• Hellboy

Protivný až nebezpečný film, ani jsem neměl chuť ho zhlédnout celý, ale když už jsem to rozkoukal... Je to dobře zvládnutá sterilní nuda. Zápletka je bohužel odhadnutelná z prvních pár minut filmu a definitivně se ujasní již okolo 15. minuty, ze scény v 59. minutě jsem odhadl význam flashforwardu ze začátku filmu, ale než se k němu film dopracoval, trvalo to další třičtvrtě hodinu! Takže divák jen čeká, až se to konečně uráčí dojít do konce!! (Ona ta zápletka by nešla skrývat dlouho, tak proč se s ní nevytasit hned, že, jenže pak už film nemá čím zaujmout.) Will Smith je sympaťák, ale věčně se mile usmívající Will Smith je protivný (popřípadě temně zachmuřený...to vyjde nastejno). Příběh není zábavný, prostě tu není ani málo nějakého odlehčení, je to jen nuuuda. Hrozná nuda a je to patetické..A je to nuda. Já si uvědomuju, že to není film "pro mě" ale když už jsem to viděl, tak to ohodnotím. A 2** jsou akorát. Dobré herecké výkony, nerušící hudba, povedená režie. Ale ten scénář..! Teda, abych scenáristovi nekřivdil, scénář je dobře vystavěný, dá se mu v podstatě máloco vytknout. Jenom je napsaný podle hrozného námětu.(9.4.2009)

Hlavní důvod proč shlédnout tento snímek? Jednoznačně Will Smith! Nemám ho nijak zvlášť v oblibě, ale zde podává ÚŽASNÝ výkon. Kdo stojí dále určitě za zmínku to je Rosario Dawson ( velice sympatický výkon ) a Woody Harrelson ( škoda, že posledně jmenovaný nedostává více prostoru). Nechápu komentáře těch z vás, co zde píšete, že do 2/3 snímku divák vůbec netuší o co, že vlastně tomu Willovi Smithovi ( Benu Thomasovi ) jde. Naopak stačí začátek ( pár flashbacků ) a člověk přesně ví, kterým směrem se bude příběh ubírat, včetně toho neodvratného konce. Že je to SENTIMENTÁLNÍ snímek útočící z každé strany na divákovi city. ANO, je to tak.....no a co, pokud je to podáno ( zahráno) takovýmto ( uvěřitelným ) způsobem. V tomto případě to na mě zafungovalo a nechal jsem se rád dojmout, což se mi často nestává..... Někdy opravdu stačí v životě jediná událost ( v tomto případě hodně bolestná ), aby člověku naprosto změnila náhled na svět......(24.11.2009)

Film s W.Smithom málokedy sklame, ale či bola práve toto trefa do čierneho, neviem. Na jednej strane výborne herecky zvládnuté a precítené /kapesníky nutné/, príbeh zaujímavý a neotrepaný,ale má to jeden veľký problém. Už úvod naznačuje ako to skončí, čo by ani nevadilo ,viď napr. bravúrne zvládnutá Carlitova cesta. Horšie je, že už po 20-30 min. je jasné úplne všetko. Je to jediný ale podstatný nedostatok tohto inak kvalitného filmu. Páčilo sa mi hľadanie a odmeňovanie dobra, v dnešných časoch je to potrebné viac ako inokedy. A možno film inšpiroval ľudí, ktorí už nemajú chuť do života... Trochu zvrátená inšpirácia, ale je. 70%.(25.10.2009)

Čím bych začala, asi tím, že Will Smith dokáže zahrát i tak vážnou roli a přitom působí zcela přirozeně a upřímně. Ze začátku a i po celý film jsem netušila,co dělá a proč to dělá. Proč pomáhá všem těm lidem ... ale postupem času zjišťuju a nechápu jeho postoj k životu... i přes jeho ztrátu a určitou vinu, nedokážu pochopit jeho silné odhodlání a vůli dojít k cíli, který si naplánoval. Jak vůbec někdo může mít tak slabý pud sebezáchovy... Celkově na mě film působil čistým, přesvědčivým a reálným dojmem. Ale zároveň mi přišlo všechno to snažení a pomáhání lidem v téhle době až neuvěřitelné a dojemné, je těžké tomu věřit. Dlouho sem neviděla tak silný příběh se zajímavým nápadem, neskutečnou pointou, skvělými hereckými výkony a celkovým dojmem. Celé dvě hodiny sem skoro nedejchala, jak to bylo pravdivě natočené a do toho zamotaná bezprostřední romantika, která se postupně rozvíjela a byla dovedena k dokonalosti. Fakt sem všechno prožívala s nimi a vlastně sem byla furt zaražená, protože sem nevěděla co se bude dít dál... tady se nic nedalo předvídat, protože to působilo tak tajemně, až zajímavě a natolik přesvědčivě, že sem tomu ihned uvěřila a podlehla. Když film dojde do konečného stádia, tak sem vykulená, trpim s ním a nedokážu ten pocit popsat slovy. Smith to zahrál tak lidsky, že se mi prostě chtělo brečet. Prostě sem měla takový ten stísněný pocit po celou dobu trvání filmu. Také mě zaujal název filmu, který mi přijde opravdu promyšlený - není to totiž jen namátkové číslo, ale má svou váhu a význam, protože přesně odpovídá sedmi životům - srdce, játra, plíce, ledviny, oči, kostní dřeň a nový život v podobě domu. Nemluvě o tom, jak je znát, že se herec do role naprosto vcítil a byl Benem Thomasem, i když byl vlastně Tim... Kdybych mohla ohodnotit lépe, udělala bych to. Ale musí stačit 5 hvězdiček, které patří tomuhle bezkonkurenčnímu dramatu, který mě opravdu uchvátil a tím jak byl skutečný, mě přiměl vážit si zdraví. A nestačila sem zmínit, že neopominutelné jsou menší role - jako Woody Harelson - který byl perfektní a v neposlední řadě okouzlující Emily, která snad nemohla být ztvárněna lépe. Celkový počet hvězdiček ale opravdu neodpovídá kvalitě tohoto strhujícího zážitku.(20.2.2009)

Snímek Sedm životů mě opravdu dostal a zapůsobil na mě. Je sice pravdou, že stopáž je mírně přemrštěná a být film o čtvrt hodinku kratší, nebylo by to na škodu, ovšem i tak natočil Gabriele Muccino perfektní a emotivní příběh s naprosto odzbrojujícím závěrem, jenž diváka dojme, ať chce nebo ne. Je nutné ocenit hudbu, ale i herecký výkon Willa Smithe a Rosario Dawson. O hodnocení vůbec nepřemýšlím. 5*(27.7.2013)

• - Auto, ve kterém se párkrát objeví Ben Thomas (Will Smith), je Chevrolet Corvette Sting Ray C2 (1964). (kostak)

• - Spoiler: Adoptovaný syn Toma Cruise z manželství s Nicole Kidman, Connor, si zahrál mladého Bena Thomase. (HellFire)

• - Snímek dává dohromady opět režiséra Gabriele Muccina a herce v hlavní roli a zároveň producenta Will Smitha. V roce 2006 spolu natočili Štěstí na dosah. Na obou filmech se také podílelo zhruba dalších 30 členů štábů, včetně klíčových pozic. (don corleone)