„Ďábel má nad námi takovou moc, jakou mu sami dovolíme.“ Příběh, odehrávající se v 18. století, líčí rychlý vzestup i pád uznávaného mnicha Ambrosia. Jeho silná oddanost Bohu je pomocí intrik vědmy Matyldy naprosto podlomena a Ambrosio se tak dostává před Svaté oficium. Touha vyhnout se trýznivému trestu, který ho čeká, ho dovádí až k domluvě s ďáblem. Zde však čeká další zrada. (Ena.)

Toto

Čítal som knížku ktorá v čase vydania spôsobila poriadny poprask a niet sa čo čudovať, avšak toto filmové spracovanie to nedokáže napriek dobrému hereckému výkonu Vincenta Cassela. ()

Bobik9

A takhle to dopadne, když si do kláštera plného cudných mnichů pustíte Déborah Francois. Film má stoprocentně svá pozitiva a svá negativa. Negativní je jeho délka a také děj, který i kdyby se zkrátil o 20 minut, tak člověk, který ho sleduje musí být trpělivý, jako bratr Ambrosius. Pozitivem jsou rozhodně krásné exteriéry i interiéry a kostýmy. A hlavním pozitivem je naprosto parádní Vincent Cassel, který ovšem nezklame nikdy. Pan Herec! Musím říct, že konec filmu mě přesvědčil, že ty tři * jsou rozhodně zasloužené a nedá se uvažovat o horším hodnocení. To, že Matthew Lewis sepsal něco s takovýmto vyústěním někdy v 18. století je pro mě úctyhodné. ()

zdenny

Filmy z prostředí mnišských klášterů mám rád. Dýchá na mě to tajemno. Navíc Vincenta Cassela jsem v této poloze ještě neviděl. Film je o tom, že i přísně asketický, duševně čistý mnich může podlehnout světským svodům podle hesla: čurák v piči, mozek v řiti. Prostě šukat chce každý. Film má celkem znepokojivé, pro některé diváky až šokující vyvrcholení. Dobrá kamera, nádherné exteriéry. Film mi trochu připomínal "Most osudu". Tedy víceméně o ničem, ale pro mě svou tajemnou atmosférou také čtyřhvězdičkový. ()

sedm.1

Po hodince a půl, co jsem strávil ve společnosti této podívané, si kladu jednu zásadní otázku. Proč jsem to chtěl vlastně vidět? Ty důvody byly asi dva. Jednak v hlavní roly byl Vincent Cassel, kterého považuji za jednoho z nejzajímavějších a nejvýraznějších tváři světového filmu, a čekal jsem, že by zde mohl podat zatraceně strhující výkon, a jednak kvůli tématu, které vypadalo velice kontroverzně, netuctově a diskutabilně. A výsledek? Vincent Cassel mě tedy nakonec rozhodně nezklamal, ale že by úplně zazářil, to asi ne, ovšem zápletka, a to vše, co jsem od ní očekával, to mě tedy zklamalo rozhodně. Já jsem vážně očekával něco, co se mnou pohne, vyvolá ve mně silné emoce a působivé dramatické chvíle, ale nakonec je to v podstatě jen primitivní báchorka o tom, jak jeden zapřísáhlej pánbíčkář, žijící v celibátu, „nedopatřením“ zasune, dostane rozum a zjistí, že to vůbec není špatný, ale za trest se dostane do pekla, ovšem co, to smočení za to stejně kurva stálo. Nic víc, nic míň. Žádná kontroverze, žádné pobouření, žádné šokování, vlastně jen nuda, bez špetky odvážlivosti a originálnosti. Pro mě je tedy Mnich rozhodně zklamání, nezábavná ártovka, bez života. Celý můj dojem ale může být také zkreslen jen tím, že jsem zatraceně fanatický ateista, kterého cokoli kolem náboženství hned nehorázně vytáčí, takže jsem v podstatě byl jen naprosto nevhodným typem diváka pro tento snímek 8D. ()

kolemjdouc

dobře nasazený dabing a dobrý překlad dělá divy. Plný počet hvězd je i za ně.Jinak Vincent je asi jediný herec který nemá problém se ukázat hambatej - celej! ()

Asmodin

Ráda bych porovnala s knižní předlohou, ale bohužel ji zatím nemám k dispozici. Film nám jen ukazuje to co všichni už víme a to, že si všichni nejvíc přejeme to, co nemůžeme mít, je to taková naše dětská přirozenost. ()

mazadlo

Rozvláčné a nudné něco co táhne Vincent Cassel. Pokud v tom budete hledat nějakou božskou filozofii asi si smlsnete. Jako ateista jsem byl ale trochu unuděn. Nicméně jedna scéna s nůžkami byla tak krásně natočená, že jsem nemohl odolat a ty tři hvězdy jsem musel napálit. To ostatní bylo bohužel stejné jako v miliardě jiných filmů. Škoda téma dobré...pojetí ale trochu moc mastné. A když to není čím zapít tak z toho člověka bolí břicho ještě dva týdny.... ()

Vesecký

Není třeba děj filmu cynicky zlehčovat. Film natočený podle předlohy, kterou neznám, byl zajímavou sondou do postojů středověkých mnišských řádů, jež odhaluje jako zcela pokrytecké a jejichž život je v přímém rozporu s tím, co hlásají. Abatyše odsoudí mladou jeptišku k smrti hladem a žízní za to, že v prostorech kláštera zplodí dítě. A malý nalezenec podlehne hned dvěma ženám, aby nakonec v obavě z prozrazení zabil svoji vlastní matku. Je v tom reálno i mystično, zjevuje se Panna Marie i Satan; vlastně příběh mladé jeptišky jako by byl svázán se zbytkem příběhu jen tou tenkou nití bratra Ambrosia, jehož prvním hříchem bylo její předání matce představené k onomu krutému potrestání. Nemohl jsem nějak vstát od filmu, vůbec jsem se nenudil. ()

Martyr

Dokaz o tom, ze ked vam jebne v palici..mozte byt mimozemstan, zviera alebo aj mnich..nic s tym nespravite. Jeblo vam totiz v palici. Pochopia iba ti, ktorym tiez jeblo v palici. ()

phoebe79

Na tenhle film jsem se těšila a výsledek??? Strašný, co to jako mělo bejt? Splácaná Angelika s Arabelou a mexickými telenovelami??? Cassel je pro mě špička, ale do tohohle jít neměl, stejně tak Sergi Lopéz....tohle šlo absolutně ale absolutně mimo mě. ()

BOURQUE

Príbeh o tom, že Lucifer nikdy nespí, a vždy sa snaží získať duší (hlavne) tých, ktorý žijú veľmi vzorný život. Bohužiaľ, jeho obeťou tentokrát je jeden mních (V. Cassel). Na svoje možnosti veľmi dobre režírovaný a veľmi zaujímavý príbeh. V. Cassel opäť ukázal niečo zo svojho veľkého hereckého talentu – skvelý výkon. Osobné hodnotenie: 92% (*****) ()

agassi68

Holt nie je všetko zlato, čo sa blyští. Cassel ako sám vojak v poli nesúrodého scenára, ktorý chcejúc napodobiť atmosféru Mena ruže skĺzaval až do predlhých, nič neriešiacich záberov na modliaceho sa Ambrosia. Ďalší z márnych pokusov dosiahnuť kvality knižnej predlohy.. ()

MickeyStuma

Temný, ale opravdu hodně temný a pro mnohé těžko uchopitelný snímek, kde má náboženská filozofie hlavní slovo. Vincent Cassel tu podal úctyhodný výkon. Neochvějná víra a neschopnost odolat vlastnímu pokušení. Tak z toho může být jedině průser. Tento snímek není pro každého, neboť se vtom dá lehce ztratit a pak by nezbývalo než opravdové vykoupení. Ale kým? Po zhlédnutí tohoto příběhu bude snad jasno. Pokud však bude pochopen. ()

burton

Výpravný ani náhodou. Vincenta již jsem viděla hráti lépe. Příběh starý, jak křesťanství samo. Nedivte se, že ho bolela hlavička. I chlapi mají své dny. A on neměl jen dny. Měl měsíce a roky. To se pak taky nedivte, že se z charismatického kazatele vyklube taková potvora. Do pekla s nim! ()

Joppo88 odpad!

Riadna kravina, strata času, neviam akým činom toto nahrabalo 57 percent. Nudné, trápne, nechutné, zvrátené a takmer ako sci-fy, lebo čo tým chcel básnik povedať???... No odpad je ešte slušný výraz. ()

rivah

Elegantní kamera i lokace, agresivně působící obrazy i děj. Celé je to však neurovnané, plné efektů vizuálních i auditivních.(max.50%) ()

dewil21

Film z prostředí středověkého kláštera o otázkách víry a hlavně o sexu, jak jinak... I mnich je jen člověk. No a když se taková bláznivá fanynka našeho horlivého askety Ambrosia spojí se samotným satanem, aby se svému idolu dostala pod sutanu, nemůže to dopadnout jinak... Jak se říká, s jídlem roste chuť, takže nezůstane u jednoho dostaveníčka pod křížem. Ale i mladá křehoučká fanynka se přejí a tak si Ambrosio vyhlédne další křepeličku, nehledě na zbytek přikázání...Osobně bych uvítala detailnější zpracování scén o porušování slibu čistoty, jinak je však Mnich velice pěkný, temný festivalový snímek... ()

TommyDiamond

Velice vydařený Španělský film o mnichovi, který místo službě církvi a věčné zdrženlivosti podlehl vášni ke krásné mladé ženě. Jako moderní ateista, který ví, že v dnešním diginálním světě je bůh mrtev, si film docela pochvaluji…. Jak s historického hlediska, tak protože film Mnich ukazuje hloupost tehdejšího světa, kterému vládne víra. Odsuzování, věznění a popravování lidí za jejich přirozenost.... Herecký výkon Vincenta Cassela je víc než dobrý. Dávám tři hvězdy..... ()

DJ Kritik

Vnútorný boj zvádza snáď každý človek. A diabol sa skrýva vždy tam, kde je to najmenej pravdepodobné. Ako sa i vo filme vraví "Diabol má len takú silu, akú mu dáme", Ale je ťažké svojou pravou rukou poraziť ľavú a pritom dovoliť tej ľavej vyhrať. Film má širokú paletu, kde mohol rozvinúť hocičo. Sny, mocnosti, vieru, boj, vinu, hriechy a pod. Bohužiaľ neukázal nič z toho a tak zostane v zabudnutí ako mnoho iných. ()

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

Vincent Cassel zůstává králem zločinu

09.08.2010

Právě dotočil gotický thriller ze 17. století The Monk, na podzim jej uvidíme v roli baleťáka v Aronofského Black Swan, ale pak se vrátí k tomu, co mu jde poslední dobou nejlépe – likvidování lidí. A… (více)