Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

pride

Veľmi silný finish! Zo začiatku som si trochu zvykal na to podanie, farby a tempo. Ale neskôr sa to pekne rozbehne a finále fakt super. ()

MartinTerran

Tak tomu říkám "over the top" film. Laťka je nastavená hodně vysoko hned na začátku a v průběhu graduje až do masakrálního finále. Film se zaměřuje hlavně na psychiku zúčastněných a někdy z toho až mrazí. Atmosféra filmu funguje po celou dobu a na konci by se dala krájet. V tomto díle je hezky vidět jak lze dítě proměnit ve vraždícího maniaka. Herecky je to zahráno velmi zdařile - fakt jsem jim ty "magory" věřil. Hodnocení: 96/100. ()

Lucie27

.... naprosto geniálně natočené. Občas to byla "přeháňka" v příběhu, ale první část filmu naprosto dokonalá a kamera a hudba bezkonkurenční. ()

Cyberboy

Mistrně naservírovaná pomsta, která mimo vlastní podstatu ukazuje, že v japonské společnosti není všechno v "pořádku" a lidé na sebe nemají čas. Těžko říci, co je na prvním místě. ()

muti

pomsta nie je ako pomsta. film o mstiacej sa matke dvom jej studentom co jej zabili dieta. a nebude to len tak, pretoze oni maju len 13 a su mimo zakona, ale ucitelka najde sposob ako im o da vyzrat nevseednym sposobom. otvorte si jahodove mliecko a pozrite sa coho je matka schopna. film sa sklada z vypovedi viacerych zucastnenych postav, z ich pohladu, pricom vzdy sa dozvieme nove fakty, ktore objasnuju to co uz vieme a zarovej prinasaju novy pohlad na vypoved. japonska drama Confessions. suhlas s: sniper18 ()

Sticks

..eh....eh.. toto budem vydýchavať ešte poriadnu chvíľu. Šokujúca instantná depresia, ktorá rozohráva psychologickú partiu o pomste. Ešte som hádam nevidel žiadny film, ktorý by si udržal tak vysoký štandard prakticky od začiatku až do konca. To napätie, pochmúrna nálada, teraz aby som strávil civením do blba ďalší čas. Priznám sa, musel som si dať cez film dlhšiu pauzu aby som ho vôbec mohol prijímať. Občas som chcel stlačiť krížik a zabaliť to, a nie preto žeby bol film slabý. Režisérsky je to až z iného sveta. Kamera brilantná, hudba, scenár a herci tiež(jediný prípad okrem komédií, kedy mi nevadil spev v hudobnom doprovode + pripomenulo mi to moje hudobné začiatky), art je z toho vyložene cítiť. Ak ste šťastný len sa vám to pokazí, ak máte depresiu, nájdete si ďalší dôvod prečo v nej ostať. 10/10 Flipper palec hore. Dnes (10.12.2012) vo mne vyvolal také isté pocity ako predtým. Kľudne pozerajte aj v depresii, je to parádny liek :-) Najlepší film... ()

CorvusBlek

Krásná vizuální stránka, zajímavý a spletitý příběh, ale celý film je nepřetržitě komentován souběžně s dějem, který je tak doslovný až mě to otrávilo.Nevím jestli je to dáno odlišnou mentalitou, ale film nedává žádný prostor fantazii diváka, škoda, škoda, škoda... ()

xpaja

Po vizuální stránce naprostý skvost, navíc doprovázený nádherou hudbou. Musím se přiznat, že jsem od tohoto filmu moc nečekal, ale o to více mě pozitivně šokoval. I ten námět je perfektní, jen by si možná zasloužil trošku více propracovat. Narozdíl od většiny ostatních filmů na téma pomsty, kde jde především o likvidaci fyzickou. Kokuhaku nabízí pomstu opravdu promyšlenou, pomalou a krutou. Psychická bolest dokáže být daleko horší než jakékoli fyzické utrpení a toho si byla slečna Moriguchi vědoma. Film ve své podstatě není nijak hutný a jen pro vyvolené intelektuály. Naopak, jde o pomstu z pohledu více zůčastněných. Kde každý z nich formou monologu vydává své svědectví a vše je pro jistotu ještě zpomaleno. Divák tak vše pochopí a nemusí nijak namáhat své mozkové buňky. Po skvělém úvodu je film ve střední fázi možná až moc roztahaný a ztrácí dech, závěr je pak velmi silný, možná až přehnaný (výbuch po zpátku). Pro neznalého evropského diváka může být nepřijemná jakási naivní logika se kterou je film poslepován a také neustálá snaha o emoční vyhrocení jednotlivých scén. Ale to je asijská kinematografie a jejich způsob myšlení. Přesto film není nijak dojímavý, spíš jen chladně klouže po povrchu. Pomalé tempo mi vůbec nevadilo, naopak. Ani ty slabší části mě nijak neurážejí. Aspoň jsem se mohl soustředit na to uchvacující vizuálno á la Max Payne. Díky té obrazové nádheře mi to ani nepřišlo tak depresivní a po skončení jsme byl spíš pozitivně naladěn. Dávám --- == 90% == --- . ()

gaara1

Samota, uznání, média, internet a pak vražda.Takhle bych shrnul studenta A i B , kteří prahli po lásce, po přátelství,které se jim ale nedostávalo. Vymysleli proto ďábelský plán zavraždit čtyřletou dcerku své učitelky,aby se proslavili jako vrazi....Média si v těchto odpornostech libují a nemusí jít zrovna o Japonsko. Yuko Moriguchi se nechce smířit s tím, že vrazi nebudou potrestání, neboť nedosáhli plnoletosti a tak jim paní učitelka naplánovala svou vlastní pomstu a studentům připravila pořádný peklo. Ve zpovědích se člověk dobere až na konec filmu a jen žasne na jaký se to film právě dívá. ()

elanista1

Perfektný je prvý polhodinový monológ, a tiež záver tohto filmu. Zvyšok som nepotreboval vidieť. V polovici ma už tento spôsob vyprávania príbehu začínal trocha obťažovať, a mierne som sa v deji začal strácať. Využívajú sa často spomalené zábery, smutné melódie a dlhé monológy a "spovede" protagonistov, ale nezaujímala ma ani jedna postava okrem učiteľky, takže je to škoda. Isteže je to originálne a kvalitné filmové dielo a hodnotenie si zaslúži vyššie ako tomu dávam, ale toto je môj pocit. ()

M@x.sK

Keby som vedel po japonsky, tak si tento film môžem pustiť z mp3 prehrávača cez sluchátka. Je to totiž taký podcast z pohyblivými obrázkami, kde sa kecá a kecá a kecá. Ale kecá sa sakra dobre! ()

BJ4

svěží thriller. Zajímavý námět, některé scény jsou vizuálně až artově pojaty. Bohužel jednu hvězdu musím strhnout za natahovaný konec. ()

Tiamatria

Vcelku jednoduchý námět odvyprávěn japonsky extrémně přepjatou, teatrální a tezovitou formou. Některé aspekty příběhu působí zanedbaně či zjednodušeně a film vzhledem k tomu nemusí vyhlížet zcela věrohodně, o což se nicméně zjevně ani nesnaží. Nastavený rámec spolu s bytostnou stylistickou dokonalostí však vede k mimořádně působivému zážitku, který rozhodně může vyznít silněji, než kdyby se film rozhodl ubírat konzervativnější cestou strohého všedního vyprávění děje. ()

gabrina

Waw to byla prostě pecka. Děj výborně propracovaný, postupné odhalování chování a psychiky postav, různé zvraty a konec úplně úžasný. Tak dlouho už mě žádný Film nezaujal. Velmi originální pojetí. Určitě 5 zasloužených. ()

Phex

Ty japonci se v tom uměj vyrochnit. Brutální. Člověk člověku vlkem...Trochu jsem si říkal po první půlhodině, která naplnila text distributora, o čem to dál bude, ale pohledy různých postav, prostřihy coby-kdyby ten děj opravdu rozjely a dodaly filmu punc originality. ()