Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ***

  Nápaditě vykonstruované a velmi pohledně natočené drama, které téměř do poslední chvíle skrývá své rozuzlení, a tak vás i přes svůj skromnější děj dokáže udržet u obrazovky v příjemných pocitech zvědavosti a očekávání. Závěrečná pointa pak uspokojivě slepuje mozaiku Benových činů dohromady, aniž by zanechávala nepříjemné otázníky, jenže ten útok na emoce je prostě moc. V podstatě si nedokážu vybavit více emocionálně vyděračský film, tento podlý útok na oční sliznice mi trošku kazí celkový zážitek... 6/10(29.8.2013)

 • Sobis87
  ****

  Tento film pojednávající o vykoupení k divákovi zpočátku promlouvá jen pomocí náznaků, díky čemuž je první půlhodina "pouze" jakousi změtí scén, jejichž význam se odhaluje až s postupným skládáním příběhové mozaiky, jejíž jednotlivé střípky jsou umně odhalovány tak, že mě osobně film naplno pohltil a nepustil, dokud poslední střípek nenašel své pevné místo. A jakmile se tak stalo, odhalil se mi tento krásný příběh o vykoupení prostřednictvím sedmi ztrápených duší v celé své kráse a než jsem se z toho stačil vzpamatovat, přišel finální úder v podobě grandiózního poetického finále, které sice nešetří kýčem (ostatně jako celý film), ale to nic nemění na tom, že se jedná o jedno z nejpůsobivějších závěrů tohoto roku. To vše je ještě podpořeno jako vždy skvělým Willem Smithem, který v Sedmi životech překonal sám sebe, citlivým výkonem Rosario Dawson a standardně kvalitními výkony Woodyho Harrelsona a Barryho Peppera (škoda, že jejich postavy nedostaly více prostoru). Gabriele Muccino na postu režiséra kouzlí krásné záběry a za doprovodu omamné hudby tak tvoří působivé scény nasáklé kýčem, který jsem já ale ochoten akceptovat. Chladné přijetí zámořské kritiky mi je záhadou stejně jako nařknutí z citového vydírání a čistě vypočítavého tahu na oskarovou porotu. Dokážu si představit, že kdejaký cynik Sedm životů odstřelí jako usmrkanou srágoru, ale co by proboha mohl čekat od melodramatu? 85%(29.12.2008)

 • Shit
  ****

  O co v tomhle filmu jde, se dá celkem lehce vypozorovat hned od začátku a různý příběhový maskovací fígle nejsou moc neprůhledný, ale je to natolik dobře natočený, že mi to vůbec nevadilo a síle průběhu filmu tu ani trochu neubírá a ani mi to nepřišlo zdlouhavý. Mimoto, z Willarda Smithe se pomalu ale jistě stává velice kvalitní charakterní herec, což tady předvádí v plný parádě a nebýt Rosario Dawson, tak by to byla téměř one-man-show, Will je tady jednim slovem prostě skvělej(27.12.2008)

 • Šakal
  ****

  Hlavní důvod proč shlédnout tento snímek? Jednoznačně Will Smith! Nemám ho nijak zvlášť v oblibě, ale zde podává ÚŽASNÝ výkon. Kdo stojí dále určitě za zmínku to je Rosario Dawson ( velice sympatický výkon ) a Woody Harrelson ( škoda, že posledně jmenovaný nedostává více prostoru). Nechápu komentáře těch z vás, co zde píšete, že do 2/3 snímku divák vůbec netuší o co, že vlastně tomu Willovi Smithovi ( Benu Thomasovi ) jde. Naopak stačí začátek ( pár flashbacků ) a člověk přesně ví, kterým směrem se bude příběh ubírat, včetně toho neodvratného konce. Že je to SENTIMENTÁLNÍ snímek útočící z každé strany na divákovi city. ANO, je to tak.....no a co, pokud je to podáno ( zahráno) takovýmto ( uvěřitelným ) způsobem. V tomto případě to na mě zafungovalo a nechal jsem se rád dojmout, což se mi často nestává..... Někdy opravdu stačí v životě jediná událost ( v tomto případě hodně bolestná ), aby člověku naprosto změnila náhled na svět......(24.11.2009)

 • genetique
  ****

  Vyznávači silných príbehov - pripravte sa na emočný šok, pripravte si vreckovky a rezervujte si rameno svojho partnera. Tento film sa dotkne každého nervu vo vašom tele a zasiahne vašu dušu na miesta, o ktorých ste nemali anilen tušenie - a ak nie, potom nieste človek. Dojemný príbeh, ktorý možno stavia od začiatku na istotu, ale je neskutočne dobre zrežírovaný, prirodzene zahraný, k tomu si pridajte krásnu melodramatickú hudbu a ste stratení. Beznádejne. 85%.(3.4.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace