Yuko Moriguchi je učitelkou na střední škole. Její život se zhroutí poté, co je její čtyřletá dcera nalezena mrtvá v bazéně. Yuko časem zjistí, že se nemuselo jednat o nešťastou nehodu, ale že její dcerka mohla být zavražděna dvěma studenty, které shodou okolností sama vyučuje. Rozhodne se školu opustit, ale ještě předtím se třídě přizná, že viníky rozhodně nehodlá nechat nepotrestané. Šokující drama z prostředí japonské školy podle stejnojmenného románu Kanae Minato. (Sesshoumaru)

Joshua2121

V úvode som ani netušil čomu čelím. Bol to ako by guľomet, ktorý kadenciou svojho dramatična odpravil môj mozog z hlavy. Na takú intenzitu dávkovania zvratov sa asi ani nedá pripraviť. Cítim sa byť týmto filmom absolútne popravený. Najhoršie na tom je, že tomu mám potrebu čeliť znova. ()

ujo_chmel odpad!

Totálna picovina!!! Nepozerat! Po pol hodine kvakania o nicom som to vypol. Ucitelka len trepe a trepe pred studentami ktori ju majú na haku a nic sa nedeje. Nechapem co za saboterov tu natukalo 83% ()

KraLuban

Klingonské přísloví říká, že pomsta chutná nejlépe servírovaná za studena. Asijské přísloví by asi říkalo, že pomsta chutná nejlépe po dlouhé době a musí být brutální, šílená a osudová. Přinejmenším by to platilo pro pomsty japonské a korejské. Série příběhů vyprávěných jako zpovědi účastníků spojujících historii jednoho velkého neštěstí a z něj plynoucí pomsty, z nichž zdaleka nejemotivnější je zpověď první (smrt dcery učitelky). Po tomhle příběhu jsem si říkal "tak tohle bude mít grády". Ale jednotlivé příběhy jsou nevyrovnané a film se stává fragmentovaným. Pomsta ve filmu Old Boy byla podobně brutální a šílená, ale dávala větší smysl. Spíše zklamání, přesto má smysl vidět, 60%. ()

Jardatekk

Tak to bylo tedy něco. Již na počátku filmu jsem tušil, že se film pomalu rozjede,ale to jsem ještě nevěděl co mě čeká. Nejen, že mi film svou krutopřísností sfoukl čepici,ale navíc i boty a vlastně vůbec nevím jestli sedím na tom správném křesle co jsem seděl na začátku. Asijská tvorba je prostě jiná. Je přísná, je krutá, je úchvatná a pro nás až srdocervoucí. Jeslit chcete vidět pořádnou jízdu a nevadí Vám krev pak zvolte korejskou nebo japonskou tvorbu a určitě nebudete litovat. Původně jsem myslel, že by se tento film dal promítnout v nějaké třídě,ale myslím, že by to nebyl dobrý nápad. Stálý problém msta nebo spravedlnost je zde nově vydimenzovám.... Šíleně geniální ve všech směrech s hudbou co mi rozbušila srdce. 100% ()

Bedro

Nerozumiem, kde tento film pobral toľko percent. Otravná hudba, protivné detiská (vrátane nereálnych situácií, kde sa jednotlivci učiteľke "jakoby nic" priznávajú k svojich ohavným činom). Vydržal som asi pol hodinu. ()

Brumbambule

Film pro náročného diváka. Asi tak náročná nejsem. Vydržela jsem to hodinu, pak jsem to musela vypnout. Nápad asi dobrej, ale to zpracování mě ubíjelo. No nic, tak se zas příště nechám nachytat místním hodnocením :-). ()

90125

Pomerne zamotaná a na preskáčku rozprávaná krimoška o tom že "nikto mi nepovedal, že zabíjať ľudí nie je správne". Zápletka samotná je uhodeno-zvrátená a morálne veľmi otázna. Prakticky všetky postavy sú psychiatrické a prokurátorské prípady. Libujú si buď v zabíjaní, alebo v bezcitne vykalkulovanej pomstychtivosti, hľadajúc pri tom hodnotu života. Film, formálne natočený akousi videoclipovo-štylizovanou slow-motion estetikou, nevytvára vôbec žiadne napätie, hoci sa v ňom rozprava o nenávisti, vraždení a o citoch. Tón akým japonskí herci deklamujú texty je ľadovo kľudný a aj hudba vytvára pocit skôr ťažkej pohodičky, ako vražedného trileru. Skrátka nulabodová emócia. Nuž na mňa tento kontrast bohvieako nefungoval a aj ten vykonštruovaný príbeh veľkej pomsty mi prišiel dosť chorý. Mám radšej filmy morálne nepokrívené a s ozajstnou, úprimnou emóciou. Mlask. 54 % ()

Figuto

Tak to se vyplatí vidět. Nic není tak jednoduché jak vypadá, aneb zločin a trest po Japonsku. Vřele doporučuji. ()

igiad

Zvláštny pocit po dosledovaní. Neviem, či to mám zaradiť medzi psychopatický film, alebo geniálny, alebo oboje naraz... Množstvo nečakaných zvratov (hlavne ak po polhodine filmu máte pocit, že je celá pointa odhalená a na to príde ďalšia hodina s dychvyrážajúcimi zmýšľaniami postáv), no na druhej strane sa ten dej vliekol a ak do toho začali vrieskať japonské decká, to už tiež nebolo dvakrát príjemné. Nech je ako chce, i tak je to určite jeden z filmov, ktorý vo mne ostane ešte dlhé roky. ()

Kylee

Geniální... bez přehánění, pro mě jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec... jen velmi krátkou chvíli na počátku filmu je vykreslení postav černobílé... uchvátilo mne, jak se toto schéma krok po kroku drolí, až nakonec je vše šedé, nejednoznačné... výborná psychologie postav.... silný náměť a ještě silnější zpracování... a pokud jde o formální stránku - ten hudební doprovod a práce s ním, stejně jako vizuální styl umocňující obsahovou rovinu, jsou prostě skvělé... vím, že můj komentář zní opravdu hodně nevyváženě, ale nemohu jinak... film mě ani po několikerém shlédnutí nepřestává fascinovat a pokaždé mne naprosto vtáhne a pohltí.... ()

Astu.

Naprosté zoufalství, bezvýchodnost a úzkost - pocity, které ve mně film zanechal. Brilantní psychologická studie každého Raskolnikova, vedle které se i můj oblíbený Park se svou trilogií o pomstě může jít zahrabat. Fuj, dlouho to nechci vidět, nepamatuju se, kdy mě naposled nějakej film svým naturalismem takhle zdeptal. ()

Eksi

Nádhera. Takéto niečo som nečakal. Dokonalo spracovaný príbeh v školskom prostredí, premyslený do jediného slova. Bez väčšej námahy si vás získa každá postava svojím zmýšľaním. Príjemný hlas Takako Matsu nenudí ani pri dlhšom rozprávaní, všeobecne sa na film s perfektným zladením hudby či už pri monológoch alebo slow-moušnoch skvelo pozeralo. ()

Puslanka

Jsem moc ráda, že jsem narazila na tenhle film. Konečně po dlouhé době mě nějaký film dokázal uspokojit. Zaměstnal hlavu přemýšlením a byl i požitkem pro oko. Krásný soundtrack, nádherné vizuální zpracování, postupné odkrývání pravých skutečností z pohledů jednotlivých aktérů...není na 100%, ale přesto pro mě úžasný. ()

O.P.

Skvělý thriller z prostředí školy. Skvělá hudba a na to, že to vlastně hrají puberťáci skvěle zahrané. Celý film na mě jako na mladého člověka působil hodně depresivně, ale byl prostě skvělý. ()

KharDemon

Nějak jsem tomu nemohl přijít na chuť... Nechci diskutovat o zákonech v Japonsku, ať je to jak chce, film mě začal nudit už po 5minutách... Přinutil jsem se podívat na dalších 30minut, kde mě i silnější scény nechali chladným. Nuda, nuda, po 30minutách stejná nuda. 84%..?? Nechápu :-/ ()

lineker

Neortodoxní pohled na lidskou povahu v tom nejhorším slova smyslu. Marně budete hledat na tom filmu něco pozitivního. Krutost, egoismus,nenávist, pomstichtivost. To jen jen slabý výčet vlastností které nám Nakašima servíruje v souvislosti s lidským konáním. Netradičně natočeno, formou osobních zpovědí hlavních aktérů, technicky vybroušený klenot, na kterém však nebudete chtít oči nechat. ()

maxs

Ačkoliv mám asijskou kinematografii poměrně rád, u tohohle filmu jsem málem nevydržel. Po 40 minutách neskutečně otravné třídy plné fracků, co si o nářez klackem přímo říkají, jsem vážně uvažoval o tom, že ten film nedokoukám. Jaká spásná myšlenka mě nakonec donutila film dokoukat už vlastně ani nevím, ale díky Bohu za to. Velmi umělecky a emočně pojatý film, kdy se poměrně banální zápletka vyvíjí úměrně s rozkrýváním příběhů jednotlivých aktérů této zápletky. Každý pohled přináší nová zjištění a na konci vše vyvrcholí grandiózním závěrem. Asie (Japonsko) opět nezklamalo a i přes drhnoucí začátek je film vskutku povedeným kouskem! ()

poppy75

pre mna dokonale po vsetkych strankach,aj ked mam k azijskej kulture despekt kvoli ich sadizmu,ktory maskuju za svojimi usmevmi vo svojich fengsuej domovoch-a tak konaju aj vo svojich filmoch-vrazdia s anjelskou tvarou v poetickych scenach.........dokonca mam pocit ,ze predstihlo aj moj oblubeny oldboy a rozhodne je kokuhaku o kus lepsi nez tarantino....obdiv k ucitelke moriguchi...obdiv k tym,co maju odvahu sa pomstit......vsetky hlavne postavy su obetami i vrahmi zaroven....dokonaly film zanecha vela otazok...je zazitkom pre oci....a tento taky bol...plus vyborny vyber hudby-obzvlast v zavercenej scene vybuchu...jeden z mala filmov,kde som nepostrehla cas,natolko ma to pohltilo... ()

Von Kempelen

Styl filmu mi nějak nesedl, trochu jsem se ztrácel v časových rovinách a vyprávěních osob, dramatizující zpomalovačky mi taky zrovna neokouzlily. Ani z daleka to nebyl první japonskej film, co jsem viděl, ale asi byl svojí formou na mě tak nějak moc... japonskej. ()