Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

Radko

S nadhľadom vyzabíjaná polka newyorského podsvetia. Áno, viem, že v blízkej budúcnosti otvorím konzervu pečeňovej paštéty a zvnútra sa na mňa zazubí Stathamova tvár. Pokiaľ však jeho filmy budú držať podobnú úroveň humoru a akcie ako táto vyvražďovačka, kde sa hrá o strášne dlhokánske čísla mŕtvol aj trezorovej kombinácie, tak tá inflácia tohto herca nejako extra vadiť nebude. ()

Falko

Siel som na to do kina s tym, ze to bude len priemerna akcna zabijacka, ale bavilo ma to viac, nez som ocakaval a 3 hviezdicky by boli proti mojej voli a na to mam akcne filmy, Jasona Stathama, jeho kopance, udery, autonahanacky a prestrelky moc rad, aj ked som to uz videl neviem kolko krat. Bolo tam dost bitiek a scenar mi bol v tomto pripade ukradnuty, takze aj preto 4 hviezdicky. Na tychto filmoch som v 90-tych rokoch vyrastal, takze ma nikdy neprestanu nudit. Pre zaujimavost, reziser Boaz Yakin natocil aj sportovu dramu s Denzelom Washingtonom VZPOMINKA NA TITANY (2000) alebo napisal scenar k dobrodruznemu fantasy filmu s Jakom Gyllenhaalom PRINC Z PERZIE: PIESKY CASU (2010). ________ Jason Statham - (Luke Wright) +++ Catherine Chan - (Mei) +++ Robert John Burke - (Kapitán Wolf) +++ James Hong - (Han Jiao) +++ Anson Mount - (Alex Rosen) +++ Chris Sarandon - (Mayor Tremello) +++ Produkcia: Kevin Spacey +++ (Videl v kine 16.06.2012) +++ ()

castor

Tradičně nesmlouvavý, sympaticky hláškující a věčně nasraný Jason Statham – kdo chce něco víc, má smůlu. Chlapík, který umí řezat druhé jako málokdo (naposledy to šlo tak dobře snad Seagalovi – jenže to už bylo počátkem 90. let), tentokrát nastoupil do vlaku plného ruských mafiánů, členů triády, zkorumpovaných policajtů a jedné nesympatické čínské kalkulačky. Bez zbytečných řečí a tradičně přihlouplým scénářem tu tak máme vcelku výživný kousek, který se tváří jako béčko, je béčkem a chutná béčkově. Počítat mrtvé nejde.. jak jinak.. ()

kulyk

Že by to dávalo smysl, to nemůžu říct. Ovšem divák si odnese kvalitní ponaučení. Lze býti v průběhu jednoho jediného života soldátem, protiteroristickým agentem, fízlem, zápasníkem v kleci, bezďákem a náhradní matkou šeredné rákosky. Sice postupně, ale i tak slušné curriculum vitae. Velice nerad nervu hodnocení nahoru, ovšem logické dírky zvíci Macochy pohorší i dementa mého typu. Jasoň je sice stále všech klaďasů futrál, ovšem to, že si k opatrově vybere zrovna tu nejohyzdnější Maovu vnučku, mu sráží kredit. Co na stará kolena, až jí bude muset chudák dávat za ušiska, jako Woody Soon-Yi? To aby už začal spořit na tuny modrých pilulí. ()

Spooner

Ne moc smysl dávající béčko s tradičně akčně neselhávajícím Stathamem a snad nejhorší dětskou herečkou, jakou jsem kdy viděl. Příběh je sice moc velký slepenec akčních scén, ve kterém o holčičku bojuje až příliš mnoho stran. Akce je ale hodně slušná a přestřelka v casinu nebo Jasonovo zmlácení japončíků v restauraci opravdu stojí za to. V 90. letech by to byl hit jako prase, dneska "jenom" hodně příjemný průměr. ()

Wacoslav1

Jeden z dukazu ze se Stathamem to jde od Cranku co se jeho solovek tyce nenavratne do kopru tohle je sice vicemene akcni vejplach ale fakt tak strasne blbej az to doslova bije do oci a navrch ta genialni Cinska holka je tak ukrutne nesympaticka a umela az mne to iritovalo no a na konci to zabili uplne to jsem mel normalne pocit ze Statham vzhledem k tomu jak se tvaril po tom potencionalnim ale zmarenym finalnim souboji ze snad ani necetl scenar nebo co no a replika ty debilky smerem k Jasonovi too bad for you no tak to uz vazne ne jako kdyby se po tom Statham nasral a tu extremne nesympatickou holku strelil do palice tak bych tomu mozna dal i 2* takhle jsme jen dostali dalsi nezvratny dukaz ze Statham se svymi poslednimi filmy neomylne priblizuje urovni poslednich videobecek Seagala a Snipese co naplat ale je tomu tak ()

petero

Priemerná Stathamovka v ktorej sa spočiatku nič moc nedeje (rozumej málo Stathama), potom sa toho deje až príliš veľa (zmetok, nekonečné prestrelky) až to začne byť nezaujímavé. Za klad považujem neopezerané kamerové hrátky. ()

Davies182

Jason... Statham... je... bezdomovec. Konec traileru. Příště by akorát mohl víc rozdávat rány, než střílet z pistole s nekonečnými náboji. ()

Xmilden

Promiň Jasone ale již nemohu déle mlčet. Tenhle film je totiž TBK (Totálně blbá kravina). Režisér je amatér nehrubšího zrna a scénaristu (pokud se ten člověk dá takhle nazvat) bych nejraději nakopal do prd..e. Co se vlastně stalo s Rusáky? Jak se do děje dostaly některé postavy? Ta holka se chovala jako by jí bylo zhruba 20, otázka pak zní jestli hlavní postavě nemělo být přesně tolik a jenom vinou castingu se nepodařilo sehnat dospělejší Čiňanku. No prostě peklo. Začínám se obávat že nám Jason začíná trošku dýchat na záda rumunským veleborcům Stevenovi, Nicholasovi a Jean-Claudeovi. U nich jsme ovšem na podobnou kvalitu zvyklí. ()

Fiftis

Film je slušný, napínavý, Jason Statham ako vždy dobrý. Vadí mi len klišé omieľané v tomto žánri. Korupčný starosta, skorumpovaní policajti, ruská mafia, japonský gang, mladá dievčina, ktorej ide o život. Čo je trochu originálne je inteligencia a matematicky geniálna pamäť mladej Číňanky, ktorá vlastne ukončí celý príbeh ku zdarnému koncu. Celú dobu trvania filmu ma v bdelom stave udržiavali práve bitky medzi Stathamom a čínskou a ruskou mafiou. Slušný film. ()

Shakers

Priznám sa, že od Boaza Yakima som ešte žiadny film nevidel, takže som nevedel, čo čakať, no po filme môžem povedať, že práve bez pána režiséra by sa mi ten film tak nepáčil. Ako býva u Stathamovkách zvykom príbeh je jednoduchý a postavený na akciách čo platí aj tu. Dej je dobrý, zaujímavý a ponúka fajn zaporné strany, s ktorými sa Jason rád ponaháňa po meste na čo je skutočne radosť pozerať. Za poslednú dobu jeden s tých lepších Stathamových filmov a je to hlavne aj akčnou stránkou. Kamera a strih sa mi tu skutočne páčili a akčné scény vyzerajú o to viac cool a agresévnejšie. Tu rozhodne treba pochváliť choreografiu, kameru a strihača. No aj keď je príbeh zaujímavý a akčné scény s mierne nahláškovaným Stahamom dobré, skutočnosť je taká, že sa jedná stále len o akčné béčko. 70% - 3* ()

liskam

Slabiny: malé čínské děvče, které má místo mozku databanku, a Statham kterému jsem nevěřil prvních 20 minut filmu. On prostě lítost, beznaděj a sebevražedné sklony hrát neumí. Hned se ale dostal do ráže, ve chvíli kdy měl kolem sebe rusáky a nebo žlutou rejži, který mohl postupně masakrovat po desítkách. V tom se Statham najde vždycky, protože nasranýho týpkan umí zahrát parádně a nakopat prdel a nebo rozkopat koule umí věru dobře. Jednoduchý scénář, a místy nelogický a chaotický děj z tohoto filmu průměrnou podívanou, u které si divák rozhodně mozkové buňky namáhat nebude. Za mě 65% ()

mzss1

Dobrej akční film. Ze začátku filmu mi přijde film dost chaotickej, kdy divák sotva dokáže si dát vše do hlavy. Pak už je to o dost lepší, jakmile Statham zachrání malou čísnkou holku. Akce a souboje jsou dobré, sice někdy moc urychlené, honička autem se tu nějaká najde. Konec mohl být lepší, ale celkově mám dobrej dojem z filmu. 78% = **** ()

kingik

Jason Statham se coby boverák motá po New Yorku, pendluje mezi čínskou Triádou, ruskou mafií a zkorumpovanými poldy, až narazí na malou unesenou šikmoočku s geniální matematickou myslí, na kterou si celá banda podvratných živlů dělá nárok. Srát na to, že zápletka o holčičce, sejfu a číselnému kódu k němu, se nějak nedokáže dostat k mozkovým závitům diváka, neboť její objasnění vždy naruší nějaká bitka, přestřelka a celkový akční mumraj, kterým film po celou dobu vládne. Děj je poměrně zahuštěn značným množstvím negativních postav, určitě v nich nelze mít stoprocentní přehled, ani nelze s určitostí prohlásit, že motivace u každé z nich, byla zcela zřejmá. Přehled v zápletce nečekejte, nejlépe uděláte, když na něj rovnou rezignujete. Užijte si raději to množství zběsilé akce v pěkném vizuálním provedení, které se na vás vyřítí. Film hned po několika minutách vyvine značné tempo, akce bude stíhat akci. Role osamělých maníků s nejasnou minulostí Jasonu Stathamovi (ne)bezpečně sedí. Trvá sice nějakou chvilku, než se rozjede ke svým kopům a úderům, ale pak se tedy s nikým nepáře. Sice u jeho postavy nebylo jasné, proč byl zpočátku takový otloukánek, ale až uviděl vraha své ženy, už se nezastavil a změnil se v mašinu na zabíjení. Samozřejmě nedílnou součástí tohoto filmu je i to, že hrdina má elegantní outfit, který dává vzpomenout na podobně laděnou roli z trilogie Kurýr. Nejvíce film vyniká v akčních sekvencích. Scenárista a režisér Boaz Yakin dohromady nic akčního nenatočil, přesto to na výsledku není znát. Akce je napínavá, dynamická, přehledná. Film je na ní prakticky závislý. Tetelil jsem se, vše perfektní. V samotném závěru přišlo nasrání. Do hajzlu zelenýho, ten film má šuměnkové finále! Do piči nevyšoustané, to byl takový problém udělat závěrečnou bitku?! Ke všemu zamrzí i to, že maník, se kterým si měl hlavní hrdina rozbít sanici, byl údajně excelentní bijec. Film se na souboj vysral. Nicméně bylo radost pohledět, jak sympatický Statham pendluje mezi Brooklynem, Bronxem a Čínskou čtvrtí a všude na něj čeká smrtelné nebezpečí. To, co se jevilo rutině, se proměnilo v neotřele svěží akční kaskádu. 80% ()

IQ Tiqe

Tři skupiny – Číňani, Rusové a poldové jsou po 11leté holce, které něco ví. Dějově nic úchvatného, ale pokud narazí na Jasona Stathema, který nad ní bude držet ochrannou ruku, dá se čekat co přijde. Jason má prostě styl (podobně jako kdysi Saegal), když někoho sejme, zlomí ruku, narazí koule, stojí to za to. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 7 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Kudly4

Jason opět nezklamal, vlastně on ani nikdy nezklame. Téma je tisíckrát omleté a béčkové se vším všudy, ale jelikož je tu Jason je to prostě špička. Jak už jsem psal jinde, kdyby tu nehrál JS, není to ono. Ale takhle to je pořádná akční řežba po Stathamovsku, tak jak to mám rád. ()

Carol Pifková

No úprimne ani neviem za čo dávam vôbec tie dve hviezdičky... Proste priemerný film so Stathamom, nabitý akciou... Samozrejme nechýbala ani pomsta. A tá Mei bola zlatá, celkom šikovná mladá herečka ale raz keď bol na ňu záber, konkrétne na jej tvár, už to bolo na konci, tak vyzerala ako čínsky 100 kilový chlapec s výrazom zabrzdenca. No to je proste jedno, videla som určite horšie akčné filmy, tak teda sa dohodneme, že je to medzi dvomi a tromi *... ale radšej kliknem na tie dve. ()

Anderton

Škoda, že režiséri pracujúci so Stathamom, respektíve producenti, ktorí od jeho divákov očakávajú prílev peňazí majú pocit, že čím menej origonálna zápletka, tým spokojnejšie publikum. Vzhľadom na to, čo vymyslel Yakin, nie som schopný brať ako poľahčujúcu okolnosť občas nápadité snímanie akčných scén (spätné zrkadlo) a zjavné odkazovanie na diela Johna Woo. Mnohí ale toho schopní sú a ja im to neberiem, pretože Safe slušne odsýpa a dá sa na ňom o pol druhej v noci (čas, kedy som film sledoval v práci:)) fajn myšlienkovo odreagovať. Statham je sympaťák, hrajúci väčšinou v nesympatických filmoch. ()

Kothy

Jason Statham se po dlouhé době ukazuje v něčem originálním. Celé je to o chytré čínské holce, která si pamatuje důležitý kód. A on se rozhodne ji chránit. Musí ale bojovat jak proti mafiánům, tak policii. No nemá to holt jednoduché. ()