• Německo

L.A. Crash

Rasisti

Drama / Krimi

USA / Německo, 2004, 112 min (Director's cut: 115 min)

Scénárista Paul Haggis si tentokrát sedl i na režijní židličku a vznikl velice kvalitní film složený z několika příběhů, které spolu vzdáleně nemají nic společného, ale dokonale se proplétají. Ano je to hodně vykonstruované, ale mě se to moc líbilo a při scéně, když perský majitel odchodu vystřelil na mexického zámečníka se mi málem zastavilo srdce. Oscar za nejlepší film a scénář je v naprosto správných rukou. Bravo, už teď se moc těším na další film Paula Haggise.....(26.12.2007)

V podstatě se můžu podepsat pod komentář "Djkomy", ale musím aspoň něco napsat, protože to bylo fakt VYNIKAJÍCÍ :) Scénář, režie, casting, výkony herců, a ta muzika ! ........ Za (v dnešní době) neuvěřitelně málo peněz (6,5 mil.) úžasně natočené drama, které má potenciál stát se dílem, které bude při debatách o filmu ostudou neznat .... Po skončení filmu jsem se pouze zmohl na konstatování, že od projekce "Million Dollar Baby" jsem tak výborný a silný film neviděl (když nepočítám Koreu :). To jsem netušil, že oba produkoval a scénář k nim napsal stejný člověk. U "Crash" si připsal i režii a musím říct, že bravurní ..... Vychází z toho moje jednoznačná nominace na "muže filmového roku 2005" - Paul Haggis. Bravo ! .......... P.S. Každý má ve filmech nějakou tu scénu na kterou nezapomene. Po "Crash" k nim určitě jedna přibude. To garantuju ! :)(19.8.2005)

Hodně působivý film s několika silnými momenty a jednou extra mimořádnou scénou, která mě přikovala do křesla. Plejáda skvělých herců podává výborné a hlavně uvěřitelné výkony (dokonce i Sandra Bullock!) a celkově se dá říci, že je ten film skoro dokonalý. Do 100% mu sice kousek chybí, ale zážitek si z něj odnesete i tak hodně silný. Doporučuji!(7.3.2013)

Film o rasismu a osudových náhodách a setkáních. Stylem mi to trochu připomínalo Americkou krásu, jen tu bylo o něco více příběhů. Naprosto rozumím každému, kdo si tenhle film zamiluje a považuje ho za jeden ze svých nejoblíbenějších. Atmosféricky jeden z nejkrásnějších filmů, co jsem v poslední době viděla, jen mu něco málo, malinko, chybí, abych ho zařadila do svého topu. Co? To kdybych sama věděla...(1.9.2007)

Rasismus a xenofobie ve všech svých podobách v převánočním kosmopolitním Los Angeles. Stylem vyprávění děje podobné Magnolii, hlavně co se týká protínání jednotlivých osudů. Především ke konci se vyskytne pár opravdu silných momentů zdatně podpořených vynikající hudbou... Přesto všechno jsem se celou dobu nemohl zbavit dojmu, že je to celé až moc prvoplánovité a cílené na efekt, což je škoda.(5.11.2005)

• - Na jednom z plakátů na policejní stanici je vyobrazen Národní památník Mount Rushmore. Tato monumentální socha se objevila také v několika jiných filmech, a to například Na sever severozápadní linkou (1959) nebo Lovci pokladů: kniha tajemství (2007). (Narcis)

• - ,,Tady máš 40 dolarů a kup všem Chopsui,'' řiká hlavní hrdina po propuštění vězňů z dodávky. Chopsui je čínský pokrm, který byl populární v letech 1970-1990 mezi čískými přistěhovalci žijícimi v USA. " Chop " je smíšený . " Sui " je všechno. Většinu pokrmu tvoří zelenina. (alexlewis)

• - Kvůli nízkému rozpočtu (6 milionů USD) musel Paul Haggis snížit náklady a také z tohoto důvodu použil při natáčení vlastní dům a auto. (Tygrys)