Tak pro začátek, mám hodně rád Willa Smithe. Jeho filmy povětšinou sleduji s velkou chutí a ani Sedm životů nebylo výjimkou. Stačí jeden velký herec a film má o diváky postaráno. Bohužel Gabriele Muccino to věděl, a tak si svou slávu užil a trochu to přehnal. Lidské drama, které má od první do poslední minuty hrát na vaše srdeční svaly a slzné kanálky se snaží. Bohužel, ve filmu už po prvních minutách lze nalézt stopy po všem. Když se vám to podaří jako mě a prohlédnete nejen postavu Willa Smithe, ale i jeho "důvody" film se začíná vléct. Zachraňuje to právě Will s Rosarii Dawson a např Woody Harrelson (jeho Ezra mohl mít více prostoru...). Výsledek? Dojemné, ale natahované drama, které kdyby trvalo hodinu a půl, tak neváhám věnovat 4*, ale s délkou kolem dvou hodin to opravdu nejde. I když dojemnost závěru je zaručena na hodiny dopředu... Nelze se ubránit, ale také na tom nelze postavit film. PS: už nechci rybičky, od teď jedině medúzu...(5.3.2009)

Možná měknu, možná mám jen emočně citlivější období, možná zkrátka jen miluju ten pocit, kdy se mi na krátký okamžik zamlží zrak a celým tělem projede silná vlna zamrazení, která se odrazí od vnitřní strany spánku a skončí v zádech; přesně na tom místě, kam dosáhne právě jen tento pocit. Krásný příběh. Chápu, lidi mají dost všeho, co hraje na city. Myslím, že například můj komentář k Austrálii by mnozí zařadili i pod tento snímek. Skutečně, všude kolem nás je citové vyděračství. Já si ale radši z televize odladím Novu než abych přestal sledovat filmy podobné tomuto. Nádherná práce. Počínaje citlivou kamerou, vkusnou hudbou a konče upřímným Williho pohledem. Chtěl bych mít takového anděla. Děkuju za zážitek.(19.5.2009)

Tento film pojednávající o vykoupení k divákovi zpočátku promlouvá jen pomocí náznaků, díky čemuž je první půlhodina "pouze" jakousi změtí scén, jejichž význam se odhaluje až s postupným skládáním příběhové mozaiky, jejíž jednotlivé střípky jsou umně odhalovány tak, že mě osobně film naplno pohltil a nepustil, dokud poslední střípek nenašel své pevné místo. A jakmile se tak stalo, odhalil se mi tento krásný příběh o vykoupení prostřednictvím sedmi ztrápených duší v celé své kráse a než jsem se z toho stačil vzpamatovat, přišel finální úder v podobě grandiózního poetického finále, které sice nešetří kýčem (ostatně jako celý film), ale to nic nemění na tom, že se jedná o jedno z nejpůsobivějších závěrů tohoto roku. To vše je ještě podpořeno jako vždy skvělým Willem Smithem, který v Sedmi životech překonal sám sebe, citlivým výkonem Rosario Dawson a standardně kvalitními výkony Woodyho Harrelsona a Barryho Peppera (škoda, že jejich postavy nedostaly více prostoru). Gabriele Muccino na postu režiséra kouzlí krásné záběry a za doprovodu omamné hudby tak tvoří působivé scény nasáklé kýčem, který jsem já ale ochoten akceptovat. Chladné přijetí zámořské kritiky mi je záhadou stejně jako nařknutí z citového vydírání a čistě vypočítavého tahu na oskarovou porotu. Dokážu si představit, že kdejaký cynik Sedm životů odstřelí jako usmrkanou srágoru, ale co by proboha mohl čekat od melodramatu? 85%(29.12.2008)

No ja neviem na Willa sa mi ta rola nehodila.S tými dvoma výrazmi za celý film to zahral dobre, ale problém vidím v režisérskom kresle.Ten štýl ako to bolo natočené, bol síce zaujímavý, ale strašne prehnane uťahaný/dramatický/romantický.Aspoň tak to prišlo mne.Aspoň, že koniec za niečo stál.Stručne a jasne to je napísané od - KevSpa. 65% - 3*(22.12.2010)

Musím říct, že filmy, u kterých ještě ani v třetině nevím, o čem jsou, ve kterých se dvě postavy pět minut baví o něčem, o čem já nemám ani páru, mě neuvěřitelně rozčilujou. Každopádně tohle byl zajímavý námět, proměněný v průměrný doják. Hlavním kladem filmu je rozhodně vedlejší herecké obsazení, plné neokoukaných tváří, méně už tak obsazení hlavní role. Přiznám se, že Smithův stále konstantní trpitelský výraz v obličeji okořeněný občasnou glycerinovou slzou a stále stejná poloha hlasu už mě na konci filmu nudily, ne-li přímo sr..y. Agent Jay nebo detektiv Mike Lowrey, to jsou role, které Willovi sluší. Ale do filmů, které mají potenciál prověřit skutečný herecký talent, bych se příště na jeho místě raději nepouštěl.(23.10.2009)