Univerzální voják 4: Odplata

• Česko Univerzální voják: Den odplaty (více)

John je bývalý voják a žije poklidným životem se svou rodinou. Jednoho dne je však přepaden a jeho rodina nemilosrdně postřílena, sám je těžce raněn. Jediné, co mu zůstane ve vzpomínkách, je, že vrahem je jeho kolega z armády Luc Deveraux. Po několika měsících se John zotaví a jeho jediným hnacím motorem je pomsta. Vše kolem Johna je však velice divné a nepochopitelné. Jakási dívka jménem Sarah tvrdí, že spolu mají poměr, ale John si nic nepamatuje. Postupně si však nějaké okolnosti vybavuje. Vše je ale docela jinak... Kdysi byl vládou vybudován projekt „univerzální voják“, v němž byli všichni účastníci speciálně vylepšeni. Tento projekt se však vymkl kontrole a samotní poloroboti se rozprchli mezi normální lidi. Po nějaké době se Andrew Scott pod vedením Luca Deverauxe snaží shromáždit všechny z programu a zřídit si svou vlastní komunitu. John se postupně dozvídá věci, které nechce slyšet, a v opuštěné chatrči nalezne své „dvojče“, které zabije. Po všemožných útrapách se konečně John dostane do tábora, kde se shromažďují  všichni vojáci z projektu... (TV Prima)

satanjel

Čakal som všeličo, ale takýto psychedelický výtvor nie. JCVD roly záporákov veru sedia, čo neskôr ukázal aj v Expendables 2. Fajty sú prudko pozerateľné, ale to je tak všetko. Celkovo je to nuda. ()

vozralec

Když tam byla akce, tak to bylo hodně koukatelné. Akorát škoda, že hlavním hrdinou je v podstatě Adkins, nikoliv vyholený JCVD a vůbec už ne Dolphík. Fajty i brutalita potěšily. ()

MAAUZ

Lundgren je bohužel už moc starej a nemotornej. Když mluví, hází držky a není mu moc rozumět. JCVD je můj oblíbenec z dětství a jsem rád, že se trochu probral - viz Expendables 2. Scott Adkins je fresh. Líbilo se mi zapálení do bojů a pomalovaní vojáci. ALE JINAK pokus o příběh. Scénař plnej hoven. Jeskynní kulisy trapný. Mačety fejkový... Dvě scény mě dostaly (SPOILER): První byl fight v obchodu se sportovním vybavením, kde tomu vousatýmu psychoušovi urve hlavu železnou baseballkou. Druhá s final bossem, kde si mačetu sekají zároveň do rukou a přebíraj jí jak nějakou štafetu... Kamera akční a záběry pěkný. Zvuky a dunění chvílema dost nepříjemný. Každopádně jestli trpíte epilepsií, tak si tenhle film raději nepouštějte. ()

mark9th

Pre mna dost velke prekvapenie teda. Pribeh dostojne obstoji a je pekne v spravnych momentoch podporeny sci-fi prvkami, ktore cuduj sa svete su zmysluplne. Uz som sa bal ze sa to nerozbehne no ani v prvej polovici som sa nenudil.Ale najlepsie su samozrejme suboje s premyslenou choreografiou.75% ()

vieriX

Značka Universální voják tady spíš funguje jak marketingové lákadlo s původním vojákem to nemá už moc společného. Film je velice brutální a rozhodně nějaká cenzura se tu nekoná a to je možná dobře, když rozpočet nepatří mezi největší. Bitky Arlowski-Adkina a Lundgren a Van Damme- Adkins sou velice dobře natočené a není zde patrný rychlý střih. Mohli dát tvůrci jiný název, ale jak už jsem uvedl pořád značka Universální voják má svůj lesk u fanoušků. ()

HEED

Je to zdlouhavá blbost bez děje. Škoda Adkinse pro takové role, má potenciál. Ale chápu, někde předvést a začít musí. Jednu dám za to, že jsem to byl ochotný dokoukat. ()

GoustDog

Voodoo Van Damme? What the fuck?! Tady se někdo tak snažil vymýšlet děj, až vznikl komický paskvil. Zlaté předchozí přímočaré díly! Jako jo, máme tu dobrou úvodní scénu a pak taky fajn řezničinu ve strip klubu (nebo co to bylo), ale to je opravdu všechno. Van Damme a Lundgren se tu mihnou jen na pár minut. A závěrečná bitka... No, ta taky docela šla. Suma sumárum - předchozí díl byl fajnovější, protože si ještě uvědomoval, co divák chce a vznikla tak 90-ti minutová jednohubka. Tahle voodoo blbost má skoro dvě hodiny a z Van Damma je šaman z Afriky, óóó... majn... got. ()

FortKnox odpad!

Po blikačce v bordelu se mi udělalo špatně, že jsem musel film vypnout. Doporučuji při filmu usnout, pak možná nějakou tu hvězdu dáte. ()

konysua odpad!

Je vcelku jisté, že univerzální voják nás všechny přežije. I kdyby ho měli vydávat na VHSkách tak Van Damme tam bude hrát a Lundgren nejspíš taky. Scotta Adkinse mám fakt rád a je to neskutečně dobrej mlátič. Watafak momentů je tam po kokot a vyhrála to asi ta epileptická scéna s Jeanem, kdy na něj 30 vteřin najíždí kamera a obraz problikává jasně bílím světlem. Nejsem epileptik, ale s tímhle měla moje hlava problém. Jen jedna(!)část filmu se mi opravdu líbila a to bitka ve sport shopu. Poslední vyvražďovačka byla naprosto otřesná. Jean si nabarvil půlku palice na bílo a pak do sebe s Adkinsenem zasekávali mačetu, když ji "zraněný" jedinec vyndal, hned ji umístil do druhém. Univerzální voják by se mi hodil jako držák nožů na kuchyňskou linku. Kam tahle od začátku ztracená série vede, neví ani bůh. 1/10 ()

64B

Hyams sliboval něco, co nedodržel. Trailery totiž prozradili příliš mnoho, vlastně všechno to nejlepší z filmu. A nejhorší, co mohl vymyslet - Van Damme jako záporák. Z toho mi teda jde rozum vedle. Hodnocení je takový, jaký si film zaslouží. ()

Dinsberg

John Hyams zvládá akční sekvence na jedničku. Co ale naprosto nezvládá je tvorba vazeb mezi postavami nebo, nedej Bože, hutný příběh. Bohužel jsem se nechal opít rohlíkem, když jsem se kouknul na ukázku, ve které spolu zápasili Scott Adkins s Andreiem Arlovskim. Troufám si tvrdit, že to jsem asi viděl to nej z celého filmu.Scénář akci evidentně brání, tak z něho ukousali, co šlo. Aby mohl bratr Prznitele dinosaurů skočit z auta do obchodu se sportovním vybavením. Oslích můstků je tu tolik, že jsem pomalu začínal hýkat. Proč nadále znásilňovat Emerrichovu sice prostou, nicméně příjemně komixovou klasiku? ()

ac1976 odpad!

Prestarnutý JCVD s ksichtom zničeným od koksu a plešatým imidžom ala Marlon Brando. Pri písaní scenára si zjavne šľahol aj scenárista, lebo vypotiť takýto chaos s čistou hlavou je nemožné! Do toho tá hrozná kamera... Za fajn bojovú choreografiu ani za účasť výborného bojovníka Arlovského hviezdičku určite nedám. Táto príšerná blbosť si ju totiž nezaslúži. ()

Maara0

Moc jsem to teda nepobral. Po 15min, kdy se vlastne nic nedelo a jen dementne blikala kamera (asi jakoze mrkani), jsem to chtel vypnout. Nakonec jsem to vypnul az v 60min, kdy se vlastne porad nic nedelo. Mam rad Adkinse a mozna ke konci neco predvede, jak psal Wacoslav1, ale ja na to uz nemel nervy. Takze za Adkinse, Dolpha a JCVD davam dohromady 1*. ()

TonyStark

Několik scén působí jako slušně natočená řezničina s erkovou přístupností. A to je bohužel všechno, co bych chtěl vyzdvihnout. Jinak je to dlouhý, nezáživný a chvilkama to ani nedává smysl.Prostě kravina. ()

horor2 odpad!

Ne! Prostě ne! Jean-Claude Van Damme, Dolph Lundgren, Scott Adkins - jsou to moji oblíbenci, první dva mě svým způsobem vychovali svými dokonalými filmy, ale tímto mě opět NASRALI :-( ()

subic

Trojka byla dobrá, ale čtverka je zase vata, resp. začne to slušně a skončí to slušně, ale to mezi tím je jen vata. A javíc JCVD a DL tu mají jen takové štěky. Jinak Scott Adkins tu hraje docela slušnou mlátičku, ale co dál doktore? ()