Novinářka Hanna a architekt Simon jsou úspěšný pár žijící v Berlíně v harmonickém svazku, který trvá již dvacet let. Různé aférky, plánování dítěte a svatby, každodenní starosti i radosti mileneckého páru, to vše mají za sebou. Až do okamžiku, kdy do jejich života vstoupí atraktivní Adam. Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svých vzájemných citech k Adamovi netuší... Milostný příběh, ve kterém nechybí smysl pro humor, nečekané zvraty a překvapení je natočen s dynamikou a s citem pro výtvarnou stránku. Každá část příběhu zapadá do dokonalé mozaiky, ve které se osudy tří hlavních hrdinů propojí.

Snímek poukazuje k tanci, divadlu, sochařství a pohrává si i s filmovými citacemi, např. ze slavného filmu ZÁZRAK V MILÁNĚ (1951, režie Vittorio De Sica). Tykwer i ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti. Zabývá se problémem krize středního věku, svobody jedince, jeho sexuální orientace a záměrně se vymezuje vůči tradičnímu pojetí partnerského svazku. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer /1965/ patří mezi umělecké a zároveň komerčně úspěšné tvůrce. Jeho filmy jsou pravidelně uváděny na prestižních festivalech a patří mezi očekávané události. (oficiální text distributora)

VeraF

Po druhém zhlédnutí zvyšuju hodnocení a přepisuju poněkud krutý komentář. Jen ten bisexuál kdyby tak nepřipomínal Duška... ()

tomas_j

Bohužel na mě působili herci dosti nesympaticky a celá atmosféra mi připadala jak v československé televizní rádoby umělecké inscenaci z 80. let, ve které je zahalena budovatelská myšlénka. ()

robbez

Na můj vkus je tu příliš mnoho slov. Postavy neustále vedou nějaké vnitřní či vnější monology a dialogy. Místy bych to možná i označil za pseudointelektuální žvásty. Síla Tykwerových filmů spočívá i v nevšedních poetických obrazech, což mi tady v té verbální záplavě nějak chybělo. Hlavní poselství filmu: osvobodit se od všech předsudků a žít podle svého. Myslím, že spousta lidí skutečně žije v podobných vztazích, jaké jsou zobrazeny ve filmu. Relativizování sexuální orientace mi v dnešní době už nepřipadá nějak moc objevné a originální. ()

Shaman::..

Tykwerovy filmy se mě občas líbí, občas, jako v tomto případě, minou. Film není špatný, ale v určitých částech přetažený (ostatně to u Tykwera je častý jev) za vlasy. Četnost tumorů ve filmu bych ještě překousl, ale závěr moje hodnocení srazil někde k 60%... ()

ragtime

Na hlavnej hrdinke je niečo nesympaticky pekné a jej 2 partneri sú typovo presne vybraní, takže sledovať zamotaný trojuholník je jedna radosť. Tykwerova réžia je úžasne chytlavá a nepustí Vás až do "vyvrcholenia". ()

Pavlo

Tom Tykwer sa opäť postaral o netradičný filmový zážitok. Zachytáva život v podstate obyčajných ľudí veľmi bizarne, provokatívne a pre niekoho až moc šokujúco. Človek sa po skončení snímky zamyslí, čo sa všetko môže odohrávať vôkol a čo je pre niekoho nepredstaviteľné, môže byť pre iného normálne. Odvážna snímka, ktorú isto ocenia filmový nadšenci. ()

johabe

Na mě jsou Tykwerovy filmy celkově trochu moc vyumělkované, to je ale otázka vkusu. Drei má ale kromě přehnaně rádoby artových scén ještě tak divně nesympatické hlavní postavy a celé se to vleče a nudí až hrůza. Je ale pravda, že můžo hodnotit jen první 2/3 filmu, protože pak jsem to vypla. ()

corax8

Pro mne jke to nejhorší Tykwer. I když počáteční scéna s telegrafními dráty patří k tomu nejlepšímu co jsme viděl. Co se ve filmu dělo mne celkem nudilo. Asi jsme trochu nespravedlivý, ale kdyby to natočil někdo jiný asi bych hvězdičku přidal. Ale od Tykwera jsem čekal víc a to mnohem víc. ()

alevy

Komedie nebo drama, žánry se mísí, nicméně to nemění nic na faktu, že se jedna o svižně natočeny film, který ma vtip, pobavi. Film se ale nevyhýba i smutným místům v životě, jako je smrt či rakovina. Bavil jsem se od začátku až do konce, takže doporučuji. ()

rhodos

Tak trochu jiná romantická komedie od německého režiséra Toma Tykwera, která je spíše vztahovým dramatem nežli romantickou komedií mne velmi dojala i pobavila. Zajímavý příběh o milostném trojúhelníku, kde jako přidaná hodnota dominuje skvěle vybraný hudební doprovod a výtvarná stránka, zahrnující dokonce anděla jako zemřelou matku hlavního hrdiny, tak také skvělé herecké výkony ústředního tria. Tento film jsem viděla 3x, což myslím o něčem svědčí. ()

Polda99

Německý film se v poslední době pro mě stává jedním velkým překvapením a právě film Drei je toho jasným příkladem. Drei je lehce kontroverzní snímek, který si pohrává s žánry, kombinuje realitu se sny a to často dost násilně až to působí jak z nějakého studentského amatérského filmu. Stejně tak si režisér pohrává se střihem, kdy jsou dlouhé scény doprovázené melancholickou hudbou náhle přerušeny a my se ocitáme zase úplně někde jinde. Skoro jsem měl pocit, že sleduju několik filmů zároveň. Přesto film drží pohromadě a já se bavil od působivýho začátku až po závěrečný finále. ()