Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Pilda17

OMG, další hororová špička ze Španělských rukou. Podle mého vkusu začínají být Španělé hororový bozi a tento snímek je důkaz. Ojos de Julia je horor, který se vymyká všem hororům, které jsem doposud viděl. Belén Rueda naprosto famózní herecký výkon, která mě svým pohledem a strachem, který se jí vyskytoval v očích, naprosto přesvědčila. Celé toto začíná pomalejším tempem, ale postupně se rozvíjí, až do úplného extáze. 112minut uteče rychle, poněvadž druhá polovina je jasný důkaz filmového umění a režisér Guillem Morales se ukázal jako kvalitní režisér, který umí točit skvělé horory (škoda, že jich má na svědomí tak málo). Na atmosféru si nemohu také ztěžovat, protože temný podtext je znám už od začátku. Slepota je strašná věc a tady mi při scénách, kdy se kamera zaměří na slepé, běhal mráz po zádech. Jejich temné oči z kterých je člověku do breku jsou hrůzostrašné. Nápad s psychopatickým vrahem, který ujíždí na slepých ženských, protože si přijde jako stín, kterého nikdo nevidí je naprosto fantastický. To dokonale vystihuje scéna po vraždě staršího muže. Do toho mě velmi bavilo zkrývání vraha, až do samého závěru a i když člověku je jasné, kdo to je, tak obličej přesto nevidí a klade si jen spoustu nesmyslných otázek. Teď už k závěru, který byl naprosto famózní. Nápad s foťákem byl skvělý a viděl jsem ho už v pár hororech, ale tady? Nemám co bych dodal, režisér závěrečnou scénu vytvořil skvěle a já nemám slov (,,to se musí prostě vidět"). Jak vidíte, jen chválím, takže jiné hodnocení než plný počet dát nemohu..10/10 = 100% ()

Cappuccino

Skutočne napínavý thriller plný mnohých inovatívnych prvkov, ktoré len tak hocikde nevidíte (zámerne neukazovanie tvárí všetkých podozrivých bolo bezchybné). Neuveriteľne ma fascinovalo, ako sa filmári vedeli hrať s mysľou diváka. Niekedy si myslíte, že je oným páchateľom henten, potom zas ten, následne ona a niekedy dokonca zlo hľadáte aj v čomsi nadprirodzenom. Pravda je však vcelku jednoduchá, no o to viac odzbrojujúca. Snímke azda možno vyčítať len občasné nelogické kroky postáv a podľa môjho názoru zbytočné romantické prvky. ()

S.Quentin QUALE

Kam ti Španělé na to chodí? To je jedna pecka vedle druhé. Vždy ten samý vzorec - skvělý nápad, kvalitní filmařina, OBSAZENÍ a herecké výkony. Výsledkem jsou filmy, které plně atmosféry napínají jako struny (Mientras duermes, La Cara oculta, Los Cronocrímenes, El Orfanato). Zkoušeli jste si někdy byť jen představit, že jste přišli o zrak? Že nic nevidíte a máte pocit, že někdo cizí je ve vašem domě a tiše vás sleduje? Ne? Vyzkoušejte Juliiny oči! ;) ()

Chlupis

Atmosferické žně s tuctem kreativních - jak formálních, tak ale i obsahových - nápadů. Nesouhlasil bych s tvrzením, že Los Ojos de Julia nepřináší nic nového, naopak bych film samotný spíše považoval za úsměvnou a velmi chytrou metaforu na společensky ignorovanou menšinu lidí - "neviditelných". ____________ Není to příběh o slepotě, ale jednoznočně o posedlosti slepotou. ()

misterz

Dobrý mysteriózny thriller, horor ani omylom, možno tak na samom začiatku. Atmosféra bola slušná, aj keď na môj vkus dosť nestabilná, často sa striedala s nudnejšími, slabšími pasážami. Spočiatku to ani tak nevadilo, ale odkedy bol vrah jasný, tak už logicky áno. Celkový dojem však nie je vôbec zlý, možno aj kvôli tomu, že tu nechýba napätie a herečka zvládla svoju postavu veľmi dobre. 70/100 ()

Vančura

Šílená nuda, nemá to žádnou atmosféru, místy je to předvídatelné, vůbec mě to nebavilo a nechápu místní nadšené komentáře. Měl mě odradit už ten příšerný plakát, ale říkal jsem si, že španělský thriller/horor přece nemůže být špatný. No, jak vidno, tak může. Btw. vzdáleně mi to připomnělo klasiku Čekej do tmy, která s touhle blbostí nesnese srovnání. ()

Omnibus

"Úchyle v temnotě... Prozřu a čapnu tě!" Darovaným očím na zuby nekoukej. Ostatně, zřejmě pocházejí od milujícího oběšence. Přehlížejme i očividné díry v logice scénáře. Např. dablslepou mutr, která nám, po synáčkově odborné, láskyplné práci s jehlou, najednou z příběhu zmizela jak vygumovaný text. I to, že pro orientaci ve scénáři, napsaném zřejmě Braillovým písmem, by bylo nutné zhlédnout film znovu a tentokrát si na všechny postavy důkladně posvítit. Např. na souseda chlíváka a jeho dceru, podezřele informovanou. Fakt netuším, odkud věděla o bodání do očí, to jako panu Neviditelnému při tom svítila? A její fotr? Celou dobu ťunťa, který neumí do pěti dioptrií napočítat, pak ho zničehonic chytne ošmatlávací rapl a ... ? A dál nic. Stejně jako dablslepá mutr si odpíchnul odchod z natáčení a už se nevrátil. Njn, třeba šlo jen o jakože artový záměr, ty ze scénáře postupně mizející postavy. V temnotách, kam ani světlomety dabldekru nedosáhnou :-). Ale nešť. I tak poslepu otvírám hodnoticí šuplík a nahmatávám... čtyři hvězdy! ()

Snorlax

Španělské Čekej do tmy je patřičně temné, napínavé, děsivé a v závěru bohužel i hollywoodské. Oslepnete za čtyři, tři, dva... ()

sochoking

Ten vrah na konci sa snažil až prehnane zatínať zuby, že namiesto toho, aby vyzeral čo najpsychopatickejšie, tak naopak, vypadal ako úplný dement ! ()

Šakal

Spíše než hororem bych tento nejnovější počin Guillema Moralese nazval psychologickým thrillerem. Nutno podotknout, že VELMI atmosferickým a JÁ už se teď "moc těším", jak si (max do roka) američané na jeho doslovném remaku vylámou všechny zuby. Tolik úvod, teď pojďme "na věc". Sice trošku plagiát "velkého Hitche" (přičemž mistr je pouze jeden), navíc lehce šmrcnuté (ke konci) snímkem Terence Younga s Audrey Hepburn v hlavní roli- Wait until dark, ale vem to čert, když to má to "jediné", tolik potřebné pro tento typ snímků a to sice řádně hutnou atmosféru (v tomhle ohledu jsou ostatně Španělé momentálně nepřekonatelní). Pomalejší rozjezd, následuje přesné dávkování tolik potřebné atmosféry, VELMI působivá a jistá kamera, sympatická hlavní hrdinka Belén Rueda (jejíž sexy postavu by ji mohla závidět kdejaká "20-ka") a která zároveň nenechává nikoho na pochybách, že je to právě ONA, která je s chopna bez větších problémů odtáhnout celý snímek, povedený hudební doprovod, celkem fungující závěr s patřičnou gradací a když se k tomu přidá (v mezích žánru) celkem inteligentní scénář, obratně se vyhýbající všem žánrovým klišé, vychází mi z toho podívaná, z které sice strachy granule srát na zem nebudete, ale nějaké to deko okousaných nehtů po konci snímku z podlahy zametat budete. Povedená žánrovka, dávám 79,9% i vzhledem k faktu, že jsem si po včerejším Insidious NOTNĚ spravil chuť. * navíc za ten 7sec záběr mezi 47- 48min na krásně se vrtící zadeček. Hrdá majitelka nechť se klidně obrátí na č. 60543402? Můžem hodit řeč :o) ()

Anderton

Môže mi niekto vysvetliť, v čom tak špecifickom sa tento španielsky psycho horor líši od tuctovej americkej pásovej trilerovej tvorby? Možno iným prostredím a trochu sugestívnejším podaním, ale scenár je podľa mňa stále neprekvapivý priemer, akých v Španielsku vznikne ročne niekoľko desiatok. Záver sľubuje niečo prekvapivé, snaď i nadprirodzené, ponúkne ale iba absolútne tuctové vyústenie. Najväčším plusom sú tak herci. Takto kritický som iba vzhľadom na vysoké hodnotenia, v podstate som bol spokojný. ()

Frajer42

Spoilery! Když divák ve zdraví přečká dobrých 40 úvodních minut rodinných melodramat a všelijakých píčovin, tak se za odměnu dočká docela slušného atmosférického thrilleru. Věčná škoda snadno prokouknutelného zvratu s opatrovatelem, a to úplně kompletního, kdy bylo ihned jasné, kdo to je, na první pohled byl zřejmý motiv i s tím spojené záměrné poškozování zraku obětí. Jako bych to už někde viděl. Dokonce jsem prokoukl i to, že sousedka Julie je jeho matkou. Znovu tedy musím dát na obdiv svoji filmovou a seriálovou genialitu. Právem jsem všemi s dobrým vkusem označován za nejlepšího uživatele této databáze.  Mám už holt pár tisíc filmů nakoukaných, takže je to bohužel velmi častý jev, který mi kazí zážitky z filmů. Přiznám se, že jsem asi jeden z mála uživatelů, který si nepohonil ani nad filmem a ani nad hlavní MILFkou. I přes nebývale nudný úvod a vcelku prokouknutelný vývoj, to mělo něco do sebe a vyloženě jsem netrpěl. [65 %] ()

Kudly4

Ono je to sice pěkně natočené, s krásnou hlavní hrdinkou, ale to je asi tak vše. Na mě to bylo až moc dlouhé a chvilkama jsem se opravdu nudil. Nechybělo i několik strašně nelogických scén (+ chování postav). Váhal jsem mezi 3 a 4* a i přes tu solidní atmosféru, se tady přikloním přeci jen k nižšímu hodnocení.  (Full HD) ()

Kothy

Dost napínavý španělský snímek. Ani bych to nenazval hororem. Julia je zasažena smrtí své sestry a postupně ztrácí zrak. Po smrti svého manžela dostane možnost jít na operaci očí. Bydlí v domě své sestry, kde se neustále dějí divné věci. Pomalu se sblíží se svým ošetřovatelem Ivanem. Pak ale náhle zjistí, že vše není tak, jak se zdá a že se její život ocitá v nebezpečí. Podaří se jí ve zdraví přežít? Film skvěle pracuje s kamerou i napětím a ukazuje nám pouze to, co máme vidět. Belén Rueda je v hlavní roli vynikající. Těším se na další podobné snímky. "Zahoďte ten nůž!" ()

dex2man

Další z velmi povedených španělských hororů,který si vystačí bez potoků krve,přičemž ani na moment nenudí.Je totiž postavený na hutné atmosféře,která je budována od prvních minut a ve vypjatých momentech graduje jak má.Také je podpořena kvalitní vizuální (až na přehnané používání barevných filtrů,ale to už je vlastně standard) a zvukovou stránkou.Zajímavý příběh s velmi pozvolna odhalovanou pointou a více podezřelých zase udržuje napětí.Juliin strach o ztrátu zraku působí velmi přesvědčivě a díky podání Belén Ruedy je vyvolán i v divákovi a realisticky v momentech,kdy slepotu předstírá.Ještě bych zmínil scény s bleskem (fotáku:)),které sice nejsou ve filmu poprvé,ale tady se extra povedly.Španělé mi opět kápli do noty:),silné 4* ()

teutates

Ja rád taketo bu bu mystery a ešte to španielske má niečo do seba... nie je to len ďalší US. remake s krásnou uputávkou a šálkou brutality (brutality podľa US). Nepopieram, miestami som niečo cítil, no moje cítenie nebolo natoľko silné ako môjho kolegu z brandže. Preto mu Belén prenechám. 6-7/10 ()

swamp

Velice povedený mysteriózní thriller se sympatickou Belén Rueda. Velice dobře gradovaná atmosféra, skvělá kamera i napínavé zvraty. "Los Očos Júlinky" prostě stojí za to. 8-) ()

PetrPan

Nenaolejuje-li mě Julie, naolejuju ji já. A moc rád. Zrale krásná Belén Rueda v příjemně atmosférické španělštině, kde se jednoduchá zápletka mění v mysteriozní výstřik, který postupně odhaluje pod povrchem skryté surrealistické motivy.  Jen škoda, že jen ty.  A takový možná až pěkný čtyřky to byly... ()

eLeR

Príbeh je síce prekombinovaný, čo mi trochu vadilo, ale film si dokázal udržať moju pozornosť až do konca. Asi vďaka atmosfére a vďaka presvedčivej a veľmi elegantnej Belén Rueda. Ak Morales neskončil, tak sa ešte máme načo tešiť. ()