Dilema

• Česko Manžel, nebo milenec? (více)

Ronny Valentine a Nick Brannen jsou od studií nejlepší kamarádi. Teď spolu mají malou firmu zabývající se vývojem nových automobilových technologií a designu. S Ronnyho přítelkyní Beth a Nickovou manželkou Genevou po boku jsou ti dva neporazitelný tým. Na posledním autosalónu se Ronnymu podaří malou lstí domluvit schůzku se zástupci firmy Chrysler. Pokud by jednání dopadlo dobře, měli by oba o budoucnost postaráno. Jenže pak se Ronnyho svět obrátí vzhůru nohama, když nechtěně spatří Genevu v náruči jiného muže. Ronny se před tím, než tuhle nepříjemnou zprávu sdělí Nickovi, rozhodne zjistit víc. Coby amatérský detektiv promění svůj život v komický chaos. (TV Nova)

kaylin

Proč musí být přípitky, které jsou většinou pronášeny v amerických komediích tak trapné? Asi ano. Jediný přípitek však není problém snímku "Dilema", problém je totiž celý film. Ron Howard zase ukázal, že není všechno zlato, co se třpytí, a i když obsadil celkem zajímavé herce, kteří mají komický potenciál (Vince Vaughn a Kevin James), ani jeden není využit. Vincovi v posledních letech trochu dochází dech a tady už je naprosto nevtipný. Kevin James je zase položen do role, která není zajímavá, a když už, nemá komickou, ale spíše dramatickou rovinu. Docela se pak nabízí otázka, proč je snímek vlastně označován za komedii. Není komický. To, že Vaughn padne na nějakou jedovatou kytku a naskáčou mu boláky, to není vtipné. Na víc jsme něco podobného viděli v "Hitchovi", kde to přece jen docela vtipné bylo, hlavně se tam celkem přehánělo, i když šlo o alergii. O čem film je? To je právě ten kámen úrazu. Dva kamarádi mají manželky, všichni čtyři se scházejí, jeden chlap načapá ženu toho druhého s někým jiným. Celou dobu pak jde o to, jestli to má tomu druhému poradit nebo nikoli. Co pro to Vaughn dělá je nesmyslné. Navíc hned na začátek zarazí, proč má takový film, zrovna s tímhle námětem, téměř dvě hodiny? Je jasné, že nebude každá minuta skvělá. Rozhodně není. Snímek hodně nudí, což je zásadní problém, a i když herci krásně pláčou, nebo se překotně snaží o nějaký ten groteskní vtip, neděje se nic tak zajímavého, aby to v divákovi vyvolalo jakékoli emoce. Opět jedna příšerná tragikomedie, která postrádá komedii i zajímavý dramatický prvek. Mluvit pak o nějakém buddy movie je naprosto zbytečné. Sandlerovi s Jamesem to jde mnohem lépe. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/warrior-x-ms-1-sibir-5x-rychle-zbesile.html ()

René.girl

Lehký nadprůměr, ale v celku mi to nic moc zásadního nedalo. Musím, ale uznat, že u některých scén jsem se pořádně nasmála. 60% ()

MATADOR

Dilema obsahuje všechny aspekty, které by z filmu jednoduše perfektní záležitost - herci a hudba. Ovšem celé se to značně táhne a popravdě ani nikterak nezaujímá jako celek. Komedií bych to v tom případě nenazval, je to takové lehké dramátko s vtípkem. ()

Derek

s ronom howardom zacinam mat problem, ani jeden z jeho poslednych filmov nevyvolal vo mne dobry pocit (frost/nixon som nevidel). jeho starsie veci i ked vacsinou ciste holywoodske rozpravky boli vzdy zabavne (tak ako mali byt) a dobre natocene ale i on obcas sliapne vedla (adaptacie brownoviek). dilema patri medzi tie nepozorne sliapnutia... rozhodne nejde o komediu ako sa vam to snazi nahovorit trailer, ale ide skor o dramu lebo pocas filmu som sa zasmial asi tak 5 krat a ked uz na smiech prislo tak to bolo take nervozne uchechnutie. herci su vybrany dobre ale ich vykony su dost zvlastne ako keby kazdy z nich hral v inom filme (vaughn je na tom najhorsie, lebo strieda "vtipne pady" a vazne sceny ako "rozhovor s bohom" a dokopy to nezapada vobec). queen latifah ma najlepsie hlasky ale opat posoby ako by hrala v crazy komedii. dlzka je trocha prestrelena a hlavne to cele nakoniec prilis do seba nezapadne. skoda... ()

TominoLa

Označení komedie mi vůbec nesedí, protože absolutně nevím čemu jsem se měl smát?! Jedině tomu jak se někdo chová jako primitiv a ne dospělej. To by mi, ale muselo být o dost méně. Když vidím jméno Rona Howarda a vcelku slušné herecké obsazení tak si prostě slibuji mnohem více. Asi proto tak přísné hodnocení. :( ()

runner85

Mám pocit, že pán režisér a scenárista by si mali riť vytierať sklenou vatou a k tomu dať popis, že je to komédia, malo by to rovnakú výpovednú hodnotu ako tento film. ()

Skip

"Říct či neříct. To je, oč tu běží." O tom je film, jehož zápletkou je dilema hlavního hrdiny, jestli říct či ne svému nejlepšímu kamarádovi o nevěře jeho ženy. Nějak se film plácá v tom, jestli to má být komedie nebo drama, ale není to nijak špatné, i když od režiséra Howardova formátu bych asi nejen já čekal něco víc. ()

M.i.k.e

s přehledem nejslabší Howardův kousek,který si za rámeček určiě nedá.Herecké obsazení sice slibovalo,že by to mohlo být vtipné,ale bohužel není (až na pár scén).Celé je to spíš neuvěřitelně klišoidní a patetické až běda a konkrétně Vaughnova postava mi celou dobu lezla úspěšně na nervy.Světlou vyjímkou tak zůstává pouze Tatumův Zip,který mohl s klidem dostat víc prostoru...40% ()

Aljak

Počiatočná a záverečná fáza filmu hrozná, ale inak zvyšok bol celkom dobrý a zaujímavý. Avšak to čo mi na tomto filme extrémne vadilo bola tá neustála snaha o to, aby mnoho dialógov a scén vyznelo nejakým spôsobom ako komédia, avšak v tomto prípade to bola kolosálna chyba, ktorá poškodila celý film. Už len preto, že príbeh by mohol mať za normálnych okolností dramatickú a vážnu atmosféru, keďže aj zápletka tomu viacmenej zodpovedala. Vince Vaughna mám rád, len mi občas ide fakt na nervy s tým jeho hereckým prejavom, aj keď za to často môžu tie role, do ktorých býva obsadzovaný. No a trochu mi v závere chýbala nejaká vsuvka, čo sa stalo medzi Nickom a Beth, resp. kam sa Beth vlastne potom pobrala. ()

O´Neill

Jak začít ... Kevin James je můj veliký oblíbenec, a považuju ho za MACHRA! A tak se jednoduše dívám systematicky na filmy s ním. V tomhle komediálním dramatu vlastně jde jen o jedno - o upřímnost mezi nejlepšími kámoši. Všechno ostatní je jen "tak bokem". A ačkoliv to tak většina lidí nevidí, já si myslím, že Vince Vaughn, co by Best Friend Kevina Jamese udělal přesně to, co by nejlepší přítel měl udělat. Tedy v kostce: Jsem naprosto unesen tímto snímkem, je to něco úžasného, pokud se vžijete do rolí herců. Ti předvádějí perfektní výkony, a kdo říká že ne, je zaujatý a snaží se obhájít svůj příspěvek proč se mu film nelíbil. P.S.: Pokuď si přečtete komentář, kde mimojiné autor uvádí "nelogičností" - nevěřte mu ani slovo. Je to obyčejný amatér, který se snaží obhájít své hvězdičkové ohodnocení. ()

BarryLyndon

Tomuhle jsem se dlouho vyhýbal, protože mi Šifra i Démoni moc nesedli a nechtěl jsem si ještě víc zkazit dojem jinak oblíbeného Howarda, ale překvapivě mi to sedlo. Jasně, působí to syndromem horších howardovek, kdy jsou jednotlivý scény hrozně fajn, vizuálně pěkně natočený, hlavně scéna intervence vládla a Tatum tam byl hodně fajn, akorát Kevin James a Vaughn byly tak tlustý, že nepomohlo ani deformovat obraz. ()

Radush

Ovlivněna zdejším hodnocením + po zjištění, že námětem je už tak ohrané téma, jsem nějak podvědomě očekávala nudu největší, ale tak to nebylo. Slabé momenty střídaly vtipné sekvence, takže vcelku (vezmu-li v potaz, že Vince Vaughn není rozhodně můj herecký favorit a o Kevinu Jamesovi radši pomlčím) jsem se pobavila. Co se týče ženského obsazení - Jennifer Connelly bude skvělá vždy a všude a Winona Ryder skvěle zahrála herečku :) Sice mě mrzí, že režisér mé milované Čisté duše poslední dobou míří do močůvky filmové tvorby.. ale uklidňuje mě, že Dilema nepatří mezi to nejhorší. ()

Crawler-D

Nějak jsem přehlédl, že to točil Ron Howard, ale vysvětluje to, proč to není komedie, byť se k této škatulce snímek hlásí. Naopak scénář se víc nimrá v dilematických otázkách a postavám nejsou předepsány tezovité karikatury. Ale nespasí tím koncept s několika slepými liniemi. ()

Juto

Film preraďuje z grotesky na melodrámu a späť tak náhle, že to škrípe. Nikdy to nesedí tak, ako by to malo. 5/10 ()

c.tucker

Na Howarda velice nepovedený film, který jako celek absolutně nefunguje, neboť se postavy chovají jako naprostí idioti. Tímto vším se idiot plot prohlubuje naprosto bezmezných rozměrů a vše zachraňují jen herci a to hlavně Vince Vaughn a Queen Latifah (ovšem, ale jen některé scény a né mnoho). Bylo zde opravdu pěkných pár záběrů na město, což je ovšem v dost filmech a jeden pro mě osobně výborný záběr (ulice z poza foťáku). Jinak je film velice zapomenutelný. ()

Icefist

Zápletka, která se může kdykoliv v reálu přihodit- to oceňuju. Ovšem následné ubírání se děje krkolomnou nebo nepravděpodobnou cestou, to mi vadilo. Navíc to ani nebylo za účelem humoru, protože ten by se mohl odehrávat téměř bez problémů i tak. Ale tak dobře, dejme tomu, že jsem ochoten akceptovat to dilema. I když jen z vlastních zištných důvodů (motor), protože nebýt toho, tak vůbec nechápu, proč to nejlepšímu příteli neříct. Alespoň já, stát se to mně, bych to očekával. 60 % Oblíbená část- historka o dětech s balonem ()