Arthur

Arthur

Arthur: Ťažký život milionára

Romantický / Komedie

USA, 2011, 105 min

Mám slabost pro filmy, v nichž se hýří penězi (kór když je to za takové nezbytnosti, jakými Batmobil, domácí kino, či maska Darth Vadera, bezpochyby jsou) a poslední dobou začínám mít slabost i pro Russella Branda, jehož herectví mě prostě baví. Parádně a především trefně obsazená komedie, u které jsem se několikrát nahlas zasmála, což se mi v poslední době (lépe řečeno v posledních měsících) poštěstilo zřídka. 70%.(20.8.2011)

• TeeAge

|| Scenár: Peter Baynham / Story by Steve Gordon / Based on Arthurby Steve Gordon | Hudba: Theodore Shapiro, Mark Ronson | Produkcia: Larry Brezner, Kevin McCormick, Chris Bender, Michael Tadross | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Warner | Rozpočet: 40 miliónov $ | Tržba: 47,787,943 $ ||(2.9.2011)

Normální romantický film, od kterého se nedá nic moc čekat, ale sledovat to bohatství rozmazleného fracka je vcelku zábavné.(1.12.2011)

• verbal

Artur je trapný kokot v romantické sračce. Tolik k filmu a nyní se konečně můžeme naplno věnovat svým koníčkům! Například takový já xmrti rád včelařím! Když vidím zdatnou dělnici, zpravidla neodolám zabouchat jí na úl, aby mě opíchala. V případě, že na to nereflektuje, všemožně se snažím alespoň jí olízat plástev v naději, že třeba změní názor. Většinou to zabere. Já vím, vypadá to jednoduše, ale nemyslete si, to včelaření mnohdy není prdel!! Často se totiž stává, že její okolí opyluje nějaký agresivní trubec, kterého, kdo ví proč, vždycky děsně rozdráždí, když mu někdo chodí na med. Proto je daleko bezpečnější, zkusit jej zpočátku jen nechat vykouřit a sledovat, co to s ním udělá. Jestli se hned neobjeví, je to v pohodě, neboť je velmi pravděpodobné, že je služebně na vedlejší louce. Ale i tak je nesmírně důležité mít se neustále na pozoru, protože jsou z praxe známy případy, že je-li trubec enormně obtěžkán pylem, mívá tendence se nečekaně vracet!! Nastane li taková situace, je nezbytně nutné okamžitě zanechat kouření, a to i v případě, že jste se už chystali tmelit úl propolisem a neprodleně opustit jeho akční rádius, který je u průměrného trubce cca. 3 kilometry. Nejste li totiž dostatečně zdatný a zkušený včelař, může mít taková interakce s podrážděným trubcem i fatální následky. Děkuji za pozornost a doufám, že jsem vás alespoň trochu duševně obohatil, když už jste se museli čumět na takovou kravinu!!(9.11.2011)

• Aaron.

Tak čím začít. Tak asi Russellem. Russel mě přesvědčil, že neumí hrát a místy jsem myslel, že se dokonce pozvracím. Scénář místy ani Russellovi nenapomohl, ale zase naopak někdy Russell zrujnoval scénář svým chabým, nevýrazným hereckým výkonem. Takže asi bych měl spíš zdůvodnit proč ta jedna hvězdička - ta je za ženské trio, které hrát umí a bylo příjemné a sympatické. Nakonec by možná stačilo hlavní roli svěřit někomu jinému a poupravit scénář a třeba by to i fungovalo. S touto sestavou, ale u mě rozhodně Arthur nemůže mít úspěch. P.S. Na to, že to má být komedie jsem se jednou pousmál a jednou dokonce i zasmál.(14.10.2012)