Novinářka Hanna a architekt Simon jsou úspěšný pár žijící v Berlíně v harmonickém svazku, který trvá již dvacet let. Různé aférky, plánování dítěte a svatby, každodenní starosti i radosti mileneckého páru, to vše mají za sebou. Až do okamžiku, kdy do jejich života vstoupí atraktivní Adam. Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svých vzájemných citech k Adamovi netuší... Milostný příběh, ve kterém nechybí smysl pro humor, nečekané zvraty a překvapení je natočen s dynamikou a s citem pro výtvarnou stránku. Každá část příběhu zapadá do dokonalé mozaiky, ve které se osudy tří hlavních hrdinů propojí.

Snímek poukazuje k tanci, divadlu, sochařství a pohrává si i s filmovými citacemi, např. ze slavného filmu ZÁZRAK V MILÁNĚ (1951, režie Vittorio De Sica). Tykwer i ve svém posledním filmu řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů a dotýká se nadčasových otázek života a smrti. Zabývá se problémem krize středního věku, svobody jedince, jeho sexuální orientace a záměrně se vymezuje vůči tradičnímu pojetí partnerského svazku. Oceňovaný současný německý režisér, scenárista a hudebník Tom Tykwer /1965/ patří mezi umělecké a zároveň komerčně úspěšné tvůrce. Jeho filmy jsou pravidelně uváděny na prestižních festivalech a patří mezi očekávané události. (oficiální text distributora)

rottik-cb

Znepokojivý film s velmi hezky propracovanou vizuální stránkou a působivým sdělením. Romantický film podle mých představ (asi proto, že romantický není vůbec). Kupodivu mi v něm ani nevadila němčina, a to už je co říct. Tom Tykwer se pomalu stává mým (dalším) oblíbeným režisérem. https://www.youtube.com/watch?v=AFks9A9TCF0 ()

Met...

Krásné dílo! Není to typická komedie ani drama, natož romantika, ale je to sympatické propojení nejsilnějších stránek ze všeho vyjmenovaného. Člověk se u 3 neláme smíchy ani nebrečí, spíš jsem se přistihla, že se mi tak po 15 minutách sledování usídlil na obličeji roztáhlý úsměv, který mi vydržel až do konce. Nebojte se nechutných homosexuálních scén, tady je všechno tak jemné a něžné, až mi to na Německo nesedí... ()

dur.dur

Příjemně plynoucí film, kterému jsem zpočátku nějak nevěřil, že se dějově skutečně může posunout do roviny avizované obsahem. Obecně se nejedná o nijak originální zápletku. Co ji však činí zajímavou jsou právě drobné detaily, které člověku dávají pocit, že ač se jedná o něco intuitivně známéno, ve skutečnosti se s tím ještě nesetkal. A tak sedí a kochá se krásně nasnímaným obrazem, prostředím, ve kterém se film odehrává, a celou dobu si řiká, že to je jaksi zvláštně neněmecké. ()

Felisr

Tohle že měla být komedie? Po dvou úsměvných bazénových hláškách ze začátku filmu už nic humorného nenásledovalo. Skoro všichni herci byli fest nesympatičtí, což u jiného filmu nepamatuji, ale zřejmě to byl režisérův záměr a snaha zacílit nás na něco úplně jiného. ()

optimal

Ešte stále váham či je toto umenie alebo úchylná nemecká prasačina zabalená v obale intelektuálnych drístov. Neviem sa rozhodnúť. Toto som od Tykwera nečakal. ()

Pete

Moderní Berlín. Všichni Němci si můžou koupit všechno, na co si vzpomenou. Tradiční vztahy jsou přežité, dysfunkční, nudné. Rodina a děti tady nemají místo, pro práci a požitky na ně není čas, překážely by. A kde je láska? Tohle není jen tak vymyšlená, utopická budoucnost, tohle je současnost, kde může vzniknout podobný dekadentní 3-úhelník, a nikdo se nad tím ani nepozastaví. Rozhodně film hodný zamyšlení se nad soudobým stavem společnosti, přesto hodnocení zaokrouhluji dolů na 3. ()

ejnl

Geniální úvodní sekvence a originální formalistické hříčky. Obsah musím ještě vstřebat, ale celkové vyznění je vesměs pozitivní. ()

t.b.kat

Zajímavě a kontroverzně pojatý film o vyhořelosti života a skryté sexuální touze. Film o hledání cesty vlastní seberealizace a nakopnutí životní mizérie uvnitř člověka pohlceného každodením stereotypem jak v intimním způsobu života tak i veřejném. Ve filmu se hledají odpovědi na téma - jak realizovat a prožít intimní, niterné popudy a potřeby člověka s konfrontací s většinovým způsobem života - existence, a zda "masovost ", obecné, zažité a společensky praktikované klišé akceptované formy rodiny, jako jediného modelu lidské existence, není jen pokryteckým výkřikem do tmy, potírajícím pravý smysl života, tj. prožít svůj život na základě svým niterních, intimních snů a potřeb. 4* ()

lobo87

Nepoznám Tykwerovu tvorbu, ale nechcem si utvárať názor na základe tohto filmu, pretože i keď bol celkom zaujímavý, dej odsýpal, myslím si, že milostný trojuholník mohol byť viac vygradovaný a v podstate tento film nepriniesol nič. Zahraté fajn, hudba fajn, príbeh fajn... A záver mi prišiel príliš umelý, až príliš snažiaci sa šokovať. Myslím si, že nie som puritán, ale prišlo mi to trošku choré... 60% ()

spotczek

Ze zdejších komentářů mám pocit, že buďto se to někomu líbí moc, nebo vůbec. Ono se tu totiž pod nánosem rádoby vysoké intelektuálštiny skrývá prosté vyprávění o vzniku milostného trojúhelníku a pod artovým vyzněním s jistou ironickou stopou kritizuje klasický "biologický determinismus". A myslím, že každý, kdo má problém s homosexuály, bisexuály apod. nebo vůbec odmítá chápat složitosti tohoto světa v jejich šíři a komplexnosti, bude mít problém i s tímto snímkem. Oproti kritikům hlavních představitelů myslím, že výběr herců byl výborný, protože je nemáme za úkol hned od počátku milovat a vše jim odpouštět (jak je běžné v hollywoodské produkci), naopak nám mají zprostředkovat přijatelným způsobem něco, co nejspíš pro řadu lidí stále není snadno akceptovatelné: rakovina, darování orgánů či těla na vědecké účely, homosexualita, promiskuita, asistovaná reprodukce atd. Myslím, že se Tykwerovi povedlo v odlehčeném stylu a s využitím nejrůznějších vizuálních, především filmových prostředků zdůraznit, že už dávno žijeme ve světě, který smazal jisté hranice a přísná vymezení. Jejich ostré kontury udržujeme jen ve svých hlavách, v oblasti představ, které ale často neodpovídají realitě. ()

JakeBlues

V prvé řadě bych chtěl upozornit na formu - velmi mnoho střihů, časté změny lokace.. obojí pro diváka poměrně unavující. [⁄] Co se týče obsahu - V kině se nacházeli tři skupiny diváků - jedni prohlásili film po shlédnutí za divný, druzí se málem počurali smíchy. Přesto obě tyto skupiny tvoří vlastně jednu - smích jedněch byl umožněn ze stejného důvodu jako opovržení nebo nepochopení druhých - všichni tyto lidé jsou nějakým způsobem ještě vázáni společenskou konvencí, a tudíž šokováni hlavní zápletkou.[⁄] Já osobně se ale považuji za diváka z třetí skupiny - něco jako milostný trojúhelník dvou mužů a jedné ženy mě opravdu nemůže již nijak šokovat, překvapit ani fascinovat. Proto vyžaduji od obsahu poměrně více - humoru. děje, zápletek .. čehokoli. Takto byl film pro mne pouze "milý" - jediné slovo které mne napadlo ihned po jeho shlédnutí. Tj. - ne ztracený čas, ale nic co bych chtěl vidět znova.[⁄] Na druhé straně - pokud bych neuvažoval jako divák a podíval se okem tvůrce, musel bych jednu hvězdu přihodit - film zjevně dle reakcí ostatních návštěvníků opravdu splnil svůj smysl - někteří mají po shlédnutí snad otevřenější mysl a lepší pohled na svět ... Možná bych to natočil stejně. Ale jako divák myslím, bohužel, jenom na sebe ;). ()

mouzi

Docela prijemny snimek, i kdyz misty trochu utahany. Dost dobre si dokazu predstavit, jak by nekteri mi kamaradi a znami nedokazali prekousnout nektere sceny :-) ()

beruskaska

Neteradiční milostný trojúhelník, který rozvíjí příběh sterilního dlouholetého manželství. Problém je v tom, že do pomyslného manželského soužití vstoupí charismatický Adam, který svou přítomností rozčeří zdánlivě poklidné vody obou manželů. Začíná boj o Adama, který si žije svým podivným životem. Absurdní situace, břitký humor - to vše je v pohodě až závěrečný přešmyk, který je vskutku přitažený za vlasy. ()

Mira8

Myšlenku to má a je to i celkem dobře zpracované. Jen dívání se na ujeté němce , byť je to podstata filmu není pro mě. ()

david666

Správně úchylný film - po celou dobu mi bylo jasné, kam bude děj směřovat a přesto jsem, když se to "tajemství" všem odhalilo, jen čuměl. I tak to mělo sílu. První půlhodinku bych ale podstatně zrychlil. Díky svému tempu mě zpočátku film uspával a já si jen říkal, kdy se něco začne dít? ()

dank011

Tak poprvé jsem se s Tykwerem nepotkal. Slabý výraz pro totální se minutí. Měl by jeden hodnotit film, který ho neosloví vůbec ničím ? Nevěřil jsem ději, motivacím , hercům, prostě ničemu a místo boření genderových stereotypů mi bylo nanic... Velice zajímavý komentář - Marigold. Na krátkou dobu jsem pocítil úžas nad tím, jak rozdílné vnímaní může být... ()

jopal

Sam sebe sa cudujem, ale pridavam sa na stranu, ktorym sa film pacil. Ano, boli pasaze, kedy som nenapadne odvracal zrak, ale boli natocene decentne, neprovokujuco, proste zapadli do deja. Radim sa skor ku "konzumnym" divakom, avsak tento pocin bol pre mna vynimocny. Pacili sa mi ako neopozerani, ludovi herci, tak aj Sophie Rois, ktora nepredstavovala ziadnu krasavicu, ale "mala cosi v ociach", cim uputala a zahrala to skvele. (90/100) ()

kolodej1

film s poměrně jednoduchou zápletkou, kdy bisexuální muž udržuje vztah současně s mužem i ženou, kteří jsou sobě partnery. Nevědí o sobě a ani ten muž o nich neví, že patří k sobě. A pak už je jen otázkou času, než se to provalí. Na druhou stranu, zpracování filmu je velmi nadstandardní, například intimní scény jsou velmi vkusně natočeny, film příjemně plyne, není prostor se začít nudit. Jen to příliš není komedie, i když tady je to tak bráno. 70% ()

whimsy

síce ma to výraznejšie neoslovilo, ale aj tak ide o zaujímavú vzťahovú mozaiku. moderný nemecký film, skvelo natočený, s podnetmi pre mnohé diskusie, provokatívny, napriek tomu chladný až emocionálne sterilný. o komédii, a už vôbec nie romantickej komédii, sa z môjho pohľadu v tomto prípade absolútne nedá hovoriť. ()