Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším vynálezcům a „vařičům“ pervitinu u nás, druhý léta působil v protidrogovém oddělení policie a třetí, známý rocker, propadl drogové závislosti. Dramatické zvraty v osudech této trojice reálných hrdinů inspirovaly posléze producenty a tvůrce filmu k nápadu zkombinovat dokumentární výpověď s hranými sekvencemi. V nich se zrcadlí strhující pád na samé dno a „cesta z pekla“ zpátky do života. (oficiální text distributora)

xentrixx

Odkojen Mementem čekal jsem možná trochu víc, ale zklamaný nejsem. Koncept hraného dokumentu, proloženého komentáři a výměnou vzpomínek pamětníků z opačných stran barikády je zajímavý, přičemž značnou šťávu tomu dodává povídání Dana Horyny, jenž má dar výborného vypravěče a sálá z něj výrazné charisma. Co mě v této souvislosti také dost zaujalo, to byl fakt, že se ta desetiletí "smažení" na slovním vyjadřování obou veteránů vůbec nepodepsala, v jejich mluvě jsem nezaregistroval jedinou indicii naznačující drogovou minulost. Dokumentární část je zkrátka vydařená. S hranými scénami už je to poněkud slabší - taneční scénická hudba, která zní v některých pasážích, působí ve snaze divákovi přiblížit atmosféru máničkovských sedmdesátých let dost neautenticky, což platí i pro kosmeticky dokonale upravenou vizáž většiny herců. Až na to všudypřítomné kouření má člověk spíš pocit, že sleduje partu snobských rádobybohémů v nějaké posh hipstersko - mileniálovské kavárničce, než typickou, hustě začouzenou a zasmraděnou čtyřku Raj, plnou umaštěných a odrbaných individuí a figurek, z nichž se tehdejší toxíci převážně rekrutovali. Stejně tak nepřesvědčivě působí ztvárnění policajta Fífy, to je vyloženě jako pěst na oko. Ten kluk, co ho hrál, by se se svým intelektuálsky rozevlátým a bohémským image a tvářičkou dekadentního básníka možná hodil do filmu o K. H. Máchovi, ale rozhodně ne do role normalizačního esenbáka, jakkoliv se tento snažil být ke "svému" feťákovi lidský a fér. Takže za nepřesné kulisy, postrádající odpovídající syrovost (autoři se mohli nechat inspirovat Pavučinou) nechávám jen tři - no dal bych ještě půl bodu navíc, kdyby to šlo . ()

vinducha

Polodokument o tom , že ani vaření není kolikrát bezpečnější než smažení. Z drogových přátel z feťáckého období, kterých bylo asi 200, přežilo do dnešních dnů asi 10 %. Tolik ve zkratce k panu Horynovi , který inspiroval autora tohoto příběhu. ()

Miroslav.Zac

Jen díky náhodě jsem do tohohle pekla nespadl a při sledování tohoto polodokumentu jsem si za to nejmíň desetkrát poděkoval. Dobře natočené, fajn nápad spojit výpovědi skutečných smažek s herci. ()

P/\/EL

škoda, že to neni plnohodnej film....vypadá to dobře....ale snad to neni jen na efekt.......sem zvědavej..jak to funguje dohromady...jinak...v zahraničí se profi filmový hraný sekvence v dokumentech používaj docela často......je to fajn, že to zkoušej i Češi.. ()

Fash

Pro mě hodně povedený filmovo/dokumentární počin se silnou atmosférou, který bych si někdy opět rád shlédl znovu. ()

MikeH20

Velmi netradiční pojetí filmu spojeného s dokumentem,původně to měl být jen dokument,ale spojením je zde velmi dobrý snímek který podává velmi drsný příběh o počátkách pervitinu v československu.Přiběh tří osob policisty,vynálezce vaření pervitinu Pavla Gregora a zpěváka který byl prvním kdo vyzkoušel pervitin nitrožilně.Ve filmu je vidět že feťák který přestane fetovat veskutečnosti jen abstinuje,jelikož mu stačí jen malý podnět a spadne zase na samé dno to této života ničící látky.Opravdu nelituji peněz které sem zaplatil v kině snímek zaujal mě i mou přítelkyni a oba sme se pak ještě docela delší chvíli bavili o tomto tématu...komu nevadí tato tématika,rozhodně doporučuji shlédnout... ()

OdinSS

Dostává ode mě tento film 3* protože mu chyběla trochu autentičnost, hlavní postava Pavel Gregor nehubnul, nemastil se, nejevil příznaky dlouhodobého užívání metamfetaminu až tedy na toxickou psychózu. Jinak solidně vyprávějící dokument o zničujícím účinku této drogy. Ale řekl bych, že s dneškem už tento film nemá moc společného ()

karmalat

Líbilo, super dokument, kde hraná složka převažuje naštěstí nad tou poučnou. Možná, že se mi líbilo, protože jsem přesně generace lidí, o kterých je film. Já jsem se taky tak trochu pohyboval v prostředí, kde bylo k drogám blízko, tak vím, že to co herci a skuteční představitelé říkají a hrají je pravda. A to zvyšuje hodnotu filmu. Ale kdo nezažil, neuvěří. Já jsem naštěstí nikdy drogám (kromě těch legálních) nepodlehl. Funguje i jako hraný film. Při srovnání s Katkou vychází na stejno. ()

Triskáč

Čakal som skôr niečo z dnešnej doby, ale nemôžem povedať, že by to nebol zaujímavý snímok, no zo sedačky ma to teda nevytrhlo ani raz a niekedy som sa tak trochu nudil a strácal sa v tom. @arachneuss to vystihol ()

alergik

Vynikající Rostislav Novák ml. by si zasloužil více rolí, ve kterých by mohl předvést svůj talent a podělit se o své charizma. ()

Krastom

Natočeno podle skutečného příběhu jednoho z prvních českých pervitinových distributorů. Nechápu, jak mohl přežít 20.000 nitrožilních dávek a výbuch varny do obličeje. Jsem ale moc rád, že jsem s touto drogou nikdy nepřišel to styku. Je pravda, že znám mnoho lidí, který měli s touto drogou zkušenosti a nijak je to nepoznamenalo. Čechy jsou zkrátka hlavní zemí pervitinu na světě. To mi nikdo nevymluví. Dávám 4 hvězdy za informace ve filmu obsažené. ()

Martazoe

Jsem docela rozpolcená. Tohle mohl být zajímavý dokument o nejznámější české droze, pervitinu, ale to se nestalo. Hraná část se mi nelíbila a herci už vůbec ne, i když ty absťáky a toxická psychoza a jak to bylo pojaté, to byla síla. Více mě zaujal konec, kdy se všechny postavy sešly nad šálkem kávy a vzpomínaly, dva bývalí feťáci a jeden policajt - to se povedlo hodně a všechno to najednou dostalo hlubší smysl. ()

Orbeek

Dvě hvězdy jsou za "skutečné" postavy. Pro více hvězd by tvůrce potřeboval navýšit kapacitu mozku...třeba pikem ;) jak tvrdí v tomto filmovém paskvilu Dan Horyna. Děti neberte drogy! Nejhorší na nich není, že umřete, ale že budete vypadat a přežívat jako on (a mnoho jiných)! ()

Hrnek

Zvláštne spojenie dokumentu a hraného filmu. Vlastne je dobre, že z tohto filmu vznikol hlavne hraný film, pretože tieto scény patria k najlepším vo filme. Film má slušnú atmosféru a autentickosť, dosť depresívne scény, nad ktorými rozmýšľate. Najväčší klad filmu je herec Novák, ktorý to zahral famózne. Bez neho by tento film, nebol tým, čo je. ()

K1K0

Z pohľadu človeka dramaticko umelecky scenár s drogovou tematikou, z pohľadu vypovedajúcej osoby závislej na drogách je to slušne spracovaný dokument, ktorý sa na nič nehrá a ukazuje pravú tvar a dopad drog na človeka, fatálny dopad na spoločnosť, a minulosť ľudí ktorý sa stali obeťami ()