Haló, tady Indie

• USA Outsourced
TV spot
USA, (2010–2011), 7 h 44 min (Minutáž: 21–23 min)

Tvůrci:

Robert Borden

Kamera:

Greg Gardiner

Hudba:

Transcenders

Ben Rappaport, Anisha Nagarajan, Diedrich Bader, Parvesh Cheena, Pippa Black, Rebecca Hazlewood, Rizwan Manji, Sacha Dhawan, Thushari Jayasekera, Guru Singh (více)

Epizody(22)

Todd Dempsy je mladý manažer, který pracuje ve společnosti prodávající žertovné předměty. Jednoho dne ráno přijde jako obvykle do práce, kde překvapivě najde jen liduprázdnou vyklizenou místnost. Celé call centrum, kterému šéfoval, bylo po náhlém rozhodnutí přesunuto do Indie. Mladý manažer má jen jednu možnost - odstěhovat se do Indie a vést call centrum tam. Ocitá se tak před nelehkým úkolem - jeho práce je přesunuta do zcela jiné země na druhém konci světa, kde musí pracovat s novými lidmi, kteří vyznávají jinou kulturu, a pro které jsou americké zvyky a prodávání nesmyslných žertovných předmětů nepochopitelné. (Zbyisek)

exitak

Mám to (ne)štěstí, že jsem opravdu transferoval jeden projekt do indie a proto tu nacházím spoustu vtipných situací, co opravdu sedí jak prdel na hrnec... Bohužel dojem z celého seriálu mi kazí sentimentální a soucitná linie příběhu, škoda. Kdyby se USA odvážila bez servítek si udělat legraci z Indického outsourced systemu a vykašlala se na skryte omluvy, mohlo to byt mnohem lepší. ()

sulimo

Já se královsky bavim. To, že to občas dělá z Indů blbce mi zas tak nevadí, jelikož ta blbost je vykompenzována parádně vyobrazenou americkou stupidní kulturou, konzumností a primitivností v očích Indů, a to ať už se to týká oněch zbytečných předmětů, co mají "pochopit" a následně prodat, vulgárních, pro Indy nepochopitelných, slovních spojení nebo prostě zvyky, které se v Indii nepraktikují. Ve finále to spíše napadá kulturu americkou, než indickou, a sakra dobře se na to dívá. ()

Pajky3

Call centrum z Indie bylo opravdu dobrý a vtipný. Škoda, že byla jen jedna série, protože ty postavy tady jsou super. Nejen Vedoucí Todd a jeho zástupce Rajiv, ale i zbytek skupiny od Manmeeta přes Gupta až po Ashu. No a samozřejmě nesmím zapomenout na neindickou část v podání Charlieho a Tonyi. Hlavně Charlie suprově dodává šťávu, stačí se podívat třeba na halloweenský díl. Využívání stereotypů o Indii a její kultuře je hlavně díky postavě Todda super. No já se prostě bavil a vřele doporučuju. ()

mab

Málo seriálů má konstantní úroveň zábavy. V tomto mne každý díl pobavil, každý díl mi neuvěřitelně utekl a to je znak velmi solidního seriálu. Palec nahoru mu dávám i pro ústřední téma - čekal jsem, že po dvou třech dílech bude téma plně vyčerpané a bude následovat strojová nuda a díl od dílu dojemnejší příběhy, vážnější zápletky v mezilidských vstazích a v křeči největší muzikální díl typu "zpívá celá rodina" jako ve většině amerických seriálů. Naštěstí tohle není případ tohoto skvělého seriálu. ()

R1CH1E

Tento film má šílený potenciál právě v tom, že se odehrává v Indii a dá se tedy těžit obrovské množstv dějových zápletek i humorných okamžiků právě z oněch rozdílů mezi kulturou v Indii a v Americe. Neznámí herci jen skvěle podtrhují atmosféru cizího porstředí a vtípků je tam opravdu dost, ať už těch drobnějších, tak těch pořádných. Věřím, že tento seriál si získal hodně stoupenců včetně mě. Škoda jen, že po 1. řadě skončil. ()

mcleod

Nadprůměrný pilotní díl, kde si tvůrci dělají srandu z konzumní americké společnosti a arogance kapitálu. Kdo říká, že nepůjdu a nezaložím si vlastní firmu? - Nedlužíš asi tak 40 tisíc na studentských půjčkách? Od druhého dílu ale už jde o těžký podprůměr. Střet dvou kultur není natolik dobré téma, aby se na něm dal vystavět dobrý seriál. Větší část sitcomu tak je nezáživná či vyloženě trapná. Navíc, protože toto téma nezahrnuje dostatečnou zásobu vtipů, nebo alespoň takových vtipů, které by američané pochopili, dochází k situaci pouhého přesunutí klasických (a často dost vyčpělých) sitcomových situací do indického prostředí. ()

Luteka

Nejpovedenější komedie letošní nové seriálové sezóny. Myslím, že je to správně vyvážené, každý tam má svoji úlohu a nikdo netrpí nedostatkem či přebytkem prostoru. Líbí se mi, že se seriál nesnaží být vtipný za každou cenu a proto má úroveň :) Budu sledovat dál a průběžně updatovat, ale doufám, že hodnocení nebudu muset snižovat ... ()

kenkaku

Vzhledem k tomu že už pár let spolupracuji s "offshore" kolegy v Bangalore mám na outsourcing a migraci pracovních sil do Indie svůj specifický názor. Když se tak zamyslím tak asi právě proto mě seriál upoutal a začal ho sledovat (díky bohu v originále, ne to co s ním předvedl dabing).... no a asi právě a pouze proto mě seriál naprosto dostal a bavil. Mezi nejvtipnější věci na celém seriálu patří to co totálně český dabing zabije - části kde si berou na paškál indický přízvuk (který je hodně specifický) a staví na něm humor (výslovnost Todd vs Toad je jeden příklad za všechny) nebo humorné situace, které vychází z různých specifik Angličtiny (opět příklad: Ind a Indián se v Angličtině vyslovují stejně). To vše zabalené do střetu kultur a mé osobní zkušenosti s mentalitou "Indiánů" nemůže dát ve výsledku méně než 5 hvězdiček. ()

Spike23

Vynikající seriál s dokonalými charaktery, které ztvárnili ne zas ty stejné ksichty, co se vyskytují úplně všude. Je to vtipné a díky poměrné neznalosti indické kultury i velice poučné a originální, a co je hlavní - neuslyšíte tam smích diváků po každé druhé větě. Za těch 10 dílů, které zatím vyšly, jsem od toho nemohl odtrhnout oči a dovoluji si tvrdit, že Outsourced má před sebou ještě velmi slibnou budoucnost, pokud ho zas někdo zbytečně neukončí... ()

Tessie

Ironií osudu je, že mne bavil seriál právě v době, kdy i mou práci přebrali Indové. Možná mi to pomohlo se nezbláznit. Naštěstí se tohle v Indii nenatáčelo, na to neměli kuráž ani režiséři .. Hrozná to země! ()

tom.nosek

Outsourced má strašně velký potenciál, který bohužel plní jen tak z 60-70 %. Dokážu si představit daleko zábavnější seriál na toto téma, tady se seriál drží strašně při zemi. I přesto je ale Outsourced velice dobrý a rád jsem se na něj podíval. Celkem se divím, že nedostal druhou řadu, zas tak málo sledovaný nebyl (pokud se bavíme o NBC). Závěrem musím dodat, že po Community je to druhý seriál, o kterém vím, co má nadmíru zábavnou paintballovou epizodu. ()

divak84

je to nuda, vtipné to není (aspon ne pro aspon trošičku naročneho diváka který se chce zasmat něčemu co opravdu k smíchu je), předvídatelne, klišovite (super holka nikoho neoslovuje ale noveho noumu samozřejmě od první minuty miluje) atd atd atd. nulová invence a přitom svěží a nový nápad s call centrem se dal vytunit daleko lepe ()

Teabag

Nenáročný seriál s řadou vtipných postav a sexy Rebeccou Hazlewood. Mou nejoblíbenější figurou je pak lovec Charlie (Diedrich Bader). ()

nikoletkaa

Jeden z nejvtipnějších seriálů, jaké jsem viděla!! Miluji Madhuri - jak se z neviditelné holky může během chvilky stát pěkná potvůrka, miluji Charlieho a jeho hrubé (ale so cute!) chování, miluji hlášky Rajiho - ačkoli byste ho nejraději propleskali, tak perlí jednu hlášku za druhou, miluji romantickou linii mezi Todem a Ashou - já věděla, že spolu skončí!!, miluji flirtující pohledy a kamarádské rady Manmeeta a také medvědí chování Gupty. Zkrátka seriál plný pozitivních lidí z úžasného prostředí s úžasnou kulturou a zvyky. Fakt děkuji moc za doporučení uživateli sammett :)) ()