Detektiv Cassidy je nekompromisním obhájcem zákona. Jeho boj za spravedlnost se však mění v pomstu ve chvíli, kdy mu srbský mafián a jeho kumpáni vyvraždí rodinu... Když mu srbský gangster nechá zavraždit manželku a dceru, drsný polda z New Jersey Nick Cassidy (Dolph Lundgren) sleduje jeho stopu do Bangkoku. Na dohled hlavní základny mezinárodní mafie spojí síly s hbitým místním detektivem Tonym (Tony Jaa). Rozhodnou se překazit obchod s lidmi a zničit všechny, kdo se na něm podílí.

Polda z New Jersey Nick Cassidy (Dolph Lundgren) zjišťuje, že do města má dorazit zločinec Viktor Dragovič. Šéf srbské mafie tentokrát osobně dohlíží na pašování s lidmi. Během policejního zásahu dojde ke krvavé přestřelce a Nick v sebeobraně zastřelí Dragovičova syna. Mafián se chce pomstít, a tak nechá zavraždit Nickovu manželku a dceru. Nick přežije a na vlastní pěst pronásleduje Dragoviče do Bangkoku. V kambodžské metropoli narazí na hbitého policejního detektiva Tonyho (Tony Jaa), kterému překupníci s lidmi zrovna zabili parťáka. Po počátečním nedorozumění a neshodách Nick a Tony spojí síly. Rozhodnou se zaútočit na hlavní základnu nebezpečné mezinárodní mafie, potrestat smrt blízkých, překazit obchod s lidmi a zničit všechny, kdo se na něm podílí. (TV Prima)

otík

Dolphík si po hodně dlouhé době (nepočítaje všechny Expentables) konečně zahrál v pořádném béčkovém akčňáku, který si na nic nehraje, nechává chlapy do sebe mlátit, střílet „celkem“ soudně a zase do sebe mlátit. Tempo sice není tolik zběsilé, jako by si člověk s Tonym Jaa nebo Jai Whitem přál, ale i tak béčkově naladěný divák dostane slušnou porci akce. Samozřejmě že ten zbytek je jen mlácením prázdné slámy, naštěstí tady místo zbytečných a prázdných keců (viz pan Seagal) se dočkáme spíše filmově průměrných záběrů, které ale tolik nenudí jako ony kecy. Lundgren vypadá opravdu dobře, žily na rukách má občas skoro jako pan Stallone a když uhodí nebo kopne, tak divák může věřit, že to byl opravdu on a ne nějaký dublér. Příběh se točí kolem obchodu s bílým masem, mafie v čele s charismaticky záporným Ronem Perlmanem a zkorumpovaným policistou, a samozřejmě kolem Lundgrenovy rodiny, která v úvodu filmu dostane (zcela čekaně) pořádně na frak. Tony Jaa tu je místy do počtu, občas ale dostal možnost ukázat, co v něm je a i když jeho bitka s Michaelem Jai Whitem mohla být daleko lepší, i tak jsem za něj rád. Ano, Dolpha mám rád a když hraje hlavní kladnou roli, film ať už povedený či ne si vychutnám – obzvlášť, když jej tak skvěle dabuje Pavel Soukup. ()

kulyk

Čisté osmdesátky se všemi klady i zápory. Pravda, triky se malinko zlepšily a Dolfík trošku zgerontovatěl, což se obé projevuje kupříkladu tím, že běh díky animátorům předstírá téměř snesitelně (a když se mu to nedaří, zloduši na něj uctivě počkají). Chcete-li vidět, jak Drago honí Dragoviče, směle vpřed. Akce tam je až po mandle nebo pět palců za děložní čípek. Edit - děložní čípek bych nechal, ten mám rád, ale mažu tímto Drago-Dragovičovinu. Alchac ji použil první a oprávněně mi nazval čuromedem, co mu leze do zelí. Protože od něj něco potřebuji, tak jste to vůbec nečetli, jo? ()

Morholt

Podle komentářů i hodnocení jsem čekal nějaký šťavnatý návrat k 80kám, kdy humpoláckého Lundgrena podepře mrštný Tony Jaa a vytvoří tak sourodou nesourodou dvojici, která dá na frak obchodníkům s bílým resp. žlutým masem. A takový byl nejspíš i plán, ale nějak se to nepovedlo. Sice tu občas byl náznak solidní akce, ale po většinu času mi přišla tahle stránka filmu nemastná neslaná a ani Jaa se svými lokty a koleny nebyl plně využit. Navíc se tu po něm chtělo, aby ukázal, že umí i hrát, což neumí. Z toho podprůměru, který Lundgren běžně točí, film vybočuje jen nepatrně a to je pro mě zklamání. 35% ()

sniper18

Je to vydarený akčný film s Dolphom Lundgrenom v hlavnej úlohe. Má dosť dobrý príbeh o detektívovi, ktorý sa dostane na stopu vplyvného srbského mafiána, obchodníka s bielym mäsom a podarí sa mu ho dostať, ale pri akcii zomrie mafiánov syn. Kvôli tomu dá na detektíva vyslať zabijakov, z čoho sa mu síce podarí so zraneniami vyviaznuť, ale jeho rodina to neprežije a navyše sa mafiánovi podarí dostať do zahraničia, ukryje sa v Thajsku. A tak detektív urobí všetko preto, aby sa pomstil, lenže problémy mu robia nielen mafiánovi zabijaci, ale aj strana zákona na čele so schopným miestnym policajtom. So spracovaním som nadmieru spokojný, v posledných rokoch som si už síce zvykol, že podobné filmy väčšinou nie sú, čo bývali, ale toto je našťastie ten lepší prípad. Prakticky po celý čas som mal až na nejaké detaily pocit, akoby som sledoval žánrovku natočenú pred štvrťstoročím, takže dejovo sa tu nič nové nenájde, ale aj tak si to v rámci svojej kategórie drží až prekvapivo kvalitné prevedenie. Pôsobí to aj dostatočne pestro a tak okrem tradičného prvku pomsty, tentokrát dokonca v niekoľkonásobnej verzii nejaký čas nechýba ani štýl útekových filmov a dokonca aj snaha upozorniť na obchod s bielym mäsom a funguje to. Takže je to dostatočne dobre zvládnuté aj mimo akcie, vďaka čomu sa tu dá vytvoriť vzťah k postavám, nie je tu žiadna scéna, ktorá by pôsobila nudne alebo zbytočne, po celý čas si to drží výborné tempo a tak tu som skutočne veľmi spokojný. Akcie je tu dosť a páči sa mi. Nájde sa tu viacero súbojov, ktoré síce vzhľadom na obsadenie svoj potenciál nevyužili úplne ideálne, predsa len by niektorí dokázali predviesť aj podstatne viac a navyše mohli byť aj trochu kontaktnejšie, takto nepôsobia až tak surovo, ale aj tak majú kvalitnú choreografiu, kde sa dá užiť viacero dobrých chvatov a sú aj dobre a prehľadne natočené. Nesklame ani nápaditá naháňačka a viacero explózií, no a čo sa týka prestreliek, poteší dostatok zabitých, nesklamú ani vizuálne a minimálne na Lundgrena so samopalom je radosť pozerať, ale predsa len mohli byť trochu nápaditejšie, toto mi prišlo až moc pasívne, ale aj tak sú slušné. Najviac sa mi páči súboj Tony Jaa vs Michael Jai White alebo naháňačka v strede filmu, no všetka akcia ma bavila. Herecké obsadenie je výborné, Dolph Lundgren je v najlepšej forme za dlhé roky, nemá to problém ťahať v akcii aj mimo nej, už dávno ma takto nebavil, Tony Jaa sa síce v porovnaní so svojimi filmami až tak moc nepredvedie, ale to som aj čakal, aspoň je tu ten správny sympaťák a predsa len dostane aj nejaký ten priestor v akcii. Nesklame ani Michael Jai White, Ron Perlman ako hlavný záporák a poteší aj Peter Weller alebo Cary-Hiroyuki Tagawa v menších úlohách. A veľkým plusom je aj sympatická Celina Jade, ako priateľka thajského policajta. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, síce sa občas nájde nejaký lacnejší záber, ale aj tak mi to vizuálne sadlo, má to obstojnú výpravu, atraktívne lokácie a kvalitne zvládnuté akciu, takže v rámci žánru si nemôžem moc sťažovať. A na moje prekvapenie na mňa dobre pôsobila aj hudba. Takže celkovo som veľmi spokojný, Skin trade je rozhodne jeden z najlepších akčných videofilmov a Dolph Lundgren natočil svoj najlepší film za dvadsať rokov, pričom sa dokonca priblížil aj k svojim najlepším klasikám. Už dávno som si nejaký akčný film takto neužil. 77% () (méně) (více)

DEXTER099

Tak je tu nový a docela očekávaný film s Dolphem Lundgrenem Skin Trade neboli obchod s bílým masem.Musím říct,že je to zase po docela delší době co mě nějaký film s Dolphem potěšil a myslím,že se i podařil.Příběh je jasný-Dolph jako policajt jde po krku překupníkovi s hlavně mladými ženami Ronu Perlmanovi a v Thajsku kde má tento srbský překupník sídlo po něm jde pro změnu místní polda v podání Tonyho Jaa.Dolph při pokusu o zatčení šéfa tohoto hnusu zabije jednoho ze čtyř jeho synu,kteří mají na starosti vždy nějaké území(jeden z nich mj. i Českou republiku :-) ) a tak musí přijít odveta při které to bohužel odnesou Dolphova žena i s dcerou a tak Dolph vezme zákon do vlastních rukou a i když je obviněn právě thajským poldou ze zabití jeho parťáka tak přesto všechno se vydává do Thajska pomstít za smrt jeho nejbližších i s pomocí zmiňovaného Tony Jaa,který sám má důvod se zbavit šéfa obchodu s ženami.Co se týče akce tak je tu plno osobních soubojů hlavně od Tonyho,který to opravdu prožívá a jeho souboje s Dolphem a i Michaelem Jaiem Whitem stojí za to,ale ani Dolph s brokovnicí či pěstmi není o tolik pozadu a i co se týče hereckých výkonu jako takových tak je film vcelku uvěřitelný a snáze se do něj vcítíte (možná je to i tím,že Dolph psal scénář a myslím,že měl původně i režírovat takže mu na tom snímku nejspíš záleželo).Příběh je sice snadno pochopitelný,ale to,že se sice v akční rovině,ale přesto tohle téma (obchod s lidmi) stále otevírá je jen a jen dobře,protože to opravdu pro hodně zemí je problém a lidem se to musí připomínat.Takže za mě další plus.Celkově mě tedy film splnil očekávání a je to jeden z těch lepších filmu s Doplhem za mě tedy celkově 75 % a čtyři hvězdy. ()