Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

Bingos

Jako paradokument na výbornou. Jako film to obstává trochu hůř, ale odvážím se říct, že to snad ani v záměru nebylo... ()

TAMEHEMP

Bože ta filmová stránka stála úplně za hovno. Kdyby nechali vyprávět jenom tu trojici zůčastněných bez obrazu, nechali je víc mluvit, tak si aspoň poslechnu začátky perníku u nás od lidí, který maji daleko víc co říct, než nějakej Řehořek. Nepochopil jsem, jestli točil film o fetování (např. Requiem), nebo komedii typu Bastardi. ()

Phorbo

Řehořek pojal zpracování snad brilantně. Jeho pojetí toxické psychózy a jakési rozdvojenosti člověka, kterého droga ovládne je takřka přesné a velmi dobře imitující. Kdo nevyzkoušel drogy nebo nemá zkušenosti s prezencí lidí feťáků asi ne moc dobře pochopí... ne film... ale otázku proč se do toho P.Gregor pouštěl. Cestu, kterou si feťák projde je opravdu "nezpáteční jízdenka". Člověk i když přestane, vydrží abstinovat nějakou dobu, tak se po čase někdy k tomu vrátí ... otázkou je jestli v té abstinenční době umře, a ne jenom stářím. Horyna měl přesně pravdu někdy na začátku filmu... 25-30% vnímání světa... to je přesně ten jedinej pocit, který je na peří to plus... Ale tím to hasne ()

Tomu.Ver

Klobúk dole pred tým ako to spracovali, tie rozhovory a to prepojenie s dejom, fakt dosť dobré, tí Česi to fakt vedia .) Piko ako také mi nič nehovorí a som tomu rád, tento dokument by mal slúžiť a možno aj slúži pri výchove mladistvých pri povinných výletoch zo školy do kina. V mojich časoch k tomu výborne poslúžil film SUZANNE :) ()

ADIO45

Piko má hodnotu experimentu a od diváka vyžaduje pozornost, kterou si ovšem umí technickými parametry náležitě vynutit. Výsledkem je film nejen s výbornou kamerou, ale i dráždivými zvukovými efekty. Rostislav Novák "Pavel" pak na sebe přirozeným výkonem v hlavní roli strhává pozornost, což sice v důsledku znamená, že zbytek hereckého obsazení tu žije v jeho stínu, ale rozhodně nejde o žádné lajdácké figurkaření. Například Miloslav König "Fífa" rozbaluje od Tajností naprosto odlišný výrazový rejstřík a je to zajímavá proměna. Tomáš Řehořek stvořil silný film. Nejen svým obsahem, ale především formou. ()

ArthasKarfa

Povedený exkurz do počátků narkomanie v Praze, která jako první ve světě přišla s inovací výroby psychotropní drogy "pervitinu". Napůl dokument a napůl hraný film bez filmařského přikrášlení. ()

mira007

Hraný dokument (?) o historii pervitinu ještě za socialismu, na českou kinematografii celkem originální forma, ale protože nesnáším tematiku drog, tak oceňuji víc tu dokumentární hodnotu než filmovou. ()

Furmi

Z hľadiska témy o ktorej tento dokument je je to na istých 5* pretože už konečne sa niekto odhodlal (a že práve Češi tak o to väčšie lebo do tochto majú oni najviac čo povedať) zrobiť dokument o tejto droge zla. Z hľadiska filmového a hlavne dokumentárneho nepôsobí až tak silno ako by pôsobiť mal. Dialógy su hlúpe, herecké výkony umelé a celé to na mňa pôsobilo dosť amatérskym dojmom. Ale chválim informácie ktoré sa v dokumente dozvieme, o začiatkoch, história, samotná látka, účinky, negatíva a pod. Koho táto téma zaujíma tak je toto povinný trip, koho nie zbytočne zabitý čas. 60% ()

Ole92

Polodokument o tom jak se začal brát a vařit pervitin v čechách. Pro mě velmi poučné a doporučil bych ho každému alespoň jednou shlédnout. ()

Rýža

Nejspíš to šlo udělat o něco líp ... na druhou stranu taky mnohem mnohem hůř. A jako zvednutý prst a varování, proč něco takovýho nikdy a ani za nic, je to velmi slušné. A to neortodoxní zpracování tomu jen napomáhá. ()

neneka

Polodokument - "polokomentovaný" .. polo? ne ne, ani náhodou. A vůbec nechci srovnávat s Katkou Heleny Třeštíkové, k čemuž se, koukám, některé komentáře tady uchýlily, je to nesrovnatelné. A ne ve smyslu kvality či já nevím čeho. Jde zkrátka o zcela odlišně uchopené společné téma - drogy. Katka je syrovější a tím možná i drsnější na první pohled, ale Piko vnímám drsné v tom, že zde vidíme zrod pervitinu .. a že se tomu nechtěnému miminku v naší zemi sakra zalíbilo. Je to pro mě až jakási retrospektiva. Děsivá ale přesto to tak vnímám. Formát filmu se mi líbil, polodokument obohacený komentáři hlasem či písmem, závěrečné setkání face to face v jakési besedě. A Rosťa Novák hodně dobrý. Ale to mě už nějaký čas vůbec nepřekvapuje. Takže žádné polo ale pořádně silný zážitek. ()

divisak

Jako hraný dokument je PIKO dobrý film. Jen nevím, proč se namísto hudby poplatné tehdejší době užilo muziky (neplatí však pro celou stopáž filmu), jak kdyby to mělo připomínat českou obdobu Trainspottingu. Jinak prokládání s přímými účastníky dodalo rekonstrukci příběhu více na autenticitě, možná bych jen závěrečnému „posezení“ dal trochu více prostoru. Na každý pád záslužná práce o neúsměvném tématu, které si filmové zpracování jistě zasluhovalo. ()

beniczech

Zklamání, bohužel, čekal jsem více. Jediným plusem za mě osobně je získání přehledu o této problematice a slušný výkon Rostislava Nováka, díky němuž se tu a tam ve filmu objevila i silnější scéna. Koncepce snímku (dokument + hraný film) mi neseděla, vadila mi kamera a špatná výprava - neměl jsem pocit, že se nacházím v 70.-80. letech. Herecký výkon policajta, Miloslava Königa, je zde na úrovni filmového projektu základní školy. Dále mě iritovala spousta nesmyslů - drum'n'bass v 70. letech, nestárnoucí matka a stárnoucí matka (v polovině snímku je stejná jako na začátku, zatímco syn zestárl o 15 let, v poslední třetině už naopak zestárla a syn je stejný jako v 70. letech). Nedostavilo se zhnusení jako v případě Katky, My děti ze stanice ZOO atd. V neposlední řadě mi chybělo vykreslení člověka pod vlivem (když nepočítám krátký moment ke konci) - co látka vlastně způsobuje - jako tomu bylo např. v LSD made in ČSSR. Škoda... /45%/ ()

Jaroslaf

Tento způsob formátu zdá se mi býti poněkud nešťastným. Herecké výkony poměrně špatné, scéna s "taneční zábavou" z roku 1973 a do toho hrající moderní drum and bass je těžký bizár. ()

dawe787

Tak rozhodně jsem se moc těšil, ale asi jsem čekal od toho více. Myslím si, že kdyby tvůrci udělali profesionálněji samostatně film a jako bonus dali pak dokument se "svědky" příběhu, tak by to bylo určitě lepší. ()

Snake.Charmer

V první řadě je vidět, že Řehořek je opravdu talent. Přes jeho nízký věk drtí mnohé "mazáky", kteří působí na filmové scéně mnohem déle. Jeho vizuální styl je výborný a těžko soudit, jestli je lepší kameraman nebo režisér. Jako jediné slabší místo tak vnímám scénář, se kterým by si bylo záhodno ještě trochu pohrát. Můj 67. komentář k filmu a kupodivu mi přesně sedne aktuální hodnocení, které je 67%. Takže i za mě 67% :) ()

adriane9

Peklo není vězení ani žití na nenáviděným světě, peklo je především to v tvojí hlavě. Co víc na tohle říct.. Musím jít okamžitě mezi lidi a chtít vidět svět, kde se štěstí nevyvolává znovu a znovu drogama, ale kde to štěstí snad ještě je i samo od sebe.. ()

Troll

Tento na půl hraný film/dokument mapuje počátky vaření a uživání pervitinu u nás. Nesnaší se divákovi vyloženě vnutit "antidrugs" myšlenku ale spíš ukázat, že dlouhodobé užívání člověku štestí nepřinese, ba naopak. Navíc autentické výpovědi uživatelů, kriminalisty a pak i záběry z TV nova z roku 1994 podtrhují dobrou atmosféru tohoto snímku. ()

sadlokan odpad!

Dva bejvalí feťáci a jeden bejvalej fízl nám osvětlili,že za komoušů to bylo všechno v pohodě,skoro jak za rady Vacátka.Zato teď sme v prdeli.PS:Bejvalej fízl a bejvalej feťák.To je něco jako bejvalej černoch. ()