Nejhorší na tom všem je, že to může potkat kohokoliv a my s tím absolutně nic nenaděláme. Tak těžký je život. Nebýt konce tohoto filmu, nestál by za nic, až na pár výborných výkonů, ale protože tam právě byla ta náhoda, mělo to něco do sebe. No a prý, že tento film depresivní...(11.9.2008)

Další typicky příběhový film. Tento ale patří mezi ty dobré. Ačkoliv se ve filmu dějí vlastně úplné maličkosti, i přesto je film napínavý. Konec skoro nutí okusovat si nehty. Ještě jsem u žádného jiného filmu nezažil, aby tříhodinová stopáž utíkala tak rychle. Na tom má zásluhu krom dobré režie, hlavně herecká eskadra. Obsazení je opravdu vydařené, a tím pádem i herecké výkony.(21.11.2004)

„ Podivné věci se stávají pořád" Devět zoufalců jsou v těžké depresi, vlečou sebou traumata z mládí, bolest, deziluzi a osud nebo náhoda si s nimi opět pohraje. Změní jejich plány, zkříží jim cestu, dojde k setkání. A něco vznikne láska?, úcta?, přátelství? . K tomu všemu nádherné sugestivní písničky Aimee Mann. Prostě skvost.(13.10.2004)

Docela zvláštní film jehož průvodní popiska "ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam" je nic neříkající dokud ho neuvidíte až do konce. A když se o tři hodiny později rozhodnete vyjádřit o čem ten film byl, pravděpodobně se zmůžete jen na "ten den nestál za nic, ale pro mnohé měl osudový význam" což je opravdu nejvýstižnější (a navíc jste za ty tři hodiny poměrně vyřízení). Tenhle kousek opravdu není ztráta času, jak by se mohlo zdát po první strávené hodině, která je popisná a krásně seskládaná z rychlého sledu zdánlivě nesouvisejících scén. Ke konci té první hodiny si začnete uvědomovat podobnosti mezi postavami a událostmi a druhá hodina filmu je dost napínavá. Odehraje se v ní jakýsi "děj" a díky tomu, že všechna tajemství dosud nebyla odhalena litujete charaktery, které si vlastně soucit nezaslouží atd. prostě je povrchně hodnotíte tak jako postavy filmu na základě útržkovitých informací z první hodinky. V tu chvíli si člověk asi říká, teď je to tak načasované, že děj už přece vyrcholí a film musí skončit. A jaká bude ta třetí hodina nebude prázdná? Ne! Teprve v ní dostanou prostor všechny ty silné emoce s oběma protipóly, aby se pořádně rozvinuly. Scéna Toma Cruise je v tomto ohledu přesná, když se u umírajícího otce zmítá v pocitech nenávisti s přirozeným lidským chováním... Ostatně Tom Cruise je tady skutečně výborný, jeho postava se během toho jednoho večera, kdy se děj příběhu odehraje, výrazně změní. Co se Julianne Moore týče, jevila by se ještě mnohem lepší, nebýt dabingu Ivany Andrlové, která je sama o sobě taky dobrá, ale proboha, ať nedabuje Julianne Moore! K tomu netradičnímu deštíku na konci, asi by mohl být a asi je dost šok pro toho, kdo vzal příběh příliš realisticky, ale v pravou chvíli se "pro jistotu" objeví hlas "vypravěče" a "vysvětlí" podstatu filmu... A optimistická hudba (ačkoli hudba k celému filmu je dobře použitá) na závěr dá pocit jakéhosi "šťastného konce".(18.2.2004)

• - Déšť žab je relativně častý meteorologický fenomén, často vysvětlovaný nasátím živočichů do atmosféry tornádem. Zaznamenané případy padajících žab byly prozatím v letech 1939, 1953, 1986, 1996, 1997, 1998 a 2005. (Stegr)

• - Exodus 8:2 zní: "Pokud je však odmítáš propustit, udeřím na celý tvůj kraj žábami!" (wow.ar)

• - Ve filmu bylo použito 7900 umělých žab. (Tygrys)