Luke Wright je bývalý newyorský policista, který se za své prohřešky v řadách policie nechává mlátit v kleci s bojovníky. Za to, že ruským gangsterům nebyl po vůli v sázkovém světě, je zastřelena jeho žena a Luke se stává vyhnancem. S kýmkoliv promluví a spřátelí se, toho Rusové odpraví. Do cesty se mu ale připlete malá holčička, o kterou mají zájem Rusové, Číňani i samotná policie. Luke se rozhodne ji ochránit. Přitom zjistí, že holčička si pamatuje velmi dlouhé číslo, které je zároveň kódem k trezoru. Jak Luke pátráním zjistí, má dojít k výměně mezi čínským gangem a samotným vedení města. Starosta má disk, o který Číňani stojí, protože jim zajistí očištění nelegálního majetku a ti mu za to dají třicet milionů dolarů a na všechno se zapomene. (TV Prima)

JASON_X

Stathama fakt nemusím, lépe řečeno nevěřím mu ty jeho role drsňáků, když má tak dobrácký xicht, jako podomní prodavač biblí. Ale filmy, ve kterých hraje, bývají aspoň zábavné a dobře udělané, oddechová akční béčka. Tenhle však zábavný nebyl. Byl blbý. Hodně blbý. Myslím, že byl nadprůměrně blbý i pro průměrně blbé americké publikum, kterému jsou snímky tohoto typu primárně určeny. Scénáristovi bych rád naživo provedl pár prasáckých chvatů a hmatů, kterých je zde celkem dost (což je pozitivní). Ovšem scénáristické konstrukce v pauzách mezi akcí byly takřka nesnesitelné. Po zhlédnutí letěl Safe rovnou do koše, což nedělám často. ()

Karamanlis

Jason Statham si tvrdošijne ide svoje a udržuje si status sympatického ultradrsňáka, pričom ho evidentne príliš netrápi, že jeho filmy vyzerajú, ako keby boli všetky nalinajkované podľa rovnakej jednoduchej šablóny. Tipujem, že za nejakých 10 rokov bude publikum Stathamom dokonale presýtené a bude mať voči jeho akčákom averziu, akú väčšina ľudí oprávnene prechováva voči súčasnej tvorbe niekdajších hviezd strieborného plátna ako Steven Seagal či J.C. Van Damme... ja osobne som sa však Stathamom zatiaľ nepresýtil a stále mu to "žeriem". ()

Lacike

Po dlhsej dobe sme sa dockali kvalitnej tradicnej akcnej Stathamovky v ktorej mlati a vystriela protivnikov ako na beziacom pase. Je tu len jeden problem. A to scenar, ktory sa v celej prvej tretine filmu sustredi na co najdojemnejsie vykreslenie Stathamovej postavy a co najlogickejsie vysvetlenie toho, preco je to male dievcatko tak strasne dolezite. Sice ma aj tato cast filmu slusny spad, ale paradoxne vdaka skratkovitemu spôsobu akym nam reziser tieto informacie podava to prilis nefunguje. Keby sa na zaciatku objavil titulok. Toto je dievca po ktorom idu ruski mafiani, cinske triady a skorumpovani policajti a Statham ju ma chranit, tak by to malo rovnaku hlbku. Ale nevadi. Reziser sa na to po pol hodine z vysoka vyserie a film sa prakticky az do konca prepne do akcneho modu. No a v nom Statham exceluje ako vo svojich najlepsich filmoch. Je tu jedna slusna nahanacka, kopa prestreliek a hromadnych bitiek. Choreografia je len priemerne narocna, ale zato posobi efektivne, tvrdo a je bezchybne natocena. Vsetko je perfektne oldschoolovo prehladne. Ziadny zbesilý strih alebo roztrasena kamera. Jedna z banalnych veci, ktora mi urobila velku radost je prostredie v ktorom sa film odohrava. Stare dobre americke ulice. V poslednej dobe sa stale viac akcnych filmov toci v hnusnom Bulharsku (dokonca aj 100megovy Expendables2) a reziseri sa to snazia zamaskovat otravnymi filtrami, takze prostredie v tomto filme pôsobi velmi osviezujuco. Doslova navrat ku korenom 80s. :-). Takze vysledkom je film, ktory mi urobil velku radost a urcite si ho este niekolkokrat pozriem. Aj ked zbytocnu prvu tretinu uz pravdepodobne pretocim. 7/10. ()

korbitch22

Boaz Yakim má u mě velké plus, jelikož je to evidentně brutální pesimista.Všichni jsou zlý, zkorumpovaný, město je prolezlý až do morku kostí.Čistokrevná pocta akčním peckám jako Těžko ho Zabít, či Nemilosrdná Spravedlnost.Serte na scénář, který je místy tak mongoloidní až byste srali hřebíky, ale Yakim se nesnaží navrtat do akčňáku žádné trapné poselství ani art, Yakim oslavuje morbidní sílu zabijáka s xichtem charismatického Stathama, který likviduje všechno a všechny se šarmem sobě vlastním.Naprosto ucházející akční řežba, která oslavuje svůj žánr a skládá mu poctu.Yakim nám dívákům dal to co chceme na jasonovi vidět, nářezové bitky, které nejsou imbecilně sestříhané ( hello Kurýr 3 ) děj je jednoduchý, ale ne čurácky debilní ( hello Mechanik Zabiják ) a ani nenechává Jasona jen mluvit,mluvit a zase mluvit ( hello Blitz ).Chutná jednohubka, která se dá časem klidně pustit znova a s radostí. 75%. ()

• Filmové scény ze stanice metra Dekalb Ave a Canal St station byly pořízeny v New Yorku na stanici metra Cortlandt Street. (Conspi)