Dilema

• Česko Manžel, nebo milenec? (více)

Ronny Valentine a Nick Brannen jsou od studií nejlepší kamarádi. Teď spolu mají malou firmu zabývající se vývojem nových automobilových technologií a designu. S Ronnyho přítelkyní Beth a Nickovou manželkou Genevou po boku jsou ti dva neporazitelný tým. Na posledním autosalónu se Ronnymu podaří malou lstí domluvit schůzku se zástupci firmy Chrysler. Pokud by jednání dopadlo dobře, měli by oba o budoucnost postaráno. Jenže pak se Ronnyho svět obrátí vzhůru nohama, když nechtěně spatří Genevu v náruči jiného muže. Ronny se před tím, než tuhle nepříjemnou zprávu sdělí Nickovi, rozhodne zjistit víc. Coby amatérský detektiv promění svůj život v komický chaos. (TV Nova)

plsek45

Tak tohle mě moc zklamalo . čekal jsem o hodně větší zážitek z filmu ale bohužel ne :( Jako Drama je to hrozné a po komické stránce taky nic moc . První polovina filmu stojí za nic je to naprosto nudné a nepřirozené. V druhé polovině filmu se to už o něco zlepší a jsou tam patrnější prvky komedie , ale stále nic u čeho by jste se zrovna potrhali smíchy. Ron Howard je režisér který natočil perfektní dramata která jsou jedny z nejlepších , ale tohle se mu opravdu nepovedlo. Možná je to tím že se to snažil spojit s komedií ale ani z jednoho úhlu to za moc nestojí . Je to škoda ale tenhle film opravdu doporučit nemůžu . Přitom obsazení i režisér a na dobré úrovni ale film se prostě nepovedl. Škoda snad příště :) ()

rhodos

Tak tohle je nejslabší film režiséra Rona Howarda za posledních několik let. Sice bych od romantické komedie čekala nějaký ten humor, ten zde však bohužel chyběl. Z filmu se mne líbila pouze hudba od nezklamávajícího Hanse Zimmera a ve vedlejších postavách hrající herečka i zpěvačka Queen Latifah a herec, ale i model Channing Tatum. ()

JARDAHONDA

Vince Vaugh a Kevin James vévodí hvězdnému obsazení této legrační komedie od držitela Ceny Akademie režiséra Rona Howarda. Snímek vypráví příběh o muži, který pozná, že pravda může bolet. Průměrná komedie, která měla silná i slabá místa. Nudu jsem nezaznamenal, ovšem nějak to nemělo ty správné "grády" ()

JerryPilsen

Komedie jen chvilkama,jinak spíše opravdu zeširoka rozprostřený problém přátelství a nevěry,kde není nic nemá jednoduché řešení.Na lepší hodnocení mi chyběl trochu větší spád. ()

KubaST

Ač hlavní protagonisté patří mezi mé oblíbené herce, tak zde to nefungovalo. Dějově strašně utahané a ukecané.... ()

Santerus

Sú filmy, ktoré motivujú, pobavia, rozplačú, prinútia nás zamyslieť sa, alebo nás znechutia a doslova nám škodia. Dilem znechutí a škodí. Vytvorí rozpačitý pocit a pri viacerých scénach nevoľnosť v žalúdku. Dilema je tragickou ukážkou toho, keď režisér nadobudne pocit, že dokáže nakrútiť film o akejkoľvek hovadine. Príbeh sa až otravne dlho krúti okolo zhandrovatelého kecala Ronnyho (Vince Vaughn) a neurotického, mierne pribrzdeného, obtlstlého konštruktéra Nicka (Kevin James). Popri ich pokuse preraziť so svojim elektromotorom do veľkej automobilovej spoločnosti na pozadí, je hlavnou témou filmu nevera Nickovej priateľky (Winona Ryder) a Ronnyho dilema, kedy a ako mu to povedať. Ronny sa nezmyselne rozhodne problém dvojice vyriešiť sériou absurdných situácií, pričom sa chová akoby úplne potratil rozum, rozpráva sa na ulici sám so sebou, bez kontextu uráža ľudí okolo seba - jeho prípitok na oslave rodičov jeho partnerky je zmesou trápnosti a prvoplánovosti - a stavia sa do roly samozvaného sudcu, vyžadujúceho od iných úprimnosť, ktorej po celý čas sám nie je schopný. Popri tom sa okolo hlavných "hrdinov" pohybuje niekoľko zle vypointovaných postavičiek s nevierohodnými reakciami a divák je vystavený niekoľkým chabým komediálnym prvkom, na ktoré má chuť, čo najrýchlejšie zabudnúť. Pokus o rozvinutie viacerých línií vo filme vyznie naprázdno pre ich nedotiahnutosť a dvojnásobný hollywoodsky happyend tomu všetkému len nasadí korunu nechutnosti. Jediné, čo sa oplatí vidieť sú obe priateľky hlavných hrdinov - Genova a Beth (Jennifer Connelly). Inak je to len zúfalá strata času a, pre len trochu náročnejšieho diváka, kvalitne pokazený filmový večer... ()

Jannine

Já nevim, proč na tyhle filmy pořád koukam. Ono o kvalitě filmu už něco vypovídá i to, že je označnej jako drama/komedie, takže buď je to nadprůměrnej film, kde je zastoupený jak drama, tak i komedie , nebo tam prostě jedno schází. V tomhle případě je to bohužel ta komedie. Vincovi už nějak nepřicházim na chuť. Tenhle film byl strašně natahovanej, konec naštěstí trošku odsejpal, ale stejně to bylo dost mizerný. ()

Rayers

Já bych si toto nestáhl, ale našel jsem to ve firemním netbooku po bejvalým pracovníkovi. Dávám jednu hvězdu za to obsazení ženské části hereckého spektra a zvuk motoru, jinak je to úplnej nesmysl, u kterýho jsem jen ztratil drahocenný čas ze svého života. Jo a hrozně moc mi vadilo, jakožto člověku technicky založenému, že celej film se řeší nějakej úplnej technologickej nesmysl a scérista se neobtěžoval ANI NASTÍNIT nějakou byť nesmyslnou představu o technickém provedení té píčoviny! ()

andel36

Tento film mě zrovna moc nezaujal, přestože miluji filmy s Vincem Vaughnem. Ani mi dvojice Vince a Kevin James moc neseděla. Vince patří spíš k Wilsonovi, tohle není úplně ono. Jinak jsem se rozhodoval mezi 2* a 3*, ale jelikož mám tohoto herce moc rád v jiných filmech, dávám 3* - každopádně max. 50%. ()

dalia

Řekla bych, že je to spíš společenské drama doplněné několika komediálními scénami ušitými na míru pro Vince Vaughna, než že by to byla komedie. Zápletka sama je v podstatě spíše vážná, ale film působí, jako by se ho tvůrci přesto pokoušeli vytrvale posouvat do té komediální roviny, což působí trochu rozpačitě a možná i zbytečně. Nicméně motiv sám o sobě je zajímavý, herci sympatičtí a závěr vyzněl nakonec také pozitivně. Kromě několika krátkých scén s Queen Latifah tu nebyla ani trapná místa. Možná bych trochu vytkla místy až přílišnou rozvláčnost. ()

Nektarinka

Navzdory nízkému hodnocení se mi film líbil. Ronny a Nick byli dobrá dvojka, Winonu Ryder moc nemusím, né že by byla špatná herečka, to vůbec ne! Zkrátka mi není sympatická. Jen Connelly mám naproti tomu velmi ráda, ale zde moc prostoru nedostala. Zajímavý námět a dobře jsem se bavila. ()

F_FF_Brukner

Nepovažuji se za nějak zvlášť extra náročného diváka. Od filmu obecně žádám, aby mě v ideálním případě bavil, u komediálního žánru pak očekávám, že mě pobaví, tj. rozesměje nebo mě alespoň přiměje k pousmání. A pokud mi u skoro dvouhodinové komedie nepřijde nic z toho, co vidím, vtipného, pak se obávám, že autoři někde udělali chybu. Na drama je to moc odlehčené, na komedii nevtipné. Obrazově hezky natočený kýbl nudy. 2- ()

peproch

Moc jsem se nebavila, nesmála. Viděla jsem nesourodé dvojice, vyžraný stejkový macci a křehulinké krásky tak trochu za zenitem. A řeší se svatba a manželství? Chápu morální dilema, chápu, že za každým pohoršením je mizerie pohoršeného, ale fakt - nebavila jsem se a ani podívaná to úplně nebyla. Dilema mělo spočíávat v tom, jestli říct kámošovi, že mu žena zahybá ()