Arthur

Arthur

Arthur: Ťažký život milionára

Romantický / Komedie

USA, 2011, 105 min

Nekupuji si každou půl hodinu nový sporťák, nepromenáduji se v šatech od Lincolna a nepamatuji se, že by se o mne v časech zletilých někdy starala chůva. Spíše mám tendenci na lidí, kteří výše uvedeným disponují, chrlit přátelský oheň a síru. Jenže Arthur se o své nikdy nevydělané peníze dokáže rozdělit s chudinou, za což má ode mne nejednu sympatii a proto jsem ochoten s ním řádit v batmobilu, užívat si v magnetické posteli s nikoli malým množstvím krásek i létat tryskáčem na zmrzlinu. Normálně bych to nedělal, ale po boku zrůdného Russella Branda by mě to určitě bavilo.(24.2.2012)

• Don Jebal

Rozpočet: 40 000 000 $ Otvárací Víkend: 12 222 756 $ (v 3 276 Kinách) Tržby USA: 33 035 397 $ Tržby Celosvetovo: 47 787 943 $(15.5.2012)

[imdb: 6.6/10] | me: Komédia s čitateľným dejom, ktorej individuálny úspech alebo neúspech je postavený na tom, či človek Russella Branda ako herca toleruje alebo nie :) Mne osobne nevadí, ale musím povedať, že štýl filmu Get him to Greek mu sedí oveľa lepšie. Pozitívum je však to, že obsadenie dopĺňajú aj Helen Mirren a Jennifer Garner a tak to po hereckej stránke zanecháva kladné dojmy. Priebeh deja je však dopredu jasný a žiadne prekvapenia sa nekonajú, ale situácie sú častokrát vtipné práve vďaka zaujímavému vzťahu R.Branda a H.Mirren, ktorý funguje výborne a tak hoci je jasné kam dej smeruje mnohokrát sa nájde spôsob akým sa jednotlivé situácie "vymknú kontrole" a prinesú niečo fresh a funny :). Škoda len, že okrem hercov v takomto zložení je už všetko ostatné okolo toho okúkané a priehľadné.(6.7.2011)

• LiVentura

Místy i zábavné, ale jinak trapné a hlavní hrdina má ale drž.u, to je strašný pohled na "krasavce"...!!(15.7.2013)

Až tolik jsem nečekal kvůli nenačervenalému hodnocení, ale po zhlédnutí mě to poměrně překvapilo. Film mi příjemně uběhl, bavil jsem se celou dobu, ale dokáže i nečekaně rozesmutnět. Russella Branda jsem viděl poprvé a vůbec mi nevadil, je to docela sympaťák.(14.8.2012)