Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

VeliiQ

Tenhle film jsem si zamilovala. Z části proto, že tam hraje můj oblíbenec Yukito, ale kamera, scény, děj a konec - nemám co vytknout. Podle mě je to super a vždy se na to ráda znovu podívám. ()

DannyBoy80

Promyšlený, mrazivý, násilný triler o jedné velmi promyšlené pomstě. Mladé učitelce bylo zavražděno dítě. Ona ví kdo a proto připraví veskrze ďábelský plán, který viníky přivede na pokraj zhroucení. Je to napínavé jak kšandy do zvonu. Velmi podařený drsný japonský triler. ()

Ixbalanke

Tento film mě rozsekal na malé kousky a když to teď píšu, tak se ještě skládám dohromady. Perfektně promyšlená kostra příběhu, kamera, herecké obsazení, nenapadá mě co bych vytkla. Skoro celé dvě hodiny jsem koukala možná i s otevřenou pusou. Užijte si tento film! ()

IvoB

Tak toto je psycho jak prase. Kohukaku je natolik znepokojivý film, že mi bylo chvílemi až trapně, že jej vůbec sleduji. I když on je asi každej film, kde (se) vraždí děti, "kapku" zvrácenej. Jak se tak dívám na komentáře, souhlasím s přirovnáním k trilogii o pomstě od Chan-wook Parka. Ačkoliv se však tento film šokující zápletkou této trilogii minimálně vyrovná, je oproti ní příliš extrémní, a hlavně (ještě více) přitažený za vlasy. Každopádně i přes tento nešvar film velmi dobře propojuje vyprávění hned z několika úhlů pohledu (které významným způsobem přepisují danou zápletku), a efektivní stylizací (časté zpomalovačky, jež jsou skvěle doplněny hudbou). Jako velice šokující thriller tedy funguje film nadmíru dobře, jen mi vadí až přílišná vykonstruovanost zápletky. ()

Milky.

Co na to říct....japonský styl stejně tak jako japonská mentalita jdou úplně mimo mě, nikdy jsem je nepochopil a vzhledem ke krutosti a nízké empatii asiatů ani pochopit nechci. To je jeden z mých subjektivních důvodů proč tento film nedostane mé plné hodnocení. A pokud mám říct něco objektivně...film jako takový je budovaný s grácií, napětí se drží téměř po celou dobu filmu, ovšem nedostaví se žádné úplné vyvrcholení, ani ten telefonický konec to nezachrání. Bohužel je to vše točeno strašně nepřehledně a výprava se utápí ve vizuální a stylistické onanii, která neustále tříští pozornost místo aby zvýrazňovala děj. Navíc druhá polovina je hrozně roztahaná. Pokud by film byl krátkometrážní a trval jen prvních 30 minut a po odchodu učitelky ze třídy skončil, dal bych bez váhání 5 hvězdiček. Další film, který mě utvrzuje, že s japonci nechci mít nic společného (samozřejmě kromě jejich výrobků doma). ()

ApsidalTill

Tak nádherne Japonské a zároveň zase šokujúce v tej najčistejšej forme, aká je len možná bez hektolitrov krvi a klincov v očiach. Kokuhaku je defacto škola psychológie, ktorú režisér a scenárista udelil každému divákovi a povinne, ich všetci sledujú a počúvajú od prvej "artovej" minúty až po tú poslednú. Kamera, strih a efektné spomaľovanie na veci, ktoré si človek bežne ani nevšimne, sú potom na bonus tomuto krásnemu snímku, ktorý mňa zase na nejaký ten čas odtrhol od Kórejskej tvorby späť do JP.. ale nie na dlho. ()

Marys

Nie, že by som sa chcel na film pozrieť ešte niekedy v budúcnosti, na ten jeden raz to bol psychický nával až-až. Úžasný japonský mlynček na mozog, až človek niekedy zabúda, že vie dýchať. Nie vždy je k dispozícií nálada na takéto niečo, no keď sa predsa len dostaví, tak to stojí za to. ()

dezert

"Když se spáří dva debilové, vznikne další debil."....a ten debil pak natočí tenhle film. Naprostá prázdnota, formální i obsahová, skrývající se za wannabe efektní zpomalovačky a wannabe komplikované vyprávění. Hudba tam nepřestala hrát snad ani na pět vteřin a celou dobu to vypadalo, že film jen končí. ()

cesky_hrac

Před zhlédnutím tohoto filmu jsem neviděl ještě žádný Asijský snímek. Takže to znamená, že Kokuhaku bylo ,,mé poprvé"..Film jsem ze začátku docela nepobral. Nemohl jsem se vůbec zorientovat o co jde. Jaký je příběh? V té době jsem filmu chtěl dát pět hvězd. Ptáte se proč jsem tomu chtěl dát plné hodnocení když jsem to nechápal? Právě proto. Sice jsem film nepobíral ale nějak mě uchvátil. Zní to divně. Já vím. V pozdější části filmu se můj mozek dostal opět do správných kolejí. Mé hodnocení se nezměnilo až do konce. Tento film je jedinečný. Žádný podobný tomuhle jsem neviděl. Ale myslím si, že to každý nepochopí.. I mě to dalo zabrat. A myslím, že nejsem zase tak nechápavý. Možná.. Zkrátka Kokuhaku je snímek, který mě naprosto dostal. Určitě si ho rád pustím ještě jednou. Nikdy na něho nezapomenu. Tento film mě navnadil na další Asijské filmy. Za skvělou pomstu učitelky dávám 96% ()

KM Phoenix

Výborný půlhodinový úvod, po kterém jsou všem popřány krásné jarní prázdniny, odstartoval tento film. Následuje doplnění informací formou různých pohledů a historií a graduje to solidním finále. Jedna z mála věcí co mi trochu vadila bylo patlání se ve scéně s explozí, nicméně konečný závěr to plně vyvážil. Velká spokojenost. ()

Emo-haunter

Rozpačitý výsledek. Co rozhodně musím vyzdvihnout je vizuál na špičkové úrovni, těch skvělých momentů je tam hned několik (kamera+střih=bomba). Co ale jakýmsi způsobem nedokážu ocenit je více žvatlání než soustředění se právě na to, co se odehrává na obrazovce. Všechny postavy mající svou zpověď jen melou, melou, melou, a v podstatě žvatlají o tom samém jen z jiného úhlu pohledu - první dobrá scéna pro mě přišla až po půl hodině v podobě mindfucku učitelky. Taky si za celý film nedokážete najít sympatii k nikomu, protože jsou všichni totálně jeblí na palici mající v sobě kupu hnoje, nenávisti, pomstychtivosti a dalších špatných hodnot. Takové skutečnosti pak pro mě osobně srážejí celkový dojem z filmu. Kromě toho mě místy vadila nelogičnost a podivné chování postav, těžko uvěřit tomu, že jedna třída je plná takových zlých lidí - možná tím chtěl režisér hyperbolizovat tehdejší zkaženou společnost v Japonsku, kdo ví. Ve své podstatě je ale Kokuhaku jen emařský sebevražedný soundtrack plný krve, násilí a dalších věcí. No, já si osobně myslím, že to šlo udělat jinak i v knižní předloze, a za některé věci film v podstatě ani nemůže. Já bych ale třeba čekal, že učitelka udělá sodomu gomoru v celé škole a bude chtít všechny zlikvidovat, a místo toho je to spíše jen o postavách, kteří vyměnili rozum za šílenství a kvůli beznaději byli schopni dělat takové ohavnosti. Takto jsem se dočkal za celý film jen dvou luxusních mindfucků, trochu toho řvaní, krve, ubližování a pláče. Ve finále je pro mě Kokuhaku nadprůměrnější emařský kousek, který nemá dobrý scénář, místy hodně nudí, na druhou stranu má i originální scény, které v jiných filmech nenajdete. Celkový dojem ***6,5/10*** ()

panmroz

Bravurní dovětek k trilogii o pomstě Chan-wook Parka. Možná ne tak matematicky propočítané (ale stejně formálně odosobněné), možná minutu po minutě horší a horší, ale i tak stoprocentní zážitek na 106 minut - a ačkoliv je film točenej na digitál, tak vůbec není hnusnej. ()

werewolf69

Film je určený pre silnejšie nátury. Aj keď samotný príbeh je trochu prehnaný a pôsobí občas absurdným dojmom, napriek tomu po obsahovej stránke to bolo dokonale. Taktiež skvela kamera a vizuálna strana urobila svoje. Občas mi však vadila prehnaná emočnosť v niektorých scénach, ale veď to bola ťažká dráma tak prečo nie. ()

Geller

Krásný vizuál, perfektní prokreslení postav avšak v některých momentech málo uvěřitelné a lehce přehnané. Film vás namlsá jedním z nejlepších začátků, co jsem měl tu možnost vidět, poté sice trochu ztrácí dech, ale přesto ho drží nad vodou ona psychologie jednotlivých protagonistů. ()

kukentipla

O čem to je? Pomsta chutná nejlépe za studena, aneb příběh paní učitelky, které dospěla k názoru, že na některé žáky poznámky neplatí.........Co já NATO? Pominuli fakt, že základy filmy jsou značně nelogické, dostanu jako divák solidní dávku dramatu s vytříbenou vizuální stránkou a takovou porcí zpomalených záběrů, že se to musí zajídat i Michaele Bayovi. ()

Kerbello

Ten film se mi vlastně vůbec nelíbil. Nejsem běžný divák těhle typů a kdo ví, jestli vůbec někdo je. Rána za ránou, o to hůř přijatelnější pro úplně jinou kulturu, takže s chováním některých postav těžko říct. Ale bylo to vlastně něco úžasného. ()

mateas.matt

Bomba! Film znazornil co by se mohlo stat, co se stalo a vsechno to bylo propletene do sebe. Yuko predvedla docela silne sebeovladani a v monologu odhalila vraha sve male dcerky. Prichystala vrahoj a jeho komplicoj slusnou davku na rozlouceni na prazdniny. Dobre zobrazeni okolnich reakci lidi po zjisteni a celkove ovlivneni zivotu, zmeny a snad i pouceni. Opravdu tu neplati oko za oko a zub za zub... ale takova "druha sance" ()