Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Happens

Nikdy už z hlavy nedostanu tu scénu z dámských šaten, jak najednou nevidomé viděly víc než vidomé. Mráz po těle ještě teď. Vyvrcholení zápletky, celková gradace, všechno tak navazující a zachovávající autentičnost, byť se jedná o přemrštěný horor. Neskutečná práce s pouhopouhou myšlenkou o přehlíženém muži. ()

Chrustyn

Ze začátku pomalý ale v závěrečné třetině neskutečně atmosferický a napínavý horor o ženě, která postupně přichází o zrak i všechny blízké. Rueda mě potěšila už v "Sirotčinci" a zde mě jen utvrdila v tom, že její herecké kvality jsou zatím zbytečně nevyužité. ()

Arsenal83

Júliine oko nebolo také napínavé ani thrillerové, ako som očakával. Film je dobrý, ale keď čakáte viac, nemôžete dať silnejšie hodnotenie. Tie akoby prekvapivé zvraty na mňa nijako nezapôsobili, rovnako ani odhalenie vraha. Očakávaná mysteriózna atmosféra bola len polovičatá. Španieli natočili už lepšie filmy. ()

Marze

Zakopnout v poslední době o dobrý horor, to už chce opravdu dlouhé nohy a ranec nekondenzovaného štěstí. V uplynulém roce se v souvislosti s hororem nahlas skloňovalo snad jen jméno naturalistického drasťáku Srpski film a kromě amerického remaku I Spit On Your Grave nebo francouzského snímku Dans ton sommeil se o kvalitě či originalitě nedalo takřka hovořit. Líheň filmového děsu posledních let, Španělsko, zůstala protentokrát poněkud stranou. Z La Herencia Valdemar, který jednu dobu měl ambice stát se podobným fenoménem jako rovněž tamější REC, se vyklubala hloupá duchařina bez atmosféry, a posledním nadějným flákem temnoty tudíž zůstal na pohled nevinný příběh o očních chorobách a jednom velice tajemném muži s fotoaparátem.Jen velmi nerad u filmu tíhnu k předčasným očekáváním, ale v případě Los Ojos de Julia jsem kolem veškerých fotek, klipů a videí mlsně obcházel a dopředu předpovídal vysokou kvalitu. Proč? Protože jej napsal a natočil Guillem Morales, autor u nás poměrně neznámého, ale vysoce kvalitního hororu El habitante incierto, který bych v mžiku zařadil mezi pětici nejlepších hororů tohoto tisíciletí. Ve svém debutu dokázal mistrně namíchat typickou španělskou atmosféru a neotřelý nápad, to když hlavní hrdina snímku z bůhvíjakého důvodu šmíroval sousedku na vozíčku a schovával se v jejím vlastním domě. ()

heyda

Opět se potvrdila španělská hororová dovednost. Tušil jsem, že by mohlo jít o dobrý horor, ale nečekal jsem, že se moje tušení vyplní. Nevím, co všechno bych tu vychválil. Bylo by toho asi dost: herci, kamera, režie, hudba, nápad, atmosféra. Samozřejmě i zde se najdou chyby, chování postav taky není úplně věrné a délka mohla být kratší. Popravdě mi unikl částečně i motiv killera, ale pravdou zůstává, že jsem se po dokoukání bál po tmě na záchod. Ta atmosféra a ten pocit, kdy byste chtěli a hlavně potřebovali vidět, ale nejde to, to je masakr. Takže palec nahoru! 75% ()

lola3121

Čistě náhodou herečka ve dvojroli stejně jako v El habitante incierto, tentokrát však šlo spíš o horor než mysteriozní žánr, čili hurá, pochopila jsem zápletku i rozuzlení. V závěrečné scéně se tvůrci zřejmě inspirovali Audrey Hepburn a Čekej do tmy, což mi v zásadě nijak nevadilo. Přiměřeně napínavé, záhadné i hrůzostrašné. Naštěstí sledováno za bílého dne, čili na záchod jsem posléze šla poměrně statečně. ()

VenDulin85

Dost slušná španělská záležitost, kde dostaneme předkrm hned na úvod, pak půlku filmu napínáme bulvy, aby nám nic neuniklo, ergo nás pak začnou bolet tak, že jsme pak rádi, když film dokoukáme do konce.. Belén Rueda po Sirotčinci potvrzuje, že umí, ale neumím si představit, že bych měla Juliiny oči zhlédnout s českým dabingem, to by asi bylo poloviční potěšení. Přiznám se bez mučení, že jistou scénu s jehlou jsem promeškala, protože jsem nutně potřebovala zkontrolovat strop.. jestli už nepotřebuje vymalovat. Abych ale psala i vážně, při sledování se zamyslíte, jak byste uvažovali vy, kdyby ztráta zraku hrozila vám.. Chovali byste se racionálně? Já za sebe to slíbit nedokážu. ()

mcb

Atmosferická a formálně neodbytně blížící se k dokonalosti pecka, které občas nohy podráží slabší scénář s ne zrovna objevným námětem a přílišné tlačení na pilu pohádkovosti. Jinak nelze Juliiným očím vytknout nic - zatímco americká rozbředlá hororová scéna se ztrácí v odpadlišti sequelů a remaků, ve Španělsku stále dokazují, že patří mezi světovou špičku. Tolik režijních nápadů a kreativity, které se navíc nestávají samoúčelnou exhibicí, ale chytře pasují do příběhu, jenž si zdatně pohrává s kontrastem slepých a "neviditelných" lidí, se totiž jen tak nevidí. Výtečná hra s divákovými smysly a parádně natočený horor, který nemůže zůstat bez povšimnutí. ()

jojinecko

Vydarený mix psychotrileru a hororu, kde je atmosféra na prvom mieste a každou ďalšou minútou sa zintenzívňuje. Niektoré postavy sú síce jemne "mimo" (napr. susedova dcéra), ale ako celok je to maximálne pútavá a vychytávková záležitosť. ()

lillien

Juliiny kozy jsou skutečně nevšední, ale jinak už je to hodně vyzobaná slunečnice (opravdu hodně!! ) takže fakt nechápu, kam dal proboha verbal oje..Čili raději zpět k filmu. Noční úbor jsem si sice strachy nepocvrkala a místy jsem se znudeně šklebila nad přílišným milostným proslazováním, které mě v thrillerech a hororech spíše ruší, ale to je věc vkusu, většina hospodyněk bude opačného názoru. Nápad se slepotou postiženou kočičkou, kterou nahání po baráku vrah sice už taky dávno známe z Čekej do tmy, ale tady se to trochu víc přisolilo zapeklitějším příběhem, přibyly exteriery, pár pikantních násilností a zvratů a celkově to tedy považuji za velmi slušný thriller. Škoda jen, že skutečně šimravou staženinu kolem žaludku jsem zacítila pouze při scéně v šatně bazénu , kdy si výbornou hororovou atmosféru do poslední kapky vylízala i taková rozmazlená mrcha bez vkusu jako já. ()

rollman1

Tleskám svými dvěmi oky. Španělsko opět potvrdilo kdo má nejlepší atmosférické a skvělé odvyprávěné snímky. Amerika I Japonsko se můžou jít klouzat se svými duchařinkami a dokola omýlanými příběhy. Toto bylo něco neskutečného. Skvělý příběh, skvělé vyústění, dokonalá atmosféra a herecké obsazení. Naprosto geniální a já doufám v další takové snímky. Které nepotřebují 100l prasečí krve, aby člověka nadchli. ()

Flego

Škoda drobných scenáristických barličiek, šiel by som s hodnotením vyššie. Aj tak ide o parádnu španielsku jazdu na aké sme v posledných rokoch zvyknutí a to všetko okorenené bravúrnou hudbou. 4+ ()

MontyBrogan

Pár nepríjemne zaujímavých scén, ktoré plynú skôr z fenoménu slepoty ako z režisérskeho umu. Inak toľko žánrových klišé, ako som ešte v španielskom horore/thrilleri nevidel. ()

Jinny

Čekej do tmy! Na začátku kriminálka s hororovou příchutí, potom čistokrevný thriller. Nedrží to úplně stoprocentně pohromadě a občas přijde zvrat tak pro efekt. Hlavně v závěru ale přijde několik naprosto brilantních scén, takže palec mírně nahoru. ()

Ivoshek

KOMENTÁŘ ASI OBSAHUJE SPOILERY, POZOR NA TO.  Jako by to nebyl jeden film, ale dva. Ten první je atmosférický a temný, s čímsi tajemným a nebezpečným někde v pozadí. Nejvíc tuhle část vystihuje scéna, kdy se Julie vydá to klubu mezi nevidomé ženy a poslouchá jejich rozhovor. Bohužel, čím víc se odhaluje realita, tím méně film dává rozumný smysl. Možná kdyby to tvůrci stočili směrem k nadpřirozenu, bavil bych se líp, než když za vším stojí pomatený ošetřovatel. Značná část postav a dění je tu nějakým způsobem nakouslá, ale nedořešená - například slepotu předstírající matka, podivná sebevražda manžela Julie a hotelový údržbář. Celkově jsem spíš zklamanej - možná to je tím, že horší je ta druhá půlka filmu. ()

GigaPudding

Los ojos de Julia diváka dobře mate od začátku, protože prostě není jasné jestli jde o nějaké nadpřirozeno nebo jestli to má na svědomí nějaká hmotná osoba nebo co se vlastně stalo s Juliinou sestrou Sarah, ale protože je potřeba to vyšetřit, tak se pochopitelně zjistí jak to je a během toho přijde i pár docela hustých scén se silnou atmosférou. Třeba hned úvodní scéna je docela šok pro začátek, ale nejlíp asi z první poloviny filmu zapůsobila dost napínavá scéna v zařízení pro slepce, kde to má dost napjatou atmosféru i jen při něčem úplně běžném jako je návštěva šatny u bazénu asi, ta byla fakt dobrá a pak hned ta následující taky. Druhá polovina filmu je ale tak trochu vleklá a nějak úplně ztrácí napětí, protože i když se občas dějí nějaké zvláštní věci kolem Julie, tak to působí tak nějak normálně, dokud teda nenastane ten poslední zvrat kdy se film zase přehoupne trochu někam jinam. Sice to teda nemá po celou dobu filmu stejnou míru napětí a pořádné tempo, ale nakonec to divákovi vynahradí ten konec :). Takže nakonec velmi zajímavý a slušně napínavý mystery horror, který dokáže i docela překvapit, je v něm několik slušně napínavých scén a taky navíc Belén Rueda je dobrá :). A ještě je tam taková trošku explicitnější scénka s okem, kterou bych nečekala teda :). ()

Deschain

Vždy ma poteší, keď ma horor prekvapí. S mojou otravnou domýšľavosťou je to čoraz ťažšie, ale Julii sa podarilo zakamuflovať predo mnou aspoň jeden zvrat. Takže fajn. Myslela som, že dostanem ľakačku typu Insidious, dostala som ale drámu s prvkom romantiky a nejedným psychopatom. Stále som čakala, kedy ma pridusí atmosféra, ale aj v druhej polovici sa tempo zrýchľovalo len pozvoľna. Viac ako tie hororové prvky som vnímala ťažkosti, s ktorými sa hlavná postava vyrovnáva pri strate zraku. Je jasné, že kto nezažije, nepochopí. Možno sa od každého filmu nemusím dočkať bombastického finále, len to vyvrcholenie mi prišlo také nedostatočné. Ale držím palce Španielom, lebo takéto filmy im idú a aj hercov majú sympatických. ()

SOLOM.

Ještě donedávna byl pro mne režisér Guillem Morales velkou neznámou, ale po zhlédnutí filmu El Habitante incierto (2004) se dostal mezi moje oblíbence. Také jeho druhý hororový kousek patří do kategorie nadprůměrné podívané a už se nemůžu dočkat, až natočí něco dalšího. Tentokrát spojil své síly s Guillermem del Torem a dal tak šanci vzniknout dalšímu španělskému „nářezu“. Jejich společná spolupráce přinesla kýžené ovoce, které rozhodně kyselé nebylo. I přes docela dlouhou stopáž jsem se ani jednou nudil a s napětím očekával, jak se děj vyvrbí. A to i přesto, že samotný scénář není zrovna dvakrát originální, tak tvůrci z toho dokázali vymáčknout naprosté maximum. Především to zvládli hlavně po atmosférické stránce. Hendikep hlavní hrdinky, přítmí a skvěle odvedená práce kameramana se ukázali být tou klíčovou ingrediencí, která vás usadí hluboko do sedaček a už vás ze svých spárů nepustí. Skvěle vystupňovaná dávka napětí, obstojné herecké výkony a fakt, že se pořád něco děje (ať už Juliino pátrání, nebo aktivita tajemného muže) jsou hlavními důvody, proč se na to mrknout. I těch několik nelogičností se dá odpustit. ()

eraserhead666

Napínavý thriller, který se ke konci ale trošku rozsype svým překombinováním a nevýrazným záporákem. Hodně svým výkonem a charismatem zachraňuje Belén v roli titulní hrdinky. ()

JASON_X

Kdyby... Kdyby film nebyl na španělskou školu tak zbytečně "hollywoodizovaný"... Tedy kdyby tvůrci trochu ubrali na afektovanosti, kdyby jejich snaha o dramatičnost nebyla tolik křečovitá, prostě kdyby tolik netlačili na pilu a pojali film víc psychologicky a dramaticky než thrillerově... A kdyby z toho důvodu nebyl scénář místy tolik nelogický, kdyby jeho postavy nejednaly tak chaoticky a nesmyslně jen pro laciné zvýšení dějového napětí... Zkrátka chtěl bych dát pět, ale je to tak na čtyři a čtvrt. Ale co, kašlat na nějaké vymýšlení a psaní nějakých zbytečných komentářů... Kdybych tak radši mohl být pečovatel a pečovat o bezmocnou a vyděšenou Belém Ruedu... Hmmm... ()