Arthur

Arthur

Arthur: Ťažký život milionára

Romantický / Komedie

USA, 2011, 105 min

Sovereignove vizuálne alter ego (zdravím, brácho:) alias Russell Brand hrá zas raz to isté. Prekvapujúce je, že nie je až tak iritujúci ako by mohol byť. Arthur je komédiou, ktoré je chvíľami nudná, chvíľami vtipná, potom dokonca na milisekundu hodí aj jeden sofistikovaný vtípek, aby sa to zas celé dostalo do romantického klišé atď. Jazda ako na hojdačke, ktorá síce krátkodobo baví, ale nič svetoborné sa nekoná.(30.8.2011)

Monolog s koněm: "I love animals, but I don't trust u. U will not make me cry today." / Občas se člověk uchechtne a po většinu času je to roztomilá podívaná. Velké mínus vidím v Gretě jako Naomi, bsolutně mi nesedla zato Helen jako Hobsonová je se svými povahovými rysy a humorem nenucený držák.(30.10.2011)

• Tirion

Původní film jsem neviděl a tak nemohu srovnávat a vlastně je asi dobře, že ani nemohu, protože bych se s hodnocením dostal někam, kam nechci. Tenhle prvoplánovitý moment spatřil světlo světa asi jen proto, že zrovna neměl někdo, co na práci. Je tu pár vtipných momentů, ale ve výsledku herci, režisér ani diváci neví "o čem" vlastně látka je. A to je kámen úrazu. Díky tomuto problému divák sleduje pouze sérii skečů, které ale ve výsledku ani nedokáže vhodně provázat chabá a předvídatelná dějová linka. Až mě zaráží, že v téhle mainstreamové a trochu pokleslé komedii spatříme Helen Mirren. A tak jediné, co nám zbývá je těch pár vtipných momentů Russella Branda, které ale nejsou světlem na konci tunelu, protože tenhle tunel je jen a jen temnou dírou bez paprsku originality a invence.(7.7.2011)

Normální romantický film, od kterého se nedá nic moc čekat, ale sledovat to bohatství rozmazleného fracka je vcelku zábavné.(1.12.2011)

Modernější pohádka o bohatém princi, která se mě líbila. Prachy a auta nejsou vše, pokud Vám chybí láska.(7.7.2011)

• - Arthur (Russell Brand) se ve filmu zmíní, že jeho otec zemřel ve 44 letech. Jedná se o poctu Stevu Gordonovi, režisérovi původního filmu z roku 1981, který také zemřel ve svých 44 letech. (Avalon820)

• - Stejně jako v původním snímku z roku 1981 se Arthur (Russell Brand) vozí v Rolls-Royce Silver Wraith. Jeho vozový park dále zahrnuje např. filmový Batmobil, oranžový Dodge Charger „General Lee“ z filmu Mistři hazardu (2005), dodávku „The Mystery Machine“ známou z filmů Scooby-Doo nebo DeLorean DMC-12 z trilogie Návrat do budoucnosti. (pajik)

• - S nabídkou režírovat snímek byl osloven Kevin Smith. (Pegaz83)