Novinářka Hanna a architekt Simon jsou úspěšný pár žijící v Berlíně v harmonickém svazku, který trvá již dvacet let. Různé aférky, plánování dítěte a svatby, každodenní starosti i radosti mileneckého páru, to vše mají za sebou. Až do okamžiku, kdy do jejich života vstoupí atraktivní Adam. Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svých vzájemných citech k Adamovi netuší... Milostný příběh, ve kterém nechybí smysl pro humor, nečekané zvraty a překvapení je natočen s dynamikou a s citem pro výtvarnou stránku. Každá část příběhu zapadá do dokonalé mozaiky, ve které se osudy tří hlavních hrdinů propojí.

Snímek poukazuje k tanci, divadlu, sochařství a pohrává si i s filmovými citacemi, např. ze slavného filmu ZÁZRAK V MILÁNĚ (1951, režie Vittorio De Sica). Tykwer i ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti. Zabývá se problémem krize středního věku, svobody jedince, jeho sexuální orientace a záměrně se vymezuje vůči tradičnímu pojetí partnerského svazku. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer /1965/ patří mezi umělecké a zároveň komerčně úspěšné tvůrce. Jeho filmy jsou pravidelně uváděny na prestižních festivalech a patří mezi očekávané události. (oficiální text distributora)

jiri.twist

Neotřelý, originální, zvláštní … tak bych pojmenoval tento film, ale na druhou stranu jsem dost překvapen zdejším vysokým hodnocením. Mě příběh úplně nevtáhl, první polovina filmu dost nuda, potom se to trošku rozjelo, až nakonec během 5 minut se povadlý Adam vyspí s Hannou, mladším kolegou z práce, Simonem a pak si zajde domů ke své rodině na večeři, což už je i trošku příliš, aby celý příběh skončil jako Švédská trojka po 23 letech … pouze s tím rozdílem, že poněkud již také povadlejší (ale z těch tří asi s nejlepším hereckým výkonem) představitelka hlavní ženské role je těhotná. Vadil mi tam Simon, kde toho herce proboha vzali, někde na východě nebo Balkáně? Jeho zuby vypadaly, jako kdyby zrovna překousl nějaký silnější ocelový drát. Chápu, že každý není dokonalý, ale zuby se dají srovnat i ve 40 letech a při líbacích scénách se mi doslova zvedal za ty ostatní jeho protějšky kufr … 6455 ()

owwidius

Ako pise J*A*S*M: ani komedia, ani drama a ani romanticky film. Neni to nudne, len ten pribeh je taky trochu zvlastny a mna nejak neoslovil. Nemam potrebu to vidiet znovu. Fajn bola scena uplne na zaciatku (myslim ze aj v traileri, elektricke vedenie popri zelenicnej trati...) ()

vojo

Je tu viacero 5 hviezdičkových komentárov, ktoré dokonale vystihujú pocity tých, čo tento film videli a prijali napriek nie príliš lákavemu popisu deja... skúste si ich prečítať a možno nalákajú aj vás, i keď v tomto prípade je najlepšie ísť na film nepripravený, napr. len kvôli režisérovmu menu a budete tak ako ja prežívať postupné odhaľovane a prepočítavanie uhlov tohoto milostného trojuholníka a napriek niektorým nepravdepodobným udalostiam pracujúcim v prospech scenára. Tak ako ma nedostalo Tykwerove videnie Kieslowskeho Neba, tak jeho videnie vlastných(?) chimér sa mi zarylo hlboko pod kožu... ()

matkoulko

Na tento film ma naladila hlavne uputavka. Originalana metafora ludskych zivotov - pre mna najlepsia pasaz filmu! Takeho uzasne veci si vsimnut a vidiet v nich cely zivot je fakt parada... Film sam o sebe fajn, miestami velmi triafal do cierneho vo veciach sucasnych vztahov. Pre niekoho asi trochu kontroverzny tematikou sexu medzi dvoma muzmi. Obsadenie bolo trochu nenapadne, pre mna az priliz nemecke. Nebudem pokrytec a vylozim karty na stol: Asi by sa mi pacil o trochu viac v inom pomere hercov a hereciek :) ()

Eluin

Zajímavý film, u kterého jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami. Zvítězily 3, obdržené zejména za ten začátek, který mě moc nebavil. FInální scéna je ale úžasná (a hudba rovněž). ()

Fridecka

Odvážná studie vývoje současných partnerských vztahů zakončená, dle mého názoru, příliš extrémně. Moc mě bavil cynický humor hlavní hrdinky Hanny. Příběh hraje na humornou strunu, ale přijde mi spíše k pláči. Bavila jsem se, ale pokud by to byla realita, bylo by to smutné. Nějak nevěřím, že takové jsou současné partnerské vztahy. Jak by to bylo smutné pro budoucnost a identitu dětí pocházejících z takových vztahů. Už by nebyla máma a táta, ale jejich libovolná kombinace a počet? A jak se v tom má ta malá osůbka pak asi vyznat. Je mi jasné, že ve filmu nejde jen o pohled do partnerských vztahů, ale o důležitost lásky a lidí jako takových. Mne to hlavně vyděsilo, ta ztráta hranic, stírání rolí muže a ženy. Nechtěla bych být jejich potomkem. Je to jistě lepší než být zanedbávané či jinak deprivované dítě, ale já v tom vidím především chaos. Oceňuji přítomnost lásky a porozumění jaké z tohoto vztahového uspořádání vyzařuje, ale moc nevěřím, že se dají dlouhodobě takové vztahy udržet. Jako hledání sebe sama, užívání si života výborné, ale pro život příliš složité a nestabilní. Docela by mě zajímal další vývoj takových vztahů. Můj tip je, že jeden bude muset z kola ven..Nevěřím v tuto pseudoharmonii. Role nevyhraněného muže mi připadala bizarní, jakoby se stále nenašel a možná se najít nechce a nenajde nikdy. Ale o tom snímek hlavně je, o hledání lásky, sounáležitosti, smyslu života, hledání osoby, se kterou budeme šťastní dlouho, nejlépe celý život a s kým můžeme být tím, kým doopravdy jsme. Povedené komediální drama, které mě přivedlo k možná až příliš vážným úvahám. ()

Gabretta

Trojka to byla tedy pořádná... Lehce šokující, lehce výtvarné, lehce vědecké. Každopádně originální. Určitě nehodné odsouzení. ()

pabelito

1 škaredá Rakúšanka, 1 bisexuálny árijský genetický inžinier a 1 latentný homosexuál s odrezaným semenníkom. To by sme mali postavy. Dej: každý šuká s každým. Celé je to popretkávané pseudointelektuálskymi citáciami od Spinozu a Nietscheho a samozrejme - keďže sme v Nemecku - nevyhneme sa ani klasickému nemeckému nacistickému komplexu (nepamätám si film z tamojšej produkcie, v ktorom by nepadlo ani raz slovo svastika, hitler, alebo nacizmus). Celý ten film je jedna veľká póza, po scenáristickej stránke totálne priehľadná záležitosť a po hereckej - absolútne bez emócií. ()

markotter

Určitě zajímavý nápad, i když podobnou zápletku jsem už někde viděl (švédská trojka?). Ale zpracování na mě působilo příliš germánsky chladně a citově prázdně. Nedostatek emocí způsobil, že film byl místy nudný a říkal jsem si, že trvá příliš dlouho. Moc tomu nepomohly ani freudovské debaty, které občas hrdinové vedli. Tak tož. ()

Adiemus

Takhle si představuju evropský film. Korpus částečně inspirovaný Wendersovým Nebem nad Berlínem, trochu okořeněný Teorémou, jemně prošpikovaný zajímavými ukázkami divadelních představení a zapečený do formy Space Oditty. Výsledek? Docela chutná lahůdka, i když ne úplně vynikající. ()

Joski

Trošku kontroverzný Tykwer. V jeho tvorbe som zvyknutý na vyšší level. Sex v trojke veľmi nezaujal a hodnotím to, ako slabý priemer. 45% ()

Mitisko odpad!

Odpornejší nemorálnejší a skazenejší film som ešte nevidel, nemajú hranice je mi z toho zle a pritom je to prezentované ako uplne normálne veci to čo sa tam odohráva... fuj len hovado mohlo napísať takýto scenár a z tých hercov mi je zle hlavne z tej herečky ... ()

bono22vox

Tykwerův nápad, že si muž i žena z trochu unaveného středostavovského, nicméně duchem liberálního páru najdou stejného milence, spadá přesně do nebezpečné kategorie ,,scenáristický kalkul". Film ovšem vší silou (nebo spíš svou uvolněností a lehkostí) dává na ono málo pravděpodobné ,,osudové propojení" zapomenout. 80% ()

winnita

Lidské vztahy jsou zvláštní a křehká věc. Tři lidi se dokázali vzepřít deterministicky chápanému složení partnerského soužití a rozhodli se fungovat sice nekonvenčně, zato s láskou. Můj problém s tímhle filmem je však v tom, že hned dva lidi z těch tří mi byli vrcholně nesympatičtí až protivní, takže pro mě bylo tak nějak těžké celému tomu jejich konceptu fandit. Nicméně jedná se bezesporu o kvalitní film, se spoustou zajímavých režisérských nápadů. ()

hero_bk

Umně podaná kritika soudobé sexuální morálky a absence partnerské věrnosti s vyhnáním do absurdit. Pěkné koláže obrazů, dobrá hudba, slušně zahrané... Akorát na Sophii Rois se prostě nedá dívat! ()