Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Sprite

Dlouho jsem neviděl tak napínavý thriller/horor a proto si tato mysteriózní podívaná u mě vysloužila pozici mezi nejlepšími horory. Mělo to své chybičky a pár hluchých míst, ale bylo to originální a sakramentsky napínavé. 8/10 ()

Morholt

Na první pohled strašně vláčná věc, která ale zaujme atmosférou, kterou Morales buduje sekundu po sekundě. A že mu to šlo. K tomu vynikající představitelka titulní role, několik pohledů do nevidomých očí a především originální námět. Něco to deltorovské tomu chybělo, nějaká ta chvilka hrůzy, ale přesto se jedná o nadprůměrný thriller, kterým jsem objevil Moralese a budu ho sledovat. 80% ()

Genero

Maminka mi nejednou kladla na srdce, že dělat si legraci ze slepců je velice neslušné a ošklivé a jestli to udělám ještě jednou, dostanu na zadek. Sráči mrňavej! Pro na obláčku vyrůstajícího psychopatického seladona můžou být takoví lidé, jako je například nevidomá blondýna, vítanou příležitostí k seznámení a než vydrhne dranžírák od krve, je ruka v rukávě. Ale dosti moudrých slov. Film je to ze začátku poměrně nezajímavý a nudný, ale naštěstí již od sedmdesáté minuty nabere slušné grády. Proč se nepřiznat, kdyby v titulní roli excelovala Zuzana Bydžovská, raději bych si vyrval rohovku, než abych dal nad dvě hvězdy. Nebo nedej bože Žíla. Ale naděje, že paní Belén ani netuší, že při svých zásadních slovech plných porozumění a neděje zírám přes zafuněné brýle na její bradavky a chlupy čouhající z nosu se mi chvějí vzrušením, žene hodnocení nahoru. ()

6thSun

První hodině vládne slušný napětí, jenže pak to začnou kazit logický džuzny, jako je třeba touha hlavní hrdinky zůstávat dobrovolně a SLEPÁ v domě, kterej ji děsí k smrti. Je to zároveň symbolicky osudový moment filmu, páč to s ním jde od tý chvíle nenávratně do kopru a ačkoli přibývá akce, tuhá atmosféra rozbředne do nejřidších sra*ek. 60% ()

GeusX

Španělé umí dělat filmy na hranici thrilleru a hororu, vytvořit brilantně napínavou atmosféru která vás přiková k obrazovce. Tento film není výjimkou. Relativně nekomplikovaný příběh okořeněný zajímavými nápady a zvraty. Jasně, některé mne napadly a poté tolik nepřekvapily, ale to nikomu neříkejte :) Povedené! 85% (viděl jsem: 1x titulky) ()

BoPo

Belén Rueda mala svoju úspešné päťročnicu v rámci ktorej stihla Hlas moře, Sirotčinec a práve Julia's Eyes. Nejde o horor, ale o mysteriózne sa tváriacu šmírovačku. Bavil ma nápad s horšiacim sa zrakom, herci tak isto v pohode, len mi prišlo všetko zbytočne prekombinované. Priveľa postáv sa snažilo miešať kartami. ()

bouncer

Není to příliš objevný thriller, ale za to poctivě udělaný, precizně buduje napětí a je promyšlený. Po Sirotčinci další skvělý počin s producentem del Torem a hlavní postavou ztvárněnou Belén Rueda. Pěkné 4*. ()

Litsarch

Věci, které tento film táhnou. Děj, atmosféra a Belén Rueda v roli Julie. Belén zahrála skvěle a dodala pro mě dobrému ději s hustou atmosférou to, co udělalo z tohoto filmu poctivý a dobrý thriller s prvky hororu. To, že Španělé umí strach natočit dobře, víme. Tento film je toho důkazem a nesmazatelně se mi zařadil mezi top španělské produkce... Bohužel, i tak jsem od něj čekal něco více... ()

st.ranger

Jen se může počáteční mysteriózní atmosféra zvrhnout v zatrpklou romanci o zneuznaném, pro ostatní neviditelném, muži. Dokud film jen naznačuje a není jisté, v čem je hlavní pointa, je film zajímavý. Ale pak přijdou na řadu dedukce z nudy, kdy ani scéna v márnici nepřekvapí. ()

BigDeal

Krásny príklad toho, prečo milujem španielske horory; Napätie, strach vychádzajúci z hustej atmosféry (žiadne lacné ľakačky), príbehovosť, všadeprítomná neistota, prepracovaný dej, ľubozvučná španielčina a hrdinka s ktorou sa divák tak zžije, že miestami zabudne dýchať. To posledné je potom samozrejme zapríčinené režisérovou super-schopnosťou točiť scény tak, aby si divák pripadal rovnako slepý ako hlavná postava. ()

Dale

Priemerný a predvídateľný thriller s množstvom klišé a typickým pošahancom, akurát s celkom originálnou témou slepoty. ()

moviesfan

Film má zajímavý námět, který je napínavý a nutí vás přemýšlet. K vyššímu ohodnocení bych potřeboval snad více thrillerové "mrazivosti". ()

Seabeast

Další z řady mysteriózních thrillerů, které jdou španělům pěkně od ruky. Horor zde máte spíš v určitých prvkách, náznacích a některých drsnějších scénkách. Hlavní postavičku ve dvojroli v podání Belén Rueda jste mohli zahlédnout v dalších vynikajicích počinech jako třeba Sirotčinec nebo Tělo, které vám mohu jedinně doporučit, pokud máte rádi podobně laděné filmy ze španělské kinematografie. Los Ojos de Julia je pozoruhodný tím, že se opírá o pomyslné nadpřirozeno, ale přitom realitu nepřekrucuje. Přímo mě uchvátilo dlouhodobé skrývání obličejů klíčových postav, což dost přidává na celkové atmosféře a přitom jde o tak jednoduchý prvek. A ta atmosféra zde neměla chybu spolu s detektivním odhalováním zapeklitého případu. To samé napětí, které do konce vygradování nedalo oddychnout. Parádní kousek na večery s okousanými nehty! ()

JohnCZ

Po stránce režie a výstavby scén skvělé. Velmi se mi líbilo pro diváka dost frustrující vyobrazení slepoty, chytře koncipované tak, že nejsou v záběru vidět obličeje nikoho až na hlavní hrdinku. Z příběhu ale odvařenej nejsem. Nejdřív to na mě působilo jako docela zajímavá epizoda Akt X, ale pak se začaly vršit nelogičnosti. Tvůrci si dost prohrávají s očekáváním diváka, což je fajn, ale těch motivů a kliček je tam nabaleno podivně moc a nějak mi to neštýmovalo. ()

villon17

Tohle se prostě musí vidět!!:) Většinu času zakrytý obličeje, problikávání blesku foťáku ve tmě, zápletka na thriller víc než ucházející...já jsem zkrátka zase unešená španělskym uměnim! ()

PauloZ

Obrovské překvapení... takhle napínavý thriller jsem už dlouho neviděl a užíval jsem si ho! Scenáristicky je to témeř geniální, člověk absolutně neví kdo je padouch, možná tuší, ale poté dojde zvrat a celá doměnka je v háji. K Julii jsem si během filmu vybudoval vztah a nehorázně jsem jí fandil, což se u každého filmu nepovede a za to další hvězdu navrch. Navíc Belén ji hraje výborně a vůbec jsem si neuvědomil, že je to ta herečka, co skvěle hrála v ne méně skvělém Sirotčinci, kterému tohle silně konkuruje. No a konec, efekty s bleskem...mocné. Pokud se chcete lehce bát a být nehorázně napnutí, tak MOC doporučuji! ()

Ten Druhy

Hľadanie príčin smrti sestry - dvojičky prerastá do paranoje. Ide o kompozične zvládnutý mysteriózny thriller, ktorý istými postupmi pripomína Moralesov starší film El Habitante incierto, najmä znepokojivým kamerovaním neznámeho od chrbta. Práve zo strachu z neznámeho, vo všeobecnom slova zmysle, vychádza aj atmosféra tohto filmu. Aj keď je v ňom viacero vecí pritiahnutých za vlasy, až neuveriteľných a mnohé slúžia len na vygradovanie napätia, fim aspoň pôsobí ako celok a prináša niekoľko zaujímavých scén. Napríklad, keď Júlia ide zisťovať okolnosti úmrtia sestry Sarah do klubu slepých, ocitne sa v šatni medzi nahými ženami, ktoré ju nevidia a nechtiac si vypočuje ich rozhovor. Dozvie sa viac než sa dozvedieť má. Tento okamih je naozaj mrazivý. Slepým ženám sa to nepáči, vyzerajú ako mytologické Gorgóny a orientujú sa čuchom... ()