Pohádka o dvou princeznách, podobných si jako vejce vejci, a přece tolik jiných... Pohádka vypráví o dvou princeznách, dvojčatech, podobných si k nerozeznání. Až na to, že ta „krásná" nedbá o své vzdělání a ta „chytrá" zase o svůj vzhled. Teprve snaha obou sester získat za manžela jediného prince, je dovede k poznání, v čem chybovaly. Vědí pak už navždy, jak málo znamená krása bez moudrosti a moudrost, pohrdající krásou. Dvojroli „krásné" a „chytré" princezny si zahrála Lucie Trmíková, roli prince Filip Renč. V pohádce dále hrají: D. Prachař, N. Urbánková, V. Neckář a další. (Česká televize)

hanikrivi

Pohádka měla dobrý nápad - chytrost nebo krása? Doufala jsem (marně), že i ta krása nakonec bude mít šanci. Těch zpěvanek tam bylo až moc. Kulisově také až moc (vlastně téměř žádné). Byl tu někdo, kdo fandil děvečce a králi? I ten Prachař mohl být ženichem. Ty barevné pytle si pamatuju. Byly vrcholně moderní. ()

Lykos

Teda uf uf nebo možná fuj fuj. Tak neatraktivní pohádku už jsem dlouho neviděla. Princezna naprosto unapetietlich a ještě jí tam dají dvakrát. O princi škoda mluvit, král se tvářil, že si ho snad půjčili z jiného filmu a neřekli mu, co má hrát. No a ta paní, co dělala kostýmy, se doufám stydí ještě dnes. A ty písničky...... prostě už nikdy nikdy víc. ()

milos.bradik

Tedy komu se líbí tyto "operetní" pohádky, ve kterých se víc zpívá než mluví, tak ať jim dá víc, ale mi se to prostě nelíbí. Navíc ta herečka, které byla svěřili dvojroli, se mi moc nelíbila a ani ostatní za moc nestáli, snad jen Neckář, takže za mne jen jedna hvězda, velmi slabé. ()