Arthur

Arthur

Arthur: Ťažký život milionára

Romantický / Komedie

USA, 2011, 105 min

Překvapivě dobrá komedie. Z Russela Branda jsem měl (vzhledem k filmům, kterém jsem s ním doteď viděl, myslím, že oprávněný) strach, ale zbytečně. Nejvíce se mi líbily slovní přestřelky mezi Arthurem a sarkastickou chůvou v podání Helen Mirren, ovšem vtipných momentů bylo mnohem více. Díkybohu za ně. Bez obav můžu napsat, že jsem se bavil od začátku do konce, který sice nebyl překvapivý, ale co byste chtěli od pohádky o napravení zhýralého alkoholika miliardáře.(19.3.2013)

• Beastmaster4

Zvláštní komedie plná zvláštních výjevů v podání excentrického Russella Branda. Film plný ujetých obrazů a dialogů. To, co je na něm nechutně ulítlé je na něm i zábavné. Jennifer Garner v roli mrchy, na to jsem si nějak nezvykl a navíc jí to ani nešlo. Příště bych jí viděl raději v lepším filmu, než v průměrné romantické komedii. Ač se film tváří jako něco víc, tak mu punc tohohle kýčovitého žánru nikdo neodpáře. Na druhou stranu byla dobrá Helen Mirren. Takže, pokud si chcete užít film se šišlavým poděsem, u kterého z každého postoje těla, každého gesta sálá homofobie, tak je to komedie pro vás. Ti co neradi egoistické filmy, které stojí jen na samolibém předvádění jedince, ať se Arthurovi vyhnou obloukem.(10.9.2011)

Trochu té střelené pompéznosti je třeba a Russell Brand svoji úlohu zazobaného mazánka zvládl na jedničku. Příjezdy v Batmobilu a DeLorean byly famózní, určitě oplívaly jistou dávkou nadřazenosti. No jo, nosánek nám narostl hodně nahoru a jen těžko se proniká do obyčejného života, kde je pro lidi tohoto typu sakra ouzko. Naštěstí je tu jeden lék, který zdá se, působí na všechno, ale tady musel přijít. Ano, je to láhev skotské! Nebo jste snad mysleli nějakou "lásku"? 65%(22.7.2011)

Tahle komedie žádný zázrak není, ale dal jsem jí čtyři hvězdy, protože mi přišla sympatická, příjemně ubíhala a Russell Brand zahrál opět jeho klasický ztřeštidlo, které mě pořád baví.(28.5.2012)

Priemerná neškodná komédia s výrazným Russellom Brandom, ktorý celému dojmu dodáva extra dávku excentrickosti, rebélie a infantilnosti zároveň. Arthur je dominantným prvkom a jeho vývrtky mali únosné medze a celkom bavili.(1.9.2011)

• - Stejně jako v původním snímku z roku 1981 se Arthur (Russell Brand) vozí v Rolls-Royce Silver Wraith. Jeho vozový park dále zahrnuje např. filmový Batmobil, oranžový Dodge Charger „General Lee“ z filmu Mistři hazardu (2005), dodávku „The Mystery Machine“ známou z filmů Scooby-Doo nebo DeLorean DMC-12 z trilogie Návrat do budoucnosti. (pajik)

• - Celovečerní debut režiséra Jasona Winera. (HellFire)

• - Spoiler: Když Arthur (Russell Brand) utíká ze své svatby, svléká se v uličce a odhazuje oblečení, následně v další scéně je zem prázdná bez oblečení, ale Arthur, žádné oblečení nenese. (glumka)