Tento film pojednávající o vykoupení k divákovi zpočátku promlouvá jen pomocí náznaků, díky čemuž je první půlhodina "pouze" jakousi změtí scén, jejichž význam se odhaluje až s postupným skládáním příběhové mozaiky, jejíž jednotlivé střípky jsou umně odhalovány tak, že mě osobně film naplno pohltil a nepustil, dokud poslední střípek nenašel své pevné místo. A jakmile se tak stalo, odhalil se mi tento krásný příběh o vykoupení prostřednictvím sedmi ztrápených duší v celé své kráse a než jsem se z toho stačil vzpamatovat, přišel finální úder v podobě grandiózního poetického finále, které sice nešetří kýčem (ostatně jako celý film), ale to nic nemění na tom, že se jedná o jedno z nejpůsobivějších závěrů tohoto roku. To vše je ještě podpořeno jako vždy skvělým Willem Smithem, který v Sedmi životech překonal sám sebe, citlivým výkonem Rosario Dawson a standardně kvalitními výkony Woodyho Harrelsona a Barryho Peppera (škoda, že jejich postavy nedostaly více prostoru). Gabriele Muccino na postu režiséra kouzlí krásné záběry a za doprovodu omamné hudby tak tvoří působivé scény nasáklé kýčem, který jsem já ale ochoten akceptovat. Chladné přijetí zámořské kritiky mi je záhadou stejně jako nařknutí z citového vydírání a čistě vypočítavého tahu na oskarovou porotu. Dokážu si představit, že kdejaký cynik Sedm životů odstřelí jako usmrkanou srágoru, ale co by proboha mohl čekat od melodramatu? 85%(29.12.2008)

Pár scén a celková atmosféra snímku mají něco do sebe a tu snahu o vykoupení korunují příjemně smutnou náladou, ale moc často tvůrci přehnaně tlačí na pilu a film se stává skoro až směšnou parodií na vážné téma. Když si Will Smith a Rosario Dawson vesele (ale přitom hrozně smutně) prozpěvují a nešťastně skotačí se psem, je to nejen nemístně trapné, ale taky k uzoufání nudné! A jelikož jsem si Štěstí na dosah zařadil do pomyslné top stovky, Sedm životů pro mne było obrovským zklamáním.(18.7.2009)

Během sledování se mi asi tisíckrát vybavily ruzný variace na tázací slovo "proč". Proč tak krutě nadává slepýmu prodavači vepřového masa? Proč je ten slepý prodavač vegetarián, když prodává vepřový maso? Proč? Proč to dělá? Proč jsem nikdy nepotkal takhle krásnou černošku? Proč se sakra chtěl zabít tou divnou meduzou? Proč meduza nechcípla, když jí z kýblu vyklopil do vody plný ledu? A proč Jan Tleskač?...a kámen úrazu je v tom, že - s vyjímkou Ezry Turnera a 5 otázky, mě to bylo všechno celkem fuk(14.9.2009)

O co v tomhle filmu jde, se dá celkem lehce vypozorovat hned od začátku a různý příběhový maskovací fígle nejsou moc neprůhledný, ale je to natolik dobře natočený, že mi to vůbec nevadilo a síle průběhu filmu tu ani trochu neubírá a ani mi to nepřišlo zdlouhavý. Mimoto, z Willarda Smithe se pomalu ale jistě stává velice kvalitní charakterní herec, což tady předvádí v plný parádě a nebýt Rosario Dawson, tak by to byla téměř one-man-show, Will je tady jednim slovem prostě skvělej(27.12.2008)

No ja neviem na Willa sa mi ta rola nehodila.S tými dvoma výrazmi za celý film to zahral dobre, ale problém vidím v režisérskom kresle.Ten štýl ako to bolo natočené, bol síce zaujímavý, ale strašne prehnane uťahaný/dramatický/romantický.Aspoň tak to prišlo mne.Aspoň, že koniec za niečo stál.Stručne a jasne to je napísané od - KevSpa. 65% - 3*(22.12.2010)